Allah kimseye vermesin!!! Alopesi

birazdan yeni onud aç acagım benim eşimde var saçkıran saının yüzde 50 si yok hrşeyi denedik olmadı şimdi kütahyadan bir ilaç getirttik onu denioyruz yaklaşık bir hafta oldu gelişme olursa kesinlikle yazarım çünkü tamammen kel olan hastalarda bile bir yıl içinde işe yaramış

Söylerken hala zorlandığım, hastalık olarak kabul etmediğim ama bal gibi de hastalık olan bir durum yasıyorum: Alopesi. Yani sacsizlik durumu. Burda açılan, yok seyrek, yok hafif dökülüyor durumu degil anlattığım. Benim bir tane bile sac teli yok basımda. Uzun yıllardır boyle, genc kızligimdan beri.. Hep cok guclu oldum, hayatımı etkilemesine izin vermedim hic.. Hep en komik, en sevilen insanlardan biriydim arkadas ortamlarında. Güzel bir mesleğim, kendime güvenim vardı. Peruk yada protez kullanıyordum. Yakınlarımdan bile cok kişiyle paylasmamistik durumu. İnsanlarin aptal bakış ve sorularına maruz kalıyordum.( siz siz olun onlardan olmayın lutfen) neyse ama hicte umrumda degildi sacsizlik.. Ta ki bu yasıma kadar. Ne tuhaf genc kizligim gibi hassas bir zamanda takilmadigim mevzu geldi 34 yasımda iki cocuklu halimle takıldı basıma.. Bence su yüzden: 1. Protez sac yogun bakım isteyen birsey,bense cocuklarım küçük olduğu için sacımla ilgilenemiyorum. Hal boyle olunca kendimi bıraktım da bıraktım. Nasıl olsa diyorum en son sacıma bakıp hic hoş görünmüyorsun diye ee bosver o zaman dedi galiba bilincaltim 2. Kaslarım ve kirpiklerimde döküldü. Kirpikler beni cok etkiledi. Cok soluk duruyorum. Hal boyle olunca hala dogum kilolarımı veremedim, vermek için ugrasamadim açıkcası. Resmen irilestim, cildimde bozuldu. Bir bıraktım ki kendimi hic boyle olmamıştı.. Bana lutfen beni gaza getirecek birşeyler söyleyin. Yıllardır bu konuyu acmak istiyordum. Su gun su dk kismetmis. Birşeyler duymaya ihtiyacım var... Şimdiden okuyan herkese cook tesekkurler..

kaşlarınıza dövme yaptırın kirpik te takılıyor en az 3 aylıktan 6 aylığa yeter ki göz kapaklarınız taşıyabilsin.. en azından renk gelir yüzünüze döve ilk hafta abartılı duruyor ama sonradan rengi açıldıkça çok doğal görünenleri var iyice araştırın.. ayrıca kendinizi geçtim artık çocukları için yaşayan bir annesiniz ve onlar için sokağa çıkıyorsunuz.. çocuklarınız sizden soğumasın onlar için giyinin süslenin püslenin.. emin olun onları mutlu gördükçe sizde mutlu olursunuz.. ama kendinizi bırakırsanız sizinle sokağa bile çıkmak istemezler.. Allah yardımcınız olsun ama unutmayalım bu dünya zaten bir sınav hepimziin türlü dertleri var..

Merhaba. Konu açılalı uzun zaman olmuş ama hastalığınıza bir çare bulabildinizmi? İnşallah iyileşmişsinizdir Bende aynı rahatsızlığı yaşıyorum da bilgi almak istedim.

Aminnn.cumlemizin evladini bagislasin insallah.
Ben simdi 74 kiloyum.anam anam bir gobek var.ikiz gibi:)ama ben dikkat etmeye basladimmm.pazartesi cilt analizine gidicem nasipse sorduklari sorulari not eder bende sana sorarim.
Cilt tipini ogreniriz:)
Zayiflayinca moda topigine gecelim.
Yenilenmek lazim:)
Hiccc dert etmeee hersey olur.yeterki isteyelim.banada yoldas lazim:)
Ha hastalik konusunda bisey diyemiyorum.ben bu gune kadar on kere ameliyat oldum:)cok iyi bilirim hastaligi.minicik bir kanserle bile tanistim.vucudum harita gibi.acayip dalgaya aliyorum.yazin cocugun biri gorduydude sordu dikislerimi.teyze teyze ne oldu buraya diye.miami de kopek baligi saldirdi demistim.bebeler epey oyalandi kopek baligi saldirmis diye:)13 senedir yakin gorme gozlugu takiyorum.bankaya gittimi takiyorum millet bakiyor.aaa bu yasta diye gozlerim guzelde nazar ettiler demistim bir kere.
Sey bende azcik arizalik varda:)
cok pozitif enerjisi yuksek birine benziyorsunuz ❤❤

Lutfen soyledigimi yanlis anlamayn merak ettigim için soruyorum sizi incittysem cevap vermeyedebilirsiniz.bu Rahatsızlıginiz esiniz ile iliskilerinizi en basindan beri hic olumsuz etkilemedi mi? Tanışma doneminde evlilik zamaninda evlendiniz evdeki her halinizi goruyor vs. Bununla alakali kabullenme sureci yasandi mi aranizda?

Kuzenimde de mevcut anne karnında iyot eksikliği denmişti yanlış hatırlamıyorsam.
Kaşlarına dövme yaptırdı, bir çok tedavi gördü biraz biraz saçları çıktı.
Akıbeti ne oldu bilmiyorum ama yaklaşık 2,3 gün önce bir hanım da bundan dolayı çıktı, doktorlar müdehale ediceklerdi takip edin dilerseniz.

Acaba ipek kirpik falan mı taktırsanız bilemiyorum bu durumlarda takılıyor mu ama en azından daha iyi hissedebilirsiniz aynaya bakınca

X