Altin biriktirelim

Günaydın kızlar
Bugün BİM’e tavan boyası gelmişti. 10 kg 100 TL.
Netten biraz fiyat araştırdım. En ucuz 170 TL diyordu.
Hemen sabah gidip aldık eşimle.
Bizim için değil. Ama annemin ev yazın boyanacaktı. Şimdiden aldık iyi oldu. Yaza kadar 3’e katlar zaten rakam
Gunaydinn az once alintiladim ama olmadi simdi oldu :)

Gunaydin herkese
Haftasonuna az kaldi
Cok hastayim insallah haftasonu gecer cunku basagrisida yapiyor
Hepinize guzel bir gun ve guzel bir haftasonu diliyorum

Bi topicte ev islerini gunlere yayarak yapmaktan bahsetmisler
Ben de eve kadin aliyordum ama bizi goren kaciyor hem cocuk cok hem de ev buyuk...
Ben de gunlere yayarak mi yapsam bilemedim
Abla haftasonu evi fip kose temizledi
Bende soguklar bitsin halilari yikamaya vericem
Gunluk is bolumu yapicam artik

sempatik_kiz sempatik_kiz tavan boyasini nerede kullanacaksiniz? Benim banyo tavanim kuflendi domestosla sildim ama hala var boyasam mi acaba? Ama 3 l cok gelir en fazla yarim litre yer cunku banyo cok buyuk degil

Gunaydinn az once alintiladim ama olmadi simdi oldu :)
Tavanları ve balkonu boyamak için kullanacağız cnm
Eğer küf sorunun varsa normal tavan boyası yerine bu tarz sorunlar için antibakteriyel tavan boyalarını araştırıp onlardan almanı öneririm
Ciddi anlamda çözüm sağlıyor.
Zaten m2de düşükmüş fiyat olarak seni çok zorlamaz

Yasak maalesef 😐 hem cezası var hemde vergisini alıyorlar, yani yakalanınca baya yüklü bir meblağ ödeniyormuş.
Ama nasil bilecekler 2 bilezik diyelim ki almanyadan gelirken de kolumdaydi diyemez misiniz? Giderkende takiyorum denebilir (suça azmettiriyorum ya 🤪)
Tavanları ve balkonu boyamak için kullanacağız cnm
Eğer küf sorunun varsa normal tavan boyası yerine bu tarz sorunlar için antibakteriyel tavan boyalarını araştırıp onlardan almanı öneririm
Ciddi anlamda çözüm sağlıyor.
Zaten m2de düşükmüş fiyat olarak seni çok zorlamaz
Himm etkili olur mu ki? Bi kere esim temizledi tekrar oldu :KK43:

Ama nasil bilecekler 2 bilezik diyelim ki almanyadan gelirken de kolumdaydi diyemez misiniz? Giderkende takiyorum denebilir (suça azmettiriyorum ya 🤪)

Oo almanlar işini bilir canım çok kaide ve kuralcılar, o zaman giderken gümrüğe bildirmen lazım, orada kayıt yapılıyor mesela kaç bilezik v.s. büyük ihtimal fotosunu falanda çekiyorlardır.

Önce sorunun kaynağını bulmanız daha mantıklı olacak cnm
Demekki bir yerden su alıyor ve hava almadığı için buda küf oluşumuna sebebiyet veriyor.
Küf varsa ıslaklıkda vardır
Önce sorunu tamamen öğreneceksiniz. Sonra oranın kurumasını bekleyeceksiniz. Sonra antibakteriyel bir boya ile boyayacaksınız.
Islakken boyarsan sonra tekrar küflenir zaten
Üst katınızda bir daire varsa derzleri dökülmüş size su sızıyor olabilir oda sizde küf oluşturuyordur

Günaydın herkese. Bugün okullar tatil buarada. Herkes evde 😅. Hiç isim bitmiyor öyle olunca.

Oo almanlar işini bilir canım çok kaide ve kuralcılar, o zaman giderken gümrüğe bildirmen lazım, orada kayıt yapılıyor mesela kaç bilezik v.s. büyük ihtimal fotosunu falanda çekiyorlardır.
Dogru soyluyorsun kesin kayit altina alirlar. Ama bence yapan vardir yani alip goturen
Önce sorunun kaynağını bulmanız daha mantıklı olacak cnm
Demekki bir yerden su alıyor ve hava almadığı için buda küf oluşumuna sebebiyet veriyor.
Küf varsa ıslaklıkda vardır
Önce sorunu tamamen öğreneceksiniz. Sonra oranın kurumasını bekleyeceksiniz. Sonra antibakteriyel bir boya ile boyayacaksınız.
Islakken boyarsan sonra tekrar küflenir zaten
Üst katınızda bir daire varsa derzleri dökülmüş size su sızıyor olabilir oda sizde küf oluşturuyordur
Ustumuzde kat yok. Sizma da yapmiuor. Sadece kışin terleme yaptigi icin kuf oluyor. Yazin kuruyunca yapmak lazim deigin gibi
Günaydın herkese. Bugün okullar tatil buarada. Herkes evde 😅. Hiç isim bitmiyor öyle olunca.
Evet herkes evde olunca zor okuyor allah kolaylik versin😂 kac cocun vqr?
Geçmiş olsun. Bu sene hastalıklar bizim de yakamızı hiç bırakmadı. Sırayla hepimiz hastalanıyoruz.
Krese okula giden varsa hic bitmiyor gercekten

Dogru soyluyorsun kesin kayit altina alirlar. Ama bence yapan vardir yani alip goturen

Ustumuzde kat yok. Sizma da yapmiuor. Sadece kışin terleme yaptigi icin kuf oluyor. Yazin kuruyunca yapmak lazim deigin gibi

Evet herkes evde olunca zor okuyor allah kolaylik versin😂 kac cocun vqr?

Krese okula giden varsa hic bitmiyor gercekten
2 tane var. Büyük olan okula gidiyor. Bebek olanda evde olunca mecburen. Hep bir annee nidaları oluyor evin icinde. 😅

Borsa da temettü yani kar payı ödeyen şirketlerden hisse alıyorum.
Uzun vadede yılda 1 defa alacağım temettünün beni 1 yıl idare edebilecek tutarda olana kadar almaya devam edeceğim 😊
Tabi altın biriktirmeye de devam bu arada.
Coxuklar için de ayrıca aktif Kullanmadığımız bir hesaptan altın ve gümüş biriktiriyorum.

Çok borç var ama yine de biriktirmeye devam 🥰
Peki bunlarin olene kadar sana temettu odeyecegi kesin mi?

Off Allah kolaylik versin benimkiler buyuyunce cocuk olan ortamlara adimimi atmicam sadece bebek gormeye giderim ama saatli🤪
İnsan gerçekten öyle oluyor, benimkiler büyüdü çok şükür 😅 çok ama çok yoruldum artık ağlayan bağıran çocuk seslerine tahammül seviyem baya düştü 😐şimdi alışverişe falan gidince ühüüü diye bağıran ağlayan çocukları duyunca bi tüylerim diken diken oluyor, ıyyyhhh susun burdadamı falan oluyorum…

Benimde ise başlayınca işte yatılı kalma hayallerim var 🤣🤣
Ben de ıste alabildigim kadar cok kalip sonra vovuklari almaya gidiyorum🤪
İnsan gerçekten öyle oluyor, benimkiler büyüdü çok şükür 😅 çok ama çok yoruldum artık ağlayan bağıran çocuk seslerine tahammül seviyem baya düştü 😐şimdi alışverişe falan gidince ühüüü diye bağıran ağlayan çocukları duyunca bi tüylerim diken diken oluyor, ıyyyhhh susun burdadamı falan oluyorum…
Benimkiler hala bagiran tarafta ama buyutunce bagiran cocuklu ailelere yuzumu burusturup bakicam🤣( bize oyle bakiuorlar :KK66: ) sizinkiler kac tane kac yasinda?

Ben de ıste alabildigim kadar cok kalip sonra vovuklari almaya gidiyorum🤪

Benimkiler hala bagiran tarafta ama buyutunce bagiran cocuklu ailelere yuzumu burusturup bakicam🤣( bize oyle bakiuorlar :KK66: ) sizinkiler kac tane kac yasinda?
üç oğlan annesiyim :rolleyes: küçükler peşpeşe oldular, kendimi eve kapadım üç numara doğunca iyice asosyal oldum 😐

Peki bunlarin olene kadar sana temettu odeyecegi kesin mi?

Bende yeni sayılırım bu yatırımda ama öğrendiğim kadarıyla,
O durumda şöyle oluyor
Temettü şirketleri var ve onlardan geleceği olan, üretim yapan, ve son 5 -10 yıldır düzenli ödeyenleri toplarsan iyi kazanç sağlayabilirsiniz.

Ha diyelim bir sene Temettü ödemedi ama zaten hisse de her sene değerlendiği için hem hisse artışından hemde verdiği temettüden kazanıyorsun.
İyi şirket her zaman büyüdüğü için hisseler de sürekli değerleniyor.

Olağanüstü durumlarda (pandemi, savaş, devalüasyon, vb) düşüş de olur ama toparlanıyor.

Ben Kasım ayında 15-20 bin zarardaydım şimdi +5 binlerdeyim ve bu sene açıklanan temettü şirketlerinden alacağım Temettü yaklaşık 6 bin tl

Bugun bir marketten 30lu yumurta aldim
Rafta 39.90 yaziyordu
Yaninda baska seylerde aldim ciktim. Baska markete gidiyordum kabaca hesap ettim odedigim rakam fazla geldi cok degil ama yine de fazla. Sonra tekrar oraya döndüm. 42.75ten satmislar bana 2 kusur lira geri verdiler. Cok bir miktar degil ama bende para cikismasa alacagim seyi vermezler... valla bu sogukta paranin pesine dustum ellerim dondu :KK70:

Eskiden veriyorlardır böyle yanlışlıklarda

Son zamanlardaki hızlı zamlar döneminde etiketle kasadaki farklılığı vermediler . Kasada değişti oradakini güncellemeye fırsat olmadı daha diye

Sizinki iyi vermiş

Hayırlı olsun güle güle kullan ☺️ Bende almanyada yaşıyorum ilk aklıma gelen “ bileziği yakalanmadan nasıl buraya getirdiki “ 😅
Valla ben onu getirdim. Ondan önce düğünümde takılan yaklaşık 100 gr altını getirdim. Hem altında hem de dövizde belli bir miktarın üstünde olursa alıyorlar diye biliyorum. Onun dışında normal 1-2 bileziğe bsey demezler

X