Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Akademi Saç Terapi Merkezi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Mirzoey

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
527
407
Merhaba arkadaşlar. Daha önce genetik saç dökülmesi sorununum ile ilgili başlık açmıştım. Konuyla ilgili araştırma yaparken karşıma Akademi Saç Terapi Merkezi diye bir yer çıktı. Trikoloji bilimi diye bir şeyin varlığından haberdar oldum böylece.

İnternette çok araştırdım, kendileri hakkında olumsuz yorum yapan yok. Tedavileri epey maaliyetli ve anladığım kadarıyla genetik dökülmelerde süreklilik istiyor. Ancak daha önce yine internet yorum ve fotoğraflarına aldanıp Regenera Activa kök hücre tedavisi uygulatıp sonuçtan hiç memnun kalmamıştım. Bunda da aynı şeyi yaşamak istemediğim için belki aranızda buraya gitmiş, tedavi olmuş ve sonuç paylaşacak olanlar vardır diye sizlere sormak istedim.

Farklı bir şehirde yaşadığım için şimdilik online randevu almayı düşünüyorum. Tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa mükemmel olur.

Burayi ben de duydum ama güvenemiyorum. Sonuçta doktor değiller. Yeri geliyor, doktorların bile çözemediği dökülmeler oluyor. Onların çözebilecegine inanmıyorum açıkçası.
Siz miracle losyon kullaniyordunuz yanlış hatırlamıyorsam?

Burayi ben de duydum ama güvenemiyorum. Sonuçta doktor değiller. Yeri geliyor, doktorların bile çözemediği dökülmeler oluyor. Onların çözebilecegine inanmıyorum açıkçası.
Siz miracle losyon kullaniyordunuz yanlış hatırlamıyorsam?
Miracle losyonu bıraktım. Saçta çok tortu bırakan kullanımı zor bir losyon. Şu anda loreal serioxyl serum ve uraw mavi seruma devam ediyorum. Mavi serumum bitmek üzere. Onun yerine hair forte spreye geçeceğim.

Evet doktor olamamaları benim de aklımda. Yalnız sadece saç ve saç sorunları üzerine yurt dışında çok ciddi eğitimleri ve saha çalışmaları var uzmanlarının. Trikoloji diye bir bilim dalı olduğunu ilk kez duydum sayelerinde.

Bir de yorumlarda kendi ürünlerinin kullanılması konusunda ısrarcı değiller diye bir şey okumuştum. Hatta kredi çekip ürünlerini alacak bir danışanlarına engel olmuşlar. Online randevu aldım, gözlemlerimi yarın paylaşırım sizinle. 😊

Evet doktor olamamaları benim de aklımda. Yalnız sadece saç ve saç sorunları üzerine yurt dışında çok ciddi eğitimleri ve saha çalışmaları var uzmanlarının. Trikoloji diye bir bilim dalı olduğunu ilk kez duydum sayelerinde.

Bir de yorumlarda kendi ürünlerinin kullanılması konusunda ısrarcı değiller diye bir şey okumuştum. Hatta kredi çekip ürünlerini alacak bir danışanlarına engel olmuşlar. Online randevu aldım, gözlemlerimi yarın paylaşırım sizinle. 😊
Cok teşekkürler, umarım güzel neticeler alırsınız. :) Yorumları bekliyoruz

miracle losyonun başka yan etkilerini gördünüz mü? bazı kadınların adet dışı kanamalarının olduğunu okumuştum. saç derisinden de emilse hormon ilaçları var içinde. o yüzden merak ediyorum.

miracle losyonun başka yan etkilerini gördünüz mü? bazı kadınların adet dışı kanamalarının olduğunu okumuştum. saç derisinden de emilse hormon ilaçları var içinde. o yüzden merak ediyorum.
Bende ara kanama oldu. Kadın doğum uzmanına gittim hatta. Losyonu anlattım. Deriye uygulanan bir ürün bu kadar büyük bir etki yapmaz vücutta dedi. Farklı sebepler olabilir dedi. O yüzden bilemiyorum.

Online seans aldım, Burcu Hanım'la görüştüm. Gelelim gözlemlerime...

Öncelikle seansa doktor değiller diye hafif bir önyargıyla başlasam da bugüne kadar hiçbir doktordan almadığım detaylı bir bilgilendirmeyi Burcu Hanım'dan aldım. Her şeyi tek tek en ince detaylarıyla sordu. Tahlil sonuçlarım, beslenme düzenim, ilaçlarım, moral durumum, evde uyguladıklarım vs...

Ve şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim arkadaşlar. Karşımda kesinlikle bu alana hakim bir uzman vardı. Hatta kullandığım ilaçlar hakkında bile en az bir doktor kadar bilgiliydi. Zaten sayfalarında da saç üzerine en son gelişmeleri takip ettiklerini ve bu konuya oldukça hakim olduklarını sık sık belirtmişler.

En çok hoşuma giden kısım şu oldu. Seans yaklaşık 50 dk sürdü. Ancak sadece bir kere o da seans sonunda bilgi amaçlı kendilerinin benim saç problenimle ilgili kullandıkları ürünleri belirttiler. Daha önce farklı tedavileri denemiş biri olarak ilk kez ticarethane mantığı ile çalışmayan birilerini görünce etkilendim ne yalan söyleyeyim. Artı piyasada bulabileceğiniz, evde uygulanabilir çok daha hesaplı tedavi yöntemlerinden de bahsediyorlar. Yani çare sadece bizim losyonlarımız gibi bir tavırları asla yok.

Seans sonunda epey rahatladım, moral oldu bana. Ben ciddi ciddi kameradan saçıma falan bakacaklar sandım. 😂 Ama sadece konuşuyorsunuz.

Sevmediğim tek şey ürünlerinin fiyatları. Denemeyi çok istiyorum ama sağlam bütçe lazım. Kendimi ayarlayabilirsem son çare olarak bir de bu merkezin ürünlerine şans vereyim diyorum. Online görüşme yapanlara indirim yapıyorlarmış. Bakalım, olur da kullanırsam sonuçları buradan paylaşırım. 😊

işe yaramasına çok sevindim, kendi ürünleri dışında ne tarz tedavi yöntemleri öneriyorlar? yağ karışımı vs gibi mi?

benim de morale o kadar ihtiyacım var ki sırf bunun için bile online görüşme alabilirim :KK43:

işe yaramasına çok sevindim, kendi ürünleri dışında ne tarz tedavi yöntemleri öneriyorlar? yağ karışımı vs gibi mi?

benim de morale o kadar ihtiyacım var ki sırf bunun için bile online görüşme alabilirim :KK43:
Yok aslında bildiğimiz ürünler. Hairforte spreyin etkili bir ürün olduğunu söyledi mesela. Dermostamp yapmanın çok önemli olduğunu belirtti. Minoxili çok önermiyoruz yan etkisinden dolayı ama o da etkilidir dedi. Ben hairforte ve xpecia tablete başlamıştım zaten öncesinde, içim rahat etti böylece. Ama losyonlarını da almayı düşünüyorum bir ara.

Reklamını yapıyormuş gibi bir izlenim uyandırmak istemem ama isterseniz önce bir instagram hesaplarına mesaj atın, yardımcı oluyorlar hemen. Sonra duruma göre online görüşme ayarlarsınız. Bu arada seans ücreti 150 tl, bilginiz olsun.

Bilgi için teşekkürler. Ben de arayış içindeyim. Bu merkezi de takip ediyorum, sadece saç üzerine olması önemli ama önce tahlillerimi yaptırıp ondan sonra bakıcam. Sizden görüşmede tahlil istediler mi? Ben bunu çok önemsiyorum. İçten ne olduğunu bilemezsek dökülme yine devam edecektir diye düşünüyorum.

Bilgi için teşekkürler. Ben de arayış içindeyim. Bu merkezi de takip ediyorum, sadece saç üzerine olması önemli ama önce tahlillerimi yaptırıp ondan sonra bakıcam. Sizden görüşmede tahlil istediler mi? Ben bunu çok önemsiyorum. İçten ne olduğunu bilemezsek dökülme yine devam edecektir diye düşünüyorum.
Kesinlikle. Mutlaka tahlilleri yaptırın. Görüşme öncesi tahlil istemediler ama görüşmede hazırlıklıydım. Tahlillerimi yaptırıp aldım seansı. Tahlil sonuçlarını paylaştım, uzman yorumladı.

Saç ekimi düşündünüz mü hiç?
Düşündüm bir ara. Ama aktif dökülmesi olanlara ekim yapılmıyor diye biliyorum, kadınlarda zaten başarı oranı düşük. Ayrıca sadece tepe bölgemde seyrelme olsa belki diyeceğim ama her yerde seyrelme var. Hangi bir yere yapılsın?

Ben internet sitelerinden şampuan sipariş ettim saçıma uygun olan ürünü seçtim ama hiç menmun kalmadım para tuzağı gibi
Açık konuşmak gerekirse şampuanlarını ben de çok sevmedim. Benim yağlanma ve kepeklenme sorunlarım için yeterli gelmedi. Yine de para tuzağı diyemem. Çünkü gerçekten online seansta çok yardımcı oldular ve alanlarına hakimler. Kendi ürünlerini satmak için uğraşmadılar.

Ben merkeze giderek analiz yaptırdım. Sadece saç kamerasıyla baktılar, başka merkezlerde daha farklı aletlerle inceliyolar. Tahlillerimle gitmeme rağmen tam teşhis koyamadılar. Ürünler benim bütçemi aştı çünkü süreklilik gerekiyor. Ürünlerle bir seans analize dahildi.

X