Ameliyat oldum!

Ameliyat olmuşsunuz.Geçmiş olsun.Bahsettiğiniz şey tamponu aklıma getirmişti benimde.Aşağı kaymasın diye dikişle tutturuyorlar:KK66:
Aynen, dikişle tutturmuş 😊 ben de diyorum ki, bu kıkırdak ne zaman etlesecek, kafaya bak 😆 kikirdaklarim dışarıda kaldı sandım 😄 sağolun 🙂

Umarım yeni sonucunuz harika olur.Doktorunuzu yazabilir misiniz? Revizyon için doktor araştırıyorum bende.
Ben 2.ameliyatımın 10.ayındayım.Her ay yeni bir kusur ile kalp çarpıntısı yaşıyorum.İyi bir doktor bulup konuyu kapatmak istiyorum artık.
İkinciyi kime oldunuz

İki ameliyatı da ayni doktora olup memnun kalan görmedim henüz. Demek ki başta yapamayan yine yapamıyor geçmiş olsun
Memnun kalan da vardır elbet.Sonradan oluşan sorunları çözme konusunda güvenilebilir ama zaten ilkinde bozuk yaptığını düzelttirmeye çalışmak boşa üzüntü ve zaman kaybı bence.

Hanımlar, üç gün sonra alçı vs çıkacak. Bu hali de burada dursun istedim. Burnum ve yuzum davul gibi bu arada.

Eklentiler

• burun2~3.jpg
    burun2~3.jpg
    11,6 KB · Görüntüleme: 150
  • burun1~3.jpg
    burun1~3.jpg
    20,3 KB · Görüntüleme: 149
Dün sekizde ameliyat oldum hanımlar ama bu kadar ağır olacağını bilseydim, bebeğimin büyümesini beklerdim. Çok çok zor bir surecmis ki ben sezeryani bile ayakta atlatmış insanım.

Açıkçası şekil vs şuan umurunda bile değil, bir an önce toparlanıp çocuklarıma bakmam lazım, onlarda perişan oldular. Küçük cocuklari olanlar bu ameliyatı lütfen iki kere düşünün. Hiç kolay değil.

Böyle hanımlar... Güzel şeyler yazamıyorum maalesef.
Geçmiş olsun. Benim de 1 buçuk yaşında ve 6 yaşında iki oğlum var . Ocak, Şubat gibi ameliyat olmak istiyordum açıkçası.

Sagolun.
Geçmiş olsun. Benim de 1 buçuk yaşında ve 6 yaşında iki oğlum var . Ocak, Şubat gibi ameliyat olmak istiyordum açıkçası.
Benim de küçükler sizinki gibi o yüzden fazla dinlenemedim. İlk üç gün eşim olmasa, kendimi keserdim herhalde cunku çocuklarıma bakamaz haldeydim çok pişman oldum. Bugün beşinci gunum. Bugün daha iyiyim. Doktorum burun sirtina kavis vermek için sirti kirmis. Kırma olmasaydı, bu kadar hirpalanmazdim. Törpü olsaydı, bu kadar elden ayaktan dusmezdim. Çok çok zor bir ameliyat. Bakacak birileriniz varsa olun ama çocuklarınıza ve size bakacak biri varsa. Benim sadece eşim üç gün bakabildi. Sonra çalışma hayatına geri döndü. başka yardimcilarim olsaydı, bu kadar zorlanmazdim.

Sagolun.

Benim de küçükler sizinki gibi o yüzden fazla dinlenemedim. İlk üç gün eşim olmasa, kendimi keserdim herhalde cunku çocuklarıma bakamaz haldeydim çok pişman oldum. Bugün beşinci gunum. Bugün daha iyiyim. Doktorum burun sirtina kavis vermek için sirti kirmis. Kırma olmasaydı, bu kadar hirpalanmazdim. Törpü olsaydı, bu kadar elden ayaktan dusmezdim. Çok çok zor bir ameliyat. Bakacak birileriniz varsa olun ama çocuklarınıza ve size bakacak biri varsa. Benim sadece eşim üç gün bakabildi. Sonra çalışma hayatına geri döndü. başka yardimcilarim olsaydı, bu kadar zorlanmazdim.
Küçük çocuklarla bu işe girişmek büyük cesaret. Hastalık durumu olmadığı sürece 1 yasındakı çocuklarla bu ameliyata girişilmesi bana gereksiz cesaret gelıyor. Ben ve benim gibiler bile bekar halimizle 10 kere düşünüyoruz. Bu arada burnunuzun önceki halini de görmüştüm burun sırtınızın neden kırılarak yapıldığına anlam veremedim. Ayrıca törpülenseydi de aynı sıkıntıları yaşardınız çünkü bakmakla yükümlü iki çocuk sorumluluğu var ve hep dinlenmek isteyen bi ameliyat malumunuz.

Küçük çocuklarla bu işe girişmek büyük cesaret. Hastalık durumu olmadığı sürece 1 yasındakı çocuklarla bu ameliyata girişilmesi bana gereksiz cesaret gelıyor. Ben ve benim gibiler bile bekar halimizle 10 kere düşünüyoruz. Bu arada burnunuzun önceki halini de görmüştüm burun sırtınızın neden kırılarak yapıldığına anlam veremedim. Ayrıca törpülenseydi de aynı sıkıntıları yaşardınız çünkü bakmakla yükümlü iki çocuk sorumluluğu var ve hep dinlenmek isteyen bi ameliyat mmalumunuz
Gercekten büyük cesaret. Deli cesareti ☺️ Şimdi olsa girisemem böyle büyük bir işe. Son ana kadar törpü demisti ama sırtının biraz kalın olacağını söyleyince, siz bilirsiniz dedim ve kırmış. Kırıldığı için daha fazla ağrın olacak dedi, ona dayanarak söylüyorum. Törpü de evet ağrı yapar ama kırılması bambaşka bir ağrı. Bunu oradaki bir hasta da söyledi bana. Neyse, alıştık diyelim 🙂 dinlenmek ve ben o kadar uzak ki birbirine. Çocuklarla çok zor. Ama çocuklara ve bana bakan, evimi temizleyip, yemeğimi yapan birileri olsaydı, ben sadece dinlemeseydim, bu kadar zor olmazdi.

Efenim günaydınlar.

dun ameliyatımin yedinci günüydü ve içteki silikonlarla, alçım alındı. Silikonlarin önceki eski usul tamponlara göre acitmadigini okumuştum ama doktorun elindeki o uzun sivri demiri görünce ve onunla sikonlarin dikisini kestikten sonra, kerpetenle ceker gibi çekeceğini anlayınca bı gerilmedim değil ki gerilmekte çok hakliymisim çünkü inanılmaz acıdı. Birini çektip, beynim aktiktan sonra diğerine sıra geldi ve yapamayacağım dedim, o derece kotu bir histi. Herkeste böyle olmuyor bu arada. Ama benim silikonlar sanki burunla bütünleşmişti, neyse ki kurtuldum, geçti gitti.

silikonlar çıktıktan sonraki o ilk nefes süperdi. Hala da tıpkı ameliyattan önceki gibi çok iyi nefes alıyorum, burnum davul gibi olmasına rağmen, umarım değişmez.

sonra sıra alçıya geldi, o sadece rahatsız etti, aci falan hissetmedim ama bantlar çıktıktan sonra burnumun üstü nokta nokta on yerden kanadı çünkü bu sıcakta 7 gün bantlar ve alçı altında kalan burnum minik minik sivilcelerle dolmuştu ve onlar bantların çıkmasıyla patır patır patladilar. burnum temizlendikten sonra baktim ve çok sis olmasına rağmen genel hatlariyla beğendim burnumu. Sonra yeniden bantladi doktor ve bir hafta çıkmayacak dedi, islatmayacakmisim vs.

yani önümde bir hafta daha var. bantlar çıkınca, şiş burnumu eklerim.

sevgiler.👃👀

Ameliyat masası görüntüsünu doktor seninle paylaştı mi?

Ameliyat masası görüntüsünu doktor seninle paylaştı mi?
Bana direkt göndermedi ama instagraminda paylaştı. Fakat burada, ameliyat masasindaki fotonun pek bir önemi olmadığını, burnun ameliyat masasindaki goruntusunden çok çok farklı şekillere girebilecegini öğrenince, onemsizlesti benim icin o fotoğrafım.

Arkadaşlar, demin ameliyattan önceki bir burun fotomu gördüm de, bandajli ve sis haliyle bile arada çok fark var ya. İleri de ne olur bilemem. Şuan çok iyi nefes alıyorum, burun kanatlarim eşit, doktordan istediğim, ucu sivri, kavisli, kibar burun olma potansiyelini görüyorum burnumda ki bu sekizinci günüm. Başta çok ağrılar çektim çok pişman oldum ama değdi bence ya. Tekrar ediyorum, ileride ne olur ne olmaz bilmiyorum, göreceğiz hep beraber ama şuan memnun olacağım gibi bir his var içimde.

Eklentiler

• IMG_20220525_181428177_3~2.jpg
    IMG_20220525_181428177_3~2.jpg
    21,3 KB · Görüntüleme: 126
  • IMG_20220730_104059966~2.jpg
    IMG_20220730_104059966~2.jpg
    95,5 KB · Görüntüleme: 122
Hic alakası yok. Piezo sadece kemiği şekillendiren bir cihaz sadece hepsi bu. Burun ucuna müdahale edemez, kemik törpüleme ve kontrollü kesme için kullanılıyor. Piezo olsun,elektrikli testere olsun ya da kırıcı çekiç olsun ameliyatın başarısını etkilemez,basari doktorun tecrübesi ile olacak. Ona göre secim yapmayin..
Ama bence kemiği o cihazla kırması daha az dokuya zarar vermez mi bence dokular çok zarar gördüğü için sonradan düşme oluyor bana göre tabi uzman değilim

Arkadaşlar, demin ameliyattan önceki bir burun fotomu gördüm de, bandajli ve sis haliyle bile arada çok fark var ya. İleri de ne olur bilemem. Şuan çok iyi nefes alıyorum, burun kanatlarim eşit, doktordan istediğim, ucu sivri, kavisli, kibar burun olma potansiyelini görüyorum burnumda ki bu sekizinci günüm. Başta çok ağrılar çektim çok pişman oldum ama değdi bence ya. Tekrar ediyorum, ileride ne olur ne olmaz bilmiyorum, göreceğiz hep beraber ama şuan memnun olacağım gibi bir his var içimde.
Guzel görünüyor bence.

Ben çok beğendim burnunu bence çok güzel☺️Silikonlar acımış senin ama benimkiler hiç acımadı ilk ameliyatta baya acımıştı ama o sanırım eski tip bir silikondu birde yapıştığı için acımış olabilir.

X