Aklımdan Çıkmıyor.

blackgray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2022
450
798
Eşimle 17 senedir birlikteyiz. İlk flört dönemlerimizde bizim tanışmamıza vesile olan ortak bir kız arkdaşımız vardı. Sürekli birliktelerdi,önceleri ben dahil kampüste herkes onları sevgili sanıyordu ama arkadaşlarmış. Öyle söylediler. Sonra biz eşimle aşık olduk vs. Flört etmeye başladık. Ancak bu kız arkdaşımın -ismi Ayşe olsun- eşime karşı davranışları hoşuma gitmiyordu. Gereksiz el şakaları,laubali hareketler,bana ben sarışın renkli gözlü erkeklerden hoşlanıyorum diyordu ki benim eşimi tarif ediyor aslında vs. Dahası eşim de ona el şakası vs yapardı. Sürekli birlikteydik o dönem... Bir ara ben staj yapıyordum, eşim staj yaptığım şehre gelince onu da getirmek istedi keza Ayşe de gelmek istedi,e bi durun dedim yani... O zaman sevgilim olan eşime rahatsızlığımı dile getirdim ki hislerim beni yanıltmaz. Abarttığımı söyledi. Ama ben Ayşe ile konuşup bu durumdan rahatsız olduğumu,hareketlerini normal karşılamadığımı söyledim ve yapı olarak da hiç de gereksiz yere kıskançlık yapacak biri değilimdir. Ama abartı boyutta davranışları vardı. Her neyse o dönem tartıştık,sonra özür diledi,beni anladığını söyledi,epeyce bi dil döktü,tekrar arkadaşlığımıza devam ettik. Benim üniversite bitti,memelketime döndüm, onlar aynı şehirde kaldı. Biz görüşüyoruz tabi Ayşe ile de... Sonra ben bi şekilde irtibatımı kopardım çünkü gereksiz muhabbetlere girişti. O zamanlar msn vardı bilen bilir,görüntlü görüşüyoruz mesela kıyafetim böyleymiş,bu rengin üstüne şunu giymeliymişim,kıyafetim yoksa bana eskilerinden gönderebilrimiş vs. E kopardım ben de tabi. Esas meseleye şimdi gelelim.

Eşim seneler sonra Ayşe'nin O'na aşık olduğunu itiraf etti. Biz flört etmeye başlayınca Ayşe'nin bunu kabul etmediğini,hala eşimi kazanmak için bizi ayırmaya çalıştığını ama eşimin onu sadece arkadaş olarak gördüğünü vs. anlattı. En önce bi şok gibi bişiy oldu zaten biliyordum ben gibi düşündüm. Emin olun 1 ay filan geçti üstünden ben hala net düşünemiyordum. Sonra kafama balyoz gibi indi. Eşim aslında ikimizi birden idare etmeye çalışmış arkadaş ayağına... şimdi bunu ona söylesem asla kabul etmez. Ama biliyordu onu sevdiğini ve buna rağmen gözümün önünde cilveleştiler,yakılaştılar ve arkadşız dediler. Bne yapmış olsaydım eşim kapı dışarı ederdi beni,ahlaksızlık bu... Düşündükçe delirecek gibi oluyorum ve ben bu itirafı 1 yıl önce öğreniyorum. 2 evladım var. Eşimle aynı yastıkta,yatakta yatmak istemiyorum.Sevişmekten tiksiniyorum. Şartlarımı olgunlaştırıp,boşanmak istiyorum,iş durumlarım çok çetrefilli. Mecburen durmak zorundayım 657 memurum ve tayin işimi oldurmaya çalışıyorum. İşyerimde mobbing,evde güven yok,huzur yok. Psikolojim leş gibi...

baska hicbir sorun yok sadece bunun icin mi bosanmak istiyorsunuz?

17 sene once, universite zamanindan bahsediyoruz. eger cok buyuk bir askla iliskiye baslamadiysaniz insanin iki kisi arasinda kalmasi cok normal. sonucta herkes birilerinin tercihi. bana fazla dramatik geldiniz. baska seyler varsa bilmiyorum tabi.

baska hicbir sorun yok sadece bunun icin mi bosanmak istiyorsunuz?

17 sene once, universite zamanindan bahsediyoruz. eger cok buyuk bir askla iliskiye baslamadiysaniz insanin iki kisi arasinda kalmasi cok normal. sonucta herkes birilerinin tercihi. bana fazla dramatik geldiniz. baska seyler varsa bilmiyorum tabi.
1 sene önce öğrendim ben. Ayrıca çok büyük aşkla başladık,aylarca koştu peşimden,yurdumun önünde sabahladığını bilirim. Dolayısıyla 2 kişi arasında tercih gibi bi durum söz konusu değil. Olsa bile yolu bu olmamalı.

Açıkçası benzer duruma şahit oldum, bu kendisine ilgisi olan kızın ilgisini kullanmak, ego tatmini yapmak bir nevi. Bu durumda karakterinden soğur uzaklaşırdım olay tazeyse ama seneler geçmiş. Eşiniz olgunlaşmıştır, değişmiştir. Bu yüzden boşanmak istediğinize emin misiniz? Mesela eşiniz boşanınca başkasıyla evlense ya da o kadınla evlense üzülmez misiniz? Sorma sebebim şu; onu cezalandırmak için mi boşanmak istiyorsunuz yoksa tamamen soğudunuz mu? Fevri davranmadan biraz düşünün derim…

Sizce esiniz gercekten ikinizi birden mi idare etmis oluyor? Belkide asik oldugunu biliyordu ama arkadasligi sürdürdü. Bence dogru birsey degil. Ama ayseyi istese sizden önce beraber olurdu. Bu bana bosanmak icin yeterli bi sebep gibi gelmedi. Ama esiniz bunu size simdi neden anlatti?
Aşık olduğnu biliyormuş ve bile bile bana yalan söyledi benim şüphelenip bu kız sana aşık mı dediğim zamanlar, asla demişti. Eşimle konu nerden açıldı net hatırlamıyorum. Neden anlattı onu da bilmiyorum. Bunu da düşünüyorum. Sorduğumda oldu bitti diyor.

Açıkçası benzer duruma şahit oldum, bu kendisine ilgisi olan kızın ilgisini kullanmak, ego tatmini yapmak bir nevi. Bu durumda karakterinden soğur uzaklaşırdım olay tazeyse ama seneler geçmiş. Eşiniz olgunlaşmıştır, değişmiştir. Bu yüzden boşanmak istediğinize emin misiniz? Mesela eşiniz boşanınca başkasıyla evlense ya da o kadınla evlense üzülmez misiniz? Sorma sebebim şu; onu cezalandırmak için mi boşanmak istiyorsunuz yoksa tamamen soğudunuz mu? Fevri davranmadan biraz düşünün derim…
Önceki konularıma bakarsanız tek sebep elbette bu değil. 2 evladım var ha deyince sebepsiz boşanamam ki... Sadece bu da tuz biber oldu öyle söyliyim

1 sene önce öğrendim ben. Ayrıca çok büyük aşkla başladık,aylarca koştu peşimden,yurdumun önünde sabahladığını bilirim. Dolayısıyla 2 kişi arasında tercih gibi bi durum söz konusu değil. Olsa bile yolu bu olmamalı.
bilmiyorum bana yine de mantikli gelmedi. mesela benden de hoslanan birileri vardi ama ben kendilerini kotu hissetmesinler diye onlar istedigi surece arkadasligima devam ettim, tavrimi degistirmedim yani. sen nasil benden hoslanirsin diye sirt donmedim. sonra unutuldu gitti.

size o an soylememis olabilir cunku sizi seviyormus, belki de kendisinin disinda gelisen bir sey icin sizi kaybetmek istemedi. su haliniz bile cok fevri belki universite zamaninda daha da fevriydiniz. siz su an ayseyle gorusuyor musunuz iletisiminiz var mi? ve esinizle bunun disinda bosanmayi dusuneceginiz herhangi bir sorununuz var mi?

Ailesi inanılmaz kalabalık,yobaz ve herşeye karışan tiplerden. Çok ezdirdi onlara da…

Her gün hakaret işitiyorum,asla memnun edemiyorum. Bana karşı inanılmaz saygısız,fiziksel şiddete eğilimli.

Boşanalım diyorum. Çocuklarla tehdit ediyor beni. Sana vermem vs. Senin kanunların beni bağlamaz diyor. Bırak beni diyorum,Ömür boyu böyle çekeceksin diyor,beni bırakmıyor da…
Bunları konuya ekleseniz herkesin tepkileri çok çok farklı olur, şu an sadece bu konu bazında boşanılmaz ama bu eski konunuza yazdıklarınız kapı gibi sebep

Sebep sadece bu mu soğumanız için? Bilmiyorum ama bana biraz abartı geldi 17 yıl öncesinden bahsediyorsunuz.. başka hiçbir sebep yoksa yıkmayın yuvanızı

Sebep sadece bu mu soğumanız için? Bilmiyorum ama bana biraz abartı geldi 17 yıl öncesinden bahsediyorsunuz.. başka hiçbir sebep yoksa yıkmayın yuvanızı
Tek sebep elbette bu değil. Önceki konularıma bakarsanız...Sadece bu durm son derece mide bulandırıcı.

X