Antidepresan kullanırken hamile kalan var mı? Lütfen bana bir akıl verin

Senin ilacın benim demek, bu hastalığı bilmeyenler için ne kolay. Öğrendiğim bir şey var yaşadıklarımdan, o da şu: kendi iyiliğimizi kimsenin iki dudağının arasına bırakmamalıyız

Bilmediği için öyle söylüyor evet..
Ama iyi niyetli söylüyor ya, aşığım kocişime hiç dayanamıyorum
Destek olurum belki diye ne yapacağını şaşırdı o da, dün bana çikolata almış mutluluk hormonu var içinde diyor

Benim çok şükür sadece hafif ankesiyetem vardı ilaç kullanamayacağım için psikoterapi aldım bayağa faydası oldu, şimdi bebişimi bekliyorum 5 sene sonra nihayet :) panik atağınız varsa tabiki önce tedavi olmanız daha önemli yoksa hamilelik, lohusalık döneminiz çok daha zor geçer. İnşallah en yakın zamanda tedavinizi olup anne de olursunuz

Çok geçmiş olsun.. Sevindim adınıza, Allah sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin
Ben de en sağlıklısının bu olduğunu düşünüyorum artık, ilaç ve psikoterapi ile atlatacağım gibime geliyor, inşallah

Teşekkür ederim.

Yaaaa İnşallah gönlünüze göre olur. Güzel haberlerinizi bekliyorum.

Hangi ilacı kullanıyordunuz acaba

Konunun tamamını okuyamadım,
Hamilelik annelik büyük bir sorumluluk ,doğumdan sonra ciddi depresyona girebilirsiniz ,hazır olmak lazım ...
İlaç dozunuz içinde doktorunuzla konuşun biz buradan ne desek boş

Kullandığınız ilaçlar bebeğe etki etmişmiydi şuan benimde çok karışık dönemim var doktor psikolojimi çok bozdu

Doktorunuzla konusmaniz lazim bunlari. Hamilelikte kullanilabilen ilaclar da var. Ilac dozu ayarlamak, degistirmek tedavi surecinde yapilabilen seyler. Hem daha cok cok gencsiniz. Bebek icin en az 10-15 yiliniz daha var. 1 yil ne ki? Kesinlikle erken cocuk sahibi olmak icin tedavinizi yarim birakmayin. Onceliginiz sagliginiza kavusmak olsun.

Bir psikolog olarak boyle bir sey demeseniz keske. Depresyon cok farkli ve cogul sebeplerle ortaya cikabilen bir hastaliktir ve ilac gerekip gerekmedigine doktor karar verir. Depresif danisanlariniz olduysa bir kisminin terapiye cevap verecek hali bile olmadini, ilacin hastalari terapiden faydalanacak seviyeye getirdigini gozlemlemissinizdir. Basarili bir tedavide ilac ve terapi paralel devam eder.

Kullandığınız ilaçlar bebeğe etki etmişmiydi şuan benimde çok karışık dönemim var doktor psikolojimi çok bozdu
Hayır , sapasağlam bir çocuk doğurdum :) şu an 10 yaşında çok şükür . Ben hamileliğimi öğrendiğim an bıraktım ilaçları .

Hayır , sapasağlam bir çocuk doğurdum :) şu an 10 yaşında çok şükür . Ben hamileliğimi öğrendiğim an bıraktım ilaçları .
Benim daha hamile olacağım bile belli değilken çatlatma iğnesi yapıldı ilişkiden 24 saat geçti kortizonlu ilaç ağrı kesici vs serumla birlikte verildi acil doktoruna söylediğim de bana direk bu ay hamile kalırsan engelli olur dedi psikolojimi alt üst etti

canım çok zor yaşadıkların ama ben bi yakınımdan duymuştum antideprasan kullandığı için hamileliğinde bebekte zeka geriliği olmuş tabiki herkeste olacak diye bir şey yok

Kıyamam sana ben mesajını okurken bile ne kadar endişeli ve huzursuz bir şekilde duygularını ifade ettiğini çok net hissettirdin bana.başın sağ olsun.bu kadar yaşadıklarına oranla yine çok iyisin biliyor musun?ben daha ağırını yaşadım öyle bir hale geldim ki kendi ayaklarım ile akıl hastanesine gittim beni yatırın dedim yatirmadilar yoğun panik atak.terlemeler mide bulantiları öğürmeler iştahsızlık çarpıntı uzun bir süre sadece sigara ve su tüketiyordum.inanilmaz zayıfladım rengim sapsarıydı.bende hipertiroid daha doğrusu graves de vardı bu ve o dönem yaşadığım ağır stresli yaşantım sonucu hepsi birleşince kendimi akıl hastanesine attım.doktor güldü bana biliyor musun?ayakta tedavi olabileceğin bir durum dedi uzun bir tedavi sürecine girdim.sonra tabi stres sonrası depresyona da girdim.hayattan zevk almiyordum.her şey çok anlamsız geliyordu.ve benim ne ailem ne eşim hiç kimsem yoktu hepsi dışladı beni 2 yaşında ki kızım ile yalnız başına bu durumu yaşıyordum ilaçlar beni ölü gibi yapmıştı. Ölü gibi uyuyordum.bu durumumdan dolayı kızım 2 defa ölümden döndü.bu iş böyle olmaz dedim sonra ilaçlar beni iyilestircegi yerde daha kötü yaptı özel bir psikiyatri ye gittim ilaçlarımı değiştirdi her ay düzenli gidiyordum üzerine graves ameliyatımı oldum.çok şükür küllerimden tekrar doğdum . şimdi normal insanlar gibi panik eşiğim var.bu arada 2.evliliğimi yaptım hamile kaldım panik atağım nüks etti.ilaçlarımı hamileliğimin ilk 3 ayı bırakmamı söyledi psikiyatrim ama ben bırakmadım hormonlardan dolayı dediğim gibi tekrar nüks etti.ben sürekli diken üzerinde durup korkularımı yaşayarak bebeğe daha çok zarar veririm diye düşündüm antidepresan ilacımı kullandım.gecirdi mi hayır ama kendimi kontrol etmeyi sağladı.şuan 26 günlük oğlum lohusalık da girdi işin içine bu ara kendimi yine iyi hissetmiyorum psikiyatri doktorum ile konuştum psikolojik olduğunu düşünmüyorum dahiliye doktoruna görünmemi istedi.hala gidemedim dua edin gittiğimde bir şey çıkmasın.demem o ki lütfen önce tedavini ol gerçekten bu bebeği istiyorsan tedavini ol.sen iyi olmak zorundasın çünkü.bir canlı getireceksin sonuçta dünyaya yaşadıklarını da göz ardı etmeyip tedavini ol ol ki mutlu bir anne olarak çocuğunu yetiştir.eğer faydalı verimli bir anne bir eş bir insann olmak istiyorsan önce kendini tedavi etmelisin.sana tavsiyem ilaçla birlikte psikoterapi de al mutlaka.inan allahın izni ile herşeyin değiştiğini daha net göreceksin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…