Annem ve babamın arası bozuk

ssss6ddd2

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2022
2
1
19
Annemle babam 16 senelik evliler son 2-3yıldır çok tartışıyorlar belki daha fazladır. Annemin psikolojik rahatsızlık geçirdiği bir dönem oldu. Sinir krizleri geçirebiliyor, bayılabiliyor. Annem çocuklarını seven onlarla ilgilenen biri. Babamı sevmiyor. Babam ise işkolik annemi seven değer veren biri bizide seviyor ama göstermiyor. Babam çok sessiz sakin biridir. Annemle tartışırken bile hastalanmasın diye önceden tamam diyor susuyordu. Ama artık annem her şeyi o kadar çok birbirine karıştırıyor ve bağırıp çağırıyor ki sessiz kalamıyor. Annemin ve babamın haksız olduğu veya haklı olduğu yerler var kesinlikle tarafısızım. Annem babamın bize daha çok vakit ayırmasını bizimle ilgilenmesini vs vs istiyor. Babam ise sadece iş odaklı arada boş zamanları oluyor ama anneme yetmiyor çocuklarla ilgilenmesini bizim derslerimizle ilgilenmesini vs vs istiyor. Ama babam pek ilgilenemiyor ben babamı o kadar da suçlamıyorum olabilir evet annemde haklı ilgilenmesi gerek babamın ama o kadar tartışılacak bir konu mu bilemiyorum. Annem haklıyken babama o kadar bağırıyor ki haksız duruma düşüyor. Annem babama onu sevmediğini söylüyor evden defol git diyor bir gün tek imzama bakar diyor. Doğal olarak babamın ağırına gidiyor. Annem şikâyetçi olduğu durumları sürekli dile getiriyor ama değişen bir şey olmuyor her şey aynı. Bu yüzden anneme aynı konuları konuşma artık biliyosun değişmiyor diyorum ama anlamıyor. En basitinden bugün yine tartıştılar. Aile ve aile dışı konular annem üçüncü kişileri araya katıyor falan yine tartıştılar tartıştılar en sonunda bir sessizlik oldu. Televizyonda bir dizi vardı kadın sevdiği için göz yaşları döküyor onun adını haykırıyordu babam o an anneme "Beni böyle sev ya.. beni böyle şeylere mahrum bıraktın..."dedi ve gitti bana bile koydu bu annem ne hissetti bilmiyorum ben de gittim ağlamaya başladım sonra babamın yanına gittim onu ilk kez ağlarken gördüm mahvoldum...
Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin onları böyle görmek beni çok üzüyor.

Ne yaşandı bilmem ama bazen herşey biranda olmuyor.yıllarin birikimi mutsuzluklar, kalp kırıklıkları, psikolojik yorgunluk vs belli zaman sonra öfke patlamasına neden oluyo en ufacık sebepler bile sorun yumağına dönüyor, tahammül azalıyor.... Annen 16 yıl içinde neler yaşadı acaba onu da dinlemek lazım

Senin yapacağın birşey yok, anne babanın ilişkisi bu onların arasına giremezsin. Annene babana en fazla onları böyle görmek istemediğini, çok etkilendiğini, üzüldüğünü anlatabilirsin. Karıkoca ilişkilerini onlar düzenler sen birşey yapamazsın malesef. Ailenin senin yanında tüm özel hayatlarını yaşaması hatalı bazı şeyler eşler arasında kalmalı sen resmen onların sorunlarıyla boğulmuşsun

Beni böyle sev ya.. beni böyle şeylere mahrum bıraktın..."dedi
Ortada bir mahrumiyet varsa karşılıklı,
Birbirlerinin ne istediğini, nasıl istediğini, bunu ona nasıl vereceklerini bilmiyorlar.
Herkes karşısındakinden beklemiş ama onunda ihtiyacı olduğunu idrak edememis.

Maddi durumunuz nasıl?
Anne babanizin aile terapistine gidip, bir uzman yardımı alma imkanları var mı?

Ortada bir mahrumiyet varsa karşılıklı,
Birbirlerinin ne istediğini, nasıl istediğini, bunu ona nasıl vereceklerini bilmiyorlar.
Herkes karşısındakinden beklemiş ama onunda ihtiyacı olduğunu idrak edememis.

Maddi durumunuz nasıl?
Anne babanizin aile terapistine gidip, bir uzman yardımı alma imkanları var mı?
Bir kaç kez onlara gitmelerini yardım almalarını söyledim ama annem sürekli bu saatten son kimse bişeyi düzeltemez diyor babam desen asla gitmez zaten

Bence babanız annenızı delırttıkten sonra susmaya basladı ve sız de sadece bunları gordunuz . Hıcbır sey kendılıgındrn olmaz.her seyın nedenı vardır

Kaç kardeşsiniz ?Yaşlarınız kaç?

Erkekler yapıp ya da yapmayıp kadını iyice delirtip sessiz kalarak ne güzel de haklı çıkıyorlar. Çocuklar da günün sonunda onlara hak veriyor 😐 kadın olmak çok zor çok. Sizin, varsa kardeşlerinizin evin tüm sorumluluğu o kadının omuzlarında. Erkekler emaan para kazanıyorum bu sana yetsin, beni deli gibi sev, her türlü hizmetimi gör, ailemle uğraş onları da idare et gibi türlü türlü istekle karşısına çıkıyor. Karşılığında bir şefkati, bir tatlı sözü bir aile gezintisini çok görüyorlar kadın çıldırınca da hasta bu. Hasta ama niye hasta acaba soran yok.

Annemle babam 16 senelik evliler son 2-3yıldır çok tartışıyorlar belki daha fazladır. Annemin psikolojik rahatsızlık geçirdiği bir dönem oldu. Sinir krizleri geçirebiliyor, bayılabiliyor. Annem çocuklarını seven onlarla ilgilenen biri. Babamı sevmiyor. Babam ise işkolik annemi seven değer veren biri bizide seviyor ama göstermiyor. Babam çok sessiz sakin biridir. Annemle tartışırken bile hastalanmasın diye önceden tamam diyor susuyordu. Ama artık annem her şeyi o kadar çok birbirine karıştırıyor ve bağırıp çağırıyor ki sessiz kalamıyor. Annemin ve babamın haksız olduğu veya haklı olduğu yerler var kesinlikle tarafısızım. Annem babamın bize daha çok vakit ayırmasını bizimle ilgilenmesini vs vs istiyor. Babam ise sadece iş odaklı arada boş zamanları oluyor ama anneme yetmiyor çocuklarla ilgilenmesini bizim derslerimizle ilgilenmesini vs vs istiyor. Ama babam pek ilgilenemiyor ben babamı o kadar da suçlamıyorum olabilir evet annemde haklı ilgilenmesi gerek babamın ama o kadar tartışılacak bir konu mu bilemiyorum. Annem haklıyken babama o kadar bağırıyor ki haksız duruma düşüyor. Annem babama onu sevmediğini söylüyor evden defol git diyor bir gün tek imzama bakar diyor. Doğal olarak babamın ağırına gidiyor. Annem şikâyetçi olduğu durumları sürekli dile getiriyor ama değişen bir şey olmuyor her şey aynı. Bu yüzden anneme aynı konuları konuşma artık biliyosun değişmiyor diyorum ama anlamıyor. En basitinden bugün yine tartıştılar. Aile ve aile dışı konular annem üçüncü kişileri araya katıyor falan yine tartıştılar tartıştılar en sonunda bir sessizlik oldu. Televizyonda bir dizi vardı kadın sevdiği için göz yaşları döküyor onun adını haykırıyordu babam o an anneme "Beni böyle sev ya.. beni böyle şeylere mahrum bıraktın..."dedi ve gitti bana bile koydu bu annem ne hissetti bilmiyorum ben de gittim ağlamaya başladım sonra babamın yanına gittim onu ilk kez ağlarken gördüm mahvoldum...
Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin onları böyle görmek beni çok üzüyor.
Anne baban aile terapistine gidebilir mi? Ve konu sahibi kac yasindasin gerekirse sende aile terapiye katil bakalim sonuc ne olacak? Ama annenin siniri iyi degil onun psikolog destegi almasi gerekiyor, benim annemde cok sinirliydi sürekli babamla kapisirdi ben babami bildigimden bu yana sessiz sakindir. Iki kardesiz genelde en düskünleri ben oluyorum benim sözüme bakiyorlar. Olmuyorsa bosanin bu ne ya ev desen ev degil huzur kalmamis diyorum annemle babami hic sakinlestirmedim bu sefer kuzu gibi oluyorlar 🙄 ilgilenmeyi biraktim tartismalari azaldi. Genel de cocuklarin önünde kavga etmeleri hem anne hem baba da suclu.. bize bi travmalari birakiyor

X