Alt Komşumu Kıskanıyorum :D

GÜNCELLEME:

Hanımlar. Bugün karşılaştık. Ben oğlumla dışarı çıkıyordum. O da kızıyla binaya gidiyordu. Ya size mesaj atacaktım parka beraber gidelim mi diye dedim. Cidden bir düşündüm ama nedense atmadım.
O da bana dedi kş: Ben de parktan geliyorum. Gitmeden size yazacaktım ama müsait olur musun bilemedim.
😀😀
Bence burdan yürür bu konu. Bir dahaki sefer hava güzel olunca mesaj atarsin çıkartalım mi çocukları diye. Sizde sohbet muhabbet ilerler bence.
Ben çok çabuk arkadaslik kurabilen birisiyim bazıları yürür bazilari yürümez ama çocuklara çok şey kattığını düşünüyorum yürüyen o görüşmelerin. Çocuk üzerinden muhabbeti açıp ilerlemek çok kolay aslında.
Bulunduğumuz şehire tayin dolayisiyla geldik eşimle. ikimizin de hiç bilmediği bir sehirdi. Bikac sene sonra döneriz diye düşünerek gelmiştik ama 9 yıl oldu burdayiz :) o kadar güzel arkadaşlıklar kurdukki eşimde bende. Bu çevre bu ortam bir daha bulunmaz diyip hiç gitmeyi planlamiyoruz şuan. Eşimde bende sosyaliz ama bu da etkili olabilir.

Bence burdan yürür bu konu. Bir dahaki sefer hava güzel olunca mesaj atarsin çıkartalım mi çocukları diye. Sizde sohbet muhabbet ilerler bence.
Ben çok çabuk arkadaslik kurabilen birisiyim bazıları yürür bazilari yürümez ama çocuklara çok şey kattığını düşünüyorum yürüyen o görüşmelerin. Çocuk üzerinden muhabbeti açıp ilerlemek çok kolay aslında.
Bulunduğumuz şehire tayin dolayisiyla geldik eşimle. ikimizin de hiç bilmediği bir sehirdi. Bikac sene sonra döneriz diye düşünerek gelmiştik ama 9 yıl oldu burdayiz :) o kadar güzel arkadaşlıklar kurdukki eşimde bende. Bu çevre bu ortam bir daha bulunmaz diyip hiç gitmeyi planlamiyoruz şuan. Eşimde bende sosyaliz ama bu da etkili olabilir.
Bugün yağmur yağmasaydı yazacaktım.
Hava durumunu kolluyorum😀

Yaz dönemi romantik komedi dizisi gibi dimi😀
Bizim mahalleye gelmelisin bak site demiyorum mahalle. 😅Adım başı selam veriyorlar. “Oo x bugün evdemisin nerden geliyorsun napıyorsun nasılsın” başlıyorlar muhabbete. Cam silerken “ canım suyuna duş jeli damlat” diyor karşı camdaki abla. Beni görmeseler eşime soruyorlar görünmüyor diye.
Geçen sokakta aynı memleketli ablayla karşılaştık. Eşim takıldı “ annesine götürüyorum napıyım “ diye. Abla diyorki hadi lan ordan gidiceksiniz tabi ne zaman isterse götürceksin ona göre 😂 mahalle kültürü ve site kültürünün ortasından yanayım 🤣

ay keşke herkes sizin gibi manzum hikaye türünde yazsa konularını öyle kolay okudum ki su gibi aktı :KK70:

bence bi kere daha çağırın kadın o sıra meşgulmüş de gelememiş neticede. bi daha denemekten zarar gelmez.
ben de sizin gibi kolay arkadaş edinemem, çekinirim hep yani rahatsız etmekten yapışıyo gibi görünmekten ama aslında insanlar çok darlayıp bunaltmadan öyle algılamıyor bence.

ay keşke herkes sizin gibi manzum hikaye türünde yazsa konularını öyle kolay okudum ki su gibi aktı :KK70:

bence bi kere daha çağırın kadın o sıra meşgulmüş de gelememiş neticede. bi daha denemekten zarar gelmez.
ben de sizin gibi kolay arkadaş edinemem, çekinirim hep yani rahatsız etmekten yapışıyo gibi görünmekten ama aslında insanlar çok darlayıp bunaltmadan öyle algılamıyor bence.
Bugün hep dışarıda işim var. Haftaya çağıracağım. Kafama koydum😇

Bizim mahalleye gelmelisin bak site demiyorum mahalle. 😅Adım başı selam veriyorlar. “Oo x bugün evdemisin nerden geliyorsun napıyorsun nasılsın” başlıyorlar muhabbete. Cam silerken “ canım suyuna duş jeli damlat” diyor karşı camdaki abla. Beni görmeseler eşime soruyorlar görünmüyor diye.
Geçen sokakta aynı memleketli ablayla karşılaştık. Eşim takıldı “ annesine götürüyorum napıyım “ diye. Abla diyorki hadi lan ordan gidiceksiniz tabi ne zaman isterse götürceksin ona göre 😂 mahalle kültürü ve site kültürünün ortasından yanayım 🤣

Mahallede de yaşadım. Orada da komşum yoktu. Komşu kabızıyım ben ya beceremiyorum. Artık döngüyü kırmam lazım😀

Nasıl minnoşsunuz😍
Ben olsam bir tatlı yapıp müsaitsen bir kahve icmeye gelicem derdim sanırım. Ben de kolay yakınlık gösteremeyen biriyim. Yani arkadaş canlısıyımdır ama çok da girişken değilimdir ilk etapta. Olucağı varsa çok kasmadan da oluyor.:) siz bir adım atın ortalık daha da yumuşayacaktır zaten

Mahallede de yaşadım. Orada da komşum yoktu. Komşu kabızıyım ben ya beceremiyorum. Artık döngüyü kırmam lazım😀
Bende ayni kabizligi yasadim uzun sure bi kere denk gelip hos sohbet edilsede sonra tekrar iletisimde olmayi hic beceremedim taaaaki komsulari pasta yemeye davet edene kadar. Pastaciyim tabi yapiyoruz illa ki bu isi 😄 yakamdan dusmuyolar simdi tatli krizi olan bende. Tatli bahane tabi samimiyet arttikca cok iyi anlastigim bikac komsum oldu cok sukur. Varsa oyle patlatirim muptela olursun diyecegin bisey bence ise yarar. 👍🏻

Nasıl minnoşsunuz😍
Ben olsam bir tatlı yapıp müsaitsen bir kahve icmeye gelicem derdim sanırım. Ben de kolay yakınlık gösteremeyen biriyim. Yani arkadaş canlısıyımdır ama çok da girişken değilimdir ilk etapta. Olucağı varsa çok kasmadan da oluyor.:) siz bir adım atın ortalık daha da yumuşayacaktır zaten
Haftaya kahve yapıp onu çağıracağım😇

Selam Hanımlar,

İtiraf köşesi gibi olacak şimdi. . .
Kendime hayret ediyorum ama ciddi kıskanıyorum ya.

Durumu anlatayım.

Alt komşumun oğlumla yaşıt oğlu var.
Onun hemen karşı komşusunun da aynı yaş bir kızı ve biraz büyük oğlu var.

Ben bu alt komşuyla tanıştım.
Oğullarımız oynar vs. diye.
Bir kez o geldi, bir kez ben gittim.
Sonra biz kış boyu hasta olduk. Hiç gidemedim çağıramadım.
Aylar geçti. Tabi samimiyet gitti.

Bu sürede o karşı komşuyla kanka oldu :KK70:
Sürekli bir aradalar ve ben kıskanıyorum.
Allahım çok saçma

Aslında kıskançlık da değil.
Onlar yan komşuyla bahçede kahve içerken bebekleri oynuyor
Ben yukarıdan görüyorum veya seslerini duyuyorum.
Böyle kıskanç bakışlar atan Burhan Altıntop gibi hissediyorum. :KK70:

2 hafta önce kahveye çağırdım.
Başka yerdeyim, sonra inşallah dedi.
Mesela bir daha çağırayım mı?
İnsanlara yapışmaktan hoşlanmam ama benim sorunum komşuluk kuramamakla ilgili.

Ben şimdiye kadar çok evcimendim ve komşu hiç sevmezdim.
Ama şimdi 2 yaşında oğlum var ve istiyorum ki bebekli annelerle arkadaş olalım.
Sitenin parkında karşılaşıyoruz.
Adın ne, nerede oturuyorsun, benim oğlum şu yaşında..
Eee devamı yok..
Ben hariç tüm bebekli anneler arkadaş çünkü ben nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Kışın sorun yok ama yazın evde tıkılıp kalıyoruz.
Eşim diyor ki takma seneye kreşe gidecek zaten.
Oradaki annelerle arkadaş olursun.
Ama ben kendimi biliyorum.
Bu beceriksizlikle onlarla da arkadaş olamam.
Ben hariç tüm sınıf arkadaş olur.

Mesela bana önerileriniz ne olur?
Geçen bir kadın bebeğini gezdiriyordu. Aynı yaş o da oğlumla.
Tanıştık ama kaldı sonra.
Mesela ben çat diye arayıp sana kahveye gelmek istiyorum diyemiyorum.
Zaten o aşamaya da gelemiyorum (telefon isteme vs.)
Açıkcası oğlumun sosyalleşmesi yazın arkadaşlarıyla oynaması için istiyorum daha çok.

Alt komşumu bir daha kahveye çağırayım mı?
Yoksa onu artık salayım mı? :KK70:

Bu konuyu açtığıma utanıyorum hihih
Bu asosyal anneye öneri verir misiniz lütfen

Not: Çok sevdiğim en yakın 3 arkadaşım var çocuklu. Ama en yakını bana 1.5 saat uzaklıkta. Burada tek kaldım. O yüzden arkadaş edinmek istiyorum.
yalnızlık Allaha mahsustur Hele ki aileden uzaksaniz daha da zor.Insan sosyal varlıktır bir kahve içecek arkadaşının olmasını istemesi kadar doğal bisy yok..onlar bahçede çocuklarını oynatirken sende bir git selamünaleyküm De bence onlarda mutlu olacaktır 🥰

Ben zaten asla geleyim mi diyemem
Ama tüm çevrem geleyim mi diyor ben de anlamadım.

2 hafta önce çağırdım başka yerdeyim dedi
Bir daha çağırmalı mıyım
Yani kadında "Ay 2.kez reddedersem ayıp olur." düşüncesi uyandırmak istemiyorum
Bence ayıp olmaz bende komşu severim ve benimde 3 tane var 2 si çocuklu çocuklarımızın arasında 1 ay var ve ben çağırıyorum gelmese işi olsa bir zaman ardan sonra yine çağırırım bu güzel bir şey bence cagirmalisin

Selam Hanımlar,

İtiraf köşesi gibi olacak şimdi. . .
Kendime hayret ediyorum ama ciddi kıskanıyorum ya.

Durumu anlatayım.

Alt komşumun oğlumla yaşıt oğlu var.
Onun hemen karşı komşusunun da aynı yaş bir kızı ve biraz büyük oğlu var.

Ben bu alt komşuyla tanıştım.
Oğullarımız oynar vs. diye.
Bir kez o geldi, bir kez ben gittim.
Sonra biz kış boyu hasta olduk. Hiç gidemedim çağıramadım.
Aylar geçti. Tabi samimiyet gitti.

Bu sürede o karşı komşuyla kanka oldu :KK70:
Sürekli bir aradalar ve ben kıskanıyorum.
Allahım çok saçma

Aslında kıskançlık da değil.
Onlar yan komşuyla bahçede kahve içerken bebekleri oynuyor
Ben yukarıdan görüyorum veya seslerini duyuyorum.
Böyle kıskanç bakışlar atan Burhan Altıntop gibi hissediyorum. :KK70:

2 hafta önce kahveye çağırdım.
Başka yerdeyim, sonra inşallah dedi.
Mesela bir daha çağırayım mı?
İnsanlara yapışmaktan hoşlanmam ama benim sorunum komşuluk kuramamakla ilgili.

Ben şimdiye kadar çok evcimendim ve komşu hiç sevmezdim.
Ama şimdi 2 yaşında oğlum var ve istiyorum ki bebekli annelerle arkadaş olalım.
Sitenin parkında karşılaşıyoruz.
Adın ne, nerede oturuyorsun, benim oğlum şu yaşında..
Eee devamı yok..
Ben hariç tüm bebekli anneler arkadaş çünkü ben nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Kışın sorun yok ama yazın evde tıkılıp kalıyoruz.
Eşim diyor ki takma seneye kreşe gidecek zaten.
Oradaki annelerle arkadaş olursun.
Ama ben kendimi biliyorum.
Bu beceriksizlikle onlarla da arkadaş olamam.
Ben hariç tüm sınıf arkadaş olur.

Mesela bana önerileriniz ne olur?
Geçen bir kadın bebeğini gezdiriyordu. Aynı yaş o da oğlumla.
Tanıştık ama kaldı sonra.
Mesela ben çat diye arayıp sana kahveye gelmek istiyorum diyemiyorum.
Zaten o aşamaya da gelemiyorum (telefon isteme vs.)
Açıkcası oğlumun sosyalleşmesi yazın arkadaşlarıyla oynaması için istiyorum daha çok.

Alt komşumu bir daha kahveye çağırayım mı?
Yoksa onu artık salayım mı? :KK70:

Bu konuyu açtığıma utanıyorum hihih
Bu asosyal anneye öneri verir misiniz lütfen

Not: Çok sevdiğim en yakın 3 arkadaşım var çocuklu. Ama en yakını bana 1.5 saat uzaklıkta. Burada tek kaldım. O yüzden arkadaş edinmek istiyorum.
Ayyy ben de böyleyim😄 karşı komşumu ve üst komşumu çok severim. Ama samimi olmak istesem de yapamıyorum. Karşı komşumun kayınbabası vefat etmişti. Ben de taziyeye komşuma gideyim dedim. Diğer komşular da gelecek dedi. Sevindim, beraber tanışır kaynaşırız diye düşündüm. Komşular bir geldi ki abooo bunlar can ciğer kuzu sarması mübarek 😄 Hem de o komşuların 2 tanesi birkaç ay önce siteye taşınmışlar. Nasıl bu kadar yakın samimi olmuşlar şaşırdım, kıskançlıktan kudurdum🤣🤣 Hepsi birbiri ile devamlı görüşüyor, beraber kahve içmeler, birbirlerinde toplanıp pasta börekler yemeler falan 🤣🤣

Çok kıskandım 🤣🤣

Ama ben de çok şaşırıyorum. Ben iş güç çocuk derken bu kadar vakit ayıramıyorum. Bunlar nasıl bu kadar vakit ayırıp samimi oluyorlar ki😄😄 Huy işte 🤣🤣

Telefon aldığınız annelerden birini bir gün dışarıda buluşmaya çağırabilirsiniz. Zamanla samimiyet oluşur diye düşünüyorum.

X