Alt Komşumu Kıskanıyorum :D

Selam Hanımlar,

İtiraf köşesi gibi olacak şimdi. . .
Kendime hayret ediyorum ama ciddi kıskanıyorum ya.

Durumu anlatayım.

Alt komşumun oğlumla yaşıt oğlu var.
Onun hemen karşı komşusunun da aynı yaş bir kızı ve biraz büyük oğlu var.

Ben bu alt komşuyla tanıştım.
Oğullarımız oynar vs. diye.
Bir kez o geldi, bir kez ben gittim.
Sonra biz kış boyu hasta olduk. Hiç gidemedim çağıramadım.
Aylar geçti. Tabi samimiyet gitti.

Bu sürede o karşı komşuyla kanka oldu :KK70:
Sürekli bir aradalar ve ben kıskanıyorum.
Allahım çok saçma

Aslında kıskançlık da değil.
Onlar yan komşuyla bahçede kahve içerken bebekleri oynuyor
Ben yukarıdan görüyorum veya seslerini duyuyorum.
Böyle kıskanç bakışlar atan Burhan Altıntop gibi hissediyorum. :KK70:

2 hafta önce kahveye çağırdım.
Başka yerdeyim, sonra inşallah dedi.
Mesela bir daha çağırayım mı?
İnsanlara yapışmaktan hoşlanmam ama benim sorunum komşuluk kuramamakla ilgili.

Ben şimdiye kadar çok evcimendim ve komşu hiç sevmezdim.
Ama şimdi 2 yaşında oğlum var ve istiyorum ki bebekli annelerle arkadaş olalım.
Sitenin parkında karşılaşıyoruz.
Adın ne, nerede oturuyorsun, benim oğlum şu yaşında..
Eee devamı yok..
Ben hariç tüm bebekli anneler arkadaş çünkü ben nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Kışın sorun yok ama yazın evde tıkılıp kalıyoruz.
Eşim diyor ki takma seneye kreşe gidecek zaten.
Oradaki annelerle arkadaş olursun.
Ama ben kendimi biliyorum.
Bu beceriksizlikle onlarla da arkadaş olamam.
Ben hariç tüm sınıf arkadaş olur.

Mesela bana önerileriniz ne olur?
Geçen bir kadın bebeğini gezdiriyordu. Aynı yaş o da oğlumla.
Tanıştık ama kaldı sonra.
Mesela ben çat diye arayıp sana kahveye gelmek istiyorum diyemiyorum.
Zaten o aşamaya da gelemiyorum (telefon isteme vs.)
Açıkcası oğlumun sosyalleşmesi yazın arkadaşlarıyla oynaması için istiyorum daha çok.

Alt komşumu bir daha kahveye çağırayım mı?
Yoksa onu artık salayım mı? :KK70:

Bu konuyu açtığıma utanıyorum hihih
Bu asosyal anneye öneri verir misiniz lütfen

Not: Çok sevdiğim en yakın 3 arkadaşım var çocuklu. Ama en yakını bana 1.5 saat uzaklıkta. Burada tek kaldım. O yüzden arkadaş edinmek istiyorum.
Bende arkadaşlık komşuluk kuramam insanları yeteri kadar samimi bulamıyorum.Fikir istersen parka götürürüm çocuklarımı bakarim iyi anlaştığı birisi var.Cocukta düzgün bı aileden gelmiş hareketlerinden belli olur annesiyle muhabbet açarım çok tatlı maşaallah ismi ne kaç kardeşi var vs.burada mi oturuyorsunuz aslında bende oynasınlar isterim arada bir geliyorsanız planlı gelelim mi birbirlerini çok sevdiler filan derim numaranızı kaydedeyim siz çıkarsanız haber verirsiniz biz çıkarsak haber veririz diye böyle birkaç arkadaş edindik.İlk eve geçince bir merhabalasirim sonra çıkacağım günün önceki günü yazarım musiatmisiniz diye.İse yarıyor ☺️

Selam Hanımlar,

İtiraf köşesi gibi olacak şimdi. . .
Kendime hayret ediyorum ama ciddi kıskanıyorum ya.

Durumu anlatayım.

Alt komşumun oğlumla yaşıt oğlu var.
Onun hemen karşı komşusunun da aynı yaş bir kızı ve biraz büyük oğlu var.

Ben bu alt komşuyla tanıştım.
Oğullarımız oynar vs. diye.
Bir kez o geldi, bir kez ben gittim.
Sonra biz kış boyu hasta olduk. Hiç gidemedim çağıramadım.
Aylar geçti. Tabi samimiyet gitti.

Bu sürede o karşı komşuyla kanka oldu :KK70:
Sürekli bir aradalar ve ben kıskanıyorum.
Allahım çok saçma

Aslında kıskançlık da değil.
Onlar yan komşuyla bahçede kahve içerken bebekleri oynuyor
Ben yukarıdan görüyorum veya seslerini duyuyorum.
Böyle kıskanç bakışlar atan Burhan Altıntop gibi hissediyorum. :KK70:

2 hafta önce kahveye çağırdım.
Başka yerdeyim, sonra inşallah dedi.
Mesela bir daha çağırayım mı?
İnsanlara yapışmaktan hoşlanmam ama benim sorunum komşuluk kuramamakla ilgili.

Ben şimdiye kadar çok evcimendim ve komşu hiç sevmezdim.
Ama şimdi 2 yaşında oğlum var ve istiyorum ki bebekli annelerle arkadaş olalım.
Sitenin parkında karşılaşıyoruz.
Adın ne, nerede oturuyorsun, benim oğlum şu yaşında..
Eee devamı yok..
Ben hariç tüm bebekli anneler arkadaş çünkü ben nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Kışın sorun yok ama yazın evde tıkılıp kalıyoruz.
Eşim diyor ki takma seneye kreşe gidecek zaten.
Oradaki annelerle arkadaş olursun.
Ama ben kendimi biliyorum.
Bu beceriksizlikle onlarla da arkadaş olamam.
Ben hariç tüm sınıf arkadaş olur.

Mesela bana önerileriniz ne olur?
Geçen bir kadın bebeğini gezdiriyordu. Aynı yaş o da oğlumla.
Tanıştık ama kaldı sonra.
Mesela ben çat diye arayıp sana kahveye gelmek istiyorum diyemiyorum.
Zaten o aşamaya da gelemiyorum (telefon isteme vs.)
Açıkcası oğlumun sosyalleşmesi yazın arkadaşlarıyla oynaması için istiyorum daha çok.

Alt komşumu bir daha kahveye çağırayım mı?
Yoksa onu artık salayım mı? :KK70:

Bu konuyu açtığıma utanıyorum hihih
Bu asosyal anneye öneri verir misiniz lütfen

Not: Çok sevdiğim en yakın 3 arkadaşım var çocuklu. Ama en yakını bana 1.5 saat uzaklıkta. Burada tek kaldım. O yüzden arkadaş edinmek istiyorum.
Konuyu ben yazmışım gibi geldi 🤭🤭
Ben de aynen böyleyim asla samimiyet kuramıyorum ne işte ne komşulukta aşırı mesafeliyim ama çocuklarım (ikiz6 yaş kızçocuğu) misafir kalabalık ortamı çok seviyorlar
Çok hızlı kaynaşıyorlar ben gibi değiller 🤭 ama devamı gelmeyince yine evde yalnızlar ve artık bu yıl istiyorlar “neden şuna gitmiyoruz neden şunlar bize gelmiyor” gibi 🤷🏻‍♀️
Fıtrat meselesi sanırım bazısı örgü örneği bahanesiyle bile birbirine gider ben 40 yıl örgü örmek için heveslensem de başkasının kapısına gidemem başka türlü öğrenirim 🤣

Konuyu ben yazmışım gibi geldi 🤭🤭
Ben de aynen böyleyim asla samimiyet kuramıyorum ne işte ne komşulukta aşırı mesafeliyim ama çocuklarım (ikiz6 yaş kızçocuğu) misafir kalabalık ortamı çok seviyorlar
Çok hızlı kaynaşıyorlar ben gibi değiller 🤭 ama devamı gelmeyince yine evde yalnızlar ve artık bu yıl istiyorlar “neden şuna gitmiyoruz neden şunlar bize gelmiyor” gibi 🤷🏻‍♀️
Fıtrat meselesi sanırım bazısı örgü örneği bahanesiyle bile birbirine gider ben 40 yıl örgü örmek için heveslensem de başkasının kapısına gidemem başka türlü öğrenirim 🤣
memnun musunuz peki bu durumdan

aslında ayıp olur diye de değil sanki o.
benden istediklerinde bana ayıp olmuyor. ayıp karşılamıyorum.
çekingen bir tipte değilim ama girişkende değilim benim konudan çıkarımım bu😂
Valla cocuk acilde bi kadinla tanıştık onun çocuğu da benim cocugum da hastaydı. Konuyu o başlattı enerjimiz uydu aslında. Sigara ikram etti icti vs. Numarami istedi kahve içeriz dedi verdim. Bende onun numarasını aldım 1 kere aradım konuştuk. Sana söz veriyorum ariycam dedi aramadı o günden beri. Aradan 3 ay geçmiştir.
Herseyi geçtim niye sana söz dedi ariycam dedi aramadı? Geçen gün whatsapp durumda normal paylaşım yapmış hatta.

İnsanlar samimiyetsiz o zaman söz verip de aramadığına mesajıma cevap vermediğine göre

Ya dimi? Sıra onda dimi?
Çağırmıyorsa bu sevdaya son verip kadını kalbime gömeyim.
Yazın da uzaktan izlerim artık :KK70:
Kesinlikle yazılanlara katılıyorum bende bu konuda asosyal konusmazdım 3senedir yasadıgım yerde düzgün bi arkadaslık kuramadım derken gecen gün evimizin carprazında yasayan kişi kapımı çalıp bişey sordu ve fırsat bu fırsat diyip konustum numaramı verdim sonra aradan biraz gecince kahveye cagırdım🙂 sonrada orucluyum baska zaman dedi ama ses soluk cıkmayınca arkadaslık kurmak istemediğini düşündüm. Kafama göre arkadas bende bulamıyorum 8aylık bebemle kendi kendimize arkadas olup cıkıcaz herhalde bu işin içinden😪

Bana Diyor Nau Nau çok tatlı bir hanımsınız,
yazı dilinizden anlaşılıyor ki pozitif enerji yüklüsünüz kıpır kıpır eğlenceli
potansiyelinizi belli etseniz, soğuk ve sessizliğinizi kırıp, eminim birçok kişi sizin gibi bir komşu arkadaş ister

Kesinlikle yazılanlara katılıyorum bende bu konuda asosyal konusmazdım 3senedir yasadıgım yerde düzgün bi arkadaslık kuramadım derken gecen gün evimizin carprazında yasayan kişi kapımı çalıp bişey sordu ve fırsat bu fırsat diyip konustum numaramı verdim sonra aradan biraz gecince kahveye cagırdım🙂 sonrada orucluyum baska zaman dedi ama ses soluk cıkmayınca arkadaslık kurmak istemediğini düşündüm. Kafama göre arkadas bende bulamıyorum 8aylık bebemle kendi kendimize arkadas olup cıkıcaz herhalde bu işin içinden😪
kızım 5 yasinda. Bu yaşına kadar emzirme odasinda bi bayanla arkadaş olduk 1 ke re buluştuk ama devamı gelmedi. Zaten kadin dans hocasiydi benimle ne işi olur:)

Ama cok sık hastaneye gittiğimiz için çok kadinla tanıştım numarami aldilar 2 tanesi. 2 sinden de ses yok mesaj atmama rağmen. İnsanlar samimiyetsiz yavrum.. En iyisi tek takılmak

Ayyy 🤣🤣🤣 bende komşu görünce kaçacak delik ariyodum selam vermese bari .
Uff muhattap olmasa bari
Vs vs 🤣
Bende bende, kulaklık takıyorum. Bi kere selamlaştık mı cırkı çıkıyor en ufak bişeyde had bilip kapıya falan geliyorlar. Tanışmamayı tercih ediyorum. Yöneticimizle zorunlu tanışıyorum, kadın olduğu için eşim muhattap olmuyor kadın durup durup hal hatır soruyo mesj atıyo kahveye falan çağırıyo . Eve gizlice girip çıkıyorum 😂😂😂

Bende bende, kulaklık takıyorum. Bi kere selamlaştık mı cırkı çıkıyor en ufak bişeyde had bilip kapıya falan geliyorlar. Tanışmamayı tercih ediyorum. Yöneticimizle zorunlu tanışıyorum, kadın olduğu için eşim muhattap olmuyor kadın durup durup hal hatır soruyo mesj atıyo kahveye falan çağırıyo . Eve gizlice girip çıkıyorum 😂😂😂
Son cümleye kahkaha attım

Karşı komşum pilottu
Ayda yılda bir denk gelirim ucustadir aman nerden denk gelecem diyerek çıktığım an kapıda karsilasiyodum

Davet ederdi
Hemen bı yalan bulmaya calisirdim filanca yere gitcem diye
Ve duvarimiz o kadar inceydi ki evde olduğumuzu duyacağı için eşime sessiz oturalım ya da salonda oturmasak mi diyodum🤣🤣🤣
Kulaklıktan film izlediğimizi bilirim

Son cümleye kahkaha attım

Karşı komşum pilottu
Ayda yılda bir denk gelirim ucustadir aman nerden denk gelecem diyerek çıktığım an kapıda karsilasiyodum

Davet ederdi
Hemen bı yalan bulmaya calisirdim filanca yere gitcem diye
Ve duvarimiz o kadar inceydi ki evde olduğumuzu duyacağı için eşime sessiz oturalım ya da salonda oturmasak mi diyodum🤣🤣🤣
Kulaklıktan film izlediğimizi bilirim
Benim uyuyo numarası yaptığımda oldu kapı çaldıklarında 😂😂😂🙈 o yüzden, komşu sevmeyiz, bizden uzakta lütfennn😂😂😂😂

kızım 5 yasinda. Bu yaşına kadar emzirme odasinda bi bayanla arkadaş olduk 1 ke re buluştuk ama devamı gelmedi. Zaten kadin dans hocasiydi benimle ne işi olur:)

Ama cok sık hastaneye gittiğimiz için çok kadinla tanıştım numarami aldilar 2 tanesi. 2 sinden de ses yok mesaj atmama rağmen. İnsanlar samimiyetsiz yavrum.. En iyisi tek takılmak
Dogru diyosunuz bende arkadas kazıgı yer akıllanmam yine arkadasım olsun diye düşünürüm😅 yapıcak bişey yok artık evladımızla dost olucaz

Bana Diyor Nau Nau çok tatlı bir hanımsınız,
yazı dilinizden anlaşılıyor ki pozitif enerji yüklüsünüz kıpır kıpır eğlenceli
potansiyelinizi belli etseniz, soğuk ve sessizliğinizi kırıp, eminim birçok kişi sizin gibi bir komşu arkadaş ister
Beni tanımayanlara çok soğuğum. Yani duruşum öyle.
Ama çevreme çok sıcakkanlı biriyim. Enerjim de evet yüksek ama dışarı yansıtamıtorum:KK43:

GÜNCELLEME:

Hanımlar. Bugün karşılaştık. Ben oğlumla dışarı çıkıyordum. O da kızıyla binaya gidiyordu. Ya size mesaj atacaktım parka beraber gidelim mi diye dedim. Cidden bir düşündüm ama nedense atmadım.
O da bana dedi kş: Ben de parktan geliyorum. Gitmeden size yazacaktım ama müsait olur musun bilemedim.
😀😀

GÜNCELLEME:

Hanımlar. Bugün karşılaştık. Ben oğlumla dışarı çıkıyordum. O da kızıyla binaya gidiyordu. Ya size mesaj atacaktım parka beraber gidelim mi diye dedim. Cidden bir düşündüm ama nedense atmadım.
O da bana dedi kş: Ben de parktan geliyorum. Gitmeden size yazacaktım ama müsait olur musun bilemedim.
😀😀
Ay çok tatlıı 🤣🤣

X