Almanya da yaşayan ama çevre edinemeyenler

pembebulut00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2023
8
6
27
Almanya ya geleli 3 sene oldu Köln de yaşıyorum evliyim 1 yaşında kızım var ama maalesef buraya alışamadım ve çevre edinemedim. Bu yüzden kendimi çok yalnız hissediyorum. Türkiye den buraya gelip dil öğrenmek çevre edinmek çok zor,zaten dilin yoksa hepten zor diyebilirim. O yüzden buraya gelip benimle aynı durumda olanlar varsa tanışıp konuşmak isterim bu şekilde çevre edinmiş oluruz.

Merhaba ben doğma büyüme Almanyadayayım , Almanca çok zor doğma biyüme buralı olmama rağmen ben bile hala yanlış konuşabiliyorum oda eşim Türkiyeden geldi bu yüzden Türkce çok konuştuğumuzdan kaynaklı eşiminde almancası çoook az oda iş yerinde çat pat konuşuyor .. size önerim eğer çalışmıyorsanız bir işe girin mesela haftanın iki günü part time bir iş hem almanlarla iç içe olursunuz hem çevre edinirsiniz ayrıca bunu söylemeden geçemicem şimdi siz Kölndesiniz orda ulaşım araçları çok gelişmiş şehir fakat bi an evvel ehliyetinizi yapın Yurt dışında ehliyet elin ayağın oluyor bir ihtiyac asla lüx diye düşünmeyin. Yaya olarak alişverişe gittiğinizde nedemek istediğimi anlıyacaksınız ☺️ inşallah mutlu olursunuz buralarda 🙏🏼

Evet gerçekten çok zor bir dil🙄 Evde 1 yaşında bebeğim var,eşim çalışıyor nasıl çalışabilirim ki ? Elimde olsa bende çalışmak isterdim eminim iyi gelirdi,dört duvar arasında kalmaktan bin kat iyidir. Teşekkür ederim canım ehliyetimi 2015 te Türkiye de almıştım buraya geldiğim gibi burda da hemen kendimi yazdırıp sınavlara girip aldım çok şükür araba rahatlıkla kullanabiliyorum. Burda araban olmazsa olmaz. İnşallah oluruz teşekkür ediyorum ☺️🙏

Almanlar maalesef soğuk bir millet otomatikmen onlarla arkadas olmak da zor… VHSte güzel kurslar oluyor spor kursları dikiş kursları vs haftada bir gidip cevre edinebilirsiniz

Evet gerçekten çok zor bir dil🙄 Evde 1 yaşında bebeğim var,eşim çalışıyor nasıl çalışabilirim ki ? Elimde olsa bende çalışmak isterdim eminim iyi gelirdi,dört duvar arasında kalmaktan bin kat iyidir. Teşekkür ederim canım ehliyetimi 2015 te Türkiye de almıştım buraya geldiğim gibi burda da hemen kendimi yazdırıp sınavlara girip aldım çok şükür araba rahatlıkla kullanabiliyorum. Burda araban olmazsa olmaz. İnşallah oluruz teşekkür ediyorum ☺️🙏
Ehliyetinizin olmasına çok sevindim elin ayağın oluyor almanyada soğukta yağmurda biz çok çektik.. kızınız küçük ama burda anneler kreşe bırakıyor 6 aylıkken bile alıştırıyorlar benim annemde beni kreşe bırakıp 2-3 saatliğine temizliğe giderdi sabahları öğlende gelip alırdı :) hiç unutmuyorum çünkü çok emekçi bir kadın gerçekten kaç yaşına geldi hala gece gündüz çalışıyor almanyanın her türlü imkanından yararlanın bence kreşse kreş yardımcıysa yardımcı evde bile bişeyler yapabilirsin ..Chogan diye parfüm firması var Farması gibi üye olup evden satış yapabiliyosun bence araştır çok para kazanan var bu işlerde genellikle ek iş olarak yapanlar var ben başlamıştım malesef yarıda bırakmak zorunda kaldım çok yoğun bir hayatım var çünkü.. ilaç paketleyen firmalar var haftanın 2 günü Aushilfe olarak süper iş hem yorucu değil oturduğun yerde ilaçları paketliyosun hemde haftanın 2 günü sadece tabi herkesin kendi fikri iş konusunda ben sadece fikrimi söyledim :)

Ehliyetinizin olmasına çok sevindim elin ayağın oluyor almanyada soğukta yağmurda biz çok çektik.. kızınız küçük ama burda anneler kreşe bırakıyor 6 aylıkken bile alıştırıyorlar benim annemde beni kreşe bırakıp 2-3 saatliğine temizliğe giderdi sabahları öğlende gelip alırdı :) hiç unutmuyorum çünkü çok emekçi bir kadın gerçekten kaç yaşına geldi hala gece gündüz çalışıyor almanyanın her türlü imkanından yararlanın bence kreşse kreş yardımcıysa yardımcı evde bile bişeyler yapabilirsin ..Chogan diye parfüm firması var Farması gibi üye olup evden satış yapabiliyosun bence araştır çok para kazanan var bu işlerde genellikle ek iş olarak yapanlar var ben başlamıştım malesef yarıda bırakmak zorunda kaldım çok yoğun bir hayatım var çünkü.. ilaç paketleyen firmalar var haftanın 2 günü Aushilfe olarak süper iş hem yorucu değil oturduğun yerde ilaçları paketliyosun hemde haftanın 2 günü sadece tabi herkesin kendi fikri iş konusunda ben sadece fikrimi söyledim :)
Teşekkür ederim.kızım için bakındık maalesef hepsi dolu o yüzden yazdırdık bekliyoruz. Harika bunu bilmiyordum çok iyi oldu araştırıp yapacağım galiba çok teşekkür ederim fikrin yardımcı oldu diyebilirim şimdiden:)

Teşekkür ederim.kızım için bakındık maalesef hepsi dolu o yüzden yazdırdık bekliyoruz. Harika bunu bilmiyordum çok iyi oldu araştırıp yapacağım galiba çok teşekkür ederim fikrin yardımcı oldu diyebilirim şimdiden:)
Ya öylemi evet bazen kontenjan dolu olabiliyor ama kölnde çıkar hemen biyer gelişmiş yer çünkü :) çok sevindim araştırcağına rica ederim☺️🙏🏼

Peki bildiğiniz ilaç firması falan var mı önerebileceğiniz ?
Canım ben kölne çok uzağım Mannheim civarındayım ama Senin için bunu buldum ,şu linke eşinle birlikte bakın Almanca anlıyorsa ve yakınsa sana kaçırma derim sadece öz geçmiş ve CV lazım gidersen mutlaka isterler☺️🙏🏼

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet canım maalesef öyle oluyor bende fark ettim sana özelden ekran görüntüleri attım bilgileri mesaj kutuna bak☺️

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyu görünce siteye kayıt oldum hemen :)) Ben de Köln'de yaşıyorum ve aynı dertten muzdaribim. 2015'in son aylarında geldim, B1 yaptım ama almanca çok kötü:KK43:( İlk zamanlar alıştım sanıyordum her şey güzeldi ama şimdi çok zoruma gidiyor burda olmak. Arkadaş yok, akraba yok, yalnızlık.. 2 tane çocuğum var onlarla geçiyor zaman. Dilimi öğrenip ausbildung yapmayı çok istiyorum.

Bu konuyu görünce siteye kayıt oldum hemen :)) Ben de Köln'de yaşıyorum ve aynı dertten muzdaribim. 2015'in son aylarında geldim, B1 yaptım ama almanca çok kötü:KK43:( İlk zamanlar alıştım sanıyordum her şey güzeldi ama şimdi çok zoruma gidiyor burda olmak. Arkadaş yok, akraba yok, yalnızlık.. 2 tane çocuğum var onlarla geçiyor zaman. Dilimi öğrenip ausbildung yapmayı çok istiyorum.
İstersen bana özelden yazabilirsin,aynı kaderin yolcusuyuz 🤷‍♀️

Merhaba bende kölne gelmiş ithal gelinlerdenim. Ailem falan benimde hep TR de. Sen Nerede kalıyorsun?

Merhaba ben de 1 yıldır buradayım Mannheim/Heidelberg arası gidip geliyorum. Hiç arkadaş bulamadım arkadaş olmak isterim ben de. Artık psikolojim iyice bozuldu.

X