Annem yazık dert etmiş ..

Canım öncelikle bu düşünceyi kafanızdan atın. Eşinize hissettirmeniz gereken piskoloji o benim annem Bir sorun olursa hep birlikte çözelim bu evde o da biz de rahat edelim ama birini gönderme ye yönelik bi fikir ihtimalini dusundurmeyin. Orası sizin de eviniz.biz kadınlar olarak bunu çok sık yapıyoruz. Hele annelerimiz tam bu kültürle büyüdü. Kız evlenince elin olur burası onun değil damadın evi kültürü

Anladım sizde haklısınız erkek annesi nasıl kalabiliyor ise kız annesi de kalabilir bu yönden bakınca da siz haklısınız

Ben sunu anlamadim o cumbur cemaat yasanan evde annenizin resmi olarak payı var mi yok mu? Varsa da yuzde kaç?

Biliyorum çok yendi hatta yeniyor değil.
Dava açsam kazanırım onuda Biliyorum.
@neutral Hakli ikinizin de hakki yeniyor. Annem evdeki payini abime ve bana verdi tarla da abimde demissiniz. Tapuda anneniz eger abinize hibe ettiyse yani satiş olarak gecmediyse bal gibi de geri alir. Neden harekete gecmiyorsunuz? Yazik onlar koalisyon kurmus kadini yiyorlar. Aliversin ellerinden bakalim ne olacak? Bir de rahatlari bozulunca gormek isterim.

Anladım sizde haklısınız erkek annesi nasıl kalabiliyor ise kız annesi de kalabilir bu yönden bakınca da siz haklısınız
Orası öyle ama siz aylarca kayınvalidenizle yaşamak ister misiniz? 3-5 sene sonra eşiniz annem de bir 6 ay bizde kalsın dese geri çeviremezsiniz. Çok yönlü düşünmelisiniz.

Çok haklısınız annem dava açmaz anca ben açarsam açarım o

Çok haklısınız annem dava açmaz anca ben açarsam açarım o
Anneniz abinize kendi payini karsiliksiz olarak gecirmis tapuda degil mi? Bu konuda dogru anladim ben? Ama sizin dava acmaniz bir seyi degistirmez ki anneniz resit biri mahkeme bu konu icin onu ister. Ayrica kimden korkuyor zaten kadina yapmadiklari kalmamis?

Orası öyle ama siz aylarca kayınvalidenizle yaşamak ister misiniz? 3-5 sene sonra eşiniz annem de bir 6 ay bizde kalsın dese geri çeviremezsiniz. Çok yönlü düşünmelisiniz.
Annem 6 ay kalmayacak ki canı isterse gider şuan pandemiden dolayı gidemiyor. Ayrıca eşimn annesi de kalabilir sıkıntı yok sonucta ileri de de ne olup biteceğini bilmiyorum. Brnm kp rahatsız elbette ne olacağı belli olmaz Allah korusun kp bir şey oldu kv yalnız kalacak biraz kızında biraz bizde kalacak

Korku değil arkadaşım kimseden korkmuyor oğlumda kalsın zaten kendi vermiş zorla alınan bir şey yok ki erkek evlat çoğunu abime vermiş birazda bana verdi pay elinde para biriktirmiş biraz ev alacağız diye onu verdi bi de bi kaç tane çeyrek verdi yardım için ..

Ben lafın gelişi söyledim. Ama böyle bir durumda eşinizle terazi hesabı mı yapacaksınız? Benim annem 2 ay 18 gün kaldı, seninki daha fazla kalamaz diye. Anne evde 3-5 günden fazla kendi evi gibi kalabiliyor mu, kalabiliyor. Bu iki anne için de geçerlidir. Sizin anneniz abinizin yanında rahat değil diye gitmesin istiyorsunuz, o da gitmesin isteyebilir. Şehirlerarası yolculuk serbest, anneniz gitse gider, eşiniz de biliyor. Bunları aman anneniz gitsin diye söylemiyorum ama 6 yıllık evliyim. Evliliğin başında bir tarafın yaptıklarının diğer tarafa borç yazdığını öğrendim.

E tamam zorla vermemis anneniz ama abinizin yaptigi hadsizlik de ortada. Neden geri almiyor ya da almak istemiyor onu anlamaya calisiyorum. Bu duruma kendisi mudahale edebilecekken etmiyorsa sizi boyle uzup duruyorsa daha da soylenecek bir sey yok.

Hala abşmn yanında kalıyor annemde oradaydı ama eziyet ediyor sürekli abimde halamdan para geldiği için ses çıkarmıyor olan anneme oluyor

Yani abinizin karısının yanında hem halaniz kalıyordu hem siz hem de anneniz mi ?

Size yakın ev tutabilirsiniz.

Yani tabi siz benden daha tecrübelisiniz ben 6aylık evliyim. Ama zatrn belli bir şey ileride bişy olsa bu önüme gelecek senn annen kalmıştı ama kısmı bunun için yılları vermeye gerek yok genel olarak böyle zaten. Asla terazi hesabı yapmam onun için diyorum ya gelebilir kalabilir diye kp rahatsız ileri de ne olacak bilmiyorum insanlık hali gelsin kalsın buyursun kalması gerekiyor ise yada istiyorsa

E tamam zorla vermemis anneniz ama abinizin yaptigi hadsizlik de ortada. Neden geri almiyor ya da almak istemiyor onu anlamaya calisiyorum. Bu duruma kendisi mudahale edebilecekken etmiyorsa sizi boyle uzup duruyorsa daha da soylenecek bir sey yok.
İste söyledim ya abim zaten hadsiz paragöz ..
Ataerkil toplum erkek evlat sevdalısı .

Yani abinizin karısının yanında hem halaniz kalıyordu hem siz hem de anneniz mi ?

Size yakın ev tutabilirsiniz.
Hayır daha önce altlı üstlü oturuyorduk abim karısı çocuklarıyla brn annem ve halamla .. evleri kiraya verdiler kastamonudan ev aldılar ben evlendikten sonra bu fikirde yengemimmiş zaten yazları siz yoksunuz kışında bi kaç ay idare ederiz mody olmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…