Araba

Cok ipleri verme bu şekilde sen. Tamam yeri gelir otururlar ama surekli beraber gidiliyosa on koltuk sizindir bencede. Niye ayni bina bu arada ?
Köye gidecekler oturdukları eve bıraktılar oğullarına aşağısa onlarındı geçici olarak indiler.. diyolar ki kurbanda gideriz köye ramazanda gidemesek bile ya araba sizin ki bizim mi

Araba sizin zaten, onlar hissetseler ne hissetmeseler ne. Olmadı arabayı kendi üzerinize yapın. Belki rahat edersiniz.
Araba zaten benim üstüme ama arabamız var diye sahipleniyorlar kurbanda köye gideriz diye plan yaptılar hemen. Ben bundan rahatsız oluyorum kurban bayramı başka plan yapamıyorum sormadan etmedeler böyle yapıyorlar

Merhabalar fikirlerinize çok saygı duyuyorum. Öncelikle daha öncede bahsettiğim gibi yeni evliyim. Düğündeki takılarla ve bileziklerimle araba almaya karar verdik. Ben çalışıyorum ve yaklaşık 5 bine kadarda taksit ödicez 3 sene araba için. Detaylı anlatıyorum ki yanlış anlaşılmasın. Şöyle ki ben ön koltuk takıntısı olan bir insan değilim sadece ne yapmam gerektiğini bilmediğimden soruyorum eşimin yanında oturmak istiyorum ailesiyle biyere gittiğimizdede kendi ailemlede. Ama annesine ve babasına öne geçmek isterseniz buyrun demeli miyim ? Biz aynı apartmandayız bu şeyler sürekli olucak ben hep arkada kalabilirim eşimi yanımda isterim kendi emeğimizle aldığımız arabada yabancı gibi olucam. Yoksa en baştan eşimle konuşup yanında oturmak istiyorum mu demeliyim. Daha arabayı almadan şuraya gideriz buraya gideriz diye plan yapıyorlar onlar rahat plan yapsın diyemi ben çalışıp kendime 5 kurup bişey almıyıp araba taksidi ödicem anlamıyorum bunlar normal mi ? Hiç teklif etmeden öne otursam terbiyesiz olurmuyum ? Kayınbabama geç baba desem kayınvalidem alınıcak bana demedi diye. Ama herkesin yanı eşinin yanıdır eşime güzelce yanında oturmak istediğimi söylesem beni yanlış anlarmı ?
Demeden gecin oturun madem.
Ben eşimin yanında oturmuyorum
Ablama sen otur anneme sen otur annesine abisine babama sen otur diyorum .
Hiç batmadi bana .
Ne var ki bunda otursun yani

Demeden gecin oturun madem.
Ben eşimin yanında oturmuyorum
Ablama sen otur anneme sen otur annesine abisine babama sen otur diyorum .
Hiç batmadi bana .
Ne var ki bunda otursun yani
Peki ayda yılda bir oluyordur bunlar ama biz aynı binadayız. Ayrıca sen teklif ediyormuşsb bizimkiler kendi arabaları gbi direk geçiyorlar

Peki ayda yılda bir oluyordur bunlar ama biz aynı binadayız. Ayrıca sen teklif ediyormuşsb bizimkiler kendi arabaları gbi direk geçiyorlar
Araba aldınız mı ki direkt geçiyorlar .
Ben karar asamasindasiniz diye okudum sanki.
Evet aslında siz teklif etmeden geçmeleri sizin hiçe sayılmaniz oluyor :p

Arabayı siz kullansanız yanınıza kp yada kv oturmaz.Eşiniz oturur.E neden eşiniz kullanırken size arka koltuk kalsın ki?Söylemenize gerek yok.İlk seferde sormadan oturun,anlasınlar.

Kayinvalide ve kayinpederle gezmek icin altinimi, birikimimi verip üstüne bir de 5 kurussuz kalacak sekilde taksit ödemem.

Ama illa alinacaksa cok önemli degil nerde oturdugum. Arka koltuk da ön koltuk da ayni yere gitmiyor mu?

Kayinvalide ve kayinpederle gezmek icin altinimi, birikimimi verip üstüne bir de 5 kurussuz kalacak sekilde taksit ödemem.

Ama illa alinacaksa cok önemli degil nerde oturdugum. Arka koltuk da ön koltuk da ayni yere gitmiyor mu?
Evet gidiyor ama dediğiniz gibi altınlarmı verdim ve 5 kuruşsuz kaldım bu araba bizim ve benim dediğim olucak

Evet gidiyor ama dediğiniz gibi altınlarmı verdim ve 5 kuruşsuz kaldım bu araba bizim ve benim dediğim olucak

Gecmis olsun. Ben henuz plan asamasinda sandim.
Ister öne, ister arkaya, ister cikip tepesine oturun, hic farketmez bu iste kaybeden siz olmussunuz zaten.

Öne oturmak icinizi sogutacaksa oturun tabi ki.

Altinlari vermemis olsaniz vermeyin plani iptal edin derdim. Yazik degil mi size, hem altini ver hem 5 parasiz gezecek sekilde borca gir... ne icin? Kv ile gezmek icin 🤪

Is isten gecmis bari ehliyet alip kendiniz kullanin arabayi.
Şöyle canım ehliyetim var eşimede alıştır beni dedim. Teşekkür etti araba için bende beni pişman etme gezelim eğlenelim dedim olur dedi hatta babası köy planı yapınca benim için çalışıyor bilemeyiz siz gidin önden uçakla otobüsle biz birlikte geliriz dedi. Bakalım sorun olduğu durumla müdahele edeceğim ben aslında arabayı ilerde Allah nasp ederde çocuğumuz için istedim rahat hastaneye gitmek rahat gezebilcek alışveriş yapabilmek adına. İlerde borca girmek daha zor şuan mal varlığımız olsun istedim kendi üstüme yaptım umarım sorun olmaz bakalım 🙏🏻

Sizin emeğiniz, hakkınız olmasına rağmen bu durumdan kaçınsanız da, eşinize önden söyleseniz de bu konu aranızda sorun olur. Birlikle yaşamanın cilvelerinden biri bu. Ayrı evleriniz var ama birliktesiniz. Bir yere gitmeye kalksanız arabada boş yer var diye gelecekler, çarşıda bizim de şu işimiz vardı araba gidiyorken gelelim deyip gelecekler. Eşiniz de arada kalıp sizden arkada oturmanızı rica edecek.

Sizin emeğiniz, hakkınız olmasına rağmen bu durumdan kaçınsanız da, eşinize önden söyleseniz de bu konu aranızda sorun olur. Birlikle yaşamanın cilvelerinden biri bu. Ayrı evleriniz var ama birliktesiniz. Bir yere gitmeye kalksanız arabada boş yer var diye gelecekler, çarşıda bizim de şu işimiz vardı araba gidiyorken gelelim deyip gelecekler. Eşiniz de arada kalıp sizden arkada oturmanızı rica edecek.
Yaşayıp görücez bakalım umarım herşey güzel olur yakın oturmanın sıkıntılarından sanırım

Bende yasadim ayni seyleri bi yere gitsek dun nerdeydiniz yoktunuz mutlaka bilirdi evde olmadigimizi. Her gun gelir gelmesse gozu bizde olur szaten. Yok yemekler beraber niye yenmiyor dedi kac kere hem her aksam onlarla yememiz gerekmis biz hayir deyince surat asmalae afralar tafralar ve israrla haala niye bizle yemiyonuz demelee aylarca.... Musait olurum olmam aniden gelir kv bazen kaynim eltim daha neler neler

X