Annem yazık dert etmiş ..

Evet bulmalıyım ama nr bakalım kadın bş rahat edemedş
Ben kendi annem yalniz oldugundan onun yasliligi icin cozum bulacagim mesela,beraber yasamak ama altli ustlu sekilde. Bir gun bana ihtiyaci olabilir yani diye. Siz de abinizden umudu kesip kendi basiniza bakacaksiniz annenize. Baska da care yok maalesef.
Sizin yerinizde olsam varis oldugum icin mutlaka davami acarim. Kim ne nane yerse yesin sonra.

yani ordan gelen parayla annesine evine yakın 1+1 ev tutsa belki kadın evlenip ikinci baharını bile yaşayabilir. kendisine de yazık kadına da.

yani ordan gelen parayla annesine evine yakın 1+1 ev tutsa belki kadın evlenip ikinci baharını bile yaşayabilir. kendisine de yazık kadına da.
Elbette. Herkes kendi eviyle esyasiyla rahat eder. Siginti gibi ,kizin da olsa baskasinin evinde kalmak uzun vadede mantikli degil.

Eğer ev sahipleri abim ve yenge olsaydı dediğiniz doğruydu hala da annemin alerjisi var diye istiyor zaten bile bile istemiyorum demektir bu .. kendine güvenmeyen annesinin üzerinden geçiriyorsa dediklerini de yapmak zorunda

Anladığım kadarıyla dededen bi kaç ev vs kalmış. Neden dava açıp annenize ve kendi payınıza düşen haklarınızı almıyorsunuz? Sonrada o parayla ortak ev alıp annenizi orda oturtursunuz. Ya da sizin üzerinize olsun yarın hayırsız abinize kalmasın. Anneye yazık ya yetim gibi bi orda bi burda olur mu kadına bi düzen kurun kendine ait.

Canım o zaman halana ya da abine kimse sormayacak çıkmak ister misin diye. 2 ev mi kaldı dededen atıyorum. Biri halanın, biri babanın yani sizin olur. O bi tane satılır 3 e bölünür. Sen de kendi payını anneninkine katıp bi ev alırsınız küçük falan. Annen de o evde yaşar. Mahkeme karar verdikten sonra kimsenin gönül rızasına ihtiyaç yok. Sonra da o ev sana kalır annenden işte. Senin de bi kaybın olmaz. kadına hakkını verin, abin vermiyorsa sen hayırlı ol mücadele et annen için. Öyle 1 ay orda bir ay burda göçmen kuşlar gibi. Niye malı varken eziyet çeksin. Gerekirse anneni bile dinleme kötülük olcakmış falan olursa olsun.

Ne demek mirastan hakkını almaz.beni hiç mi dusunmuyosun ben istiyorum deyin o zaman açık açık .ben miras konularında çok sinirleniyorum babamın gidip iki arsayı amcalarima bağışlaması gibi bişey bu
Ay bak yine tepeme çıktı sinirler arayıp ta o konuyu acasim geldi yine

Olay hakkını aramak değil

3 ev var ya yokluk vs yok

Hatta dört ev var abinin yeni evi ile birlikte

Ben konularının ilk başında annen yokluk içinde sanmıştım ama kadın varlık içinde ama farkında değil

Çözüm senin olan daireyi ver otursun kimseyle kavga vs etmesi gerekmez maaşı da var

Ben şimdi anladım galiba. 3 ev var dededen kalma. Yarısı halanın yarısı sizin. Yani size toplamda 1buçuk ev parası düşüyor. Halan kendi hakkını abine vermiş. Annen de sana vermiş. Aslında senin kira aldığın evin yarısı annenin hakkı zaten.

Açıkça söyledim merak etmeyin hemde neler neler

Çok doğru söylüyorsunuz ama annem gidip benim dairem de oturmaz al kirasını der daha doğrusu annem orada oturacağını bilse halam aaa ev var ikimiz otururz burada der çullanır ben yokken öyle bş kadın olan yine anneme ve bu seferde bana olur.

Bana tarzınız “o yapamaz” diyen annelere benzedi

Gayet de oturur hala niye gelsin, hadi geldi diyelim madem ev senin olmaz dersin olur biter

Annen de aman herkese para gelsin (kira) bana bir yatak bir tabak yeter modunda da yaşı genç

Yani geçen bir konuda vardı 90 yaşında nine, gelin kv ve nine bir arada

Ne kadar yaşayacağını kimse bilemez anneniz kalan 30 yılını hep göçebe mi yaşayacak

Ben şimdi anladım “biz annemle gider evi yerleştiririz” söyleminizi

Kış geçene kadar sizde kalır yazın köye teyzeye gider öbür kışa da nasip olursa bebek gelir, yardıma gelir bu böyle gider

Ben annemin böyle yaşamasını istemem, evinin hanımı olsun onun bunun evinde kalan fazladan kişi değil

Annen erkektir hakkıdır diye düşünüyor, o yüzden bunları çekiyor. Üzgünüm ama bu yaştan sonra da değişmez, böyle gelmiş böyle gider. İstese mahkeme kanalıyla her şey satılır, herkes hakkını alır. Ama istemiyor...

Baba hayatta mı? Babadan hiç bahsedilmemiş.
Abi ve halanın kaldığı ev kime ait? Abi bekar mı?
En önemlisi sizin ev 3 kişi yaşamaya uygun mu?

böyle bir durum olsa ben de kayınvalidem gelsin arada bizde kalsın da kadın kafa dinlesin derim. Ama bize yerleşmesi konusunda bir dururum. Öyle yaşayacaksak evi uygun hale getiririm. Belki dubleks eve daha geniş ev vs. Çocuk olmadan da bu düzene çok geçmek istemem. Çocuk olana kadar arada sırada kalmalı idare etmek daha mantıklı.

Hayır yapamaz değil yapmaz keşke yapsa annemi tanıyorum halam anneme orada da rahat vermez ev benm desem gelme annem oturacak desem bitmeyecek ki siz halamı kovun o yine gelir bakın zamanında çok yaşanmışlık var onun varsa yoksa abimle yengem annem her yere yakışır en son durumda ama hala dış kapının dış mandalı ama gelin görün ki o bnu kendine hak görüyor. Ben annem yapamaz demiyorum yapmaz diyorum kafa yapısı aynı çünkü

Aynen öyle erkektir hakkıdır kafa yapısı aynı çünkü.. hadi annemn yine bana maddi manevi yardımı olmuştur ama hala hiç öyle değil daha düne kadar sen bakarsın kirayı abin alsın çocukları var dedi senn borcun yok dedi hala bana . Düşünün abim yanımda ses etmedi hee kız yıl sonuna kadr alayım dedi . Döndüm abime hadi hala anlamıyor abi olarak senin demen lazım dedim bu kadr bencil olma dedim ikinize de hakkımı helal etmiyorum dedim bana mı güvenmiş doğurmuş dedim biz olmasaymış ne yapacakmış dedim hep gelsin hak hukuk Allah umurunzda değil dedim benmde borcum var dedim kusura mı bakıyorsunz neye bakarsanız bakın dedim annemde karışmayın kıza dedi sadece

Babam brn küçükken vefat etti.
Dededen kalma 3 daire var
2si abimn 1i benim halam hakkını abime verdi.

eneem halan abini sahiplenmiş yalnız kalmamak için parayla satın almış resmen. Yazık üzüldüm. Anne de çok pasif. Siz eşinizle dededen kalma dairede mi oturuyorsunuz?
Aynen öyle abimde paragöz olunca vicdan hak hukuk bi şekilde adı değişiyor ben çocuklarım için alıyorum oluyo görsen dışarıdan ne masumlar yenge abi hala 3lüsü . Dededen kalma dairem kirada ben kiradayım o küçük çünkü ondan gelen kiranın üstüne koyuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…