Aklım Karıştı Hata Yapmak İstemiyorum

gezgintosbaaa

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2018
185
171
35
Herkese günaydın
Üyeliğin aktifleşir aktifleşmez kendimi attım buraya çünkü yanlış bir karar verip hayatımı karartmak istemiyorum
Konuyu detaylandirmadan anlatamayanlardanim uzun olacak ama lütfen okuyup fikir verin çünkü vereceğim karar hayatımı etkileyecek

Arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır çalışıyorum daha önce kendi kurumumun başka şubesinde kısa süreli olarak çalışmıştım iş yerin evimden çok uzaktı hem yol vakit olarak fazla zaman alıyordu hemde yol ucretim daha fazlaydi aldigim ucrette simdiye gore cok azdı ama ona rağmen çok severek çalıştım çünkü verdiğim emeğin görüldüğü kısa zamanda deger gordugum bir yerdi.Zaten çok kısa süre çalışmıştım o zamanda çalışacağım süre belliydi zamanı dolunca çıktım.
Yapi olarak çalışmayı seviyorum yani isim bitse bi başkasının işine el atarim boş durmam sanirim sevilmişsem bunun etkiside vardi

Ondan 2 yıl kadar sonra kurumun başka şubesinde ise girdim evime daha yakın ücretim çok olmasada eskiye göre daha iyi gelin görün ki iş yerine girdiğimden beri sorumlularima yaranamadım naparsan napayım göze gelmiyor bazen 3 yeri beraber idare ettiğimi biliyorum çok defa bana ait olmayan işler verildiğinde sadece daimi olarak üstüne yıkılmasın çaresini bulsuar diye bana ait olmadığını belirtimişimdir ama o iside öyle yerde bırakmayıp yapmisimdir.
İş yerinde gerçekten çok haksızlık gördüm belli bir süre sonra naparsan napayım sistemin öyle oturduğunu farkettim boşverdim ama gerçekten öyle bir yer ki sizin ne kadar iş yaptığınız nasıl iyi çalıştığınız vs önemli değil sorumluyla kimin arası iyiyse onun işi yürüyor ve idareninse ne yazık ki bu durumlardan pek bi haberi yok

Soyle söyleyeyim benimle aynı işi yapanların çoğu eski çalışan oldukları için sorumlarla arası iyi normaldede is disinda tanisikliklari var cogunun. Sonradan idareden bi kişiyle işlerden dolayı tanışma imkanım oldu yapılan haksızlığı farketmeye başladı ama bir kere durumdaki bir sıkıntıdan dolayı konuşmak zorunda kaldım yoksa kimseyi anlatmadım etmedim herşey biraz biraz farkediliyor sanirim
Neyse kendi isimle ilgili bi sıkıntın vardı kaç kere sorunumla konuştum hiç bi şekilde yardımcı olmaya niyeti yok en sonunda idaredeki o kişiyle görüştüm o yardımcı olmaya çalışıyor diye artik sorumlu sanki cephe almış gibi yüzüme bakmıyor öyle ki kendisine selam vermeye cekiniyorum idarenin yardımcı olmaya çalıştığı işi kesinlikle reddediyor falan neyse çok uzattım ama özetle bitmeyen haksızlıklar söz konusu ve beni çok yordu işimi arkadaş ortamımı severken şuan soğudum

Neyse bu durumu konuya bağlayacak olursak geçenlerde birgün eski iş yerimin olduğu yerden geçerken bi arkadaşıma uğrayayım dedim arkadaşıma önceden haber verdim geldiğimde arkadaşım yerinde yoktu eski sorumlua müdürüme uğradım orda kaç gün öncede senden söz ettik nasıl çalışkan olduğunu konuşuyorduk keşke bizimle çalisiyor olsaydın falan dedik dediler ordaki yeni bir memura beni anlattilar soyle iyu calisirdi falan diye

Sonra eski sorumlum aslında buraya çekebiliriz belki dedi müdüre müdürde olabilir dedi sorumlum araya girmen gerekecek biliyorsun ddgil mi dedi oda olurda biraz zaman geçmesi lazım senin dilekçe vermen falan gerekecek dedi bu kadarlık bi muhabbet geçti
Hani anlayacağınız sadece lafı geçti

Şuan aklım çok karışık ne duruyorsun diye belki düşünebilirsiniz ama öyle değil iste nasıl anlatsam eski yer şimdiki yere göre çok iyi ama iş yeri olunca ister istemez bi şekilde haksızlık oluyor bir sıkıntı olabiliyor eski yerde çok az kaldığım için belki ordaki sıkıntıları gorme imkanım olmadı diye düşünüyorum orda çok az çalışmıştım ama iyikide çalışmışım diyorum aklımda orası hep iyi kaldı orayı hatırlarken aklıma tek kötü birşey gelmiyor ve sanırım ben oraya gidersem ordada burdaki gibi şeylerle karşılaşırsam korkusu sarıyor beni yani kötü şeyler yaşarsam kendim ettim kendim buldum hesabı olacak diye cekiniyorum eski müdürüm bana her yerinde iyisi kötüsü var ama burası senin yere göre daha düzeni oturmuş bir yer dedi

Yani istersem oraya gidip gitmeyeceğim kesinliği yok ama gidip konuşsam durumu anlatsam orda çalışmak istediğimi söylesem mi diyorum bir yandanda daha çok korkuyorum olmazsa burdaki sorumlunun gözüne daha çok batarsam diye korkuyorum

Bu arada gitmek istemekte değinmek istediğim başka bir konu var burada çok güzel arkadaşlıklar edindim çok sevdiğim insanlar var ama bir yandanda çok sıkıntıda kaldığım gerçekten benim için çok önemli bir konuda manevi olarak desteğini görürüm diye düşündüğüm bir kaç kişi konusunda yanıldığımı görünce gitmenin daha doğru olduğunu dusundum yani orda iş konusunda herkesle daha mesafeli olurum iş için gelir isim bitince çıkarın diye düşünüyorum

Ama soyle bir durum var ben eski yerdeyken benim şuan görüştüğüm arkadaşla bir yakıştırma söz konusu oldu ama ben hiç duymamış gibi davrandım tam olarak emin olamasamda arkadaşta o zamanlar bana karşı birşey vardı ama şimdiyi bilmiyorum

Işte o gün eski sorumlum ve müdür o arkadaşın odasına gidiyorlardı bende bende oraya gidicem göremedim onu dedim onlarda beraber gidelim supriz olsun dedi sorumlu abi bende haberi var görüşmüştük dedim oraya gittik arkadaş yukarıdan geliyordu arkadaşının adı Ali olsun bak senin Alın de geliyor dedi yani ne diye öyle birşey dedi belki öylesine dedi ama bi mahcup oldum yani bu durumdan dolayıda gitmek istemekte bi kararsizim çünkü ben oraya yeni bir başlangıç için gitmek istiyorum burda edinemedigim resmiyeti orda kazanırım belki diye birde eski yerin bir artısı sorumluya falan değil direk idareye bağlı olurum

Yanı oraya başvuru yapsamda oraya gideceğimin bir garantisi yok ama şansımı denesem mi diyorum bir yandanda aklıma tereddütlerim gelince ya pişman olursam diye korluyorum yani demem o ki siz benim yerimde olsaydınız bu durumda ne yapardiniz

heryerin sıkıntısı var
bakın burası yakın birazdaha maaşı iyi ama insanlar kötü
diğer tarafta da isnanlar iyi çok uzak

ne derseniz deyin yakın işyeri velinimettir
bir kere sosyal yaşantınız bitmez
diğer türlü eve gelişiniz geç e birde yol yorgunu pert olup kalacaksınız

merkeze gidip görüşebilirsiniz yetkililere durumu anlatabilirsiniz, çözüm belkide bulabilirler
her işyerinde problem vardır
sorumlunuzu takmayın selamınızı falan verin tabide ama görmemezlikten gelin
yakın işyerinizi bırakmayın

heryerin sıkıntısı var
bakın burası yakın birazdaha maaşı iyi ama insanlar kötü
diğer tarafta da isnanlar iyi çok uzak

ne derseniz deyin yakın işyeri velinimettir
bir kere sosyal yaşantınız bitmez
diğer türlü eve gelişiniz geç e birde yol yorgunu pert olup kalacaksınız

merkeze gidip görüşebilirsiniz yetkililere durumu anlatabilirsiniz, çözüm belkide bulabilirler
her işyerinde problem vardır
sorumlunuzu takmayın selamınızı falan verin tabide ama görmemezlikten gelin
yakın işyerinizi bırakmayın

Haklısınız yakın yerin avantajı hep oluyor yakın olduğundan dolayı yol ücreti çok fazla olmuyor oraya gidersem yol ücreti iki katına yakın olacak ama öyle sıkıntılar yaşadım ki burda sadece üstten anlattım yani şuan maddi olarak yol ücreti zorlamasına rağmen sadece gidersem aynı şeylerle karşılaşırım korkusunu yaşıyorum

Birde burda idare değişir ama sorununun değişeceğini çok zannetmiyorum o yüzden idarede yardımcı olanlar değişirse çok daha fazla sıkıntılar yaşadım gibi geliyor

Özet: bir kurumun iki şubesi var. Hanımfedi ikisinde de çalışmış. Sorusu eski şubeye dönsem mi?

Yeni şube:
Evine daha yakın, iyi arkadaşlıklar edinmiş, üstüne gereksiz iş yüklüyorlar sorumluya söylemiş çözmeyince idareye gitmiş sorumlu tepki göstermiş huzursuz çalışıyor.

Eski şube : kısa çalışmış, çalışkanmış, herkes çok sevmiş, amirleri ile anlaşıyor evine daha uzak, orada bir ali var kızımızdan eskiden hoşlanıyor onları ziyaret ettiği sırada senin alin geliyor demişler utanmş

Neyse eski şubeye geçme talebinde bulunayım mı diyor. Kabul edileceği kesin değil.

Not: evet işsizim :)))

Özet: bir kurumun iki şubesi var. Hanımfedi ikisinde de çalışmış. Sorusu eski şubeye dönsem mi?

Yeni şube:
Evine daha yakın, iyi arkadaşlıklar edinmiş, üstüne gereksiz iş yüklüyorlar sorumluya söylemiş çözmeyince idareye gitmiş sorumlu tepki göstermiş huzursuz çalışıyor.

Eski şube : kısa çalışmış, çalışkanmış, herkes çok sevmiş, amirleri ile anlaşıyor evine daha uzak, orada bir ali var kızımızdan eskiden hoşlanıyor onları ziyaret ettiği sırada senin alin geliyor demişler utanmş

Neyse eski şubeye geçme talebinde bulunayım mı diyor. Kabul edileceği kesin değil.

Not: evet işsizim :)))

Çok teşekkür ederim çok güzel özet gecmissiniz

Kaç gündür düşünmekten tükendim resmen gitmeyi istiyorum ordan şüphem yok ama çok korkuyorum ya orda burdakinden daha kötü bir manzara ile karşılaşırım diye çok korkuyorum
Şöyle yapalım bu alternatif olmasa orada çalışacaktınız sanırım eğer cevabınız evetse çalışmaya devam

Şöyle yapalım bu alternatif olmasa orada çalışacaktınız sanırım eğer cevabınız evetse çalışmaya devam
Bugün bile kaç kere
işlerin eve uzaklığı ne kadar?
Şimdiki 30 dakika eskisi bir saat yoldan yana tek düşündüğüm maddi olarak burdan fazla ama maddiyattan çok ordada burda yaşadığım gibi sıkıntılar yaşamıyım iş güç vs hiç umrumda değil ben yoğun oldukça kafami dağıtıyorum ama haksızlığa tahammül edemiyorum yada sırf isim yürüsün diye birilerini pohpohlayamiyorum

Artık gerçekten tahammül sinirim çok zorlandı yani başka alternatifim yok ama insanların nasıl utanmadan bu kadar hakrizlik yaptıklarını mantığım olmuyor hiç mi insanın vicdanı sızlamaz

Bugün bile kaç kere

Şimdiki 30 dakika eskisi bir saat yoldan yana tek düşündüğüm maddi olarak burdan fazla ama maddiyattan çok ordada burda yaşadığım gibi sıkıntılar yaşamıyım iş güç vs hiç umrumda değil ben yoğun oldukça kafami dağıtıyorum ama haksızlığa tahammül edemiyorum yada sırf isim yürüsün diye birilerini pohpohlayamiyorum

yani 1 saat uzun bi süre. bilemedim. işinizi yapın geçin çok da kafaya takmaya gerek yok. eski yerde kısa çalışmışsınız, uzun halşnde ne olacağı belli değil.

Noktalama işaretleri kullanalım lütfen, acıyın bize. :KK43:

Hayat, risksiz olmaz. Her işyerinin kendine göre iyi-kötü tarafları var. Hangisinin taraflarını daha iyi tolere edebilecekseniz; orayı tercih edin.
Ben olsam; eski iş yerimi tercih ederim. Ama buraya da alıştıysanız ve alışmak üzereseyseniz; kalın derim.

yani 1 saat uzun bi süre. bilemedim. işinizi yapın geçin çok da kafaya takmaya gerek yok. eski yerde kısa çalışmışsınız, uzun halşnde ne olacağı belli değil.
Işte bende ondan dolayı emin olamıyorum belkide geçici olduğundan sorunlara vakıf olmadım belki sorunlar bana yansımadı ne bileyim belkide ben göremedim zaten o konudan emin olsam hiç tereddüt etmemde kendim ettim kendim buldum durumuna düşmek istemiyorum

Noktalama işaretleri kullanalım lütfen, acıyın bize. :KK43:

Hayat, risksiz olmaz. Her işyerinin kendine göre iyi-kötü tarafları var. Hangisinin taraflarını daha iyi tolere edebilecekseniz; orayı tercih edin.
Ben olsam; eski iş yerimi tercih ederim. Ama buraya da alıştıysanız ve alışmak üzereseyseniz; kalın derim.

Herhalde dilbigisi kurallarını çok iyi bilmediğimden dikkat etmiyorum kusura bakmayın :)

Buraya alıştım isimden yada arkadaşlarımdan yana bir sıkıntım yok gayet iyi anlaşıyoruz ama sahiden haketmedigim davranışlarla karsilasiyorum.
Haksızlık dizboyu ben hep geçecek geçecek diye beklerken gün geçtikçe daha fazlasını görüyorum bu yasima kadar çok canım yandı çok üzüldüm ama ilk defa birileri için yarattıklarının aynısını evlatlarida yaşar insallah dedim

X