Ailesiyle görüşmeyi kesen var mı

Keşke hepimiz kaçsak kurtulsak aile kavramından. İnsanlara zarar vermekten başka bir işe yaramıyor çünkü. Saygı duymak zor geliyor.

Bazı kadınlar yapamadıklarını evlatlarına yaptırarak tatmin oluyor... Değişik bi hastalık... Allah yardımcın olsun grup terapisi alın bence. Yorum yapan psikolog psikayatr oluyor mu, böyle yap şöyle yap ailene diyen o da ilginç bi detay...
Yönlendirme yapmıyor sadece seçenekler sunuyor sen ne istersin beklentin ne diye sordu bende mesafe koymak istiyorm demiştim sonrasında şöyle şöyle yapabilrsin demişti. Annem ben deli değilim psikolga gidiym diyor hayatta götüremeyiz.

Annem hafta bir dövüyor her gün iş yerinde mesajla evde hakaretle psikolokil şiddet uyguluyor. Babam deseniz karım karım karım sen ne yaparsan yap diyor. Sizce de vazgeçmem normal değil mi onlar benden vazgeçmemiş olsa böyle davranırlar mı? Beni buna ittiler ne yazık ki
Bu soruyu zaten size sormamin sebebi "ailenden nasıl vazgeçersin"yargısı değil.Gemileri yakmaya gerçekten hazır mısın onu öğrenmek istedim.Ben bu konuda size ailenizi terk edin silin diyemem,bana göre ağır sorumluluk.
Hangi kararı alırsanız alın bir miktar üzüleceksiniz.Sadece şunu söyleyebilirim sanırım ben olsam bende vazgeçerdim.

Bu soruyu zaten size sormamin sebebi "ailenden nasıl vazgeçersin"yargısı değil.Gemileri yakmaya gerçekten hazır mısın onu öğrenmek istedim.Ben bu konuda size ailenizi terk edin silin diyemem,bana göre ağır sorumluluk.
Hangi kararı alırsanız alın bir miktar üzüleceksiniz.Sadece şunu söyleyebilirim sanırım ben olsam bende vazgeçerdim.
Yok yargıladınız demedim yanlış anlamayın lütfen tabi ki irdeliceksiniz. Ve dediğiniz gibi ne karar alırsam alıyım içimde geçmeyen bir burukluk olacak...

Anneniz ve babanızın işini ve yaşam standardını şuan çok merak ettim. Dizilerdeki gibi bir zenginlik içindeyseniz. Belki annenizde o karakterlerden birini örnek aldıysa sizin mutlu olmanız imkânsız.

Çok kötü ailesi olan siliyordur niye silmesin. Ama çok kötü ailesi olup da eş adayı ile birlikte ailesini silenleri de bir garip bulmuyor değilim. Dur ayaklarının üstünde taşın başka eve sonra sil. Evlenirken şölenlerin amaçlarına başka değişkenler de giriyor onları anlamıyorum. Yani daha evlenmesen silmeyecektin 3 sene daha mı bekleyecektin diyesim geliyor. O zamana kadar niye katlandın madem falan filan.

Anneniz ve babanızın işini ve yaşam standardını şuan çok merak ettim. Dizilerdeki gibi bir zenginlik içindeyseniz. Belki annenizde o karakterlerden birini örnek aldıysa sizin mutlu olmanız imkânsız.
Orta halli bir yaşantımız var çok iyi de değil çok kötü de ama annemin lüks takıntısı var

Yok yargıladınız demedim yanlış anlamayın lütfen tabi ki irdeliceksiniz. Ve dediğiniz gibi ne karar alırsam alıyım içimde geçmeyen bir burukluk olacak...
Annenizle kaldığınız sürece, onu memnun etmediğiniz her kararınızda ilişkiniz daha berbat bir hal alacağa benziyor.Simdi desemki anneniz bir psikologla görüşse eminim kabul edecek bir kişilik değil.
Kendinizi düşünmek zorundasınız.Size iyi gelecek olan şey neyse gönül rahatlığıyla onu seçin.

Annenizle kaldığınız sürece, onu memnun etmediğiniz her kararınızda ilişkiniz daha berbat bir hal alacağa benziyor.Simdi desemki anneniz bir psikologla görüşse eminim kabul edecek bir kişilik değil.
Kendinizi düşünmek zorundasınız.Size iyi gelecek olan şey neyse gönül rahatlığıyla onu seçin.
Ben deli değilim psikologa asla gitmem sensin deli diyor sürekli tahmin ettiğiniz gibi kabul edecek biri değil. Ve evet bu saatten sonra artık kendimi düşünmem gerekiyor..

Arkadaşlar merhaba eski konularımı bilenler bilir. Ailemle ilgili özellikle annenle ilgili aşırı sıkıntılarım var artık. Kısa bahsetmem gerekirse erkek arkadaşımın mesleğini beğenmedği için onu sosyal medyadan bulup hakaret etmişti erkek arkadaşımda kızınız ekonomik özgürlüğü olan bir birey demişti ve olaylar kopmuştu. Beni fiziksel ve psikolojik şiddete tabi tuttu her gün... yüzüme tükürmeler, geberir gidersin demeler, allah çocuğundan çıkarsın, o pislik oğlan geberir gider gözünün önünde inşallah demeler( bunlar en hafifleri). Babamsa benimle karımın arasını bozamazsın git nereye gidiyorsan ben karımı seçtim dedi. Karım dediğide annem 😁 Şimdide annem erkek arkadaşımın ailesine sosyal medyadan hakaret ediyor. Durumlar çığrından çıktı. Evden çıkacağım. Ve ailemle görüşmeyi düşünmüyorum
Bende ablamla konusmuyorum cunku konustukca beni mutsuz ediyor bende kestim tum iliskimi azda olsa rahatladim

Cansu719 ben şunu merak ettim 28 yaşınızda anneniz böyleyse çocukluğunuzda nasıldı ? Psikolojik ve fiziksel şiddet uygularmıydı? Anneniz sağlıklı bir ruha sahip değil malesef.annen ile gorusmemekte değil mevzu.sen kendi kararlarini vermelisin.fatih civelekoglu var psikolog onu dinlemeni tavsiye ederim

Cansu719 ben şunu merak ettim 28 yaşınızda anneniz böyleyse çocukluğunuzda nasıldı ? Psikolojik ve fiziksel şiddet uygularmıydı? Anneniz sağlıklı bir ruha sahip değil malesef.annen ile gorusmemekte değil mevzu.sen kendi kararlarini vermelisin.fatih civelekoglu var psikolog onu dinlemeni tavsiye ederim
Çocukken onun sözünden çıktığım zamanlar şiddet uygulardı ya da herkesin içinde aşağılardı. Beni sindirmişti bir süre üniversiteye başlayıp kendi istediğim mesleği seçince çatışmalar başladı. Onun karşı çıktığı isteklerimi yaptıkça psikolojik şiddeti arttı. En son erkek arkadaşımla yaşadığımız sorunlarda hem fiziksel hem psikolojik şiddete başvurdu. Dediğiniz psikologa hemen bakıyorum teşekkür ederim.

Orta halli bir yaşantımız var çok iyi de değil çok kötü de ama annemin lüks takıntısı var
Sen bu çocuğa çok aşık mısın ve hayatının sonuna kadar hep onun senin yanında olacağına inanıyor musun? Ailenin desteği olmayınca seni ezmeye kalkacak biri değilse. Terk et ama içinde çok küçük bir kuşku bile varsa bence bir erkek için hiçbir şey değmez.

çökmeyin, annenizi olduğu gibi kabul edin, onunla savaşmayı bırakıp sakince artık yalnız yaşamak istediğinizi söyleyin ve hemen bu gece internetten ev bakmaya başlayın. Bir hafta içinde bulur, 3 günde de taşınırsınız, evinizde yalnız geçireceğiniz ilk gece öyle rahat bir nefes alacaksınız ki, bundan sonraki tacizler genellikle telefondan olacak, ahizeyi uzakta tutup sakince konuşursunuz, size konuşmalar sinek vızıldısı gibi gelir,

zaten ayrı eve çıkmak için geç kalmışsınız, çıkacak duruma gelir gelmez onlara uzun uzun anlatıp neden yalnız yaşamanız gerektiğini anlatmış ve onları şimdiye kadar ikna etmiş olmalıydınız, benimkiler daha 24 yaşındayken ankaradan taşınacağımda bana 3 tane ev bulmuşlar, artık bu evde yapamazsın demişlerdi, ben de zorla taşınmayıp önce para biriktireceğim demiştim ve düzenli gelirim olur olmaz üç sokak yukarılarına taşınmıştım, öyle mutluydum ki. eşimle de o evdeyken tanıştım.

Erkek arkadaşınızdan tabii ki vazgeçmeyeceksiniz, bir ayrılık olacaksa aileler yüzünden olmamalı, en azından sizin aileniz yüzünden olmamalı. Evlenecekseniz de aileniz desteklemese de size düşen tüm düğün masraflarını kendiniz karşılayın. Bunlar olurken karşı taraf size bir laf söyleyemez, oğulları için yaptığınız mücadeleye şapka çıkarırlar. Onlardan anneniz adına özür dilersiniz ama annenizi de olur olmaz kötülemeyin onlara karşı. Evleneceğiniz aileye vereceğiniz cevap öfke değil, üzüntü olmalı. Bunlar benim fikirlerim, umarım işinize yarar

son not; çıkacağınız ev annenizin zırt pırt geleceği bir ev olmasın, şehrin en uzak yakasında falan olsun

Sen bu çocuğa çok aşık mısın ve hayatının sonuna kadar hep onun senin yanında olacağına inanıyor musun? Ailenin desteği olmayınca seni ezmeye kalkacak biri değilse. Terk et ama içinde çok küçük bir kuşku bile varsa bence bir erkek için hiçbir şey değmez.
Benim problemim sadece erkek arkadaşım değil ki onunla evlensem de evlenmesem de evden gideceğim çünkü aldığım her karara böyle tepki veriliyor sadece erkek arkadaşım için değil. Çok aşıklık değil evet seviyorm ve hem kalbime hem beynime hitap ediyor. Yanımda olacağına inanıyorum.

X