Annem annem annem

AlisVolatPropriis

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2017
921
1.021
Haftasonu eşimle beraber annemlerdeydik. Öğle vakti de ablamla markete diye çıktık. Martıya bindik kahve aldık markete gittik eve döndük. Biz de evdekilere sadece markete diye çıkınca geç kalınca eşim merak etmiş birkaç kere aramış telefonum da sessizde kalınca iyice merak etmiş.

Neyse bugün annemle telefonda konuşurken o konuyu açtı. Seni bissürü aradı bende ne var ablasıyla beraber niye arıyosun dedim dedi. Seni niye bu kadar çok arıyor aşırı kıskanç galiba bana çok garip geldi dedi. Annemle olan önceki konularımdan da hatırlayanlar olur, bu sefer ki yüklenmesi gerçekten son damla oldu ki sanırım biraz ağır konuştum. Eşimle aramda olan bir duruma kimse karışamaz kusura bakma kimseye laf düşmez, yeter artık sürekli açık arıyosun eşim beni istedigi zaman arar merak ettiğinde arar ben de ararım kimse de birşey diyemez dedim. Müge Anlı sabah hiçbir erkeğe bağlanmayın kimse kimsenin sahibi değil dedi sende ilerde üzülme diye söylüyorum dedi. Yine bir çıldırdım. Bağlanırım bağlanmam bu benim meselem beni ilgilendirir hadi anne hayırlı günler dedim, tamam kızım bir daha konuşmam dedi (2 ay öncede aynısını demişti). Telefonu kapattık.

Gerçekten nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum eşimden yana hiçbir sıkıntım yok adam beni el üstünde tutuyor bir dediğimi ikiletmiyor, aileme bir saygısızlığı yok gelir gider ne yapsın daha bilmiyorum. Büyüklerime ters konuşmayı da hiç sevmem, ama sınırlarıma müdahele edilmesini de. Sonra bu köpek vicdanım yüzünden üzülüyorum, sırf bu aile durumları yüzünden mutlu olamıyorum.

Aman boşver he anne senin dediğin de geç sonra.pisman olduğunda üzülmezsin en azından

Sen mutlu musun annen öyle demiş başkası böyle demiş kafayı takma sonuçta 2 ay önce ve genelde boyle yapan anneyle tartışmak yerine he he de

Yada deki ben kocama bağlıyım sen muge anliya o nederse doğru de:))

Haftasonu eşimle beraber annemlerdeydik. Öğle vakti de ablamla markete diye çıktık. Martıya bindik kahve aldık markete gittik eve döndük. Biz de evdekilere sadece markete diye çıkınca geç kalınca eşim merak etmiş birkaç kere aramış telefonum da sessizde kalınca iyice merak etmiş.

Neyse bugün annemle telefonda konuşurken o konuyu açtı. Seni bissürü aradı bende ne var ablasıyla beraber niye arıyosun dedim dedi. Seni niye bu kadar çok arıyor aşırı kıskanç galiba bana çok garip geldi dedi. Annemle olan önceki konularımdan da hatırlayanlar olur, bu sefer ki yüklenmesi gerçekten son damla oldu ki sanırım biraz ağır konuştum. Eşimle aramda olan bir duruma kimse karışamaz kusura bakma kimseye laf düşmez, yeter artık sürekli açık arıyosun eşim beni istedigi zaman arar merak ettiğinde arar ben de ararım kimse de birşey diyemez dedim. Müge Anlı sabah hiçbir erkeğe bağlanmayın kimse kimsenin sahibi değil dedi sende ilerde üzülme diye söylüyorum dedi. Yine bir çıldırdım. Bağlanırım bağlanmam bu benim meselem beni ilgilendirir hadi anne hayırlı günler dedim, tamam kızım bir daha konuşmam dedi (2 ay öncede aynısını demişti). Telefonu kapattık.

Gerçekten nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum eşimden yana hiçbir sıkıntım yok adam beni el üstünde tutuyor bir dediğimi ikiletmiyor, aileme bir saygısızlığı yok gelir gider ne yapsın daha bilmiyorum. Büyüklerime ters konuşmayı da hiç sevmem, ama sınırlarıma müdahele edilmesini de. Sonra bu köpek vicdanım yüzünden üzülüyorum, sırf bu aile durumları yüzünden mutlu olamıyorum.
Kızlarımin ben sacmalasam bile benimle ileride böyle konuşmalarını istemezdim.Sizin de evladınız olacak siz de böyle tepkiyi istemezsiniz herhalde.Yapmayin

Aman boşver he anne senin dediğin de geç sonra.pisman olduğunda üzülmezsin en azından

Sen mutlu musun annen öyle demiş başkası böyle demiş kafayı takma sonuçta 2 ay önce ve genelde boyle yapan anneyle tartışmak yerine he he de

Yada deki ben kocama bağlıyım sen muge anliya o nederse doğru de:))
Annem bir sene önce beni psikolojik olarak çok yıprattığı için çoğu konuda patladım bu sefer

Önceki konularını bilmediğimdendir belki biraz sert geldi tepki. Yoo hiç de kıskanç değil ben rahatsız olmuyorum halimden memnunum sen boşver annecim beni kafana takma denip konu kapatılabilir gibi geldi.

Sanki biraz sert çıkmışsınız. Endişeni anlıyorum anne ama bak düşündüğün gibi biri olsa en başta ben istemem zaten şeklinde içini serinletebilirsiniz. Defalarca olduğu halde sanırım biraz tahammülsüzleştiniz onu da anlıyorum lakin bu da anne neticede. Biraz kırıcı olmuş uslubunuz.
Defalarca anlattım beni yıprattığı bir dönemden çıktık sürekli eşimin açığı arıyor adamın her yaptığından birşey buluyor ben çok yoruluyorum bu sefer de böyle bir saçma konudan beni vurunca patladım

Önceki konularını bilmediğimdendir belki biraz sert geldi tepki. Yoo hiç de kıskanç değil ben rahatsız olmuyorum halimden memnunum sen boşver annecim beni kafana takma denip konu kapatılabilir gibi geldi.
Önceki konuşmalarında çoğunlukla böyle alttan alıp kapatmıştım konuyu. Ama beni yanlış etkilediğinin farkında degil sanırım. 10 konuşmamızın 8’inde erkeklere güvenme onlar böyle onlar şöyle diyip durur.

Annem bir sene önce beni psikolojik olarak çok yıprattığı için çoğu konuda patladım bu sefer
Patlayınca üzülen yine sen oluyorsun bide annenin küslügünü çekiyorsun

En azından haklisin anne desen ne sen patlarsın ne annen küser psikolojinde iyi olur

Bazen ne dersen de ne yaparsan yap anneler hep haklıdır hakli görürler kendilerini bide nazlariyla uğraş dur

• Beğen
Reactions: Jou

Belki bardağı taşıran son damla olmuştur ama bence fazla çıkışmışsınız. Anne sonuçta. Kötülüğüne dememiştir. Böyle durumlarda aileme hep iki ucu da açık kalacak şekilde cevap veririm ben. Haklısın anne ama endişelenmen yersiz demek yeterli olurdu. Uzatırsa da bu minvalde konuşup geçiştirmek daha iyi oluyor. Tabi bu raddeye gelişinizi bilemem ama anneleri üzmek, onları kırmak benim içime oturuyor.

Önceki konuşmalarında çoğunlukla böyle alttan alıp kapatmıştım konuyu. Ama beni yanlış etkilediğinin farkında degil sanırım. 10 konuşmamızın 8’inde erkeklere güvenme onlar böyle onlar şöyle diyip durur.
Yok alttan almak değil benim dediğim. Ben halimden memnunum boşver sen işine bak imajını vermekten bahsediyorum.

Babamdan maddi manevi çekti ama biz olduğumuz için ayrılmadı
Galiba içten içe aynı şeyleri kendi kızının da yaşamasından korkuyor. Siz sakin bir zamanda bir kahve yapın, anne amacın beni korumak anlıyorum ama bu şekilde yaparak beni yıpratıyorsun, istemeden zarar veriyorsun. Bir problem olursa söz ben sana anlatıcam, problem yokken kendini de beni de yıpratma deyin.

O benim eşim, kimse aramıza giremez tadında cümleler bana biraz sert geliyor, karşınızdaki de anneniz. Benim kızım bana dese değerim yok demek ki kocası kadar derim. Çok üzülürüm açıkçası.

31 yasindayim
2 cocuk annesiyim
Hayatimi kendi tirnaklarimla kaziyarak kazandim
Bicok yerde saygi goren biriyim
Cok iyi yerlerde calistim
Mantikli bir insanim

Ama hala annemle ayni sizin gibi sacma sapan sorunlar yasiyorum

Anneligimi elestirmesinden tutun, esimi, evimi, isimi, maasimi, esimin yegenine aldigim hediyeyi, esimin ilk evliliginden bize gelen kizini vs vs herseyi yadirgar elestirir yorum yapar.

Kendisi bacisiyla kustu kavga etti bende teyzemi bayramda ve dogum gununde ariyorum diye bana saldirdi. O kustugunde bende kusecekmisim o konustugunda bende konusacakmisim.

Psikolojik siddetten baska hicbise degil. Psikologa gittim. Suan kendisi gidiyor umarim bi faydasi olur.

Inanin bazen boyle evimi yuvami toplayim cooook uzak yerlerde yasamak istiyorum gorusmeyelim sadece Telefon gorusmesi olsun uzaklasalim istiyorum

Sizi iyi anliyorum
Normal olan sizsiniz anormal olan herseye karisan sirf dogurdugu icin herseye karisma yetkisi oldugunu dusunen annelerimiz var

11yasindaki kizima bile kendi sececegi seylerde karismiyorum
Mesela bol giymeyi seviyor herseyi buyuk beden aliyo, sordugumda kendisini boyle daha iyi hissettigini soyledi saygi duydum artik karismiyorum. Bakin 11 yasinda. Ama bana karistigi yetmeyen annem ona bile; bune boyle goca gari gibi giyiniyon soyle boyle giyin diyo. O oyle giyinmeyi seviyor diyip konuyu kapatiyorum hemen.

Sizi cok iyi anlayabiliyorum

Şimdi şöyle bir durum var.
Annen bir şey gördü veya duydu da seni üstü kapalı olarak uyarmaya mi çalışıyor acaba ?
Yani eşin anlattığın gibiyse annen neden ısrarla onun hakkında bu şekilde konuşsun ki ?
Şuan bu geldi aklıma..

31 yasindayim
2 cocuk annesiyim
Hayatimi kendi tirnaklarimla kaziyarak kazandim
Bicok yerde saygi goren biriyim
Cok iyi yerlerde calistim
Mantikli bir insanim

Ama hala annemle ayni sizin gibi sacma sapan sorunlar yasiyorum

Anneligimi elestirmesinden tutun, esimi, evimi, isimi, maasimi, esimin yegenine aldigim hediyeyi, esimin ilk evliliginden bize gelen kizini vs vs herseyi yadirgar elestirir yorum yapar.

Kendisi bacisiyla kustu kavga etti bende teyzemi bayramda ve dogum gununde ariyorum diye bana saldirdi. O kustugunde bende kusecekmisim o konustugunda bende konusacakmisim.

Psikolojik siddetten baska hicbise degil. Psikologa gittim. Suan kendisi gidiyor umarim bi faydasi olur.

Inanin bazen boyle evimi yuvami toplayim cooook uzak yerlerde yasamak istiyorum gorusmeyelim sadece Telefon gorusmesi olsun uzaklasalim istiyorum

Sizi iyi anliyorum
Normal olan sizsiniz anormal olan herseye karisan sirf dogurdugu icin herseye karisma yetkisi oldugunu dusunen annelerimiz var

11yasindaki kizima bile kendi sececegi seylerde karismiyorum
Mesela bol giymeyi seviyor herseyi buyuk beden aliyo, sordugumda kendisini boyle daha iyi hissettigini soyledi saygi duydum artik karismiyorum. Bakin 11 yasinda. Ama bana karistigi yetmeyen annem ona bile; bune boyle goca gari gibi giyiniyon soyle boyle giyin diyo. O oyle giyinmeyi seviyor diyip konuyu kapatiyorum hemen.

Sizi cok iyi anlayabiliyorum
Ne güzel bir anne olmuşsunuz maşallah takdir ettim, hayatta başka mücadele edecek şeylerim yokmuş gibi bu hayattaki en değerli varlığım olan annemin kuruntularıyla mücadele etmek beni inanilmaz yoruyor. Ki ben kimseyi yargılamam elestirmem karşımdakinin birşeyinden hosnut olmasam bile içimden elestirmem senin haddine değil o kendine boyle uygun görmüş derip susarım. Sadece annem değil keşke etrafımızdaki herkes bu incelikte olsa ama mümkül değil.

X