Aralıklı oruç ile hedef 6 kg vermek

Öncelikle buraya yazma sebebim herkes gibi ayni, bu süreçte burda mecburiyet hissetmek ve sorumluluk almak . Biraz kendimden bahsedeyim 35 yaşında 2 çocuk annesi ev hanımıyım. Büyük çocuğum 8 yaşında okula gidiyor, ikinci cocuk 4 yasina girecek yanimda evdeyiz birlikte. Tek hareketim sabah oglani 4 katlı binadan aşağı indirmek servise bindirmek ve geri yukari cikmak. Ev ici yapilan temizlik vs hareketleri hareket olarak saymıyorum. Evde yürüme bandı var bu diyetle birlikte günde en az 30dk veya maks. 1 saat yürüme planı içindeyim.
Biraz fiziksel özelliklerinden bahsedeyim
Boyum 174 ,kilom sabah tartıldım 74.800😭😭
Hedefim önce 69 kiloya düşmek

Şimdi gelelim 6 kilo vermek için neler yapacağıma;

Öncelikle kahvaltıdan önce 1 bardak yeşil çay içeceğim ki şuan içiyorum.

18-6 araliginda aralıklı oruç yapacagim bundan sebep kahvaltımı saat 11de, en son yemeğimi saat 5te bitireceğim.
Gün içinde yediklerimi yazmak veya görsel paylasmak istemiyorum çünkü çok sıkıyor.
Aralikli oruç penceremde yeme aralığım az oldugu için gün içinde yiyeceklerden kendimi mahrum bırakmayacağım.
İlk etapta biraz hızlı kilo vermek istiyorum daha sonra pencereyi 16-8 e çekeceğim. Yani kahvaltimi 10-11 gibi yaparsam yemegimi 6 -7araliginda bitiririm. Tabi bu en son aşama olacak.

📌Buraya yazacaklarim kahvaltımı şu saatte yaptim sabah şu kilo ciktim sporumu yaptim veya yapmadim. Aksam yemeğim şu saatte bitti.Yemekten sonra şunları bunları içtim.(şekersiz).

Günlük tartilacağım ama kilo değerlerini haftalık baz alacağım.

Yaklaşık 2 ayı gecmeyecek şekilde hedefime ulaşmak istiyorum bana katılmak isteyen olursa birlikte eşlik ederiz ama ben modumu düşürecek, yaaa ben yedim içtim durmadan kaçamak yaptım diyeni istemiyorum. Kimseye ne hırs verecek halim var ne de negatif enerji kaldiracak modum var. Çünkü yaş 35 ve terazi burcuyum .
Benimle bu yolda şevkle arkadaşlık etsin isterim.
Şimdi cizelgemi yapayım

lili88 lili88 boy:174 hedef : 68kg
TARİH KİLO.
*17 Mayıs 74.800.
25 Mayıs. 73.800 ( -1kg)
1 haziran. 75.00 ( regli)
.
.
E c e E c e boy:170 hedef : 70kg
*25 mayis. 75.800
1 haziran. 75.100
.
M meryemnur boy:177 hedef : 86
25 Mayıs. 92.000
.
Kulis tiyatro Kulis tiyatro boy :155 hedef : 55kg

17 Mayıs: 66
25 mayis: 64
1 haziran 63
.
Kulis tiyatro Kulis tiyatro anne boy ;150 hedef : 80kg

17 mayis: 90
25 mayis: 88
1 haziran. 87
Aralıklı oruçla iki ayda 7 kilo verdim. Günde iki öğün yemeye başlayınca verdiğim kiloları aynen geri aldım. Aralıklı oruç olayına güvenmiyorum.

Aralıklı oruçla iki ayda 7 kilo verdim. Günde iki öğün yemeye başlayınca verdiğim kiloları aynen geri aldım. Aralıklı oruç olayına güvenmiyorum.
Verilen kilolar ayri ama sonrasinda hic geri kilo almayacağını hic bir diyet garanti edemez. Demek ki günlük almaniz gerekenden fazla kalori almış olmalisiniz. Ben de ilk dogumdan sonra bu sekilde eski halime döndüm 2. Hamileligime kadar hic almadim. Bence kilo verdikten sonra diyelim bugün fazla yediysem ertesi gün kilo kontrolü icin kalori açığı yapmak lazim 🤗❣️

Slm kızlar bende araniza katılmak istiyorum. 71 kilo ile 3gundur if diyetteyim
Hoşgeldin 🌼🌼🌼. Boyunu ve hedef kilonu öğrenebilir miyim. 🥰 Hangi saatler araligindaki if yapiyorsun? Nelere dikkat ediyorsun biraz anlatirsan cok sevinirim.
Persembe günleri tartiliyoruz . Gün icinde sayfaya katilmaya çalışıyoruz.

M meryemnur hic yazmiyorsun en son diyetisyene gitmistin nasıl gidiyor durumlar nedir ? Düşüncelerini zorluklarini veya kolaylıklarını yazarsan belki birbirimize faydamiz olur . Bu süreci daha kolay geciririz diye düşünüyorum ❣️

Aralıklı oruçla zaten günde iki öğün yeniyor.
Siz neyi kastettiniz anlayamadım 🤭

Saat 4e kadar aç kalıp (16:00) 4de yemek yiyor, ertesi gün 4e kadar yine aç kalıyordum. Buna rağmen 7 kilo verebildim.
Ama bu aralıklı oruç değil ki 🤷🏻‍♀️
Mesela ben sabah 10da yiyorum, sonra akşam 4te yiyorum.
Aralıklı oruç 2 öğünden oluşuyor. Tek öğünlük hiçbir diyet programı yok.
Ben 2 öğün yiyerek 10 kilo vermiştim, yıllarca hiç geri almadım. Hep 2 öğün beslenmeye devam ettim.
Sonra hamile kalıp doğum yaptım, şu an o kiloları vermek için yine aralıklı oruç yapıyorum.

Günaydın kizlaaarrrrrr sabah tartildim reglide gelen ödemeler hep gitmiş 73.300ciktim inşallah persembeye kadar da 300gr da gider de 72lere adım atarım. Regl zamani tartilmamak gerekiyor fazla ciktikca insan strese giriyo diyet işe yaramiyor diye.
Saat 11 de kahvaltimi yaptim . 🤗 Öncesinde hic birsey içmedim icemedim çünkü yetistirmem gereken örgülerim vardı.

Günaydın kizlaaarrrrrr sabah tartildim reglide gelen ödemeler hep gitmiş 73.300ciktim inşallah persembeye kadar da 300gr da gider de 72lere adım atarım. Regl zamani tartilmamak gerekiyor fazla ciktikca insan strese giriyo diyet işe yaramiyor diye.
Saat 11 de kahvaltimi yaptim . 🤗 Öncesinde hic birsey içmedim icemedim çünkü yetistirmek gereken örgülerim vardı.
Yaaa ben de nakış işi yapıyorum 😍

Selam kızlar bugün moralim çok bozuk, pazartesi tartı günümüz; ben +1 aney +2 çıktı tartıda :işsiz::skandal:

Bencede akşam fazla yiyoruz, çorba, yemek ve salata hazırlıycam bundan sonra, zeytinyağlıyı iptal ediyorum ve kendilerini ana yemek olarak yapiciiiim artık :rapci:
Aralıklı oruçta yemeği orantılı yemek çok önemli gerçekten.
Ben de biraz fazla yediğimde hemen tartıya yansıyor ve oruç fayda etmiyor.
Hem oruç hem az-normal arası yemek lazım 😁

Sayfani bulamadim biraz fazla bildirim geldi bugün 🤭

Olsun bazen fazla cikiliyor tuzlu yiyince de ödem tutuyor. Aktara gidebilirsem misir püskülü ile kiraz sapı alacagim
Maydonoz sapı biriktiriyorum, iki içimlik olsun hemen yapıcam :KK76:

X