Arabadan Anlayan Var mı?

Bu markaların parçası, tamiri, servisi her seyi sıkıntı olur.
İkinci el piyasasi, sahibinden gibi yerlerde çok riskli.
Yıllardır alım satım yapan nir tanıdığım çok yüksek meblağ olmasa da dolandırıldı yakın zamanda.
Buralardan tek başınıza araba almayin kesinlikle.

Şöyle diyeyim çok tutulan bir araç değil hatta nadir trafikte görülen bir araç elinizde patlar bu araç söyleyeyim. Hemde araç alırken ekspertize sokmadan hasar kaydı yok ibarelerine vs inanmayın. Hatta onların belirlediği ekspertize asla sokmayın

evet bu araçlar muhtemelen kazalı. biri arkadan darbe almış. bu araçların zaten ederi bu bile değil. 12 bin hasar kaydı Diyor mesela kaç sene önce 12 bin tllik hasar kaydı. boyalı araçlar genelde kazalı oluyor. bu aracın ustasını da bulmak sıkıntı. ben olsam motor alırdım. şöyle güzel bir scooter tarzı motorlar. ya da atv bile olabilir kullanan var trafikte. hiç erkek bir kuzen arkadaş yok mu çevrenizde ilgisi olan siz istemeden size her şeyi araştırır hobi niyetine sahibinden de araba bakan dolu.

Bu arabaların parçasını bulmak bile zor olabilir piyasada tutulan araba degiller satmak istediğinizde zor satarsınız elinizde kalabilir bilindik marka degiller iyi olsalardı bu fiyata olmazlardı emin olun, saniyeden de çıkamazsınız...ayni 2011 model wolkswagen, Honda ,opel gibi markalara bakın fiyat karşılaştırması yapın anlarsiniz demek isredigimi
Bu şekilde boyalı ve fazla değişenli araçlar da sıkıntılı olur değil mi?

evet bu araçlar muhtemelen kazalı. biri arkadan darbe almış. bu araçların zaten ederi bu bile değil. 12 bin hasar kaydı Diyor mesela kaç sene önce 12 bin tllik hasar kaydı. boyalı araçlar genelde kazalı oluyor. bu aracın ustasını da bulmak sıkıntı. ben olsam motor alırdım. şöyle güzel bir scooter tarzı motorlar. ya da atv bile olabilir kullanan var trafikte. hiç erkek bir kuzen arkadaş yok mu çevrenizde ilgisi olan siz istemeden size her şeyi araştırır hobi niyetine sahibinden de araba bakan dolu.
Bu tarz eski araçlar da sıkıntı çıkartır değil mi?

İşe gidip gelirken ATV sanki biraz ilginç olmaz mı 😅
Babam ile görüşmüyorum. Erkek arkadaşım yok gerçekten böyle zamanlar lazım oluyormuş. Akraba içinde anlayan insan çok var da onlara da bulaşmak hiç istemiyorum.

öncelikle sıkıntı çıkarmayan araba yok her araba sıkıntı çıkarıyor. sıfır arabalar milyonluk arabalar bile sıkıntı çıkarıyor. benim önerim palio uno polo ne fiesta symbol corsa vs aklıma gelmeyen bir sürü araba. tamamen şans işi. arkadaşım bu sene 155e ford Ka aldı küçücük bir araba. aldığından beri hiç sıkıntı çıkarmadı. en son bir yeri bozuldu 1.500 TL'ye yaptırdı. benim clio joy ben 60a yaptırdım. ben de kazalı araba kullanıyorum ben kaza yaptım. çoğu araba kazalı zaten. ama önemli olan kazıklanmamak

Bu aracın kilometresiyle oynamışlar mesela. 2006 model nasıl 33 binde olsun?
Bu direkt baktığımda gördüğüm, daha neler çıkar kim bilir.
İkinci el araçlar her türlü sorun çıkarır ama bu modellerini çok daha fazla ve büyük olur.
33 benim de dikkatimi çekti ama 233 falan da yanlış yazılmış diye düşündüm.
öncelikle sıkıntı çıkarmayan araba yok her araba sıkıntı çıkarıyor. sıfır arabalar milyonluk arabalar bile sıkıntı çıkarıyor. benim önerim palio uno polo ne fiesta symbol corsa vs aklıma gelmeyen bir sürü araba. tamamen şans işi. arkadaşım bu sene 155e ford Ka aldı küçücük bir araba. aldığından beri hiç sıkıntı çıkarmadı. en son bir yeri bozuldu 1.500 TL'ye yaptırdı. benim clio joy ben 60a yaptırdım. ben de kazalı araba kullanıyorum ben kaza yaptım. çoğu araba kazalı zaten. ama önemli olan kazıklanmamak
Toplu taşımada çok zorlanıyorum. Bir de yirmi dört nöbetine giderken forma, yemek, kahve gibi bir sürü şey sırtlanıyorum artık gün başlamadan bunalıyorum. Üç vasıta değiştiriyorum. Deprem ilindeyim ulaşım sıkıntı ve nöbet teslimine biraz geç kalsan ooo tutanaklar falan tutuluyor. Yani bunlar çoğu insanın ortak problemi o yüzden çok acıtasyon moduna da girmek istemiyorum ama benim de minik bir aracım olsa beni ve çantalarımı taşıyacak çok iyi olurdu.

Biz bir araba aldık yeni 240a geldi ekspertizle. Kazalı filan. Asla piyasa arabası değil. Hatta bu modelin varlığını bile bilmiyoduk. Chevrolet evanda. Öğrendik 3 gün sonra arabayı aldık. Motor masrafı cart curt 300e düzlesek göbek atacaz. Opel motoru kullanıyomuş ortak parçalar bulunur flaan dendi. Almadsn önce eşim al sat yapan arkadaşının sanayideki motorcu ustasına sordu alayım mı yapabilir misin parça bulabilir miyiz diye. Randevuyu olusturdu öyle aldı. Bu hafta bırskcak sanayiye.

Biz artık kesinlikle almak zorundaydık. 5 km filan yapıyoruz sehiriçi. Taşınacaz 1600-1700 km uzağa orda da 5 km menzille yasayacaz çoğunluk.

Velhasıl şans bizimle olsun.

Araba alınır satılır kazanılır kaybedilir o mühim değil. Mühim olan her arızada rahatça tamirle uğraşabilecek misiniz. Maddi ve manevi.

Arabadan hiç anlamıyorsanız yanınızda bir bilen olmadan bu işlere girmeyin. Elinizdeki üç kuruştan da olursunuz.

Sanıyorum maddi durumunuz şu an araba almaya pek uygun değil. Şartları aşırı zorlayacaksınız bir de üstüne %90 ihtimalle kazıklanacaksınız. Biraz daha beklemeniz daha uygun gibi.

Yok illa alacam, kendim alacam diyorsanız güvenilir kurumsal bir ikinci elciden alın. Biraz daha fazla ödersiniz ama ne aldığınızı bilirsiniz, bir yıl da garantiniz olur. Sahibinden almaya falan kalkmayın sizi yerler piyasada.
Bazen sahibinden de bulduklarımı keyfine arıyorum. Evet, o dolandırılmaya yem olma ihtimalimi çok derinden hissettiriyorlar.

Hayatımda duymadığım markalar. Tutulmayan araçlar elinizde patlar satmak isteseniz satamazsınız, arıza verse yetkili servisi bulamazsınız parçasını çinde dahi arayıp bulamayabilirsiniz. Yol tutuşu, konforu nasıl ilgili bir kullanıcı videosu bulamazsınız.

33 benim de dikkatimi çekti ama 233 falan da yanlış yazılmış diye düşündüm.

Toplu taşımada çok zorlanıyorum. Bir de yirmi dört nöbetine giderken forma, yemek, kahve gibi bir sürü şey sırtlanıyorum artık gün başlamadan bunalıyorum. Üç vasıta değiştiriyorum. Deprem ilindeyim ulaşım sıkıntı ve nöbet teslimine biraz geç kalsan ooo tutanaklar falan tutuluyor. Yani bunlar çoğu insanın ortak problemi o yüzden çok acıtasyon moduna da girmek istemiyorum ama benim de minik bir aracım olsa beni ve çantalarımı taşıyacak çok iyi olurdu.
evet bence de araba çok büyük bir ihtiyaç ben yapamıyorum toplu taşıma umarım iyi bir araba bulursunuz. önce gidin bankayla konuşun deprem bölgesinde krediler daha farklı olabilir. sonra satar daha iyisini alırsınız. dediğim modellere bakın mutlaka. elinizdeki parayı da farklı yatırımlarla değerlendirmeye çalışın bir süre. umarım alırsınız araba. dümdüz iş arkadaşı komşu dayı internette bile size yardım etmek isteyen biri çıkar anlayan
farklı şehirr Araba almaya gidip yarı yolda kalıp bi araba parası ustaya ödeyen de çok ama :KK43: dikkatli olun. bu yüzden motor almak mantıklı demiştim.

Deprem bölgesinde olduğunuzu da okudum. Ben depremden sonra ayrıldım ama ne zaman memlekete annemlerin yanına gitsem enkazlardan ötürü tekere ya çivi giriyor ya demir 😓 deprem bölgesi için yolladığınız araçlar hiç uygun değil zaten.

Deprem bölgesinde olduğunuzu da okudum. Ben depremden sonra ayrıldım ama ne zaman memlekete annemlerin yanına gitsem enkazlardan ötürü tekere ya çivi giriyor ya demir 😓 deprem bölgesi için yolladığınız araçlar hiç uygun değil zaten.
Biliyorum ben sizi önceki konularımdan hatırlıyorum. Malatya 'yaydı değil mi?

Biliyorum ben sizi önceki konularımdan hatırlıyorum. Malatya 'yaydı değil mi?
Evet Malatya. Siz de Malatya'dasınız değil mi hatırladım yazınca. Maalesef Malatya şu anda zaten araç kullanımına çok uygun değil yolladığınız ilanlardaki araçlar çok daha fazla sıkıntı çıkarır büyük ihtimalle.

X