Aralıklı oruç serüvenim

fitbicagla

Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2021
176
98
Merhabaa 😍
Evlendim vee hayatımda görmediğim 72.5 kiloyu gördüm.. Bu hafta 2 gün ananas diyeti yaptım 70.9dan 69.7ye düştüm ve sonraki gün yine 70.7 gördüm 😂 Anladım ki detoks falan hikaye.. Önceden de if yapıp 58.8e düşmüştüm.. Amaa herkesin aşırı zayıfladın demeleriyle rahatlayıp yine geri aldım.. Evlenince iyice uçtum 😅
Şimdi tekrar aralıklı oruç yapmak istiyorum.. Burayı da günlüğüm olarak kullanacağım..
Aranızda bana katılmak isteyenler olursa sevinirim birbirimizi motive ederiz 🥰
Pazartesi tartı günüm olacak…
Ama ben diyet için pazartesiyi beklemiyorum tabi ki 😇
Bana başarılar o zaman..
Canım kendim, isteyip de yapamayacağın hiçbir şey yok.. Kendine sor.. Gerçekten istiyor musun? 😍

Kurallar:
1) Her gün 3lt su içilecek ✔️
2) Her gün bitki çayı içilecek ✔️
3) Her gün spor/yürüyüş yapılacak ✔️
4) Her gün sağlıklı beslenilecek ✔️
5) Her gün max. 8 saat yeme süresi olacak ✔️
6) Pazartesi günleri tartı mutlaka atılacak ✔️
7) Beyaz ekmek, makarna, pilav gibi zararlı karbonhidratlar yasak (kepekli, tam buğday vb. olabilir) ✔️
8) Her gün öğünler paylaşılacak ✔️

❤️❤️❤️17.01.202224.01.202231.01.202207.02.202214.02.2022FARK
fitbicagla fitbicagla 70.40 kg68.55 kg68.002.40 kg
B Bsknn 52.65 kg52.75
icimdebirdeniz icimdebirdeniz 66.7 kg66.0 kg0.7 kg
E Elbiseifahire 69.9 kg69.3 kg
V victoriaslan 77.80 kg76.75 kg1.05 kg
Kurabiyex Kurabiyex 76.2 kg75.4 kg0.8 kg

Son düzenleme:
Bunlar benim motivasyon defterlerim.. Belki yapmak isteyen olur.. Arada bunlardan da fotoğraf atarım 🥰

Eklentiler

• 7DD178C8-0F1B-4702-9809-AF2AA35A8274.jpeg
    7DD178C8-0F1B-4702-9809-AF2AA35A8274.jpeg
    198,9 KB · Görüntüleme: 1.323
  • 11FAB607-DF7A-46AD-B258-1EAB2147F9AF.jpeg
    11FAB607-DF7A-46AD-B258-1EAB2147F9AF.jpeg
    142,4 KB · Görüntüleme: 1.018
  • 6CF1FFC5-F15A-43B6-89E8-576EF10ABFB0.jpeg
    6CF1FFC5-F15A-43B6-89E8-576EF10ABFB0.jpeg
    183,1 KB · Görüntüleme: 1.199
  • 1C7C9EE9-9851-488A-9FBA-698C94B38407.jpeg
    1C7C9EE9-9851-488A-9FBA-698C94B38407.jpeg
    143 KB · Görüntüleme: 1.029
  • E37F8BB1-E371-4F8E-9697-FEC9441661C2.jpeg
    E37F8BB1-E371-4F8E-9697-FEC9441661C2.jpeg
    71,3 KB · Görüntüleme: 1.141
Denedım ama basarılı olamadım acıkcası takıp edıyorum sizi başarılar 🤠🍀

Merhabalar bu ara benimde aklımda diyet var ama baslayamadim bı türlü. Defterleri çok iyi hazirlamissiniz hiç aklıma gelmezdi bende deneyeceğim. Burdan sizi de takip ederim

Merhana ben katilmak isterim. 164 boy en son tartildigimda 65 kiloydum. Daha once 1 ay if diyeti yaptim . Yeniden baslamak istiyorum ama bir turlu irademe hakim olamiyorum.

Merhabalar bu ara benimde aklımda diyet var ama baslayamadim bı türlü. Defterleri çok iyi hazirlamissiniz hiç aklıma gelmezdi bende deneyeceğim. Burdan sizi de takip ederim
Defter fikirlerini YouTubeda tanıdığım Nidanur Menges’ten aldım.. Videolarını izleyebilirsiniz beni çok motive etti 😍
Ve defterler de çok motive edici.. Mesela şimdi oturdum masamın başına ve defterleri doldurmak için sabırsızlanıyorum 🤭 Kilo verememiş olsam da bi şeyleri başardığımı görmek çok güzel..
Mesela bugün yeşil çayımı içtim, 8 bin adım attım, cilt bakımımı yaptım, kitap okudum.. Ne güzel şeyler yapmışım kendimi tebrik ediyorum 😂 Doğruyu söylemek gerekirse bazılarını sırf defteri işaretleyebilmek için yapıyorum 😅 O yüzden motive ediyor kesinlikle 😍 Çok uzun konuştum 🤭

Merhana ben katilmak isterim. 164 boy en son tartildigimda 65 kiloydum. Daha once 1 ay if diyeti yaptim . Yeniden baslamak istiyorum ama bir turlu irademe hakim olamiyorum.
Ayy hadi başlayalım beraber birbirimize destek olalım 💪🏻 Önceden de yapmışsınız sizin için daha kolay olacaktır.. Sizi zorlayan tek şey düşünceler.. Önce 14/10la başlayabilirsiniz sonra 16/8e geçersiniz.. Kendinizi sıkmayın.. Diyet gibi düşünmeyelim.. Kahvaltı bu saate kaldı ancak hazırladık diyelim 🤭😅❤️
Pazartesi de tartılalım ilerlememizi görelim.. Belki başkalarına da örnek oluruz 😇

Defter fikirlerini YouTubeda tanıdığım Nidanur Menges’ten aldım.. Videolarını izleyebilirsiniz beni çok motive etti 😍
Ve defterler de çok motive edici.. Mesela şimdi oturdum masamın başına ve defterleri doldurmak için sabırsızlanıyorum 🤭 Kilo verememiş olsam da bi şeyleri başardığımı görmek çok güzel..
Mesela bugün yeşil çayımı içtim, 8 bin adım attım, cilt bakımımı yaptım, kitap okudum.. Ne güzel şeyler yapmışım kendimi tebrik ediyorum 😂 Doğruyu söylemek gerekirse bazılarını sırf defteri işaretleyebilmek için yapıyorum 😅 O yüzden motive ediyor kesinlikle 😍 Çok uzun konuştum 🤭
Hemen başladım hazirlamaya en çok motivasyona ihtiyacım var. Yeni yıla kilo verebilmiş olarak girmesem de kilo vererek girelim insallah bu yılımız kilo vermiş olarak geçsin.

Hemen başladım hazirlamaya en çok motivasyona ihtiyacım var. Yeni yıla kilo verebilmiş olarak girmesem de kilo vererek girelim insallah bu yılımız kilo vermiş olarak geçsin.
Ayy inşallah 🙏 Defterinizi bizimle de paylaşın lütfen merak ediyorum 😍 Yeni yıla nasıl girersen öyle devam eder derler ya biz sağlıklı girelim 💪🏻

Suyumuzu içmeyi unutmayalım kiloları, yağları vücuttan su ile atıyoruz.. Su içmezsek atamayız 🤭 Ben normalde çok içerim ama bu ara soğudum biraz.. Yine de en az 2 lt içmeye çalışıyorum..
İleride bunları okuyup gelişimimi görecek olmak beni heyecanlandırıyor ❤️‍🔥
İyi ki başlamışım… Zamanı geldiğinde, hedefimi gördüğümde böyle diyeceğime eminim 😍
Canım kendim, seni çok seviyorum ❤️💘

Eklentiler

• IMG_20211230_232943.jpg
    IMG_20211230_232943.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 653
  • IMG_20211230_232927.jpg
    IMG_20211230_232927.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 619
  • IMG_20211230_232918.jpg
    IMG_20211230_232918.jpg
    52,8 KB · Görüntüleme: 708
Bir yerlerde belki yanlış olmuştur ya da vitaminlerinizde falan bi eksiklik olabilir mi acaba 🤭
Belki tekrar başlamak isterseniz beraber ilerleyebiliriz 💪🏻
Teşekkür ederim 😇
:kk77:Diyetinizde ekmek yok sanırım..Ve ayrıca sankı bıraz katı gibi geldi bana 😳 Aynen vitaminlerle alakalı ya da baska bır enzım problemım olabılır bu benım de aklıma gelmıstı😔 16 saat aclık ve 8 saat tokluk olarak uygulamıstım bende ama ekmek 1 öğünde vardı ...Buna bıle alısması 3 gunu falan bulmustu... Ama tabıkı de sızın gibi istikrarlı yapılabılırse gıder bu kılolar ınanıyorum...Bıraz sızın yontemınızı de takıp edıp tekrar baslıcam inşallah:hamarat:

:kk77:Diyetinizde ekmek yok sanırım..Ve ayrıca sankı bıraz katı gibi geldi bana 😳 Aynen vitaminlerle alakalı ya da baska bır enzım problemım olabılır bu benım de aklıma gelmıstı😔 16 saat aclık ve 8 saat tokluk olarak uygulamıstım bende ama ekmek 1 öğünde vardı ...Buna bıle alısması 3 gunu falan bulmustu... Ama tabıkı de sızın gibi istikrarlı yapılabılırse gıder bu kılolar ınanıyorum...Bıraz sızın yontemınızı de takıp edıp tekrar baslıcam inşallah:hamarat:
Şey ben de şimdi kahvaltıda ekmek yiyorum 😅 Ama tam buğday ve çeşitleri.. Öğlen sandviç yiyeceğim mesela.. İşyerine götürmek kolay oluyor ve genelde sabah geç kaldığımdan başka bi şey hazırlayamıyorum.. Prof.Dr.Yavuz Yörükoğlu’nun 30 günde 10 yıl diye bir kitabı var onu okuyup onu uygulamayı düşünüyorum.. Youtube’da da videoları var.. O da ekmek yemeyin diyor sanırım ama yulafa izin veriyor.. Yulaf unundan pancake’ler yapardım eskiden.. Belki yine öyle yaparım.. Zamanla oturacaktır.. Kahvaltıyı ekmeksiz, yumurtaya bi şey batırmadan ben de düşünemiyorum 😂
Daha yeni başladık.. Kendimizi keşfedelim.. Vücudumuzun sevdiği ve sağlıklı olan bi şeyler bulabileceğimize inanıyorum 🥰

Çook güzel olmuş elinize sağlık yolunuz çok da uzun değil ❤️

Tartı sonucunuz nedir? Bugün de tartılın ama pazartesi sabah asıl tartı günümüz olsun size de uyarsa 😅
Günaydın kalktım ve hemen tartıldım şuan tam 60 kiloyum. Olur tabi pazartesi olsun. Saat kacla kaç arasında yapıyorsun bende okula geldim ama yanımda biseyler getirmedim. 1 de cikiyorum sanırım simit yiyeceğim bugün ilaç da içmem lazım

Sabah bir bardak su içip evden çıktım.. Şimdi saat 9 gibi ve birazcık acıktım.. Kahve yapacağım beni tok tutuyor.. Önüme 1.5ltlik su aldım 5e kadar yudum yudum içeceğim 😍

Günaydın kalktım ve hemen tartıldım şuan tam 60 kiloyum. Olur tabi pazartesi olsun. Saat kacla kaç arasında yapıyorsun bende okula geldim ama yanımda biseyler getirmedim. 1 de cikiyorum sanırım simit yiyeceğim bugün ilaç da içmem lazım
Öğlen 12 ve Sabah 8 arası diye kendime sınır koydum ama akşam yemeklerini daha erken yerim sanırım 😅
60 kg çok iyii ben de bugün tam 70.0 kiloyum 🥲 İnşallah hedeflerimize sağlıkla ulaşırız 😍
Simit pek sağlıklı değil ama aralıklı oruçta daha çok önemli olan saatler.. Yanında ayran da içersen protein almış olursan daha geç acıkırsın.. Biz zayıflamak istediğimiz için yediklerimize de dikkat edeceğiz.. Ve ilaç önemli 😇 Bundan sonra yanında bi şeyler götürürsün 💪🏻
Kendimizi çok sıkmayalım.. Hayatımıza adapte edelim bu beslenme tarzını.. 💕
İnanıyorum hepimiz bırakmadığımız sürece çokk iyi yerlere geleceğiz.. Başlangıç kilolarımızın böyle net sayılar olmasında çok güzel 😇

X