Araba almak istiyorum, fiyatlara bir türlü yetişemiyorum.

KudrAlobar KudrAlobar Polo'lar hakkında ne düşünüyorsun?
Güzel araba. Ama bahsedilen fiyatlara çok eskisi alınır. Polo, golf, micra, fiesta, c1, c2 şu an araba alacak olsam bakacağım modeller. Ama sorunsuzları için bütçeyi biraz daha yükseltmeniz lazım sanırım. Bu arada son dönem piyasalar hakkında çok fikrim yok. Benim arabalar hakkında fikrim var 😂

Güzel araba. Ama bahsedilen fiyatlara çok eskisi alınır. Polo, golf, micra, fiesta, c1, c2 şu an araba alacak olsam bakacağım modeller. Ama sorunsuzları için bütçeyi biraz daha yükseltmeniz lazım sanırım. Bu arada son dönem piyasalar hakkında çok fikrim yok. Benim arabalar hakkında fikrim var 😂

Krediyle birlikte düşünürsek belki 2. el polo fiyatına çıkabiliriz. Teşekkür ederim bu arada.

Şimdi baktım 2. el polo 450 bin TL 300.000 km yapılmış uzun yolda kullanılmış bir de kaput, kapılarda boya var hep.

Ya tutana da cok bakmamak lazım bu ülkede sanırım, egea mı ne vardı rüzgarda savruluyor yoldan cıkıyor az daha takla atacak konuma geliyor asiri hafif yapmislar ucuz olsun diye ustelik alti da alcakmis( diyorlarmismis bilemiyorum ne kadar dogru)
Biz bir arkadaşın egeasını kullandık yaklaşık 160km yol yaptık, hafif olduğunu hissediyorsun, yaz günü rüzgarsız havada bile 100le gittiğinde titriyor. Arabamız fluancetı, onda hiç öyle şeyler hissetmiyorduk. Şehir içi her araba kullanılabilir belki ama şehirler arası gidilecekse arabanın ağırlığı önemli

Biz bir arkadaşın egeasını kullandık yaklaşık 160km yol yaptık, hafif olduğunu hissediyorsun, yaz günü rüzgarsız havada bile 100le gittiğinde titriyor. Arabamız fluancetı, onda hiç öyle şeyler hissetmiyorduk. Şehir içi her araba kullanılabilir belki ama şehirler arası gidilecekse arabanın ağırlığı önemli
Birde yolda giderken ruzgar yoldan cikariyordu, cok hafif, tanri korusun bir kazada ne olur bilemem....

İşimizi söylemeyim sana hiç 😂anlıyor muyuz anlamıyor muyuz kalırsın :KK70:
Hem kendi ailem, hem eşimin ailesi araba alım satımıyla uğraşıyor senelerdir. Tutulmayan modelle uğraşmasının zor olduğunu bilmek için bu işin içinde olmaya gerek de yok. Biraz mantık yeter diye düşünüyorum. 😐

Son düzenleme:
Şahsen motor daha cok seviyorum hem o fiyata da eski pusku bir sey almak istemiyorum ama herkes araba al ne olur ne olmaz diyor neden ki? Sırf 4 tekerli diye mi? Ben motorun yanına 2 teker daha takarım ya 😅🫣😵
Motosiklet üzerinde potansiyel bir cesetsin, en güvenliksiz taşıt bence. Çocuklarıma almam, kendilerine de söyledim benden motor istememelerini, elim yüreğimde bekleyemem kimseyi.

Bak kullanan nasıl biliyor ama aradaki farkı

Eğer öyleyse ben de o arabada kontrol sağlayabileceğime inanmıyorum...

Krediyle birlikte düşünürsek belki 2. el polo fiyatına çıkabiliriz. Teşekkür ederim bu arada.
Şimdi 2. El var, 2. El var. 98 model 400 bin km’de polo da 2. El, 2023 model 18 bin km’de polo da ikinci el. Arabanın yaşı, genel durumu, yaptığı km, kullanılışı, hasar durumu vs. her şey çok önemli. Mutlaka bilen birinden yardım alın, parasına bakmayın expertize sokun.

Micra da çok tutuluyor. Yedek parçası, tamiri, satılması, yakıtı her konuda avantajlı düşük bütçeler için. K kediseverbiri

Hem kendi ailem, hem eşimin ailesi araba alsın satımıyla uğraşıyor senelerdir. Tutulmayan modelle uğraşmasının zor olduğunu bilmek için bu işin içinde olmaya gerek de yok. Biraz mantık yeter diye düşünüyorum. 😐
Bu hanımefendi araç alacak belki uzun süre başka araç almayacak değiştirmeyecek tutulan bir modelle işi olmayacak ki tutulan modellerin fiyatı her zaman yüksektir satmaya kalksa da hiçbir zararı olmaz her malın alıcısı vardır.

Micra da çok tutuluyor. Yedek parçası, tamiri, satılması, yakıtı her konuda avantajlı düşük bütçeler için. K kediseverbiri

Evet o da baktığım modellerdendi, fakat konu açmadan önce yazdıklarınızı bilmiyorum sadece dış görünüşüne ve park ederkenki rahatlığını düşünerek listeme eklemiştim ama şimdi yorumlardan sonra her detayını araştıracağım.

Bu hanımefendi araç alacak belki uzun süre başka araç almayacak değiştirmeyecek tutulan bir modelle işi olmayacak ki tutulan modellerin fiyatı her zaman yüksektir satmaya kalksa da hiçbir zararı olmaz her malın alıcısı vardır.

Babam her zaman içine sen bineceksin, çocuğumu güvenli bir araca bindirmeliyim diyor bu sebeple güven, rahatlık ve küçük olması bizler için ideal (küçük olması park sorunumuz sebebiyle ve büyük arabayı kullanamayacağımı düşünmem aslında)

Sadece satış olarak düşünme. Tutulmayan, piyasada az bulunan araçların tamirinden anlayan usta bulmak da zor oluyor. Başımıza geldiği için söylüyorum. Kadın başına uğraşmasına gerek yok. Fiyatı bir tık fazla olsun, yaygın modeller olsun.

X