Anestezisiz Diş Çekimi ?

ShellShock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
3.616
3.863
Merhaba hanımlar. Yaklaşık 2 hafta önce dişim kırıldı. Ama dişin yanak kısmına bakan bölümü sağlam, iç tarafa bakan bölümü sallanıyordu bayağı. Bende bugüne randevu alıp hastaneye gittim. Dişimi yapan hekim daha öncede yaptı dişlerimi ve bir kere daha anestezi uygulamadı (kanal tedavisi için) ama ben korktuğum için sonradan yaptı. Bugünde kırık şikayetiyle gittim önce kırık olan bölüme bastırdı ben kendimi geri çekince sadece bakıyorum tamam mı? dedi. bende ona inanarak geri açtım ağzımı ve birden çekmeye çalıştı çok canım yanınca tekrar geri çekildim. Kadın bakıyorum bir dur dedi ve tekrar çekti. Bu sefer diş çıktı ama canım çok çok yandı ve çok fazla kanadı haliyle. Hemen sonra o dişin sağlam olan kısmına dolgu yapmaya çalıştı ama yeni çekilen taraftan bastırınca kan daha fazla gelmeye başladı artık ben o kanları yutmaya başladım en sonunda nefes alamayınca birden öksürdüm ve yapmaya çalıştığı dolgu çıktı ağzımdan kadın bana kızmaya başladı bir rahat durmuyorsun, tamam sen istiyorsan yapıyorum iğneyi yeter ki için rahat etsin vs diye bu arada bayağı canım yanıyor ve ağlıyorum o sinirle iğneyi yaptı uyuşmasını beklemeden tekrar dolgu koydu bu sefer ara vererek işte ağzını çalkala tükür dedi. Bu arada dişimi yaparken sen adet mi oluyorsun dişin çok kanıyor dedi. Bu da ne alaka anlamadım.İşlem bitince beni kaplama yapılacak bölüme yönlendirdi oraya gittim ordan sonrada o kadar psikolojim bozuldu ki hasta hakları birimine şikayette bulundum onlarda şaşırdı. Benim sorum şu; hasta hakları birimine şikayette bulunmamdan bir sonuç alır mıyım? Birde Alo 184 ' ü arayayım mı? Ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşlar ben mi fazla tepki vermişim? Değerli cevaplarınızı bekliyorum....

işini bilmeyen bi dişçi daha
3 yıl diş hekimliği fakültesindeydim
böyle rezalet ilk defa duyuyorum
bende devlet hastanesinden çok büyük beklentilerle gitmedim ama bu kadarı inanın psikolojimi bozdu. kadın orda ölsem o dolguyu tıkıştırmaya devam edecek gibiydi.

Uyuşturmadan diş dolgu olur mu hiç .
Nasıl dayandınız o acıya .Şikayetçi olun bence .

Dolguyu kenara bıraktım nasıl çekti uyuşturmadan .

dolguda anestezi olmadan da yapılabiliyormuş sanırım onu okumuştum (sinirleri ölen dişler için) ama çekim beni benden aldı kadın 1 saniye beklemeden tak diye çekti neye uğradığımı şaşırdım inanın :KK43:

ay dişle ilgili zaten hassasım anlattıklarınız korku filmi gibi böle bi şey duymadım hiç :KK57:
bende dişten çok çektim ama hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. korkmayın her doktor böyle değil, ama hepside iyi değil ne yazık ki bir an önce def edeyimde daha çok hasta alayım derdinde kadın....

Manyak mı bu ?
Kanal tedavisine gideli daha 3 gün oldu uyuşturmadan yapıldıgını düşünemiyorum bile insanı yerinden oynatır.
Bildiginiz ameliyat gibi bir şey
yani sinirler ölüyse çok acımıyor evet ama diş çekiminde de herhalde benimle zaman kaybetmek istemedi bir an önce çekeyim gitsin birde uyuşmasını beklemeyim dedi sanırım :KK43:

184 hasta haklarını eşim den dolayı aramıştım aramaz olaydım.Geri aradılar ve şikayetim hakkında dedikleri şey şu:hekim öyle karar vermiş.
Ne saçma!
Bu arada eşimin durumu kanda enfeksiyonun aşırı yükselmesi sonucu 40 derece ateş.Hekim yaptığı test felan yapmadan bir iğne.
Yahu bu adamın alerjisi varsa?Bir iğne sadece 2-3 saat ateşi düşürüyor ee sonrası.
Başka bir hekime gittik.Tüm testler yapıldı ve serum takıldı sonrasına 10 iğne ve ilaç verdi.
184 de dediğim illa ölmesi mi gerekiyor gerçi ölse hekimin yanlışı demezsiniz dedim kapattım yüzüne telefonu.Sinirlerim zıpladı.

Aman allahım siz disciye diye mezbahayami gittiniz acaba?
Ne biçim iş öyle?Şikayetçi olmalısınız kesinlikle.
inanın bende aynısını düşündüm... her şeyi geçtim o acı geçiyorda insan yaşadıklarını unutamıyor. kimse beni pohpohlasın demiyorum ama hasta psikolojisini hiçe sayıp kadavra muamelesi çekiyorlar... bir arkadaşım 184 te çalışıyordu direk onu arayayım ozaman...

bende dişten çok çektim ama hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. korkmayın her doktor böyle değil, ama hepside iyi değil ne yazık ki bir an önce def edeyimde daha çok hasta alayım derdinde kadın....
bilemedim valla
ben seneler önce kanal tedavisi yaptırmıştım iki seans olmuştu
ilk olarak uyuşturup dişteki bütün sinirleri topladı ve oraya geçici bir dolgu koydu sonra bir hafta sonra tekrar gıttım kalıcı dolgu yaptı , tekrar gittiğimde hiç uyuşturmadı çünkü sinirler alınmıştı ve canım acımadı zaten
ama böle bir şey hiç duymadım
ha şikayetinizden ne yazık ki bir şey çıkacağını sanmam hep öyle oluyor
köpek köpeği atmaz derler ya aynen öyle

Kiz doktorun akli dengesi yok galiba dis bu su borusu degil valla ben olsam carpardim birtane canim kiymetli yani:KK11:
bende sırf o halde ortada kalırım düşüncesiyle dayandım... keşke diyorum bir tepki gösterseydim o anda. kadın durmadan bağırıp çağırıyor bi müsaade etmiyorki derdimizi anlatalım.:KK43:

Devlette uyuşmasını beklemek için zaman kaybetmek istemiyorlar sanırım hasta çok olduğu için.
Geçen sene bana da doktor bak bakalım dayanabilecek misin uyuşturmadan demişti, daha aleti dişime değdirir değdirmez ben tepki verince hemen bırakıp uyuşturmuştu.
Kesinlikle şikayet edin insan şoka bile girebilir beklemediği bir anda o acıyla.

184 hasta haklarını eşim den dolayı aramıştım aramaz olaydım.Geri aradılar ve şikayetim hakkında dedikleri şey şu:hekim öyle karar vermiş.
Ne saçma!
Bu arada eşimin durumu kanda enfeksiyonun aşırı yükselmesi sonucu 40 derece ateş.Hekim yaptığı test felan yapmadan bir iğne.
Yahu bu adamın alerjisi varsa?Bir iğne sadece 2-3 saat ateşi düşürüyor ee sonrası.
Başka bir hekime gittik.Tüm testler yapıldı ve serum takıldı sonrasına 10 iğne ve ilaç verdi.
184 de dediğim illa ölmesi mi gerekiyor gerçi ölse hekimin yanlışı demezsiniz dedim kapattım yüzüne telefonu.Sinirlerim zıpladı.

bizde haklarımız savunuluyor zannedelim... çok çok geçmiş olsun sizin durumunuz daha krtikmiş :KK43: benim duyduğum orda işlerine gelmeyen kayıtları silip şikayet oluşturmuyorlarmış... sanırım bende direk arasam çıkmaz ama arkadaşım çalışıyor o hatta belki yardımcı olur diye düşündüm..

X