Akciğer kanseri tanısı ve mücadele.. Dualarınızı eksik etmeyiniz..

Bir de “bebek tedavisine ara vereceğim” demişsiniz, hadsizlik etmek istemem lakin devam etseniz, bebek hepinize umut ve moral olmaz mı? L lionyez

Evet aslında bir çocuk olması büyük moral olur ama benim tedaviye yanıt vermem için kafamın çok rahat olması lazım benim sorunum yumurtamın az olması çoğalması ve tdaviye olumlu sonuc vermem için gerçekten sıkıntısız bir yaşam sürmem gerekiyor. kafam boş olsa doktorlar zaten normal yolla da çocuğun olur diyorlar. ben şu an tedavi için kendimi hazır hissetmiyorum.

Off bu okuduğum 3.akciğer kanseri konusu :KK43:

Allah hepsinin yardımcısı olsun şifa versin. Anneciğiniz de tez zamanda şifa bulsun inşallah. Yanında olun, destek olun. Moralini yüksek tutun. Önce siz inanın sonra da onu bu hastalığı yeneceğine ikna edin.

Dualarım sizinle :KK200:
Amin inşallah iyi sonuçlar alırız inşallah. Moral lazım ama ne ablam ne ben toparlanamıyoruz zamanda geçmiyor belki de ondan. Allah razı olsun Rabbim sizi korusun. :KK200:

Umarım annenizin sonuçları iyi çıkar. Genelde bildiğim kadarıyla patoloji söyler hastalığın evreni. Size özel den yazabilir miyim?
Patolojide iyi ve ya aksi olduğu çıkarmış evet çok okudum öyle yazıyor. Tabi ki yazabilirsiniz.

Öncelikle Allah şifa versin size ve tüm bekleyenlere inşallah. Pet sonucunda belli olacak kanser olup olmadığı, metastaz yapıp yapmadığı vs. Babam kanser hastası, yaklaşık 1,5 yıldır bu hastalıkla uğraşıyoruz. Önce sonuçlarınız çıksın daha sonra doktor tedavi için yönlendirir gerekirse başka doktorlara da gösterirsiniz sonuçlarınızı ki bence gösterin. İyi bir doktor bulmaya çalışın ve en önemlisi hastanızın moralini yüksek tutmaya çalışın. Geçmiş olsun tekrardan, sormak istediğiniz bişey olursa tecrübem ve bilgim yettiğince yardımcı olmak isterim.
Allah razı olsun Şafi ismi yüzü suyu hürmetine Rabbim sizin hastanıza da şifa versin. Siz nerede tedavi görüyorsunuz? Tüp bebek doktorum ile konuştum sağolsun çok anlayışlı biri ona sordum özel onkoloji ile devlet onkolojisi nereden destek alalım diye aynı tedavi uygulanacaktır, maddi olarak özel çok yorar dedi. Yedikule Göğüs hastalıklarında Doç Dr Hasan Akın a sorun dedi.

Patoloji hem evresini, hem de tipini söyler.

İlk yüzleşme anı çok zor tabi hepiniz için ama durun bakalım bi çıksın tipi,evresi.Bir de artık tüm doktorların

söylediği tek şey hastalık yok hasta var.Her hastada her hastalığın seyri farklı.İlaca cevap vermesi farklı.

Çok zor ama sabır.Belli olunca bana özelden yazın lütfen.Bir önerim olacak.
Perşembe günü çıkacak patoloji sonucu denmiş bugün, inşallah iyi haber alırız inşallah.. Yazarım tabii ama buradan yazsan herkes faydalansa olmaz mı?

Benim buraya konu açıp dua isteyecek kadar zamanım bile olmadı.
Olsaydı ne değişirdi? Ömrü mü uzardı?

Annem kanser bile değildi
, sadece sana iyi dilekte bulunanlara teşekkür et
İçinden de anneme çektirme allahım de.

Çektirmesin, bu sihirli bir sözcük.

Çektirmesin desem, kızarsın belki yanlış anlarsın

Acil şifa kız kardeşim. Ben seni anlarım.

Yanlış anlamam elbet, sonuçta Allah kurtardı dediğimiz hastalar da var.

AMA BEN ANNEM İÇİN BÖYLE BİR DUA ETMEK İSTEMİYORUM. ÖLÜM HERKES İÇİN VAR HER ÖLÜM ANİ, HASTALIK HERKES İÇİN VAR AMA BU HASTALIK ADINI BİLE SÖYLEMEK İSTEMEYECEĞİM BİR HASTALIK. HERKESİN AİLESİ KIYMETLİ BAŞA GELMEYİNCE KİMSE KİMSENİN DERDİNDEN ANLAMAZ. KESİN SONUÇLAR ÇIKMADIĞI İÇİN , ALLAH IM VERECEK ŞİFASINI DUA BEKLİYORUM BEN, BOL BOLDA EDİYORUM.
RABBİM DE KİMSEYE ETTİRMESİN SEVDİKLERİ İLE SINAMASIN.

Detaylı yazmamışsınız ama Rabbim rahmet eylesin.

Merhaba çok geçmiş olsun. Benimde kayınpederim akciğer kanseri şuan tedavi aşamasındayız. Rabbim herhastaya şifa versin inşallah. Evre patoloji sonucuna göre belirleniyor. Pet tüm vücut kanser taraması yapıyor balka bölgelerde yayılma var mı diye. Onkoloji hastanelerine yönlendirecekler zaten sizi patoloji ve pet sonucuna göre. Oradaki onkolog kemoterapi alıp almayacağına karar verecek. Tecrübeli arkadaşlarında dediği gibi hastanın ve sizin moralinizin yüksek olması en önemli şey , bu hastalıkta çok önemli. Bu hastalık inişli çıkışlı uzun bi yol. Ve çokk sıkı takip gerektiriyor. Yani ameliyat oldu bitti radyoterapi aldı oldu bitti gibi bişey değil. Dr unuzunda dediği gibi özel hastaneler maddi açıdan çok yoruyor nerdeyse her hafta hastanedeyiz bi hafta başka bölüme bi hfta başka bölüme yönlendiriyorlar her gittiğimizde 300 400 tl nin altında çıkmıyoruz nerdeyse. Ama devlette de maalesef sıra sonuç bekleme süreleri uzun .. size verebileceğim en iyi tavsiye etrafınızdaki diğer hastalık sahibi kişilerle durumunuzu evrenizi tedavinizi kıyaslamayın. Benim kv şu kanserdi şu kadar yaşadı şunun evresi buydu bu kadar yaşadı diye diye hem kendi hemde eşinin psikolojisini bozuyor. Bu hastalık direkt bağışıklık sistemiyle alakalı ve her kişinin tedaviye vereceği cevap ,süre tepki farklı. Allah yardımcımız olsun bu yolda mücadele eden herbirimizin

Patoloji sonucu kanser olup olmadığını, varsa türünü belirler.
Ancak evrelendirme pet raporu ile yapılır.
Bizde annem için bu hastalıkla savaşıyoruz. Güzel sonuçlar aldık . Facebook ta akciğer kanseri grupları var. Oradan çok şey öğrenebilirsiniz
Bir de kesin değilmiş tabi ama hastalık çıkarsa çevrenizde abuk sabuk çok insan belirecek. O otu kullan bu çayı iç bilmem ne suyu al gibi .. Lütfen hiçbirine güvenmeyin..
Teşekkür ederim, Rabbim yardımcınız olsun Şifa versin inşallah.
Nerede tedavi görüyorsunuz ?
Bir şeyler yedirmek gerekiyorsa bu doğal, hormonsuz, organik ürünler olmalı bencede peynir, yoğurt gibi..

Perşembe günü çıkacak patoloji sonucu denmiş bugün, inşallah iyi haber alırız inşallah.. Yazarım tabii ama buradan yazsan herkes faydalansa olmaz mı?

Bir arkadaş sormuş paylaştım zaten.Sorana söylerim elbette de ortaya yazmak istemedim.Yurtdışında bir doktor ve

tedavi ilgilenene özelden yazarım.

Teşekkür ederim, Rabbim yardımcınız olsun Şifa versin inşallah.
Nerede tedavi görüyorsunuz ?
Bir şeyler yedirmek gerekiyorsa bu doğal, hormonsuz, organik ürünler olmalı bencede peynir, yoğurt gibi..
Tabii öyle.
Ancak benim kastettiğim o değildi. Para ile ot çöp satan umut sömürücülerine dikkat edin.
Biz bu hastalıkla 3 yıldır savaşıyoruz.
Akciğerdeki kitleniz kanser olmayabilir ya da kanserse primeri akciğer olmayabilir yani başka kanser türünün metastazı görülmüş olabilir . O yüzden şimdiden düşünmeyin .
Teşhisiniz konduğunda özelden haberleşiriz tedavi sürecimizi .

çok yakın tanıdığımın annesi akciğer kanseriydi evresini bilmiyorum doktoru 3 ay kefir iç demiş içti hastalığı yendi yıllar geçti çok iyi durumu..yazmak istedim..ALLAH nerde hasta varsa şifa versin acı göstermesin içinizi ferah tutun
Kefir, ilk defa duydum. Çok teşekkür ederim bunu dikkate alacağım. Çok saol çok.

Merhaba canım çok geçmiş olsun inşallah sonuçlarınız temiz çıkar inşallah yoktur. Çok zor bir süreç sizi çok iyi anlıyorum. İlk etapta yüzleşmek çok ağır gerçekten. Annem meme ca şimdi ilk öğrendiğimiz zamanlara gittim. Allah yardımcımız olsun. İnşallah sağlığına tez zamanda kavuşur.
Çok geçmiş olsun Allahım şifa versin. Şimdi durumu nasıl?
Hatırlatmak istemezdim ama beni en iyi sen anlıyorsun. Allah razı olsun , amin.

Akciger kanserinin iki cesite ayiriyolar, kucuk hucreli ve kucuk hucreli olmayan. Yuzde 80 kucuk hucreli olmayan cikiyor. Tedavisi biraz daha kolay.
Benim amcamda akciger kanseri cikti, metastazli. Ilk ogrendigimizde hepimiz cok kotu olduk ailecek, hepimiz ölucek alti aya kalmadan diye agladik. Statlistiklere gore oyleydi cunku.
Sonrasinda en iyi hastaneye yatirdik, ve simdi hastaligi iyiye gidiyo cok sukur.
Moralini yuksek tutmak icin hep gorustuk, aile toplantialari, gezmeler, hic yanlis birakmadikki dusunmesin.
Sorun olursa yaz lutfen
Allah amcanıza şifa versin, maşallah daha iyi olsun, umarım iyi huylu çıkar patoloji sonucumuz. biz de öyle düşünüyoruz. Yalnız kaldıkça daha çok kurar kafada. Kendi sorunumla ilgili doktora gittim bugün, doktorum bağışıklık sistemi güçlenmesi lazım hastalık yayılmaması için.dedi. Hangi hastanede tedavi gördünüz? Yazarım. :KK43:

Allahım annenizin de tüm hastaların da şifasını versin en yakın zamanda inşallah.
Güç kuvvet versin,kolaylıkla atlatın bu süreci inşallah.

X