Allah aşkına söyleyin, normal mi?

İnsanın kendisine yaptığını kimse yapmıyor. Bir çiçek göndermeyen adamla mı evlenecektim? Yıllık izninden üç günü beni görmek için ayırmayan adamla mı evlenecektim? Bana bir sene boyunca söz verip bu sene tatil yapacağımıza dair, yerine getiremediğinde mahcup dahi olmayan adamla mı evlenecektim? Bir evlilik teklifi dahi yapmayan adamla gelişigüzel, üstünkörü Bir evlilik mi yapacaktım?

Tartışma çıkardığınızda ben de yarın ailemle tanıştıracaktım demesi o an uydurulmuş bir şey gibi geldi. Keşke gitmeseydiniz o anda. Devamında onun da sizin aile ile tanışmaya gelmesi gerekirdi misal anladığım kadarıyla onla ilgili de bi gelişme olmamış.
Konu haliyle sizin için sinir bozucu hale gelmiş, konuyu açan taraf olmamak için direnirken karşı tarafın umursamazlığı sizi çileden çıkarmış ani çıkışlarla onu iteklemişsiniz gibi olmuş.
Sonuç olarak bu kadar uzun bir sürünceme normal değil, lafta şubatta evleniriz deyip buna dair hevesle hazırlıklar yapmamak da normal değil.
Zorla başınıza iş açmayın en iyisi 🙂

Ben nasıl göremedim. O kadar pişmanım ki geçen zaman için. İnsan sevdiği insanı yanında bir an önce istemez mi. İstemiyormuş. Bir çiçeğe, hediyeye, yüzüğe hasret bırakmış beni. Ben hak etmiyor muydum?
Böyle düşünerek kendinizi değersizleştirmeyin elbette her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz. Mesele yüzük çiçek vs.değil aslında çünkü bunlar bir günde alınabilecek şeyler, mesele bunun içinden gelip zorlamadan yapılmasıdır.

Arkadaşlar ben eşya istemedim, kendi eşyalarımı kullanacaktım:) düğün istemedim:) borç olursa birlikte öderiz dedim:) millet donuna kadar aldırıyor ne kadar kıymetli.. 5 saat önce ağlayarak kapattım telefonu. Az önce aradı açmadım. İnsan böyle yapar mı? Düşünse beni zaten arar sorar

E copsuz uzum gibi dugun yapacak daha ne olsun
Bence almayacaksan bile sevgili yada nisanli iken belli etmeyeceksin alisveriste falan
Oda yine ucuz olsun demeyeceksin
Ay bunun rengi guzel modeli daha hos diyeceksin

Her şeyden feragat eden, sorun çıkmaması adına birçok şeyi içine atan insan her zaman kolay gözden çıkarılır çünkü ne olursa olsun yanındadır kaybetme korkusu yaşatmaz bu yüzden kırmamak için çaba gösterilmez böyle kişilere

Arkadaşlar ben eşya istemedim, kendi eşyalarımı kullanacaktım:) düğün istemedim:) borç olursa birlikte öderiz dedim:) millet donuna kadar aldırıyor ne kadar kıymetli.. 5 saat önce ağlayarak kapattım telefonu. Az önce aradı açmadım. İnsan böyle yapar mı? Düşünse beni zaten arar sorar
Evleneceğim diye önüne geleni, şartlara bakmaksızın istemek ne kadar yanlışsa aman evlenelim de o da olmasa olur bu da olmasa olur diye düşünmek o kadar yanlış bence.

Çünkü böyle karşındaki memnun etme çabası oluyor sadece.

Bundan sonrası içi bu gereksiz fedakarlık düşüncelere kapılmayın en azından.

Sizinle evlenmeyi garanti görmüş belli ki . Şubatta diye de konuşulmuş erkekler teferruatlı düşünmüyorlar düğün sürecini. O yüzden bir adım atmamış olabilir .

Evlenme teklifi ,yüzük vs bence bunlar da sorun değil .Olmasa da olur şahsen .Fakat insan sevdiğini görmek ister ,ayrı kalmak istemez .Sizin erkek arkadaşınız emek vermek istemiyor .Daha doğrusu kendinden ödün vermek olarak görüyor emeği . Dolayısıyla da içinden birşey yapmak gelmiyor . Böyle bir adamla evlenmeyin zaten . Sevildiginizi hissetmediğiniz bir ilişkinin için de olmayın .Evlilikte hep güzel günler olmuyor . Şimdiden bazı şeyleri görmeniz çok iyi olmuş.

Muhafazakar bir iş çevremiz var. Daha önce birlikte çalıştığımız için ilişkimizden haberdarlar. Herkes soruyor ne zaman nişan, düğün:) bilmiyorum ki:)

Hak ettiğinizden daha azına razı olmayın derken aslında bunları da kastettim. İşte o donuna kadar aldıranlar göz bebeği oluyor, el üstünde tutuluyor, kaybetmekten korkuluyor.

Hayatımla ilgili hiçbir şey bilmiyorum. Bütün ipleri onun eline verip onun istediği şekilde hareket etmişim

Yani ben böyle bir adamla evlenmek istemezdim. Belirsizlik insani yorar. Adam olsa siz ittirmedende gerekenleri yapardi. Ben sözünde güvenemeyeceksim bu adami ne yapiyim 🤷‍♀️

Öncelikle lütfen okuyun.
3 senelik bir ilişkim var, geçen sene yukarıdaki başlığı açtıran bir sıkıntımız olmuştu. Özetle bana 2 senelik ilişkimizde hiç evlilik lafı açmaması, uzun mesafe ilişkisi yaşamamıza ve ayda bir haftasonu görüşmemize rağmen yıllık iznimizi birlikte planlayamamamız, yıllık izninin tamamını ailesiyle geçirmesi... derken konuştuk, zaten ciddi bir ilişkimiz olduğunu, evleneceğimizin belli olduğunu, gelecek sene zaten evleneceğimizi, şimdiden bunları konuşmanın komik olduğunu, zamanı gelince zaten bunları konuşacağımızı... tatil konusunda düşüncesizlik ettiğini, bunu telafi edeceğini... tamam dedim.
Derken geçti bir sene. Ara ara 2022 şubatta (benim tayinim için en geç bu tarihte evlenmemiz gerekiyor, yaza kalırsa ben 2 sene kalacağım bir yere gideceğim ve ayrı kalacağız) evleneceğimizi, yazın aileleri tanıştırma, diğer prosedürleri yapıp şubatta nikah kıyacağımızı konuştuk...
Bu süre zarfında evlilik teklifi gibi bir hoşluk olmadığı gibi yukarda saydığım şeyler dışında ciddi bir şey konuşmadık.
Temmuz ayından eylüle kadar bir yıllık iznimiz vardı ve temmuza kadar bana yukarda saydığım prosedürleri ne şekilde nasıl yapacağımızı, tarihi vs hiç konusunu dahi açmadığı için yıllık iznimizi ikimiz de kafamıza göre planladık. Benim umudum kesildiği için özetle konusunu dahi açmadım, eee ne yapacağız diye sormadım:) o da sormadı...
Memleketime bir haftalığına gittiğimde dayanamayıp cıngar çıkardım ve bunun üzerine bana ben seni yarın ailemle tanıştıracaktım dedi:) gittim tanıştım... benim ailemle olması gereken kısımla ilgili bi şey demedi... ben de demedim...
bana ağustosun son haftasında tatile gideceğimizi söylemişti, geçen seneki krizden ötürü, telafi edeceğini söylemişti.. ağustosun ikinci haftasında bana ailevi bir işini ağustos son haftada halletmesi gerektiği için tatile gidemeyeceğimizi söyledi:). Ağustosun 3. Haftası ise benim arkadaşlarımla planım vardı. bana teklifinin ağustosun son haftasını arkadaşlarınla planla, biz 3. Hafta bir şeyler yapalım olması gerekirken, arkadaşlarımla planımı yaptıktan sonra memleketimize tekrar dönmemi istedi:) memleketim ve görev yerim/arkadaşlarımla plan yaptığımız yer arası 15 saat mesafe var kusura bakma, sen benim için fedakarlık yapmayacaksan geçen seneki gibi, ben de geri dönmeyeceğim dedim. İki hafta arkadaşlarımla tatil yaptım. Yine iki aylık izninin üç gününü dahi bana ayırmamıştı, geçen seneki gibi..
Derken neredeyse eylül 15 oldu, şubatta nikah düşünürken ortada evliliğin e-sine yönelik bir şey yok:) arada ee biz bizim işi ne yapacağız diye soruyor:) hayırlısı diyorum:)
Bu gün tayinle ilgili konuşurken, yalnız gideceğimle ilgili bir şey söyledim. Bunun üzerine kızdı, ne yalnız gitmesi evleneceğiz ya dedi... yetişeceğini sanmıyorum bu saatten sonra dedim. Şubata bu kadar zaman kalmışken hala benim karşıma geçip somut bi adım atmadığını, tarih, prosedür vs ayarlaması yapmadığımızı, tarih belirlemediğimizi, her şeyi üstünkörü geçiştirdiğini, heves bırakmadığını söyledim.
Arkadaşlarınla tatile gitmeseydin hallederdik aileleri tanıştırırdık dedi. Bahanesi bu oldu yani.aramızda böyle bir konuşma dahi geçmedi gibi lafını bile etmediği için böyle bi isteği olduğunu düşünmediğimi söyledim. Kaldı ki babam memleketimizde yaşamıyor ve zor bi işi var babama bir ay çncesinden tanıştıracağımız günü söylemem gerekiyor.
Aileme ilişkimizi geç söylediğim için bu konuşmaları benimle yapamadığını söyledi. Ailemle resmi bir ilişkim var, yüzde yüz evliliği düşünmediğim, her görüştüğüm insanı söyleyemem. Buna o kadar güvenmemişim bana o kadar net olamamış ki aileme temmuz ayında söyledim ilişkimizi. Bunu kendisine bu şekilde anlattım, biz aramızda bu konuyu açmıyoruz aileme ne anlatabilirim dedim.
3-4 saat önceki son konuşmamız bu şekildeydi özetle.
arkadaşlar ben eğitimli, güzel, maddi-manevi kendisine yeten bir insanım. Çok sevdiğim biriydi. Çok güvenilir, karakterli, evliliği düşündüren biriydi. Yaşlarımız küçük değil... beni mutlu etmeye yönelik hiçbir çabası olmadığını fark ettim... beni önemsemediğini... gözlerim açıldı artık. Bu ilişki bitmeye mahkum şimdi değil mi?
Geçen senede aynı soruyu sormuşsunuz değişen bişey olmamış yine önceliği siz diilsiniz. Sizin ittirmenizle ailesiyle tanıştırdı. Boşuna bu adamla zamanınızı harcamayın.

Erkek isteyince o tanişma dugun ev o kadar hizli kuruluyor ve yapiliyor ki bir kac ay içinde ne ara evlendik derdiniz.
Hadi sizin sevgiliniz paldir kuldur iş yapmayi sevmiyor ince planci, detayci o yuzden uzuyor desek o da yok, bir plan yok anladigim kadariyla. 🙄🙄🙄

Evlilik konusunda bir kadin itelememeli diye dusunuyorum ben. Erkegin daha çok istemesi, çabalamasi taraftariyim kendi fikrim tabi.

Üzmeyin kendinizi. Biz kolaylaştırdıkça,hoşgörülü ve anlayışlı oldukça ilişkiyi değersiz, partneri önemsiz görüyor bu odunumsu erkek milleti. Siz de bunu yaşamışsınız

Aklı başında, kendi ayakları üzerinde duran bir kadınsınız. Daha kaliteliye, daha güzele hakkınız var. Bırakın gitsin. Boşuna yer kaplamasın hayatınızda.

Erkek isteyince o tanişma dugun ev o kadar hizli kuruluyor ve yapiliyor ki bir kac ay içinde ne ara evlendik derdiniz.
Hadi sizin sevgiliniz paldir kuldur iş yapmayi sevmiyor ince planci, detayci o yuzden uzuyor desek o da yok, bir plan yok anladigim kadariyla. 🙄🙄🙄

Evlilik konusunda bir kadin itelememeli diye dusunuyorum ben. Erkegin daha çok istemesi, çabalamasi taraftariyim kendi fikrim tabi.

Üzmeyin kendinizi. Biz kolaylaştırdıkça,hoşgörülü ve anlayışlı oldukça ilişkiyi değersiz, partneri önemsiz görüyor bu odunumsu erkek milleti. Siz de bunu yaşamışsınız

Aklı başında, kendi ayakları üzerinde duran bir kadınsınız. Daha kaliteliye, daha güzele hakkınız var. Bırakın gitsin. Boşuna yer kaplamasın hayatınızda.

İte çeke evlenip de 13 senenizin ziyan olmasından iyidir.
Ben hep sevildiğimi düşünüyodum. Elimde bi tek bu vardı. Bu da yokmuş. Çok üzücü.

X