ailem ve sevdiğim arasında kaldım:(

niloya11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
79
23
Merhabalar;
Nisan Ayında nişanımız olacaktı. Fakat ailem nişanlanacağım kişinin ailesini araştırıyor ve çingene olduklarını öğreniyor ve nişan iptal oldu ayrıldık. Ayrıca babasının daha önce iş yaptığı insanlar iş ahlakı yönünden adam hakkında çok olumsuz şeyler söylüyorlar. Annem zaten bir türlü içi almamıştı ve hep huzursuzdu .Güvenilir kaynak hatta adam namazında niyazında yani dediğim gibi düşmanı olabilecek biri değil babamın omzundan tutup amaaann nolur kızımın başını yakma diyor. Bu adam aileyi uzun yıllardır tanıyan biri. Annesinin inanılmaz çirkef olduğunu söylüyor ve kızını kurtar diyor resmen. Onlara kız mı vermek aman amann diyor. Annesini ve bi kaç akrabasınıda tanıyor ve verilmiş sadakanız varmış diyor. Bu arada farklı şehirlerdeniz aynı memleketten değiliz. 1 yıllık ilişkimiz işte gönüldende silinmiyor çok sevmiştik birbirimizi... İnsan çok fena oluyor gerçekten hergün ağlıyorum... Birde farklı insanların bakış açısnı duymak istiyorum.

Hayırlısı böyleymiş canım.
Sana üzülme diyemem ama kendinde soyluyorsun adamın dediklerinde dogruluk payı biraz bile varsa sonradan basın agricagına şimdidn agla daha iyi.

Hayırlısı böyleymiş canım.
Sana üzülme diyemem ama kendinde soyluyorsun adamın dediklerinde dogruluk payı biraz bile varsa sonradan basın agricagına şimdidn agla daha iyi.

saol canım. Birde değişik gelebilir size fakat çingenelermiş. Bizde çingeneye kız verilmez. Ben başta böyle olduğunu bilsem hiç başlamazdım açıklasaydı.

Merhabalar;
Nisan Ayında nişanımız olacaktı. Fakat ailem nişanlanacağım kişinin ailesini araştırıyor ve çingene olduklarını öğreniyor ve nişan iptal oldu ayrıldık. Ayrıca babasının daha önce iş yaptığı insanlar iş ahlakı yönünden adam hakkında çok olumsuz şeyler söylüyorlar. Annem zaten bir türlü içi almamıştı ve hep huzursuzdu .Güvenilir kaynak hatta adam namazında niyazında yani dediğim gibi düşmanı olabilecek biri değil babamın omzundan tutup amaaann nolur kızımın başını yakma diyor. Bu adam aileyi uzun yıllardır tanıyan biri. Annesinin inanılmaz çirkef olduğunu söylüyor ve kızını kurtar diyor resmen. Onlara kız mı vermek aman amann diyor. Annesini ve bi kaç akrabasınıda tanıyor ve verilmiş sadakanız varmış diyor. Bu arada farklı şehirlerdeniz aynı memleketten değiliz. 1 yıllık ilişkimiz işte gönüldende silinmiyor çok sevmiştik birbirimizi... İnsan çok fena oluyor gerçekten hergün ağlıyorum... Birde farklı insanların bakış açısnı duymak istiyorum.
bunun icin mi üzülüyosun asıl kendine kız nasıl böyle biriyle birlikte oldum diye cingene olabilir ama onlar cogunlukla kendi icinden evlenirler ve kendi gibi tiplerdir ille gasp hırsızlık vs vs suc dolu tabi hepsi degil ama ahlakı bakımdanda demisler tamam simdi sevgilin babasına kızdı görüsmedi evlendiniz ille 1 2 3 sene sonra babasıyla görüstü nasıl icin alıcak kızmıcan mı bence babanı dinlee

Zaten takılarımın bile hesabı önceden yapıldı borca harca gidecekti. Bir sürü problem vardı. 25.000 tl borcu varmış. Olabilir ama ailesi katkı da yapmıyor hiçbişeye. Takılar bile problemdi.
bunun icin mi üzülüyosun asıl kendine kız nasıl böyle biriyle birlikte oldum diye cingene olabilir ama onlar cogunlukla kendi icinden evlenirler ve kendi gibi tiplerdir ille gasp hırsızlık vs vs suc dolu tabi hepsi degil ama ahlakı bakımdanda demisler tamam simdi sevgilin babasına kızdı görüsmedi evlendiniz ille 1 2 3 sene sonra babasıyla görüstü nasıl icin alıcak kızmıcan mı bence babanı dinlee

yok canım Allah ın kulu herkes kimseye lafım yok sadece demek istediğim çingene ile meşrep denir ya hani uymaz diye o yüzden vermezler zaten.

Ona kaçsam ona göre herşey çözülecek. ama benim canım ailem var asla böyle birşeyi yapmam. Hemde yalancı birine. Şu an olay taze olduğu için duygusal düşünüyorum birazda çünkü gerçekten ço sevdim ve o da farkındaydı.

saol canım. Birde değişik gelebilir size fakat çingenelermiş. Bizde çingeneye kız verilmez. Ben başta böyle olduğunu bilsem hiç başlamazdım açıklasaydı.
Çingene olabilir çok iyileri de vardır muhakkak ama annesi için çirkef demişler, babası kötü insanlarla iş yapmış vs diyorsun, pek tekin bi aile gibi görünmüyor, biriyle evlenince ailesiyle de evleniyorsun, ayrılmanız en hayırlısı olmuş

Ona kaçsam ona göre herşey çözülecek. ama benim canım ailem var asla böyle birşeyi yapmam. Hemde yalancı birine. Şu an olay taze olduğu için duygusal düşünüyorum birazda çünkü gerçekten ço sevdim ve o da farkındaydı.
Kesinlikle kaçmayı düşünme.Ailen seni bu zamana kdr gözünden sakınıp büyüttü.Sen kaçarak sevdıgıne gıdersn belki ama arkanda gözü yaslı aılen kalır.Orda gıttgnde mutlu olucagınn garantısı yok.bı sorun cıksa kendın geldın gelmeseydın derler bu dha cok zoruna gıder.Bırak eger o senı sevıyosa o uğraşsın.Ztn kötü bi aileymıs hıc bulaşma.Kimler unutulmuyorki unutrsun elbet yenı arkds cevresı edın hobilerin olsun kurslara git.Kaç yıllık evlı cıftler bosanıyo sen mi ayrılamıcaksn

Sakın sakın. Ben zaten şu kaçma işini hiç anlamıyorum, hemde güvenmediğin biri için . Tamamen eline düşeceksin bu sefer, arkanda ailende olmayacak

İnsanlar kaç yıllık eslerinden ayriliyorlarda unutuyorlar zamanla sende unutacaksin . Arastirmalari iyi olmuş ya evlenmiş olsaydın hakkinda herseyin hayirlisi

Saolun kızlar bende sizin gibi düşündüm. ben asla ailemi çiğnemem. zaten onlar hiçbir zaman baskıcı olmadılar istediğimle evlendirirler. Onlar istemiyorsa vardır bi nedeni. Canım babam çok korkmuş nereye düşcekmişsin sen diyor :KK43:. Bence zaten o kaçmayı kolaycılık olsun diye istiyor. Seven sonuna kadar savaşırdı dağları deler.

Annesi bile beni şikayet etti inanabiliyormusunuz hani mutlaka gerçeklik payı olduğunu ordan anladım. Ama Allah ıma şükrediyorum ki; bu kadar olumsuz şey çıkarttı ve beni çekti aldı kötü kaderimden resmen. Bu sayede onuda unutabiliyorum. Bunlara olmasa kalbimden söküp atamazdım. Allah bazen kuluna resmen işaret gönderiyor.

Annesi bile beni şikayet etti inanabiliyormusunuz hani mutlaka gerçeklik payı olduğunu ordan anladım. Ama Allah ıma şükrediyorum ki; bu kadar olumsuz şey çıkarttı ve beni çekti aldı kötü kaderimden resmen. Bu sayede onuda unutabiliyorum. Bunlara olmasa kalbimden söküp atamazdım. Allah bazen kuluna resmen işaret gönderiyor.
Düşüncelerin çok doğru şakın ağlayıp sızlamazlarmış aklını çelmesine izin verme. Ailen anlayışlı insanlarmış güzellikle konuşuyorlar aman ha onları çiğneme, ısrar etme. Sonra kafanı duvarlara vururken güzellikle konuşan birilerini bulamayabilirsin.

Merhabalar;
Annenin babanin sozunu dinle. Pisman olacagin bisi yapma. Sonradan keske ailemi dinleseydim diyecegine boylesi daha iyi. 100 tane erkek bulursun ama 1 tane anne baba bulamazsin .

X