Anlamsız tavırlar

Kocadan İzin almak sizin için normal bir şey olduğu için bugün bu haldesiniz zaten farkında bile değilsiniz.
izin istememiş ki haber veriyor nereye gideceğini insan eşiyle paylaşmayacaksa kiminle paylaşasak ki haa eğer adam bunu suistimal ediyorsa o da adamın suçu

hanımefendi başka bir şey soruyor siz buraya ne yazıyorsunuz şimdi siz büyüksünüz galiba sizi mmi örnek alalım hahaaha
Size ne? Avukatı mısınız? Size niye hesap vermek zorundayım?
Adam kadını annesine göndermiyor. Sebebi ne diye sormuş. Ne olabilir sizce sebebi? Kontrolcü, kısıtlayıcı bir adam olması işte. Basbayağı psikolojik şiddet uyguluyor.

Huzurlu yaşam da kocanın her lafına uymaktan geçiyor, sizin hayatınızın ve isteklerinizin bir önemi yok sanırım. Size köle hayatınızda mutluluklar , adamı arayıp da huzursuzluk çıkartmayın bari ne derse dinleyin he deyin :)

Benim size verecek tavsiyem yok.
Huzurlu bir yaşam da kastım kocamın het dediğini yapmak vs değil sadece karşılıklı anlayış

Size ne? Avukatı mısınız? Size niye hesap vermek zorundayım?
Adam kadını annesine göndermiyor. Sebebi ne diye sormuş. Ne olabilir sizce sebebi? Kontrolcü, kısıtlayıcı bir adam olması işte. Basbayağı psikolojik şiddet uyguluyor.
Avukatı değilim siz peki Seda Sayan mısınız her şeye saldırıyoprsunuz ayrıca avukatı mısın diye laf sokmak ilkokulda kaldı(!)

Anlamayacak bir şey yok.
Gitme demiş ,giderim demişsin ki en doğal hakkin.
Oradan sözümü dinlemiyora getirmiş kendince.
Sonra sen çok saçma ve çocukça bir biçimde kocanın numarisini engellemissin her ne hikmetse.
Ki adam zaten akşam eve geliyor,engellemek neye fayda..
Üzerine kendince sevimlilik yapmış,yok demişsin.
O da defol demiş.
İkiniz de çocukça davraniyorsunuz.
Kocan ekstra olarak hanzoluk da yapıyor.

Huzurum kaçmadan da ozgurlu olabilirim tek istediğim anlayış
Bu kocayla biraz zor anlattıklarınıza bakılırsa. Adam defol git demiş size ufacık bir isteği olmadı diye.
Onun istediği çizgide yaşamazsanız terslikleri artacaktır. Ya zamanla sizin de bir birey olduğunuzu kabullenir ya da kabullenmez. Her iki türlü de bir yere varırsınız. Böyle olduğunuz yerde sayıyorsunuz.

izin istememiş ki haber veriyor nereye gideceğini insan eşiyle paylaşmayacaksa kiminle paylaşasak ki haa eğer adam bunu suistimal ediyorsa o da adamın suçu
İzin istiyor işte. Adam hayır diyor evde oturuyo. Adamın hayır demesi onu evde oturtuyor. Adam hayır deme hakkını buluyor kendinde.

Gecen pazar hava çok güzeldi. Eşim çalışıyordu sabah erkenden beni öptü ve gitti akşama kadar çalışacaktı.. Bende hava güzel olduğu için çocuğumla anneme gitmek istedim akşam üzerine kadar oturup dönerim düşüncesiyle. Eşime söyledim hayir dedi neden dedim hayir dedi neden dedikçe yanım kalabalık vss diyip kapattı mesaj attim birsey alamadım hayırdan öte birsy demedi ben çok kırıldım. Bu haline normalde de zaten ayda yılda bir biyer beraber gideriz. Ben gitmek istediğim de kendim laf yapa yapa yollar beraber gitsek yine laf yapar gittime pişman olurum falan.. Bu şekilde özgürlüğümü kısıtlamasından bunaldım ve sıkıldım.. kalkipta gece kulüplerine vs de gidecek değilim neyi abartıyor neden hep sorun çıkarıyor bir yere gitmek istediğim de anlamıyorum! Neyse ben sinir oldum aramalarımi acmadi sonunda engelledim numarasını. Sonra uyuduk öğlen çocuğumla farketmis engellediğini aramış annesinden döndüm geri neden engelliyorsun vss madem git gitmek istiyorsan kac 1 2 gün de diyor bende dedim senin git demenle gidicem gitmek demenle oturucam mi. Bak daha da gitmek istersen gidemezsin git işte falan dedi kapadim gitmedim. De akşam geldi kendince noldu konuşuyorsun vss diyor tatlılık yapmaya çalışıyor bende yeter artık her zaman hiç birsy olmamış gibi davranamazsin dedim. Sonra ertesi gün geldi işten yemek hazırlamıştım gitti yatti direk yemedi Sonra akşam hastaymış galiba sordum iyimisin konuşmuyor benle boğazına krem falan sürmüş benle neden konuşmuyorsun sen şimdi anlamadım ben? Kırıcı olan sensin dedim. Defol git konuşma benle seni görmek istemiyorum dedi. Gece de obur odada uyumayı tercih etti. Ben anlamadim bu dediklerinin sebebi ne?
Bir yere giderken eşinize haber vermeniz çok normal ama onun hayır demesi kötü olmuş. Bana böyle bir şey dese eşim çok kırılırdım. Sakince oturun konuşun niye böyle yaptığını sorun. Konuşmadan çözemezsiniz.

Anlamayacak bir şey yok.
Gitme demiş ,giderim demişsin ki en doğal hakkin.
Oradan sözümü dinlemiyora getirmiş kendince.
Sonra sen çok saçma ve çocukça bir biçimde kocanın numarisini engellemissin her ne hikmetse.
Ki adam zaten akşam eve geliyor,engellemek neye fayda..
Üzerine kendince sevimlilik yapmış,yok demişsin.
O da defol demiş.
İkiniz de çocukça davraniyorsunuz.
Kocan ekstra olarak hanzolik da yapıyor.
Ben daha fazla karsilikli arama yapmalıyım en azından akşama kadar dinlenmek sinirimi atabilmek için engelledim

Sizin eşiniz zaten ayrı yatmaya yer arıyor başka bir konunuzda da otobüse yetişemeyip eve geç gittiniz diye koltukta yatmıştı. Eşinizin yaşı kaç? Yeni evli de değilsiniz 6 yıl olmuş çocuk da var saçma sapan haller tavırlar. Eşinizin yaşının sizden çok büyük olduğunu düşündüm bu kadar gereksiz kıskançlıkların sebebi olarak.

Bu kocayla biraz zor anlattıklarınıza bakılırsa. Adam defol git demiş size ufacık bir isteği olmadı diye.
Onun istediği çizgide yaşamazsanız terslikleri artacaktır. Ya zamanla sizin de bir birey olduğunuzu kabullenir ya da kabullenmez. Her iki türlü de bir yere varırsınız. Böyle olduğunuz yerde sayıyorsunuz.
Ben kimsenin hicbirseyine karışmam herkes kendini bilir aynı anlayışın kendime de gösterilmesini istiyorum

Sizin eşiniz zaten ayrı yatmaya yer arıyor başka bir konunuzda da otobüse yetişemeyip eve geç gittiniz diye koltukta yatmıştı. Eşinizin yaşı kaç? Yeni evli de değilsiniz 6 yıl olmuş çocuk da var saçma sapan haller tavırlar. Eşinizin yaşının sizden çok büyük olduğunu düşündüm bu kadar gereksiz kıskançlıkların sebebi olarak.
Hah işte, ortaya çıktı. 23 görünüyor yaşı, 6 yıl diyorsunuz. 17 yaşında evlenmiş, çok erken bir yaş. Adam da alışmış kontrol etmeye ve sonuç ortada. Kız büyüyünce aklı başına gelmiş, baş kaldırmak istiyor.

2 yas buyuk benden 28 yaşında

Ben kimsenin hicbirseyine karışmam herkes kendini bilir aynı anlayışın kendime de gösterilmesini istiyorum
İşte konuşarak anlaşabilmeniz için, eşinizin anlayışlı biri olması gerekiyor. Öyle biri mi?
Bir üye üstte yazmış, otobüse geç kaldınız diye ayrı uyumuş adam.
Yani bence adam size ters davranmak için yer arıyor gibi.

Bende çok kırıldım
Daha önce de yapmış benzer şeyi eşiniz. Yine ayrı yatmış.
Kendisi işten sonra, hafta sonu sürekli ailesinin yanında üstlelik.
Adam olup yanınızda da durmuyor çocuğunuzla yalnız bırakıp bırakıp gidiyor sizi.
Siz kendi ailenize gitmek isteyince mi sorun oluyor?
Evde kalmak yerine gitseydiniz. Kocanız her türlü arıza çıkarmak için yer arıyor resmen.

X