Anlaşmalı boşanma,ortak velayet

Haftada 5 gun cocuklarin yedigine ictigine, harcadigi su faturasina, elektrik faturasina ve daha bir cok seye karismayacak, anca haftada iki gun bahane uretmezde cocuklari alirsa o zaman olusan masraflari ustlenecek ve bu da esit olmus olacak oyle mi? Erkeklere hic guvenmiyorum bu konuda. Cocuklari her haftasonu almaz bile diye dusunuyorum. Herseyi size yikip kacmak pesinde bence
Karısı yanındayken tek gözü görür çocuklarını, boşanınca o göz de kapanır derler. Hele bide hayatına biri girerse yılda bi kez belki görüşür 🙄

Benim bi tanıdığım eşiyle iyi ayrıldılar. Eşine çok güveniyordu asla bizi mağdur etmez zaten çirkin görünmesin diye kadın nafaka istemedi. Boşanmadan önce maaşımın üçte ikisi çocuklarımın diyen adam ortadan toz oldu. Sonra öğrendik yeniden evlenmiş hayatını yaşıyor...

Ortak velayeti asla.kabul etmeyin.Surekli ondan.izin almak zorunda kalirsiniz.Habersiz sehir dışına çıksanız sizi suclayap dava edebilir.
Nafaka çocuklar için yazmazsa anlasmada hicbir hakim bosamaz sizi.Düsük miktar bile olsa nafaka olmak zorunda demişti benim avukatim

Ablam boşanırken nafaka herhangi bir şey talep etmedi ama çocuğun okul tüm giderleri babaya verildi ama çocuk ablamla kaldığı için hastalansa özele götürse o ödedi tenezzül edilmiyor sonradan en iyisi çocuk için ortak hareket edilecek eşinizin de katkı sağlayacağı bir karar alınması

Nafaka vs işlerini bilmiyorum ama ortak velayette bir öğrencimize şu sorunu yaşıyoruz. Kız ergenlik sürecini biraz şiddetli yaşıyor, anneye karşı çok asi. Çünkü anne belli bir disiplin istiyor. Kız babasına kaçıp gidiyor babanın canına minnet çünkü annesini istememesi egosunu okşuyor. Ama ilgileniyor mu derseniz babasında kaldığı gün bütün gün okulda uyuyor. Bu açıdan günlerin belirlenmesi vs önemli.
Adam sizi kapana sıkıştırmak istiyor.
İyş bir avukata danışarak hareket etmeniz bu anlamda çok daha sağlıklı olacaktır.

Eşimle 1yıldır ayrıyız,boşancaz ama anlaşmalı boşanma istiyor,şartları ortak velayet istiyor, çocukların masrafları ortak olcak diyor hiç bi şekilde para vermiycek yani.Kabul etmedim ama alttan alttan tehdit ediyo.Dava açıcam barodan avukat isteyip ama diyorumki anlaşmalı boşanıp kurtulsam mı bi an önce.Diğer türlü çirkinleşcek tehditler,korkutmalar,yıllar sürecek.Acaba anlaşmalı boşanıp sonradan velayet ve çocuklar için nafaka davası açsam nasıl olur?Protokolde çocuklar bende kalcak hafta sonları ve bazı özel günlerde onda yatılı kalacaklar şeklinde yazıyor.Sizce kabul etsemmi çekişmeli mi açsam?
Köşeyi dönene kdr yüzüne gül… gerekirse ağırdan al.. kavga etme, çocuklarımız için uğraşıyorum de
Ben maddi yük sltında ezikirsem, ay sonu hesabı yaparsam çocukların nasıl mutlu olacak
Çocuklarını hiç mi düşünmüyorsun de
Ben senden para istemiyorum, çocuklarına ödeyeceksin babası olarak de
Boşanırken düşüncektin onu de…

Alelacele karar verip ayağına sıkma !
Velayeti verme
Nafakayı almaya bak, gerekirse avukatın görüşsün onunla sen muhatap olma
Tehdit msj larını da asla silme, sakla!
Erkekler boşanırken çok çirkinleşiyorlar
Sen metanetli ve sabırlı ol
Seviyesine inme ama iştirak nafakası al

Çocukların okulu,sağlık masrafı,kursu,eğitim masrafı, kişisel harcamaları, mutfak masrafı, giyim harcamaları, kuaför/berber parası, cep harçlığı, okul etkinlikleri, tatil, ev faturaları, yaşları küçükse ve çalışıyorsan bakıcı parası vsvs. Düşünürsen bir sürü gideri var çocuğun.
Biz anneler gecemizi gündüzümüze katıp bakıyoruz üstelik, aman çocuğum eksik kalmasın diyerek..

Bizim çektiklerimizin yanında onların vereceği üç kuruşun esamesi bile okunmaz !
Yarın bir gün nafaka artırımı da yapmıyorlar
Çocuklarının hakkını yerde bırakma sakın!!

Sakin ve kararlılıkla iste, çocuklarımız için de !
Onlar eksik, mutsuz olmasın diye uğraşıyorum de..

Ortak velayet alma sadece sende olsun senin söz hakkın olsun . Ben nafaka almadım . Çocuğumada 500 tl gönderiyordu onuda gönderme dedim çünkü 5 bin gönderiyomuş gibi konuşuyordu gerek yok . Benim çocuğum bana yük olmaz yediği içtiği gezdiği okuduğunu hesaplamam Allahım çocuğun piskolojisini bozan babanında parasını yedirmesin nasip etmesin .ben bu kafadayım herkesin düşüncesi kendine tabi

X