Allah eşime sabır versin

Adama kizacaginiza esinize kizin bence.hadi o boyle soyledi esiniz neden gelip size anlatiyor oda ayni seyi dusunuyor olmasin.ben olsam senin icin bu kadar onlem aliyorum ben mi kotu oluyorum derdim.sizde dikkat etmeyin esiniz hastalaninca kendisi dusunsun
Eşim bana hak veriyor ama bazen de bunalıyor ben fazla saçmalayınca. Sağlam önlemler alıyoruz, kapalı alanda çift maske siperlik, ellerimize dezenfektan sürüyoruz. Kimselerle görüşmüyoruz, eşim de benimle bu konuda hem fikir ama bazen ben de ölçüyü kaçırıyorum poşet örneğinde olduğu gibi, o zaman da bunalmakta haklı.

Eşim bana hak veriyor ama bazen de bunalıyor ben fazla saçmalayınca. Sağlam önlemler alıyoruz, kapalı alanda çift maske siperlik, ellerimize dezenfektan sürüyoruz. Kimselerle görüşmüyoruz, eşim de benimle bu konuda hem fikir ama bazen ben de ölçüyü kaçırıyorum poşet örneğinde olduğu gibi, o zaman da bunalmakta haklı.
Iyi de bunlari onun icin yapiyosunuz hasta olmasindan korktugunuz icin bu kadar onlem aliyosunuz

evet sitem eder gibi söyledi maalesef. Tartışıyorduk. Tüp bitmişti, sudurmada yedek tüp duruyor alışveriş yeni gelmişti ve poşetler sundurmadaydı ben de tüpe yol açmak için poşetleri kenara çekip tüpü eşim için kapıya yaklaştırdım. Eşim niyetimi anlamadı tüpü kaldırdım diye bana kızdı elimden almaya kalkarken de marketten yeni gelen poşetlere sürtündü. Ben de "dikkat et poşetlere değiyorsun" deyiverdim. İşte öyle yani adam haklı ama...
Sevgili gül,biraz fazla tepki vermişsin eşine karşı bu kadar da gerilmeye gerek yok aslında.
Biraz azaltabilirsin bu yasakları,sende rahatlarsın birazcık.

Bugün eşim ağzından kaçırdı herkes ona “Allah sana sabır versin” demiş benimle ilgili. Kabul ben bu pandemi döneminde eşime çok çektirdim ve Allah ona sabır versin gerçekten ama bir başkasının bunu demesi çok ağrıma gitti.
Eşim Koah ve yüksek tansiyon hastası Ben corona ona bulaşırsa diye çok korktuğum için 10,5 aydır izole halde yaşıyoruz. Kimselerle görüşmüyoruz. Sanal market kullanıyoruz, gelen ürünleri 2 saat bekletip sonra dezenfekte ederek alıyorum içeriye. Çok abartığımın farkındayım ama içim öyle rahat ediyor.
Geçen gün bir hastane randevumuz vardı. Ben haliyle tedirgindim. Sonuçları beklerken bir arkadaşın dükkanına gittik. Allah var, arkadaş benim korkumu bildiği için maskesini hiç indirmedi. Ancak yan dükkanda damadı ve arkadaşları var, sürekli bizim bulunduğumuz dükkana girip çıkıp kahve içiyorlardı. Ne maske takıyorlar ne de soysal mesafeyi takıyorlar. Ben de tedirgin oldum maske taksınlar dedim. 9 kişi daracık dükkana dalıyorlar, maskesiz dibimize kadar girip ağızlarından tükürük saça saça konuşuyorlar, maske taksınlar dedim diye Allah eşime sabır versinmiş. Eşim benim yüzümden tansiyon hastası olmuş. Hadi onlar gibi sorumsuz insanların dediklerini takmıyorum kafaya ama eşimin arkadaşının böyle demesine çok içerledim. Bu arkadaş da sürekli bizim eve gelmek istiyor, “Siz beni sokmazsınız eve” diye de dalga geçip duruyordu. 2 saatlik mesafe var aramızda, şimdi hastane yüzünden evden çıktık, dükkâna gittik diye “haftaya geleceğim size” diyor. Ama ben bu lafına çok içerledim, ona karşı bundan sonra nasıl tutum takınacağımı da bilemedim. Ben mi abartıyorum? Haksız mıyım? Gerçekten çok asabım bozuldu.
Biz de aynen tarif ettiğiniz şekilde yaşıyoruz. Kimin ne söylediği de beni zerre ilgilendirmez. Abartmak kelimesini bu durum için geçerli bulmuyorum çünkü ne kadar abartıyorsanız o kadar iyi yapıyorsunuz. Korunanlar da hasta olabiliyor mantığı nasıl bir mantıktır. İkinci kattan düşen bazı insanlar ölüyor ama ölmeyen de var diye biz de mi atlamalıyız? Konuyu ciddiye almayan komşum ailece kovid geçirdiler özellikle adam defalarca ölümden döndü yoğun bakımda ve halen ağır sıkıntılarını yaşıyor. Diğer komşumun eşi sapasağlam bir insanken bir hafta olmadan vefat etti. Daha yüzlerce örneği var. Virüsleri çok iyi tanıyan bir meslek memsubuyum. Sırf insanlar panik olmasın, psikolojileri bozulmasın diye abartmayın diyen hekim arkadaşlarım kendi özel hayatlarında son derece, had safhada dikkatliler. Elbette psikolojimizi bozmadan, kaygı bozukluğu ile uykularımızdan olmadan, fazlasıyla dikkatli olmamız lazım. Size bu yanlış muameleyi yapanlar ve benzeri düşüncedekiler yüzünden bir epidemi olarak kalabilecekken bir pandemiye dönüştü bu olay. Lütfen etkilenmeyin bilinçsiz arkadaş grubundan. Kapınıza da gelseler pandemiden sonra kapımız herkese açık ama şu an üzgünüm diyerek kapatın kapınızı. Her şey bir yana insanların şahsi düşünce ve hassasiyetlerine saygı duymayı bilmeliler

X