Anne sütü mucizesi ( bir umut arıyorum)

Yesildenizz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2019
5
8
30
Merhabalar ,
Benim sorunum sağlık .
Babamın 1 hafta önce akciğerinde tümör saptandı. Ve boyutunu duyunca yerle bir olduk. Daha önce prostat kanseriyle mücadele eden babam atlatmıştı 2 yıl önce hastalığını kontrollerine aksatmadan gidiyordu fakat anlayamamislar soğuk algınlığı sebebiyle yatan babama kanser tanısı konuldu ve çok ilerlemiş kemiklere bile işlemiş durumda 1 aydan kısa bir ömür biçildi ne yazikki ,henüz tedaviye başlanmadı fakat bir umut televizyonda gördüğüm bi haner belki dedirtti bana ve burdan yardım istemek ne kadar dogru bilmiyorum ama buraya yazmaya karar verdim .
Doktor erkan topuza göre dogumdan hemen sonra gelen 1 haftaya kadar gelmis olan kolostrum sütün kanser hücrelerini ve kemoterapinin yan etkilerini yok ettigini görüp duydum . 4 fincan kadar olmasi yeterli . Fakat tek bir annenin zorlanacagi icin 4 anneden toplanabilir .
Biliyorum insan bebeginik rizki diye düsünüyor ama 1 er kere sagilsa 2 gunde baya süt toplanir .
Sizden anadolu yakasinda oturan anneler yardimci olabilecek yeni dogum yapmis anneler var mı ? Olabilir mi ? Gelip teslim alabiliriz veya bi sekilde istediginiz yere birakirsaniz alabiliriz .

Allah herkese saglik versin ve caresiz birakmasin insallah .

Yeni doğum yapmadım ama bir tanıdık bunu uyguladi diye biliyorum bir aylık ömür biçilmiş diyosunuz . Sizce süt çare olur mu ki. Ha birde dinen uygun değil bildiğim kadarıyla süt u bu şekilde kullanmak. Huzursuz etmek istemedim kusura bakmayın. Her gün 41 Fatiha suresi okuyun şifa niyetiyle çok faydası olur Allah'ın izniyle

Yeni doğum yapmadım ama bir tanıdık bunu uyguladi diye biliyorum bir aylık ömür biçilmiş diyosunuz . Sizce süt çare olur mu ki. Ha birde dinen uygun değil bildiğim kadarıyla süt u bu şekilde kullanmak. Huzursuz etmek istemedim kusura bakmayın. Her gün 41 Fatiha suresi okuyun şifa niyetiyle çok faydası olur Allah'ın izniyle
Merhaba ,fetva hattina danıştık sakincası yok. Dinen uygun olmayabilir diye bende düşünmüştüm ama dün cevap geldi bir sakincasi yok . Tesekkür ederim . Care olmasa bile ağrısı biraz hafifletir belki gözümün önümde 1 haftada eridiğini gördükce izdirap icinde oldugunu gördükce kahroluyorum allah razi olsun okurum insallah

1 aya yakın bir süre sonra Allah izin verirse Doğum yapacağım. Eğer sütüm olursa vermek isterim. Geç olur mu bilmiyorum ama yardımcı olmak isterim. Sizi çok çok iyi anlıyorum Çünkü aynı hastalıktan babam vefat etti. İnşallah düzelir bir an önce. İnsan umutsuz oluyor biliyorum, doktorlar konuşunca ama hiç belli olmaz.

Merhabalar ,
Benim sorunum sağlık .
Babamın 1 hafta önce akciğerinde tümör saptandı. Ve boyutunu duyunca yerle bir olduk. Daha önce prostat kanseriyle mücadele eden babam atlatmıştı 2 yıl önce hastalığını kontrollerine aksatmadan gidiyordu fakat anlayamamislar soğuk algınlığı sebebiyle yatan babama kanser tanısı konuldu ve çok ilerlemiş kemiklere bile işlemiş durumda 1 aydan kısa bir ömür biçildi ne yazikki ,henüz tedaviye başlanmadı fakat bir umut televizyonda gördüğüm bi haner belki dedirtti bana ve burdan yardım istemek ne kadar dogru bilmiyorum ama buraya yazmaya karar verdim .
Doktor erkan topuza göre dogumdan hemen sonra gelen 1 haftaya kadar gelmis olan kolostrum sütün kanser hücrelerini ve kemoterapinin yan etkilerini yok ettigini görüp duydum . 4 fincan kadar olmasi yeterli . Fakat tek bir annenin zorlanacagi icin 4 anneden toplanabilir .
Biliyorum insan bebeginik rizki diye düsünüyor ama 1 er kere sagilsa 2 gunde baya süt toplanir .
Sizden anadolu yakasinda oturan anneler yardimci olabilecek yeni dogum yapmis anneler var mı ? Olabilir mi ? Gelip teslim alabiliriz veya bi sekilde istediginiz yere birakirsaniz alabiliriz .

Allah herkese saglik versin ve caresiz birakmasin insallah .

Oğlum 1.5 yasında ,yeni Doğum yapmıs sayılmam ,sağınca az da olsa sütüm geliyor (1 fincan kadar belki ) verebilirim isterseniz

Öyle olduğunu bilmiyordum, çözüme ulasabildiniz mi siz ?benim duruma gelince ama yine de denemek istiyorum bir umut ben anne sütünün ne zarari olabilir ki .
Biz çözüme ulaşamadık ,yok tabiki deneyin bir zararı olmadığını düşünüyorum bende , Erkan topuzun YouTube ta bununla ilgili videoları var , instagramdada soru cevap yapıyor , belki takip ediyorsunuzdur , etmiyorsanızda edin çünkü bunlarla ilgili çok güzel bilgi ve öneriler veriyor .

Merhaba ,fetva hattina danıştık sakincası yok. Dinen uygun olmayabilir diye bende düşünmüştüm ama dün cevap geldi bir sakincasi yok . Tesekkür ederim . Care olmasa bile ağrısı biraz hafifletir belki gözümün önümde 1 haftada eridiğini gördükce izdirap icinde oldugunu gördükce kahroluyorum allah razi olsun okurum insallah
Benim bir yaşında çocuğum yeni doğum yapmadım ama yakın olsa verirdim inaninki eskiden süt bankası vardı kapatıldı yoksa iyi olurdu

Allah yardımcınız olsun. Şifa versin inşallah. Haklısınız insan ne duysa uygulamak istiyo umutlanıyo. Bol bol guzel vakit geçirip gönlünü hoş tutmaya çalışın. Moral cok önemli. Allah'ım uzun saglıklı ömürler versin.

Öncelikle geçmiş olsun, şifa bulursunuz inşallah.
Ana kolostrum bulmanız çok zor. Çok az gelen kıymetli bir süttür. Pompaya gelmez, bebekler zor zar çeker. Bir annenin bu kadar az gelen ve az süre gelen bir sütü vereceğini sanmıyorum. Ama anne sütü olarak ararsanız eminim kolay bulursunuZ
Emzirme sanatı gibi facebook gruplarına bakabilirsiniz bir de emzirmesi bitmiş ama derin dondurucuda kalan anneler bağışlayabiliyor

O ilk süt genelde hastaneden çıkana kadar bitiyor zaten.üzgünüm ama bulmanız çok zor , belki bir hastaneye gidip kadın doğum servisinde yeni doğum yapanlardan rica edebilirsiniz ama kırgın ve umutsuz ayrılabilirsiz çnkü bebek için en sağlıklı süt ilk süttür be bebeğin gelecekteki sağlığı için etkili rol oynar oyüzden vermek istemeyen çıkması muhtemel.
Rabbim şifa versin.

X