Ak teknikle Burun Ameliyat olan arkadalar!

arkadaslar bu acık mı kapalı mı konusuna bence fazla takılmayın, doktorun tercihi neyse ve sizin icin neyi uygun gördüyse onu olun, ayrıca her doktorun kendince daha iyi calıstıgı bir teknik de vardır, yani kapalı isteyen bir doktora zorla acık yaptırmak sizin icin hayırlı da olmayabilir, o nedenle bırakın bu konuda doktorunuz karar versin...
ayrıca nem'cim bahsettigin konuya gelirsek, bence arkadasının burnu kapalı, kuzenininki acık diye ve arkadasınınki basarısız oldu diye bunu yapılan teknikle bagdastırman cok yanlıs cünkü bu tamamen doktorun maharetiyle ilgili, biri burnu acarak yapıyor biri kapalıyken deliklerden girip yapıyor, burnunun ameliyatlılıgının farkedilmemesiyle bunun bir alakası yok

doktorun mahiretine kaldıgı bi kesin cnm..ama benim etrafımda estetik olan en az 10 kişi var veee sonuçlarda açık ameliyatın daha iyi oldugunu gösteriyor...bu benim gördügüm örneklerden yola çıkarak söyledimm..

daha ioyimis :)
aslinda tabikide doktora kalan birsey, benim acik veya kapali olan birseye diyecek sozum yok, korktugum benim izler ve gecme suresi..

bende açık teknikle oldum 2 gün sonra 2 ay olmuş olucak.ilk zamanlar belli oluyodu izler cok beyaz tenliyim cildim cok kusur belli ediyo.ama 1.aydan sonra azalmaya basladı suanda cok belli belirsiz.kanatlarım da daraltıldığı için 3 tane kesik var.6 aya kadar iz iyice silikleşiyomuş..

gamzei benim okulda bir kiz var burnundan ameliyat olmus, kesik izi ortada belli.. yani burnu estetikli oldugu yok dese bile belli, ben benden baska yabancilarin bilmemesini istemiyorum sahsen. ordaki izde gecmezde kalirsa bende.. suanki burnumun yaptirmamis ki haline uuzldugum gibi uzuntum gecmiyecek, sonucta burun estetigi benim iicn care olmiycak..

o yuzden o izin oda kalmasindan cok korkuyorum..
dr;a lutfen kapali yapin mi desem kiiiiiiiiiiii :Saruboceq:

valla cnm ozaman bu konu senin için cok önemliyse,kapalı ameliyat ol..
yani iz kesinlikle rahatsız edici boyutta diil ama estetik olmuş bu işleri bilen biri burnuna yaklaşıp görebilir izi..bilmeyen biri yine anlamaz.
hangi şehirdesin bilmiyorum ama istanbuldaysan,kapalı yapan dr lar da var..özellikle yakup avşar ameliyatlarını kapalı teknik yapıyo,bu sitede gördüm yaptıgı bir burnu cok ta güzeldi..a.s

maniac'cım sana acık ol ya da kapalı ol diye bir tavsiyede bulunamam ammaa sunu diyebilirim kiii doktor acık yapmak isterken sen zorla kapalı yaptırtma, cünkü doktorun bir tercihi vardır yani iyi yaptıgı bir yöntem vardır adam acıkta iyidir kapalıda aynı basarıyı sergileyemeyebilir o nedenle sakın zorlama bencee

evet haklisiniz ben eniysi bi arastirim,olmazsa gorustuum dr lara hangi teknikleri uyguladiklarini sorarim..

yanliz benim burun ucum yuvarlak yani daralicak... ozaman kapali teknik olmazmi ki oyle bisey duymustum.. ucunde islem olacaksa ucu (az olacak benim) daralicaksa, ozaman acik olmasi gerekmis
bileniniz varmi?

maniac'cım bu konuyla ilgili pek bir bilgim yok ama benm de burun ucumla ilgili islem yapıldı yanii kücültüldü, kısaltıldı kaldırıldı ne bileyim kapalı teknikle yapıldı benmkisi, ama sen zaten doktorla görüseceksin, doktor sana bu kapalı olmaz derse yapacak bir sey yok

ebru ebru cnm ya cok sagol ilgilendigin icin valla son zamandir iyice kafaya taktim bunu ben.
benim gorustuum dokor sana acik yapicaz dedi.
baris cakirsa msla konustugumdada bana kapali yapabilirim dedi (tabi o yakindan gormedi burnumu resimde/mail gordugu icinde demis olabilir)
ama bilemiyorum. bu doktoru sadeceteknigi yuzunden de kaybetmek istemiyorum. bulmusken yeni bir arayisa girmek deistemiyorum..ama yara izlerim kotu iyilestigi icin.. yzum yatkin bu durumlara yani o yuzden iz kalir diye cok korkuyorum. belki bicok kiside iyi gecebilir ama bende cok degisik bir iz kalabilir, buda herksin burnumun yapmacik estetikli oldugunu gormesini saglar, kesik izsiz estetik olmak baska, estetik olup izi olmak baska :KK43:

cnm o kadar insan acık teknikle ameliyat oluyor sorun oldugunu sanmıyorum ammaa sonradan pisman olacaksan ya da kafaya takacaksan sonradan neden kapalı olmadım diye üzülmektensen bastan kapalı yapacak bir doktorla görüs istersen, bu isin dönüsü yok malum yani oldu bittiye getirilecek bir is degil, eger cok büyük endiselerin varsa baska doktorlarla görüs istersen

maniac 25 gün önce açık teknikle ameliyat oldum çok zor bi burnum olduğunu söledi doktorum ..ama hiçte korktuğum gibi gitmedi ve sorunsuz bi şekilde atlattım çok şükür... bnde ameliyat olmadan önce morluk ve izler konusunda çok endişeliydim doktoruma güvendim ve korkulucak hiç bişey olmadığını gördüm şuan belli belirsiz bi kesi izim var oda aynanın dibine girince belli oluyo şişliklerimde devam ediyo yüzümün şiş hali bile bi güzel geliyo burnumun ucuda taş gibi sadece bn hissedebiliyorum morluklara gelince bu tamamen benden kaynaklanan bi sorun olduğunu düşünüyorum gözümün altında kahverengi halkalar kaldı
zamanla geçiceğini ümit ediyorum ama kendi düşen ağlamazmış doktorumun güneş kremi olmadan dışarı çıkma evde bile olsan florasan ışınına maruz kalma demesine rağmen hatta ısrarlı bi biçimde ikaz etmesine rağmen bi kaç kez güneş kremi olmadan dışarı çıktım güneş lekesimi yoksa bünyemden kaynaklanan bi sorunmu onu bilmiorum bu hafta sonu kontrolüm var ozmn kesin cvbı alıcam ama kesi izleri için sakın endişelenme adı üstünde estetik ameliyat güzelleşmek için yapılıo o izler kalsa onca insan gözü kapalı ameliyat olurmu doktoruna güven ve gerisini sabıra bırak umarım herşey gönlünüzce olur.....

merfee cok aydinlattin canim benim cok sagol, haklisin
ama benim yuzumun yaralari iz kalmaya megilli oldugu icin cok korkuyorum, birde bi kac kiz gordum burnundan olmus burunlarinda iz var ve bu belli oluyor, o yuzden bendede ayni sorun olur diye korkuyorum,

senin 25 gun olmus dahacok yeni aslinda, izin cok belirginsiz oldugunu duymak guzel de benimki bukadar guzel olmaya bilir sanirm:KK43:

cnm sen kime ameliyat oldun? birde resim koyabilirmisn? illaki yuzunun hepsi degil yani sadece o izine bakmak icin? belkide ilk gunlerde nasildi simdi nasil diye? olmazsa sadece o izin resmini koyabiirsin?

maniac endişelerini anlayabiliyorum
ben ameliyat olalı tam 9 ay oldu.. benim burun kanatlarım da daraltıldı.. ve izleri geçmedi :KK43:
burun deliklerinin ortasındaki kemik var ya orada yapılan kesi izi hemen geçti.. bir ay falan sürmedi herhalde... ama burun kanatlarımdaki kesiler maalesef ortada...
barış beyle konuştum.. tatile çık gel... eğer hala seni rahatsız ederse düzeltiriz dedi ama taktir edersiniz ki bu hiç hoş bir durum değil... kimse ikinci bir kez o masaya yatmak istemez sanırım.

ameliyatım süper geçti... morluk, ağrı, sızı hiç yaşamadım.. Allaha şükür sağlık sorunumda olmadı ama izlerim duruyor maalesef...

umarım moralini bozmamışımdır... umarım en doğru kararı verirsin...
senin için en hayırlısı ne ise onu yapmanı diliyorum...

mulbery yazin icin cok tsk ederim canm.
9 ay gecmesine ramen izlerinin kalmasina uzuldum.
peki senindemi genelde izler keliod gibiyada nsl diyim cirkin iyilesir demi ondan oyle oldu?

birde eger mumkunse resimlerini gorebilrmiyim? istemiyorsan sadece o kesik izlerini yakin cekip yolla mumkunse ilk zamanlarda ve suanki halinin farkini gormek istiyorum..

bi kucuk sey daha, cnm sen ameliyati kapali olma sansin varmiydi ? mecburmuydu acik olman?

ben açık veya kapalı olması konusununda etkilemedim doktorumu hiç... sonuçta herkesin burnu farklı... yapılacak işlemler de farklı... hangi teknik daha doğrusuysa doktor onu seçiyor...

şu yaz tatili geçsin bakalım eğer hala izler kalırsa düzeltirim demişti..

tsk ederim arkadaslar :KK70:

birde sislikler olsun morarmalar olsun nekadar zamanda gecti?
bu benim icin onemli cunku butunlemeler icin birde erken okula donmem gerektigi icin cabuk gecmesi gerek :|

Ameliyettan sonra bir kaç gece arkana yastık koyarak dik olarak uyu bu sayede şişik ve morluklar en aza iner ve 1 hafta içindede olanlarda dağılır zaten...

Ameliyettan sonra bir kaç gece arkana yastık koyarak dik olarak uyu bu sayede şişik ve morluklar en aza iner ve 1 hafta içindede olanlarda dağılır zaten...

tsk ederim swordfish bende oyle yapicam artik.. insallah iyi atlatirim..
bekleyemiyorum :KK70:

yakup avşarın kendi geliştirdiği bi teknik varmış,birde duydugum kadarıyla hep kapalı yapıyomuş ameliyatlarını.onunla görüş istersen hangi şehirdesin bilmiyorum ama.iz konusuna bu kadar önem veriyosan kapalı ol,rahatsız edici bi iz yok ama,tabiki alttan bakınca incecik bi iz var bilen biri anlayabilir

X