Aralıklı oruç ile hedef 6 kg vermek

Selamlar bugün okulun pikniği vardi sabah beri ayaktayim cok yoruldum küçük kızımla sicagin altinda parkta ordan oraya mahfoldum. Pek de birsey yemedim. Yemeye de 11bucuktu basladim. Simdi de soguk soguk su içiyorum. Yarın düğün icin ailelerimizn oldugu sehire gidecegiz pazar donecez 1 günlük sürede umarim sınırlarımı zorlamam.

Nerdesiniz hanimlar ses yok hic. Diyeti boşladiniz mi yoksa. Tam saat 4bucukta yeme işini bitirdim 🤗 geceyi kahve cay vs icip gecistiricem . İyiden iyiye açlığa alıştım. Midem bile kıyılmıyor. Sabah tartildim dünle ayni 72.900 ciktim . Hedefim persembeye kadar 72.400ün altına düşmek. Haftalık yarım kiloya razıyım ❤️

Nerdesiniz hanimlar ses yok hic. Diyeti boşladiniz mi yoksa. Tam saat 4bucukta yeme işini bitirdim 🤗 geceyi kahve cay vs icip gecistiricem . İyiden iyiye açlığa alıştım. Midem bile kıyılmıyor. Sabah tartildim dünle ayni 72.900 ciktim . Hedefim persembeye kadar 72.400ün altına düşmek. Haftalık yarım kiloya razıyım ❤️
Bende aynı şeyi düşünüyorum, kimseden ses çıkmıyor bu ara, diyet tam gaz devam, inşallah bol eksili haftalar görürüz..

Merhaba ben de bugün başladım. Sabah 10.00 Aksam 18.00 şeklinde uygulayacağım.

2 sezaryen doğumdan sonra artık 70 li kilolara elveda demek istiyorum evlendiğimde 60 kiloydum hedefim 60 kg.

Güncel kilo 73 kg. Boy 1.68
Geçen yaz 68'e kadar inmiştim ancak diyeti bırakınca 5 kg aldım.

Kalorili yiyecekleri çok.seviyorum midemi de sanırım büyüttüğüm için az yiyerek doyamıyorum. En büyük sorunum aksam yemeleri. Abur cubur , çikolata, kraker. Şimdi aralıklı oruç ile aksam yemeği olayı olmayınca acıkma mekanizması tetiklenmiyor. Inşallah hızlı bir şekilde yağlardan veririm.

2 sezaryen doğumdan sonra artık 70 li kilolara elveda demek istiyorum evlendiğimde 60 kiloydum hedefim 60 kg.

Kalorili yiyecekleri çok.seviyorum midemi de sanırım büyüttüğüm için az yiyerek doyamıyorum. En büyük sorunum aksam yemeleri. Abur cubur , çikolata, kraker. Şimdi aralıklı oruç ile aksam yemeği olayı olmayınca acıkma mekanizması tetiklenmiyor. Inşallah hızlı bir şekilde yağlardan veririm.
Hoşgeldiniz, hep birlikte bol eksili günler görürüz inşallah 🔥💥

Sabah kalkınca 1 büyük bardak su içildi.
Yumurta+peynir+4 zeytin+ yarım simit + domates+salatalık ile kahvaltı yapıldı.

(Haftasonu eşim alınca dayanamayıp yarım simit yiyorum, haftaiçi 1 dilim ekmek ile kahvaltı yapiyorum)

Sabah aç karnına düne göre -400 gram.

Merhaba hanımlar 🤗
2 gündür misafir ağırladım, pastalar baklavalar havada uçuştu 🫣
Saat aralıklarına dikkat ettim ama yemiş olmak bile beni çok rahatsız ediyor.
Bu gün de annemdeydim, öğle yemeğini çok erken yedim onlara uymak için.
Yarından sonra yine sıkı bir şekilde devam edeceğim Allah’ın izni ile.
Perşembeye daha 5 gün var, isteğim en azından aynı kiloda kalmak.
Nedense bu hafta eksi göreceğime inanmıyorum.
Psikolojik olarak bu durum beni etkiledi beeee uzun zamandır tatlı yememiştim hiç iyi olmadı.

ödem attıran çay tarifiniz varsa talibim 🤭

Merhaba hanımlar 🤗
2 gündür misafir ağırladım, pastalar baklavalar havada uçuştu 🫣
Saat aralıklarına dikkat ettim ama yemiş olmak bile beni çok rahatsız ediyor.
Bu gün de annemdeydim, öğle yemeğini çok erken yedim onlara uymak için.
Yarından sonra yine sıkı bir şekilde devam edeceğim Allah’ın izni ile.
Perşembeye daha 5 gün var, isteğim en azından aynı kiloda kalmak.
Nedense bu hafta eksi göreceğime inanmıyorum.
Psikolojik olarak bu durum beni etkiledi beeee uzun zamandır tatlı yememiştim hiç iyi olmadı.

ödem attıran çay tarifiniz varsa talibim 🤭
Ödem attıran çay olarak maydonoz; kiraz sapı veya mısır püskülü duymuştum.
Pasta bana hem dokunuyor gaz yapıyor hem de aşırı kilo yapıyor, ama çok çok seviyorum hamurisini:)

Ben bugün 16.00 da yedim. Ton balıklı salata ve 4 adet firin mücver. Aksam 18.00 da da 1 bardak kefir içtim. Hiç spor yapamadım belki yürüyüş yaparım.

Günaydın,

Ben de kahvaltımı 10.30 da yaptım. Pazar kahvaltısı olunca bir takım kaçamaklar yapıldı. Bugün spor farz oldu. Bu arada sabah aç karnına
-300 gram gördüm. Güncel 72.7

Huhuuuu ben geldim komşularrr. Cumartesi düğün vardi demistim ailelerimizin yaşadığım şehire gitmistik. C.tesi yediklerime dikkat ettim diyetime zeval getirmedim amaaaa bugün hakgetire en son eve dönerken arabada jelibon yiyordum battı balık yan gitti 🤭🤭 Ama bugün de çarşıda cok gezdim. Sürekli hareket halindeydim ..
yarın kaldigim yerden devam . Simdi bi yeşil cay iceyim. Persembeye eksi görürüm inşallah.

Merhaba M manifestoo hemen bilgilerini ilk sayfaya ekliyorum . Sence de sabah 10 aksam 18 araligi fazla uzun gibi değil mi ? Aralikli orucun asıl amaci aslında sabah kahvalti saatimi öğlene çekmek. Yeme aralığını kısa tutmak .

Merhaba M manifestoo hemen bilgilerini ilk sayfaya ekliyorum . Sence de sabah 10 aksam 18 araligi fazla uzun gibi değil mi ? Aralikli orucun asıl amaci aslında sabah kahvalti saatimi öğlene çekmek. Yeme aralığını kısa tutmak .
Aslında 12.00 da da ilk yemeği yiyebilirim ama bu sefer 20.00 a kadar ben çok acikiyorum. 16.00 -18.00 arası proteinli ve salatalı bir öğün yersem akşamı rahat geçiriyorum, pek acıkmıyorum.
Acaba 12.00-18.00 olarak mi yapsam?

Ben aralıklı orucu ilk kez deniyorum. Emziriyorum bir de. Oğlum 2.5 yaşında memeden ayırmak uzereyim.

Aslında 12.00 da da ilk yemeği yiyebilirim ama bu sefer 20.00 a kadar ben çok acikiyorum. 16.00 -18.00 arası proteinli ve salatalı bir öğün yersem akşamı rahat geçiriyorum, pek acıkmıyorum.
Acaba 12.00-18.00 olarak mi yapsam?

Ben aralıklı orucu ilk kez deniyorum. Emziriyorum bir de. Oğlum 2.5 yaşında memeden ayırmak uzereyim.
Bence de 12 -18 arasi daha etkili olur. Aralikli oruc araliklari hafiften zora dogru şöyle:
16 saat aclik 8saat tokluk
18saat aclik 6 saat tokluk
20 saat aclik 4 saat tokluk
.
Emzirme işi artik dudak tiryakiliğine dönmüş 😂🤭

Günaydın kizlar limonlu sirkeli suyumu içeyim, kahvaltiyi 12 den sonra yapmayi düşünüyorum. 17 gibi de yemek işini bitirmeye çalışacağım.
Pazarr günü yediklerimden sonra bugün hic birsey yememem lazimdi🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Eklentiler

• IMG_20230612_105507.jpg
    IMG_20230612_105507.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 17
X