Anksiyete baş etme yöntemleri

Ben de paxera 20 mg kullanıyorum 2 ay olacak bugün pek iyi hissetmiyorum midemden başlıyor benim sıkıntım hep

Ben de valla sabah uyanır uyanmaz vicudumda uyusma batma titreme gerilme miğde bulantısı çarpıntı sanki bir iki voltluk elektirik var gibi ağırlık hepsi oluyor anksiyeteden dedi doktor ilaca basladim hafifledi inşallah tamamen geçer
İlaç geçici gibi , kullandım geçmedi bu aralar emdr araştırıyorum karşıma çıktı

Bende benzer şeyler yaşıyorum
Bir gun kahve icmeye gittigimiz yerde fenalastim gogus bolgemde sanki lav dokmusler gibi bir ates oldu sonra kotu anlamda bir heycanlanma siddettli bir korku
Akabinde acile gittik hemen kan tahlili yaptilar ve troponin değerim yuksek cikti ve bir kac deger daha
İntörn yuzume gitmenize izin veremeyiz su an kalp krizi gecirirken yukselen degerleriniz yuksek riskli durumdasiniz takip etmemis gerek dedi ama ben kalp krizi kismindan sonrasini cok dinlemedim acili birbirine kattim aglayarak olmek istemiyorum yardim edin ciliklarim hala kulagimda sabaha kadar sadece 3 saate bir tahlil yapildi ilac mudahale olmadi oda ben korktugum icin hastanede tutuldum
Sabah eko cekildi utrasyon ile kalp e bakildi ve kalp zarimda sivi gorduler hasta oldun mu yakin zamanda felan sorguladilar
Sonra akabinde anjiyoya aldilar ayni gun
Anjiyo kismi ayri felaketti
Anjiyodan cikinca biseyin yok deyip psikatriye yonlendirdiler ama
Ufak tefek damarlarda daralma tikaniklik varmis onuda yeni ogrendim kan sulandirici yuksek tansiyon ve kolestrol ilaci kullaniyorum duzenli 2021 yada 2020 olmasi gerek tarihler
Kalp krizi kanser felc ve asiri arlerji yani nefes borumu sisirecek ve nefes alamiycami dusunduren bir aksiyetemde mevcut mantarin zehirledigini dusunuyorum arlerji testi yaptirmadim
Bir yaz hastane bahcesine sandalye attim guvende hissediyorum diye bisey olursa hemen acile gidebileyim diye
Antidebrasan bilissel davranis terapisi hersey olmasina ramen bu aksam bir arkadasim
Onun bir arkadasinin pat diye kalp krizi gecirdigini soyledi ailesinde kalp hastaligi yok cocuk kap hastadi degil dedi ozellikle sordum
Su an sabah 07:24 bu yorumu yapiyorum
Cunku kalp krizi gecircegimi dusunuyorum

Ailemde kalp kanser kan hastaliklari mevcut arkadaslarimda var aile ve arkadaslarimi kaybettim hemde pespese
Bunlarin tranvasi ayri
Kimsenin umrunda degilim aksiyetem kimse icin onemli degil
Sinirlendigimde titreme beynimde bosluk ensemde agri kalbimde agri bende de oluyor
O gogusteki tek atislik yurek agizda gibi his bende de var
Surekli tansiyon olcuyorum
Surekli oksijen seviyeme bakiyorum
Surekli hastaneye acile vb gidiyorum
Ve ne zaman kotu hissetsem acile gitsem troponin yuksek crp yuksek cikiyor
Ama cok yuksek olmadigi icin yolluyolar

Cogu zaman kusuyorum midem bulaniyo reflu yasiyorum ya ishal ya kabiz

Her gun aksiyete huzursuzluk artik iside biraktim calismiyorum
Hayatim zor bir halde sanirim bu 4. Yilim
Hala ayniyim
Bende 5 senedir panik atakla mücadele ediyorum 7 ay önce hastalık hastalığı oldu bende anksiyeteye çevrildi benim panik atak artık hayat daha farklıydı sürekli yatıyordum yerimden kalkamıyordum sürekli ölüm düşüncesi ben ölcem diyip çocuklarıma iyi bakın diye bağırıyordum her gün acildeydim kalp krizi mi geçiriyorum beyin kanaması bilmem gebelik zehirlenmesi derken kafayı yiyecek duruma geliyordum ayağa bile kalkmaya halim yoktu sürekli çarpıntı uykudan titreyerek uyanma sallantıyla uyanma lohusalığı saymıyorum bile 5 günlük lohusayken dikişli halimle acildeydim sabaha kadar oturuyordum uyuyamıyordum kaç kere intihara kalkıştım Allah biliyor ağlama krizleri çocuğa bile bakamıyordum tek düşündüğüm ölüm korkusuydu beynimde şimşek çakması gibi oluyordu uykumdan uyanıyordum kalbimde ek atım oluyordu böyle bomba gibi patlıyordu o kadar kötü günler geçirdim ki Allah biliyor bu hastalığı bilmeyen anlamıyor şu an ilaç kullanıyorum bebeğim 4 aylık kullanmak zorundayım sürekli başta bi sersemlik ağırlık oluyor uzayda gibiyim boşlukta gibiyim şükür şu an daha iyiyim ilaç biraz iyi geldi ama hala ara ara kalbimi dinliyorum ek atım olur mu diye korkuyorum kalp krizi korkusu oluyor Allah yardımcımız olsun

X