ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Günaydın, iyi haftalar olsun inşallah herkese🌸

Ben bugün sirkeli su ile başladım güne, sonra çörekotu ve bal 👍🏻 kahvaltıya pırasalı omlet ve klasik kahvaltılıklar vardı. Çocuklara da biraz patates kızarttım, hadi tatilin ilk günü, bir de benim omletten verdim. Gayet güzel yediler, onlar yemez sevmez demek doğru değil belki de..

Sabah kiloma bakmıştım, 71.8 diyor tartı 😊 son bir haftanın koşturması hastalığı derken 1 kilo kadar vermişim. Sağlıkla olsun inşallah bundan sonra, kolaylıkla olsun.

Bugün nohut yemeği planladım, bakalım 🌺

Selamlar...

Hanımlar benim biraz nörolojik sorunum nuksetti gibi. Az da olsa ekrana bakmak pek iyi gelmiyor, biraz uzaklassam iyi olacak.

Buraya yazsam da, yazmasam da beslenme seklim aynen devam edecek nasipse...

Siz lütfen yazmaya devam ediniz...

Döndüğümde sağlıkla bol bol kilolar gitmiş olacak, ben de inşallah keyifle okuyacağım...❣️🧿

Gider ayak bugünkü ilk ogunumu paylasayim.😍

İkinci öğünümde de fırında somon planladım.🤤

Herkese selam ve sevgiler...🥰👋

Eklentiler

• IMG20240122104524.jpg
    IMG20240122104524.jpg
    185,4 KB · Görüntüleme: 35
Selamlar...

Hanımlar benim biraz nörolojik sorunum nuksetti gibi. Az da olsa ekrana bakmak pek iyi gelmiyor, biraz uzaklassam iyi olacak.

Döndüğümde sağlıkla bol bol kilolar gitmiş olacak, ben de inşallah keyifle okuyacağım...❣️🧿

Çok geçmiş olsun canım hemserim 🍀🙏 Sagliklar ,şifalar diliyorum 🍀🍀🥰
Ekrana çok bakmak bana da iyi gelmiyor.
Umarım en kısa zamanda sağlıkla,giden kilolarla (bizim) görüşmek dileğiyle 🤗🩷

Selamlar...

Çok geçmiş olsun canım sağlığına kavuşta önemli olan o.Özleyeceğiz seni🥰

Merhabalar sabah bir yere yetismemiz gerekiyordu o yüzden yazamadım.Kahvalrida haşlanmış yumurta közlenmiş patlıcan ve biber kavurması peynir zeytin salatalik vardı.Aksamada taze fasulye ,yoğurtlu kıymalı kereviz salatası var.Kelle oaca corbasida yaptım .Belki ondanda koyarım.

Merhabalar sabah bir yere yetismemiz gerekiyordu o yüzden yazamadım.Kahvalrida haşlanmış yumurta közlenmiş patlıcan ve biber kavurması peynir zeytin salatalik vardı.Aksamada taze fasulye ,yoğurtlu kıymalı kereviz salatası var.Kelle oaca corbasida yaptım .Belki ondanda koyarım.

Afiyet olsun 😋 kelle paçayı nereden alıyorsunuz?

Afiyet olsun 😋 kelle paçayı nereden alıyorsunuz?
Kasaptan alıyoruz canım😊Hem dana kem kuzu var biz kuzu tercih ediyoruz .Bu ara ayda en az bir kere almayı düşünüyorum hatta iki haftada bir alsak daha iyi.Ete ve diğer ürünlere gorede ucuz Geçen eşim bir kelle bir paça aldı 260 verdi.Düdüklüe pişiriyorum bir tencere oluyor iki gün yeniyor .Aldığım gün yıkayıp bir legende bekletiyorum sirke falanda koyuyorum öyle içim rahat ediyor sonra yıkayıp düdüklüde pişiriyorum.Pisince kemiklerini ayırıp birazda sarmısak yaptikmi içine nefis oluyor

Bu arada merhabalar biraz geç oldu ama aşırı yoğundum işyerinde gelen giden bitmek bilmedi çok yoğundu Sabah peynirli yumurta zeytin domates yedim.Aksamada karnabahar pişirmistim.Kelle paça corbasida var onlarla yemeği tamamlariz .

Kasaptan alıyoruz canım😊Hem dana kem kuzu var biz kuzu tercih ediyoruz .Bu ara ayda en az bir kere almayı düşünüyorum hatta iki haftada bir alsak daha iyi.Ete ve diğer ürünlere gorede ucuz Geçen eşim bir kelle bir paça aldı 260 verdi.Düdüklüe pişiriyorum bir tencere oluyor iki gün yeniyor .Aldığım gün yıkayıp bir legende bekletiyorum sirke falanda koyuyorum öyle içim rahat ediyor sonra yıkayıp düdüklüde pişiriyorum.Pisince kemiklerini ayırıp birazda sarmısak yaptikmi içine nefis oluyor

Aşkında biz küçükken annem yapardı mis gibi tertemiz, biz beğenip yemezdik akılsızlığımızdan 😅 evde kendim yapmak hiç aklıma gelmemişti, mahallemizde temiz bir kasap var, ben de söyleyebilirim aslında. Teşekkürler fikir için 😀

Aşkında biz küçükken annem yapardı mis gibi tertemiz, biz beğenip yemezdik akılsızlığımızdan 😅 evde kendim yapmak hiç aklıma gelmemişti, mahallemizde temiz bir kasap var, ben de söyleyebilirim aslında. Teşekkürler fikir için 😀
Ayiklamaya üsenmezsen çok bereketli ve lezzetli oluyor.Eskiden iki tane kuzu kellesi yanında biraz paça koyardım fiyatlar artınca kelle adetini bire düşürdüm.Benim annemde biz çocukken kendi yapardı hatta o bizim gibi hazır kellede almazdı.Simdi kasap güzelce siyiriyirvtemizliyor.Annem ocakta önce tütsüler tüylerini yakardı bıçakla temizleyip suda bekletip güzelce yıkardi siyahlari isleri gitsin diye.Her hafta çocuklarıma kan olsun diye dalak alır pişirirdi.mumbar yapardı.Yogurdunu turşusunu salcasina kadar herseyini kendi yapardı.Kellepaca olayıda annemden gördüğüm bir alışkanlık

Benim oğlana sevdirenedim tek😄zoraki bir iki kasik iciyor. kasabina şöyle bir dene bakalım😊

Ben de senin oğlan gibiyim desene 😄😇 Hayatta yiyemeyecegim şeyler; sakatat,kelle paça tarzı şeyler.Oysa çocukluğumdan beri evimizde çok piserdi bunlar.Kokusuna bile katlanamam ,o derece 🙃🙈
Bizim oğlanında sevmediği bir balık bir kellepaça .Balığıda mecburen yiyor çok severek değil kime çekmiş bilmem😅 Oda senin gibi .Kokusunuda sevmez 😁

Sabah önce sirkeli su ardından 2 haşlanmış yumurta, zeytin, peynir, turp, havuç, domates ve salatalık yedim. 15 gibi ise bir tabak yeşil mercimekli bulgurlu çorba içtim. Bi yarım saat hafif tempoda bebek arabası ile yürüyüş yapıp geldim.

Dün çocuklara anne kurabiyesi portakallı kurabiye yapmıştım, cevizli damla çikolatalı ve üzümlü. Dünden beri dayanamadım gelip gidip yiyorum maalesef🥲 bitmiyor da bir türlü..

Sabah önce sirkeli su ardından 2 haşlanmış yumurta, zeytin, peynir, turp, havuç, domates ve salatalık yedim. 15 gibi ise bir tabak yeşil mercimekli bulgurlu çorba içtim. Bi yarım saat hafif tempoda bebek arabası ile yürüyüş yapıp geldim.

Dün çocuklara anne kurabiyesi portakallı kurabiye yapmıştım, cevizli damla çikolatalı ve üzümlü. Dünden beri dayanamadım gelip gidip yiyorum maalesef🥲 bitmiyor da bir türlü..
Bende akşam yemeğini çok çok kaçırdım 🥴Cantorun duymasin😄iki tabak nohut yemeği, bir tabak yerelmasi yemeği ,,ton balığı salatası,turşu,domates salatası, ceviz peynir yedimde yedim.Yemek yemeyi çok seviyorum.Bugün akşam doymak bilmedim niyeyse .Ondan sonra niye kilo veremiyorum.Birde canım çok tatlı çekti .9.5 kilo verdim bir 11,12 kilo daha vereceğim o zaman meyve yiyeceğim dedim ama bu pisbogazlikla o kadar vermem uzun sürecek gibi geliyor .Yarın meyva yemeyemi başlasam diyorum.2 hafta önce aldığım elmalar hala dolapta duruyor öylece. Bzimkiler yemiyor artık onlara meyve almayı bıraktım. Birtek bu elmalar kaldı

Yerelmasini eşim kendine almıştı yemismi diye baktım günlerdir dolapta duruyor elini sürmemiş bende bari zeytinyagli yemeyini yapayım dedim.sifrada sadece nohut salata ve turşu yediler bende onlar yemeyince yeralmasindanda yedim.

Bende akşam yemeğini çok çok kaçırdım 🥴Cantorun duymasin😄iki tabak nohut yemeği, bir tabak yerelmasi yemeği ,,ton balığı salatası,turşu,domates salatası, ceviz peynir yedimde yedim.Yemek yemeyi çok seviyorum.Bugün akşam doymak bilmedim niyeyse .Ondan sonra niye kilo veremiyorum.Birde canım çok tatlı çekti .9.5 kilo verdim bir 11,12 kilo daha vereceğim o zaman meyve yiyeceğim dedim ama bu pisbogazlikla o kadar vermem uzun sürecek gibi geliyor .Yarın meyva yemeyemi başlasam diyorum.2 hafta önce aldığım elmalar hala dolapta duruyor öylece. Bzimkiler yemiyor artık onlara meyve almayı bıraktım. Birtek bu elmalar kaldı
Biz de 2 gündür ailecek grip olduk ,yatıyoruz..ve beslenmeme dolayısıyla dikkat edemiyorum şu süreçte.Az yiyorum zaten iştahım yok ama yine de ne yediğimin bile farkında olmadım son 2 gündür.Gunlugume de yazamıyorum haliyle.Pacavra gibi etti bizi bu mikrop.

Biz de 2 gündür ailecek grip olduk ,yatıyoruz..ve beslenmeme dolayısıyla dikkat edemiyorum şu süreçte.Az yiyorum zaten iştahım yok ama yine de ne yediğimin bile farkında olmadım son 2 gündür.Gunlugume de yazamıyorum haliyle.Pacavra gibi etti bizi bu mikrop.

Ah çok geçmiş olsun, ben yeni toparlanıyorum :hasta: Acil şifalar diliyorum 💐

X