Alfabedeki hiç bir harfin birleşimi kalbimdekini anlatmaya yetmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Basin sagolsun.. herkesin aciyi yasama bicimi, aciyi yasama derecesi farklidir…insallah daha fazla aci cekmeden yanginin biraz hafifler..

"pedime düştü kurban olduğum" falan🤦🏻‍♀️ lutfen böyle şeyleri kafanizda daha da kurup kendinize yazik etmeyin bu genc yasta.

Gencecik evlatlarini topraga verenler var. Hani bakmis, büyütmüş, Ozgecan misal...

hani aci kıyaslamak değil asla amacım, kendinizi bu kadar yıpratmayin demek istiyorum...
Teşekkür ederim..

Allah sabır versin.

İki düşük yaşadım bende evet insan üzülüyor, evet insanlar aynı olaydan farklı şekilde etkilenebilir ama yine de aşırı geldi yazdıklarınız.

2 aylık embriyoyu toprağa gömmek, tek başıma doğum yapmak istemek, süt saklamak neden yapıyorsunuz bunları kendinize, anlayamadım.
Üzgünüm sizin için, siz daha önce bu acıyı yaşadığınızı bana şahsi olarak dahi söyleseydiniz. Size bende yaşadım ama bu fazla demezdim. Herkesin gerçekten durumlara verdiği tepkiler farklı. Bunları bu şekilde istediğim ve değer verdiğim için yapıyorum. Bebeğimin paramparça olup çöpe atılmasındansa toprakta olmasını istediğim, sağdığım ilk sütümün de kokladıkça mutlu olmak rahatlamak ve dökülüp gitmesini istemediğim için.

Yani ben de düşük yaptım. Evet gerçekten çok zor Allah kimseye yaşatmasın ama 4.5 aylık bebek nasıl babasına benziyor ben pek onu anlayamadım ?
Elinizi uzatın ve bileğinizden parmak ucunuza bir ölçü alın ortalama bu uzunlukta bir bebek düşünün, ultrasonda dahi ağzı burnu belli olan bir zaman dilimi, doğmuş bir evlatta kafa şekli, yüzü gayet benziyordu. Baya baya benziyordu.

Üzgünüm sizin için, siz daha önce bu acıyı yaşadığınızı bana şahsi olarak dahi söyleseydiniz. Size bende yaşadım ama bu fazla demezdim. Herkesin gerçekten durumlara verdiği tepkiler farklı. Bunları bu şekilde istediğim ve değer verdiğim için yapıyorum. Bebeğimin paramparça olup çöpe atılmasındansa toprakta olmasını istediğim, sağdığım ilk sütümün de kokladıkça mutlu olmak rahatlamak ve dökülüp gitmesini istemediğim için.
Evet bu kadar acıyı, istediğiniz için çekiyorsunuz o konuda haklısınız.

Ben her kim olursa olsun, ilk sütümün dökülüp gitmesini istemedim dese , bunu kendine neden yapıyorsun derim. Herşeye bu kadar anlam yüklerseniz acısını fazla fazla siz çekerseniz.

Tekrardan geçmiş olsun.

bebeklerin biri 8 haftalıkkken düşmüş diğeri4.5 aylıkken karnında ölmüş galiba doğurtmak istemiş doktorlar da bu yüzden.evet acı ama asla ve asla bebeği dünyaya gelen gülüşünü gören ellerini tutan öpen ona isim koyan emziren koklayan bir annenin evladını kaybetmesiyle kıyaslanamaz.
Yakın bir arkadaşım var, evladı doğdu 3 aylıkken kaybetti. O dahi bunu söylemedi, ben ona hatta Beyza bu sana da nasıl söylenir bilmiyorum ama dediğimde. Bu kıyaslanmaz, bir anne rahmine düşenin de doğanında büyüyeninde 60 şındakindede annedir, acısı hep annenin acısıdır dedi. Bence de öyle, oturup kıyas yapmak. Bunu veya bir başka durumu hafife almak bence daha acı.. Asıl kıyas bunu düşünmek olmalı..

Ben de kaybettim iki tane hem de sizin verdiğiniz tarihlere yakın tarihlerde. İlk bir birbuçuk ay durup durup ağladım sonra geçti. İnsan alışıyor ama dramatize etmezse. İnsan alışıyor, bunu birçok kişi yaşıyor diye düşünüp kendine acımaya başlamazsa. İnsan alışıyor hayatın o anlardan ibaret olduğunu düşünmezse.
Kendinize bunu yapmayın bence. Dünyaya getireceğiniz çocuklara haksızlık bu. Onların yanında da yavrularımı kaybettim diye ağıtlar yakacaksınız çünkü siz böyle devam ederseniz.
Gerçekten çok büyük felaketler yaşanmış herhalde diye düşündüm ilk cümleleri okurken ama bu başka bir şey. Şimdi siz beni de azarlayıp acıma saygısızlık diyeceksiniz ama bu yaşadığınız acı değil artık, kendine acıma bu, insanlar da acısın size istiyorsunuz.
Bu artık hastalık, acı değil. Yas değil bu.
Umarım gerçekten psikolojik destek alıyorsunuzdur ve iyileşmeden hamile kalmayı düşünmezsiniz.

Ben de kaybettim iki tane hem de sizin verdiğiniz tarihlere yakın tarihlerde. İlk bir birbuçuk ay durup durup ağladım sonra geçti. İnsan alışıyor ama dramatize etmezse. İnsan alışıyor, bunu birçok kişi yaşıyor diye düşünüp kendine acımaya başlamazsa. İnsan alışıyor hayatın o anlardan ibaret olduğunu düşünmezse.
Kendinize bunu yapmayın bence. Dünyaya getireceğiniz çocuklara haksızlık bu. Onların yanında da yavrularımı kaybettim diye ağıtlar yakacaksınız çünkü siz böyle devam ederseniz.
Gerçekten çok büyük felaketler yaşanmış herhalde diye düşündüm ilk cümleleri okurken ama bu başka bir şey. Şimdi siz beni de azarlayıp acıma saygısızlık diyeceksiniz ama bu yaşadığınız acı değil artık, kendine acıma bu, insanlar da acısın size istiyorsunuz.
Bu artık hastalık, acı değil. Yas değil bu.
Umarım gerçekten psikolojik destek alıyorsunuzdur ve iyileşmeden hamile kalmayı düşünmezsiniz.
Size de çok geçmiş olsun..

Yakın bir arkadaşım var, evladı doğdu 3 aylıkken kaybetti. O dahi bunu söylemedi, ben ona hatta Beyza bu sana da nasıl söylenir bilmiyorum ama dediğimde. Bu kıyaslanmaz, bir anne rahmine düşenin de doğanında büyüyeninde 60 şındakindede annedir, acısı hep annenin acısıdır dedi. Bence de öyle, oturup kıyas yapmak. Bunu veya bir başka durumu hafife almak bence daha acı.. Asıl kıyas bunu düşünmek olmalı..
ben de bir anneyim ve bu benim fikrim.asla dünyaya gelen evladın ölümüyle gelişimini tamamlamamış karında ölmüş bebeğin acısı bir değildir.bugün tv de bir anne baba ağlıyordu 23 yaşındaki kızları cinayete kurban gitmiş .tanımadan içim yandı.Ama 5 haftalık bebeğini karnında kaybeden anneye o denli üzülmem

Ben de iki düşükten sonra kan sulandırıcı iğne ile bebeğime kavuştum. Siz de sağlıkla kavuşacaksınız inşallah yeter ki hamileliğinizi erken evrede farkedin. Bu kadar hassas olursanız hormonların allak pullak olduğu hamileliğin son zamanları ve lohusalıkta çok zorlanırsınız. Ben çok soğukkanlı bir insanım ama ben bile her gün ağladım yorgunluktan, sinirden... Aldığınız destek umarım bu zamanlar için de faydalı olur.

Ben de iki düşükten sonra kan sulandırıcı iğne ile bebeğime kavuştum. Siz de sağlıkla kavuşacaksınız inşallah yeter ki hamileliğinizi erken evrede farkedin. Bu kadar hassas olursanız hormonların allak pullak olduğu hamileliğin son zamanları ve lohusalıkta çok zorlanırsınız. Ben çok soğukkanlı bir insanım ama ben bile her gün ağladım yorgunluktan, sinirden... Aldığınız destek umarım bu zamanlar için de faydalı olur.
Çok sevindim adınıza, teşekkür ederim

Nasıl aynı olabilir bu acılar yapmayın lütfen.

Anne rahmine düşmüş ya da birkaç aylık anne karnındaki bebekle, doğurup büyüttüğün evladın acısı nasıl aynı olabilir?

Allah sonuncusunu size, kimseye yaşatmasın ama bu düşünceyle ömür boyu acı çekersiniz.

Etrafınızda daha gerçekci insanlar olsaymıs keşke.

Herkesin acısı, yükü, kalp ağrısı kendine ağır. Ben acınızı, başka acılarla karşılaştırıp sizi daha da kötü hissettirmek istemem. Sadece bol sabır diliyorum.

Nasıl aynı olabilir bu acılar yapmayın lütfen.

Anne rahmine düşmüş ya da birkaç aylık anne karnındaki bebekle, doğurup büyüttüğün evladın acısı nasıl aynı olabilir?

Allah sonuncusunu size, kimseye yaşatmasın ama bu düşünceyle ömür boyu acı çekersiniz.

Etrafınızda daha gerçekci insanlar olsaymıs keşke.
Acıyı küçümsemektense bende bu şekilde konuşmayı tercih ederim. Tıpkı burada geçmiş olsun diyen ile öf ya diyenler olduğu gibi. Tercih meselesi, önemli olan kalp kırmamak.

ben de bir anneyim ve bu benim fikrim.asla dünyaya gelen evladın ölümüyle gelişimini tamamlamamış karında ölmüş bebeğin acısı bir değildir.bugün tv de bir anne baba ağlıyordu 23 yaşındaki kızları cinayete kurban gitmiş .tanımadan içim yandı.Ama 5 haftalık bebeğini karnında kaybeden anneye o denli üzülmem
Buna çok katılıyorum. Rabbim kimseye dünyaya getirdiği evladının acısını yaşatmasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X