Alev Alev Yağ Yakan Ne Varsa Burda!

Ausencia

_Alcatraz Kaçkını_
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2012
41.591
141.628
Yağ yakmak ... Kulağa ne hoş geliyor .:KK51:

Kimimizin de büyük sorunu , kilo verdim ama yağdan gitmemiş .

Kas ve su kaybı ile sözde sevindiren tartı , yalancı bir kilo kaybı ile karşımıza çıkar bazen .

Aslında yağ yakımı sanıldığı kadar zor değildir.
Bunu bir zamanlar vücut yağ oranı %48 lerden %28 lere inmiş ben yazıyorum evet ... Hala da yağ yakımına devam eden ben .

Yağ yakmanın sihirli bir değneği yok elbet . Öncelikle yağ yakımı yoluna baş koydu iseniz sağlıklı beslenmeye de başladığınızı varsayıyorum . Beslenme alışkanlıklarımızdan zararlı ne varsa çıkarttığınızı ...

Yani adına diyet demiyorum ama (kulağa sevimsiz geliyor kabul) iyi bir listeniz var ve sağlıklı besleniyorsunuz .

Şimdi hadi o inatçı yağları sökelim yerlerinden . Günlük listemize alacağımız besinler ve kendimiz için ayıracağımız 30 dk lık spor ile ... Bence siz buna değersiniz .

arnavut-biberi.jpg Kırmızı Biber (arnavut biberi)

a2aba814b9cbc4e51bcd14c5dc5e2c75.jpg Ananas

tarçın-faydaları-300x200.jpg Tarçın

Zencefil-çayı-sinüsleri-temizler-sinüzite-iyi-gelir..jpg Zencefil

Zerdeçal-Karaciğer-sağlığını-koruyan-bileşen-ve-maddeler-içerir..jpg Zerdeçal

portakal.png Portakal

indir.jpg Greyfurt

yogurt-1-1.jpg Yoğurt

indir (5).jpg Yeşil Çay

indir (1).jpg Kahve

elma-sirkesi-376x280.jpg Elma Sirkesi

bruksel-lahana.jpg Brüksel lahanası / Lahana

kivi-kac-kalori.jpg Kivi

indir (2).jpg Limon

indir (3).jpg Kinoa

sarimsak.jpg Sarımsak

avakado.jpg Avakado

indir (4).jpg Somon

Şimdilik aklıma gelenler , bir çoğu benim çok sık tükettiğim besinler , bir kaçını bende henüz listeme ihmalle sokamadım .

Tabii olmazsa olmaz su var bir de ...

Unutmayın vücudunuzun kg başı 33.3 ml suya ihtiyacı var ...Ortalama olarak 60 kilo biri için 2 lt su yeterli iken 90 kilolarda bu 3 lt ye çıkar .

Yağ yakımı , metabolizma hızlanması için erken güne başlayın .
Uzun süre , hele de uyandıktan sonra geniş bir vakit aç kalmayın .
Vaktinde ve özellikle protein ağırlıklı , karbondan uzak (yumurta ve yulaf ezmesi burda baş tacı) bir kahvaltı yeşil çay eşliğinde ... size şu komudu verecektir ....

Hadi çalışsın metabolizma .... yansın yağlaar :)

Beslenme kısmı tamam ...Şimdi biraz kardio ve ter atma ...

Sporun ne olacağı için olmazsa olmaz şart yok . Yürüyüş ise yürüyüş ... Zumba , leslie ....pilates ...

Ama benim yine de nacizane tavsiyem , ip atlayın (kabul ben beceremiyorum )

Ağırlık çalışın .

Mekik çekin .

Esneme haraketleri yapın .

Plank sürenizi zamanla arttırarak sporunuza katın .

Hadi bakalım ...giden her gram yağınız ...kalıcı olsun .

erken uyanabilsem gerisi hallolacak da işte erken uyuyamıyorum. sonra da günler kısa gibi zaten hemen akşam oluyor gibi oluyor. of hep bir bahanem var :KK17: bilgiler çok faydalı teşekkürler :KK51:

Aahh bacįm ahh bunlari yapsak zaten tığ gibi oluruz

Sadece listeden 3 şey seç kendine ... onları gün içerisinde tüket .

Mesela zencefil/zerdaçal/tarçınlı yoğurt hazırla .

Meyvelerden birini mutlaka ye .

Yeşil çay iç .

Bunları oturduğunda yeni bir şey ekle ....

Zor değil ki ... iste yeter .:KK36:

erken uyanabilsem gerisi hallolacak da işte erken uyuyamıyorum. sonra da günler kısa gibi zaten hemen akşam oluyor gibi oluyor. of hep bir bahanem var :KK17: bilgiler çok faydalı teşekkürler :KK51:

Rica ederim ...

Ama erken kalkma konusunda düzeltemeyeceğim bir alışkanlığın varsa ... sende kademe kademe git ...

Sürekli 12 de uyanıyorsan misal ... 1 hafta sadece 11:45 e saat kur ... sonraki hafta 11:30 ...

Uyan ki metabolizman çalışsın . Yaparsın :KK66:

Sadece listeden 3 şey seç kendine ... onları gün içerisinde tüket .

Mesela zencefil/zerdaçal/tarçınlı yoğurt hazırla .

Meyvelerden birini mutlaka ye .

Yeşil çay iç .

Bunları oturduğunda yeni bir şey ekle ....

Zor değil ki ... iste yeter .:KK36:

Rica ederim ...

Ama erken kalkma konusunda düzeltemeyeceğim bir alışkanlığın varsa ... sende kademe kademe git ...

Sürekli 12 de uyanıyorsan misal ... 1 hafta sadece 11:45 e saat kur ... sonraki hafta 11:30 ...

Uyan ki metabolizman çalışsın . Yaparsın :KK66:
Bu hafta mecbur erken kalkicam gibi inşallah alışkanlık olur. Teşekkür ederim. Bunların dışında kısa sürede kilo vermek için onerileriniz veya diyet listeniz var mı ? Elbette belki sağlıklı değil ama bu ara dış gorunusumun iyiye gittiğini görmek bana ciddi moral olacak :anneadayı:

Bu hafta mecbur erken kalkicam gibi inşallah alışkanlık olur. Teşekkür ederim. Bunların dışında kısa sürede kilo vermek için onerileriniz veya diyet listeniz var mı ? Elbette belki sağlıklı değil ama bu ara dış gorunusumun iyiye gittiğini görmek bana ciddi moral olacak :anneadayı:

Şok diyetler tavsiye etmem tabii ki de .. 3 gider 5 döner :)

Ama karbonu kıstığın .. pro diyetlerini dene .

Örnek ...

Sabah uyandığında ılık suyunu iç .

Kahvaltında mutlaka haşlanmış yumurta , peynir ve yeşil çay tüket ..Bol tere maydanoz ile ..

Izgara köfte , tavuk ile salata ... ya da ton balıklı salata ile öğünlerini yap .

Klasik ama en geçerli yöntem . Az karbon , çok pro :super:

Şok diyetler tavsiye etmem tabii ki de .. 3 gider 5 döner :)

Ama karbonu kıstığın .. pro diyetlerini dene .

Örnek ...

Sabah uyandığında ılık suyunu iç .

Kahvaltında mutlaka haşlanmış yumurta , peynir ve yeşil çay tüket ..Bol tere maydanoz ile ..

Izgara köfte , tavuk ile salata ... ya da ton balıklı salata ile öğünlerini yap .

Klasik ama en geçerli yöntem . Az karbon , çok pro :super:
Aralarda acıkıyor gibi oluyorum. Onun için de kuruyemiş yesem zararı olur mu :) bunu deneyeceğim karbonu kisip proteine vericem kendimi. Tesekkur ederim :)

Aralarda acıkıyor gibi oluyorum. Onun için de kuruyemiş yesem zararı olur mu :) bunu deneyeceğim karbonu kisip proteine vericem kendimi. Tesekkur ederim :)

Ne yediğimizden çok ... ne zaman ne kadar ne ile yediğimiz önemli.

Ara öğünlerde kuru yemiş abartmamak kaydı ile çok da iyi tercihtir.

Rica ederim bu arada :)

Ennn sevdıklerım yag yakıyor ama bende porsıyon buyuklugunden olsa gerek löp löp et olarak gerı donuyor

Hamılelıgımde 13 kılo verıp dogumdan sonra 20 kılo alan ben cıddı cıddı kendıme dert etmıs durumdayım bunu

Cok pis takıpdeyım aus hırs yaptım yağlara bay bay kaslara hay hay

Ennn sevdıklerım yag yakıyor ama bende porsıyon buyuklugunden olsa gerek löp löp et olarak gerı donuyor

Hamılelıgımde 13 kılo verıp dogumdan sonra 20 kılo alan ben cıddı cıddı kendıme dert etmıs durumdayım bunu

Cok pis takıpdeyım aus hırs yaptım yağlara bay bay kaslara hay hay

Düş peşime canım :KK55:

Miktar kadar neyi ne ile , ne zaman yediğin de önemli :KK66:

X