Allah kimseye böyle dert vermesin

Biraz once bebegimin gazini cikarmak icin göğsume yatirdim. gazini cikarinca gosumde uyumaya basladi. acik ameliyat olursam dikisler yuzune gosume yatiramayacagim geldi aklima. Yine başladim ağlamaya. cocugumu 2 yasina getirip sonra ameliyat olmak icin nelerimi vermezdim ama malesef buyuk ihtimal cuma gunu gittigim cerrahda acil ameliyat diyecek belkide 1 hafta sonra gel ameliyat edecegim diyecek. Ben yine ağlayacagım.

icimdeki sıkıntı gecmiyor. yemeden icmeden kesildim. hizla kilo veriyorum 67 den 64 dusmusum bir kac gunde.

Herkes bana kiziyor yemek ye diye elimde degil midem kitlendi sanki her daim tokum icim almıyor.

Allah ım sen büyüksün sana sığınıyorum.

Biraz once bebegimin gazini cikarmak icin göğsume yatirdim. gazini cikarinca gosumde uyumaya basladi. acik ameliyat olursam dikisler yuzune gosume yatiramayacagim geldi aklima. Yine başladim ağlamaya. cocugumu 2 yasina getirip sonra ameliyat olmak icin nelerimi vermezdim ama malesef buyuk ihtimal cuma gunu gittigim cerrahda acil ameliyat diyecek belkide 1 hafta sonra gel ameliyat edecegim diyecek. Ben yine ağlayacagım.

icimdeki sıkıntı gecmiyor. yemeden icmeden kesildim. hizla kilo veriyorum 67 den 64 dusmusum bir kac gunde.

Herkes bana kiziyor yemek ye diye elimde degil midem kitlendi sanki her daim tokum icim almıyor.

Merhaba Bursa'nın neresinde oturuyorsunuz. Ben de Bursa'da oturuyorum şuan size mesaj atmak istedim ama atamadım. Boşanma aşamasında olduğum için çalışmıyorum çocuklarla ilgilenmeyi severim. Bir buçuk yaş küçük kardeşime 7 yaşından sonra ben baktım. Küçük annesi gibiydim. Çocuklar da beni sever genelde ben Allah rızası için de bakarım ama içiniz rahat etmezse az bir ücret de verebilirsiniz yol parası kadar. İsterseniz bana yazın. Çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Sakın üzülmeyin her şey Allah'tan derdi veren şifasını da verir elbet. Ben elimden geleni yaparım sizin için.

Yardım teklif eden dua eden tüm arkadaşlardan Allah razı olsun.

Bursadayım. Parayla yardimci tutmak istiyorum ama 2 aylik bebegimi benden baska kimse bakamaz gibi geliyor.

Onun yuzune baktikca ağlıyorum. ilk oğlum ne şansliymis 2 yadina kadar emzirdim geceleri kalktim sabah kadar ben ilgilendim hicbir saģlik problemim yoktu.

Simdi bu bebegimi memeden kesmem lazim agir ilac tedavisi uygulanacak. sonra istanbulda ameliyat surecince benden ayri kalacak. Acik ameliyattan baska care yok denirse ben ameliyatli nasil alacagim o bebegi kucagima?

Bebegime bakip bakip ağlıyorum belki de bu son emzirisim son kucagima alisim diye.

Buyuk oglumda surekli benim hastaneye yatmamdan oturu asiri hircinlasti anneme vurup duruyor. zaten hep cok hareketli bir cocuk annemin basi kaldirmiyor artik farkindayim.

Üzülüyorum ama elimden bir sey gelmiyor. Sağlikli olmak ne kadar önemliymiş.
Yaa bende şimdi cumartesi gittiniz mi diye yazacaktım.Lütfen kötü şeyleri çağırma düşünüp.İstanbul da görün birde inşallah robotik kolayca hallolur benim içime çok kolayca atlatıp geçireceksin diye doğuyor .Valla bak.Ne kadar büyütmüşüm neler düşünmüşüm diyeceksin.
Her zaman dua edeceğim sana 🙏

Ama böyle yapma senin de onun da canı sağolsunda elbette kucağına alıcaksın.Bak kendini bırakma daha iyi bakman lazım kendine bağışıklık sisteminin daha güçlü olması gerek .

Allah yardımcınız olsun yaşadıklarımız kolay değil ama hepsi gececek öyle düşünün Allah sağlığınıza kavuştursun tez vakitte aynı şehirde olsak bende yardımcı olurdum size ama çok uzağız aslında bu aralarda bir yardımcı bulabilseniz iyi olur hem bebeklere bakar hem size yardımcı olur üzülmeyin ben iki bebegimide emziremedim sağlık problemlerim var ilaç kullanıyorum ilk bebegim 20 gün ikincisi 4 ay mama destekli emdi

Çok geçmiş olsun. Kendinizi bırakmayın lütfen. Mama ile de annanne kucağında da gayet sağlıklı bir şekilde idare edebilir bebeğiniz. Lohusalıktan dolayı daha fazla duygusalsınız. Sizin yapmanız gereken tek şey moralinizi yüksek tutup tedavinizi olmaya ve hızlıca iyileşmeye koşullanmak.

Bazen anneler sağlıklı oluyor ama bebekler anneden uzakta hastanede aylarca kalabiliyor. Her sey insan için. Yemek, temizlik ve büyük çocuğunuzla ilgilenecek bir yardımcı bulursanız anneniz de bebekle rahatça ilgilenebilir.
Siz sadece kendi sağlığınıza koşullanın yeter. Dualarım sizinle 🙏

Merhaba Bursa'nın neresinde oturuyorsunuz. Ben de Bursa'da oturuyorum şuan size mesaj atmak istedim ama atamadım. Boşanma aşamasında olduğum için çalışmıyorum çocuklarla ilgilenmeyi severim. Bir buçuk yaş küçük kardeşime 7 yaşından sonra ben baktım. Küçük annesi gibiydim. Çocuklar da beni sever genelde ben Allah rızası için de bakarım ama içiniz rahat etmezse az bir ücret de verebilirsiniz yol parası kadar. İsterseniz bana yazın. Çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Sakın üzülmeyin her şey Allah'tan derdi veren şifasını da verir elbet. Ben elimden geleni yaparım sizin için.

Teşekkur ediyorum yardim talebiniz icin. Yardımcı ayarlandı sayılır. ameliysttan sonra ev isleri icin gelecek.

Yaa bende şimdi cumartesi gittiniz mi diye yazacaktım.Lütfen kötü şeyleri çağırma düşünüp.İstanbul da görün birde inşallah robotik kolayca hallolur benim içime çok kolayca atlatıp geçireceksin diye doğuyor .Valla bak.Ne kadar büyütmüşüm neler düşünmüşüm diyeceksin.
Her zaman dua edeceğim sana 🙏

Gittim cumartesi gunu oyle kotu tablo cizdilerki anlatamam. kardiyolog ameliyatla bile duzelmeyebilir diye bir cumle kurdu. keske rahmini alsalarmis 3 saat sezeryanda tutmasalarmiş seni dedi. emziriyorum diye çok kizdı. kan tahlili ve ciğer filmi istedi. sozde yarin gidip kan sonucumu gosterecektim o da bana agir ilaclar yazacaktı ama bugun asistani aradi babasi hastalanmis doktor beyin bu haftayi tamamen kapatacakmis bayramdan sonra donecekmis. Simdi yarina baska bir prof kardiyologa randevu aldik. Bakalim o ne diyecek beni nasil yerden yere vuracak. emzirmeyi kestim mama veriyorum başlasinlar artik şu agir ilac tedavisine istiyorum ama oyle bir döneme denk geldi ki bir gittigim doktora bir daha ulasamiyorum cogu bu haftayla bayram haftasini birlestirip izne cıkmış.

yarin yine yeni bir doktor yine benim yuregim agzimda. icimde sıkıntı. bebegimde dun gece sabaha kadar ağladi. istahim zaten yoktu uykuda yok nasil olacak bilmiyorum. kendimi çok çaresiz hissediyorum.

evet yoğun bakımda....farketmedikleri hamilelik zehirlenmesi ve eclampsie den dolayı geçirdiğim beyün kanaması...vücudumdaki bir çok organ gerektiği gibi çalışmadı...iki senede zor toparladım

Çok gecmis olsun Allah bir daha göstermesin. Şu an iyisiniz değil mi? bir sorununuz yok.

Teşekkür ederim...22 sene öncesinden bahsediyorum😁aynı rahatsızlıkla 3 doğum daha yaptım🤣🤣🤣iyiyim iyiyim.

İyi olmanıza çok sevindim. Rabbim bir daha göstermesin.

İnşallah yıllar sonra ben de gecmise bakip şu an iyiyim ne günlerdi diyebilirim.

Gittim cumartesi gunu oyle kotu tablo cizdilerki anlatamam. kardiyolog ameliyatla bile duzelmeyebilir diye bir cumle kurdu. keske rahmini alsalarmis 3 saat sezeryanda tutmasalarmiş seni dedi. emziriyorum diye çok kizdı. kan tahlili ve ciğer filmi istedi. sozde yarin gidip kan sonucumu gosterecektim o da bana agir ilaclar yazacaktı ama bugun asistani aradi babasi hastalanmis doktor beyin bu haftayi tamamen kapatacakmis bayramdan sonra donecekmis. Simdi yarina baska bir prof kardiyologa randevu aldik. Bakalim o ne diyecek beni nasil yerden yere vuracak. emzirmeyi kestim mama veriyorum başlasinlar artik şu agir ilac tedavisine istiyorum ama oyle bir döneme denk geldi ki bir gittigim doktora bir daha ulasamiyorum cogu bu haftayla bayram haftasini birlestirip izne cıkmış.

yarin yine yeni bir doktor yine benim yuregim agzimda. icimde sıkıntı. bebegimde dun gece sabaha kadar ağladi. istahim zaten yoktu uykuda yok nasil olacak bilmiyorum. kendimi çok çaresiz hissediyorum.
Düzelecek ,Allah şifana aracı olan ile karşılaştıracak hayırlısı ile .Lütfen yemek yemeye uyumaya çalışın.
Herşeyde bir hayr var bu aksiliklerinde vardır mutlaka.
Yarın işinin rast gitmesi için dua edeceğim.
Keşke İstanbul da olsa idiniz burda üniversite hastanelerindeki hocalara görünürdünüz birde.

Düzelecek ,Allah şifana aracı olan ile karşılaştıracak hayırlısı ile .Lütfen yemek yemeye uyumaya çalışın.
Herşeyde bir hayr var bu aksiliklerinde vardır mutlaka.
Yarın işinin rast gitmesi için dua edeceğim.
Keşke İstanbul da olsa idiniz burda üniversite hastanelerindeki hocalara görünürdünüz birde.

cuma gunü istanbula medipol hastanesi cerrah prof. Mustafa güdene randevu aldik. onun kardiyoloji ekibi varmis onlarda kendi ekolarini cekiyorlarmiş. cuma da onlar bakacak eko cekecek.

Bulunduğum ilde uludağ universitesi var. hamileyken oradan randevu almaya calistik ama pandemi vardi alamadik o zamanlar.

Devlette gitmek esim istemiyor. Cok yogun calisiyor ozel sektorde. devlete gidersek pes pese günler gitmek zorunda kalacagiz diye istemiyor hergun hergun izin almasi zor oluyor diye. Ozellerde surec daha hizli oldugu icin hep ozele gidiyoruz.

İyi olmanıza çok sevindim. Rabbim bir daha göstermesin.

İnşallah yıllar sonra ben de gecmise bakip şu an iyiyim ne günlerdi diyebilirim.
İnşallah🤲 rahatsızlığınızla alakalı bilgi çok önemli...yeterince bilgi edinin sadece doktorunuzdan değil internettende bir çok bilgiyi okuyup izleyebilirsiniz. ancak bilgiyi iyi alırsanız sağlıklı karar alabilirsiniz...yani daha önce okuduklarımdan çıkartığım...çocuğu maxumum 35 hafyaya kadar karnınızda tutmakla kendinizi büyük riske atmışsınız...doktorun uslubu yanlış olabilir ama kızmakta haklı. Çocuk 31 haftalık, yaşamı riske atacak bir durumu kalmamış, tabiki en ideal durum son ana kadar karında kalması ama bazen iki kötü seçenek içinde en doğrusunu seçmek zorundayız...ya o doğumdan sağ çıkmış olmasaydınız????çocuğuna 31 haftalık dünyaya gelmeyle hiç birşey olmazdı..gelişimde eksik kalan yerleri kufözde tamamlardı..ama size birşey olsaydı çok daha kötü şeyler olurdu...bu yüzden bilgi şart!

İnşallah🤲 rahatsızlığınızla alakalı bilgi çok önemli...yeterince bilgi edinin sadece doktorunuzdan değil internettende bir çok bilgiyi okuyup izleyebilirsiniz. ancak bilgiyi iyi alırsanız sağlıklı karar alabilirsiniz...yani daha önce okuduklarımdan çıkartığım...çocuğu maxumum 35 hafyaya kadar karnınızda tutmakla kendinizi büyük riske atmışsınız...doktorun uslubu yanlış olabilir ama kızmakta haklı. Çocuk 31 haftalık, yaşamı riske atacak bir durumu kalmamış, tabiki en ideal durum son ana kadar karında kalması ama bazen iki kötü seçenek içinde en doğrusunu seçmek zorundayız...ya o doğumdan sağ çıkmış olmasaydınız????çocuğuna 31 haftalık dünyaya gelmeyle hiç birşey olmazdı..gelişimde eksik kalan yerleri kufözde tamamlardı..ama size birşey olsaydı çok daha kötü şeyler olurdu...bu yüzden bilgi şart!

35. haftaya kadar hastanede doktor kontrolunde bekledim. yani kafama gore evde beklemedim. ilac tedavisi gördum o surectede. sorun aslinda 35. haftada degilde 3 saat suren plesantanin dikise cok yakin olmasi sebebiyle zor gecen sezeryanda. plesantanin ilk sezeryan dikisine yakin olmasida benim elimde olan bir sey degil.

bir de su var. beni dahiliye doktoru yonlendirmeseydi hicbir kalp sikayetim yoktu. Hatta isin ilginci simdi bile yok. ne bir carpinti ne bir nefes darligi ne bir gogus bölgesinde agri.

Bir tek sezeryandan 2 gun sonra cok kotu oldum bacagim sisti nefes alamadim o da hastane de serum tedavisiyle gecti.

Yani benim sikayetim yok şu an kalbimle ilgili ama doktorlar oyle demiyor.

X