annem ve abim

vfatos

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2013
704
265
merhaba,
eski konularımı okuyanlar bilir, benim babam geçen sene martta vefat etti annem yalnız yasıyor emekli çalısıyor ve babamın emekli maasıda ona kaldı o alıyordu. Sonra abim olcak insan da zamanında babamı emekli etmek için 15 bin lira para harcamıs o yüzden para onun hakkıymıs. annem babamdan sonra iyice kendini saldı çalıstığı yerden içkici kendini bilmez bir adamla geziyor kafasına göre takılıyo bisey desen inkar ediyo karısmayın bana diyo evine temizlik için ablamlar gitmek istiyor anahtarı kimseye vermem diyo ben yaparım diyo ama kendiside yapmıyor bu arada 65 yasında kendisi ama dinç.
hiçbir evladına gitmiyo torunlarını sevmiyo. hiç bi çorap bile almıyo parası olduğu halde. abimle ben evlendiğimden beri görüşmüyorum babamın mezarı ve mevlüdü için babamın 2 aylık parasını ablamlar istemiş vermem benim düşünceme göre ters böyle seyler ne yaparsanız yapın demiş.
Kafam çok karışık 3 aylık hamileyim annemin bu halleri abimin umursamazlığı kendini düşünmesi falan nolcak böyle bi akıl verin annem koskoca kadın rezil olcaz yakında :KK43:

annen de olsa karışmaya hakkın yok, istediği ile takılıp gezip tozabilir.. abinin maaşı istemesi de annenle sorunu. onlar çözsün siz karışmayın ona da..

ikisi de yetiştin insanlar. sen nesafeni koy. şu durumda neye müdahale edebilirsin ki?

annen de olsa karışmaya hakkın yok, istediği ile takılıp gezip tozabilir.. abinin maaşı istemesi de annenle sorunu. onlar çözsün siz karışmayın ona da..
ama hepımizin eslerinin aileleri var yani gezebilir ama istiyorsa evlensin bu sekilde gezmesi doğru değil, ayrıca babam için babamın evinde mevlüt okutmak istiyoruz buna bile razı gelmiyolar.

Abiniz için yapacak birşeyiz yok.
Anneniz de eşini yeni kaybetmiş daha, bırakın biraz gezsin, bir dönem yaşıyor belli ki temizlemezse temizlemesin evini de baskı kurarak üzerine gitmeyin, kocaman kadın.

Boşver sen bebeğine evine barkına odaklan..

Enazından çıkmış çıkışmış, bir yuva kurmuşsun, onlara muhtaç değilsin..

Her koyun kendi bacağından asılır, annende olsa seni bağlamaz artık :KK66:

ama hepımizin eslerinin aileleri var yani gezebilir ama istiyorsa evlensin bu sekilde gezmesi doğru değil, ayrıca babam için babamın evinde mevlüt okutmak istiyoruz buna bile razı gelmiyolar.

Niye evlensin ki

İstediği ile gezer ne var bunda

Her gezdiği ile evlenilmez ki

Hem 65 yaşında sonra evleneyim dese herkes karşı çıkar mal gider Ada'ma miras kalır vs vs diye

Hoşunuza gitmeyebilir ama karışamazsınız

Mesafeyi artırın Can'ınızı sıkmayın

Kadının eline beş kuruş para geçiyor, bütün çocuklar da bu paraya göz koymuş gibi bir durum anladım. Sorun ne? Annenizin sevgili yapmış olması mı? Size "bir çorap" bile almayışı mı? Mevlüt için para vermemesi mi? Parayı abinize vermesi mi?
Eğer sorun annenizin işe yaramaz bir adamla gezmesiyse yanınıza alın. Azcık gezin tozun kafasını dağıtsın. Kabul etmiyorsa da kendi haline bırakın biraz.

Bencede kendini yıpratma boşver bebeğine evine bak sendüşünme her şeyi senin babansa abinin de babası annenin kocası onlar düşünsün bırak millette ne derse desin imkanın varsa sen okut yoksa otur kendin oku babana gönder her koyun kendi bacagindan asılır

Canim seni uzmek icin soylemiyorum yanlis anlama sakin ama,

Annen istemiyorsa kimse evine gelip temizlik yapamaz, istedigiyle gezer tozar evlendiginiz adamlarin ailelesinin olmasi ne alaka?

Ablalarin babana mezar, mevlut yaptirmak icin neden rahmetlinin maasini istiyor? Her evlat elindeki imkan dahilinde bir mezar yapabilir dul analarindan neden para isteme geregi duyuyorlar?

Mevlut de her yerde yapilabilir sonucta rahmetlinin ruhu eve gelemiyor. Gereksiz bir mucadele

Maas isi de abinle annenin problemi.

Bir evlat olarak sizlerinde görevi Mevlüt ve mezarını yaptırmak ve illa ki babanızın maaşı ile olacak diye bir kaide yok.zaten emekli maaşı kaç kuruş ki?Anneniz gelecekte parasız kalma korkusu yaşıyor ve onun için harcamak istemiyor sanırım. Babanızın ölümü üstünden henüz çok az zaman geçmiş. Bu sürece alışması vakit alır. Ve belkide bu sureci daha kolay atlatmak için birisi ile birlikte..
Anneniz bile olsa yargılamaya hakkınız yok.Hiç tanışmak istediniz mi o adamla?Annenize sağduyulu yaklaşmayı denedinizmi?
Yıllarca aynı yastığa baş koyduğu insanı kaybetti belki travma yaşıyor şu anda?
Agabinizle konuşmayı deneyin. Hep birlikte yardımcı olun annenize. Ancak konuşarak halledersiniz.

Evlenmek istemiyor belli ki. Neden birileriyle vakit geçirmek için evlenmek zorunda olsun ki. Bırakın elalem ne der laflarını. Kendi hayatı kendi kararı ister evlensin ister evlenmesin istediğiyle görüşür istediğini yapar. Aklı başında koskoca kadın bari şu yaştan sonra elalem ne der demeden yaşasın.

Babanıza mevlüdü kendi evinizde yapıp annenizi de davet edebilirsiniz.

Bir evlat olarak sizlerinde görevi Mevlüt ve mezarını yaptırmak ve illa ki babanızın maaşı ile olacak diye bir kaide yok.zaten emekli maaşı kaç kuruş ki?Anneniz gelecekte parasız kalma korkusu yaşıyor ve onun için harcamak istemiyor sanırım. Babanızın ölümü üstünden henüz çok az zaman geçmiş. Bu sürece alışması vakit alır. Ve belkide bu sureci daha kolay atlatmak için birisi ile birlikte..
Anneniz bile olsa yargılamaya hakkınız yok.Hiç tanışmak istediniz mi o adamla?Annenize sağduyulu yaklaşmayı denedinizmi?
Yıllarca aynı yastığa baş koyduğu insanı kaybetti belki travma yaşıyor şu anda?
Agabinizle konuşmayı deneyin. Hep birlikte yardımcı olun annenize. Ancak konuşarak halledersiniz.
+1 ve kardeslerin cizdigi profile bakinca kadinin parasiz kalma korkusu bos degil gibi. Anahtarini da vermiyor kizlarina normalde de kimse anahtarini baskasina vermek zorunda degil ama bence guvenemiyor kadin. Olse mezar tasini, mevlidini karsiliksiz yapacak biri bile yok ortada.

Sen kendi ailene odaklan yapacak bişey Yok herkes hayatından memnun görünüyor.sen kendini üzme arada boşuna

Kadın dinç halada çalışıyor . Kanunen zaten ona kalan bide emekli maaşı var. Çocuklarını büyütmüş evlendirmiş torun sahibi olmuş. Bundan sonrada biraz kendi hayatına bakmak istemesi gayet mantıklı geldi bana ..elalem ne der derdine düşmek yerine anneni elaleme karşı desteklemek gerek. Kadın bu yaşta bile toplumun bu dayatmalarını umursamazken , bazı gençler neden bu kadar kapalı düşünüyor anlayamıyorum.

Boşver karışma demişler ama siz bir ailesiniz anneniz belli ki psikoza girmiş kendine bakmaması evin bakımsız olması falan buna işaret. Anneniz ile daha fazla vakit geçirmeye çalışabilirsiniz kendisini yalnız hissetmesin.
Abiniz de vakti zamanında para ödedi ise bunu bu şekilde talep edebilir en aşından para ödenene kadar sonra kartı annesine vermesi gerekiyor bence sonuçta artık onun parası olmuyor. Siz de kartı verdiğinde mezarı yaptırırsınız 1 sene kadar beklese ne olacak

X