Aramız bozulmadan nasıl anlatırım?

Bir şeyin olmaması risk taşımadığı anlamına gelmez. Bu arada herkes dışarıdan et alıyor yemek için, bu da çok yanlış. O etlerin nasıl hazırlandığı belli değil. En azından bu süreçte çok dikkat edilmeli.
Ben almıyorum veganım.
Yazdığımı da anlamamışsın okuduğunu da. Kaynak gösterdiğin konuşmayı bir tekrar dinle. Olmadı altında haberin özeti var onu oku. Anlamadığın bir yer olursa hala gel sor.
Anlamadan dinlemeden bilmediğin konular hakkında yorum yapma

Bu arada bu aralar virüs salgını var. Hayvan size bir şey bulaştırırsa bunun vebalini arkadaşınız mı verecek? Ne işgüzar insanlar var gerçekten. Bence arkadaşlığınızı kesin.
O virüsun hayvanlarla bir etkilesimi yok. Bilmeden yanlış yonlendirmeyin.

Yarasalardan bulaşmadı mı bizim kedi de yarasaları yakalayıp eve getiriyordu
Arkadaşlar kedilerin taşıdığı corona şu an mevcut olan coronayla aynı değil. Bu coronanın bir sürü cinsi varmış. Kediden falan bulaşmıyor yani ben öyle okudum. Zaten eve ilk getirdiğimizde başka hastalıklara karşı fazla temas kurmadık veterinere götürüp aşıları yaptırana dek. Şu an kedimiz tertemiz çok seviyorum evet ama sağlığımı ciddi anlamda etkiliyor malesef. :KK43: Tüy dökme zamanı geçince geçecek birşey de değil malesef çünkü alerjiye sebep olan şey tüyünden ziyade kedinin tüylerinde, salgılarında, dışkısında bulunan bir tür protein. Bu protein havaya karışarak alerji yapıyor ve tüy dökmesi geçse de o protein havaya karışmaya devam edecek. Bende kurdeşen ürtiker de oluşmaya başladı. Umarım en kısa zamanda hayırlı bilinçli bir aileye sahiplendirebiliriz. :KK43:

Arkadaşlar kedilerin taşıdığı corona şu an mevcut olan coronayla aynı değil. Bu coronanın bir sürü cinsi varmış. Kediden falan bulaşmıyor yani ben öyle okudum. Zaten eve ilk getirdiğimizde başka hastalıklara karşı fazla temas kurmadık veterinere götürüp aşıları yaptırana dek. Şu an kedimiz tertemiz çok seviyorum evet ama sağlığımı ciddi anlamda etkiliyor malesef. :KK43: Tüy dökme zamanı geçince geçecek birşey de değil malesef çünkü alerjiye sebep olan şey tüyünden ziyade kedinin tüylerinde, salgılarında, dışkısında bulunan bir tür protein. Bu protein havaya karışarak alerji yapıyor ve tüy dökmesi geçse de o protein havaya karışmaya devam edecek. Bende kurdeşen ürtiker de oluşmaya başladı. Umarım en kısa zamanda hayırlı bilinçli bir aileye sahiplendirebiliriz. :KK43:
Umarım yuva bulabilirsiniz ama bence bir daha ağırlığınızı koyun. Siz bir bireysiniz sizin adınıza kimse karar veremez.

Mesele arkadaştan korkmak değil. Kendisi benim en yakın arkadaşım sadece aramız bozulsun istemiyorum. Bunun dışında kızla hiçbir sorunum yok. Üzülürüm yani. Umarım beni yanlış anlamaz.
Korkmak bu iste.
ıstemedigini bile bile sokaktaki kediyi evine aldırmıs, bırakırken gene onun dıyeceklerınden cekınıyorsun.
Kızla ne sorunun olsun ki baska kendısı basarili bir manıpulator "bence"

Arkadaş mı hayatınızı ipotek altına almış biri mi anlayamadım. neden hayatınızı onun kararları ve istekleri doğrultusunda sürdürmek zorundasınız, nasıl bir bağınız var, ilginç ötesi. Ben istemiyorsan kimsenin baskısıyla leğen bile almam evime kaldı ki bir canlının bakımını üstleneyim.

Mesele arkadaştan korkmak değil. Kendisi benim en yakın arkadaşım sadece aramız bozulsun istemiyorum. Bunun dışında kızla hiçbir sorunum yok. Üzülürüm yani. Umarım beni yanlış anlamaz.
En yakın arkadaşınızsa bu kadar değer veriyorsanız onun da size aynı değeri veriyor olması dertlerinizi biliyor olması lazım. Nefes alamıyorsunuz, sağlık sorunu yaşıyorsunuz bunlardan bihaberse ya da bunlara rağmen sizi suçlayacaksa onun da size verdiği değeri biraz sorgulayın

Korkmak bu iste.
ıstemedigini bile bile sokaktaki kediyi evine aldırmıs, bırakırken gene onun dıyeceklerınden cekınıyorsun.
Kızla ne sorunun olsun ki baska kendısı basarili bir manıpulator "bence"
Eşim beni orada konuşturmadı ki. Alerjik astımım olduğuna da inanmıyordu. Ciddiye almadı beni. Yani orada bir bağırmadığım kaldı onu da yapardım ama sokaktaydık ve o ortamda tartışamadım fazla. Arkadaş konusunda belki de haklısınız. Orada beni desteklemek yerine eşimi destekleyip beni ikna etmeye çalıştı.

Eşim beni orada konuşturmadı ki. Alerjik astımım olduğuna da inanmıyordu. Ciddiye almadı beni. Yani orada bir bağırmadığım kaldı onu da yapardım ama sokaktaydık ve o ortamda tartışamadım fazla. Arkadaş konusunda belki de haklısınız. Orada beni desteklemek yerine eşimi destekleyip beni ikna etmeye çalıştı.
Esim konusturmadı, alerjime inanmıyordu.
Cıddıye alınmadım. Farkında mısınız, soz hakkınız yok. Esinizin size inanması ıcın arkadasınızın destegı, arkadasınızın susması ıcın esinizin destegı lazım sıze... Saglıgınızla ilgili bile soz hakkınız yok.

Kedı falan halledilir de, sız bu durusla devam ederseniz hayatınıza hayatı kacırırsınız.

Alerjiniz varsa bir evcille aynı ortamda bulunamazsınız, bunu arkadaşınıza anlatırsanız anlayacaktır, kediciği sokağa salmayın, sosyal medyada evcil sahiplendirme sayfaları var, oralara fotoğraflarını koyun, mutlaka birileri ilgilenecektir ya da yaşadığınız ilçenin hayvan koruma derneğiyle irtibata geçin yardımcı olurlar.

Ayrıca genel bir bilgi olsun, Corona evcillerden insanlara bulaşmıyor, aksine Coronayı evcillere insanlar bulaştırdılar, bu konuyla ilgili hem bizim veterinerlerimiz hem de dünya sağlık örgütü açıklama yaptı, lütfen böyle şeyler yazmayalım zira zavallı hayvancıklar virüs yokken de yeterince eziyet görüyordu, bir de virüs bulaştırılıyorlar diye diri diri gömülmesinler:KK43:

Siz, bu kişiyle yakın arkadaş olduğunuza
emin misiniz?
Eşiniz hastalığınıza inanmıyor,
arkadaşınız kendi isteklerini size dayatıyor hatta üzerinizde psikolojik baskı kuruyor,
siz hâlâ arkadaşımla aram bozulursa naparım? Diye düşünüyorsunuz.
Hayatınızda tek sorun bu yani?
Çok ilginç...

Benim de evde kedim var, çok seviyorum ama evde kedi tüyü sebebiyle hastalanan olsa başka birine verirdim. Sağlığınız daha önemli, sahiplendirin. Sırf kedi kumundan rahatsız olsanız tuvalete atılabilen kumlardan alır geçerdiniz ama alerji sıkıntılı bir durum.

Siz, bu kişiyle yakın arkadaş olduğunuza
emin misiniz?
Eşiniz hastalığınıza inanmıyor,
arkadaşınız kendi isteklerini size dayatıyor hatta üzerinizde psikolojik baskı kuruyor,
siz hâlâ arkadaşımla aram bozulursa naparım? Diye düşünüyorsunuz.
Hayatınızda tek sorun bu yani?
Çok ilginç...
Eşim benim biraz her hastalığımı abarttığımı hastalık hastası olduğumu düşünüyor. Pimpirikli olup büyütebiliyorum bazen ama bu durum öyle bir durum değildi. Neyse anlamış oldu gözüyle görerek. Arkadaş da artık umrumda değil. Ben çok kötüyüm ciğerlerim resmen ağrıyor derken o geçici birşey aslında ama sen bilirsin diye geçiştirdi. Bozulursa bozulsun.

İyi akşamlar arkadaşlar. Uzatmadan konuya geçeyim.
Hiçbir zaman evde beslemek isteyecek kadar aşırı hayvansever olmadım. Ama zor durumda gördükçe sokak hayvanlarına yardım eden, elimden geldiğince sokak hayvanlarına mama veren biriyim. Hakkımda fikriniz olsun diye söylüyorum.
Kısaca hayvanları severim ama hiçbir zaman aynı evde yaşamaya sıcak bakmadım rahatsızlığımdan dolayı. Bakımını üstlenecek kadar kendime güvenim de yok kendi çocuğuma ve eve zor yetiyorum ben.
Çok yakın olduğum bir arkadaşım var. İki tane kedisi var kendisinin. Bana baskı boyutunda öneriyordu kedi almamı uzun zamandır. Eşim de çok istiyordu uzun zamandır ama ben bakımı konusunda eşime güvenmediğim için hiç istemedim. Ayrıca bakımını üstlenecek maddiyata da henüz sahip değiliz.
10 gün önce yolda yürürken bize bir kedi sırnaştı. Sevdik vs eşim dedi ki çok güzel çok akıllı eve götürelim. O bir yandan baskı yaptı arkadaşım bir yandan baskı yaptı "bakımına yardım ederiz yeter ki alın" tarzında. Hayır dememe rağmen ben orada saksı yerine kondum ve kedimiz böylece gelmiş oldu. Sevdim evet ama eşim gerektiğinde bakımını yapmadı yapmıyor. Kumunu temizlemek vs bazen bana kaldı ve kumun tozu kokusu bana hiç yaramıyor. Öksürüklerim ve tıkanmalarım başlayınca kedimize bir oda yaptık ve feci tüy döküyor 1 haftadır. Yanına gittikçe nefes darlığı, hapşuruk krizleri tutuyor beni. 2 günlüğüne anneme gittiğimde düzelmiştim ama gelince geri başladı.
Ben de eşime dedim ki, bu böyle olmuyor ben nefes alamıyorum sahiplendirelim kediyi.
Eşim de kabul etti çünkü görüyor halimi geceleri öksürükten nefes darlığından oturup ağlıyorum. İşkence oldu bana.
Olan kediyle bana oldu. Yazık o hayvancağıza da. :KK43: Nedir bu zorlama yani anlam veremiyorum. Şimdi ben bu arkadaşa kediyi sahiplendireceğimi söylemekten çekiniyorum biraz. Çünkü alıp bırakanlar için hiç iyi şeyler söylemedi bu zamana kadar. Valla ne yapayım şaşırdım. :KK43:
Bence arayın arkadaşınızı ve durumu anlatın kendisinin kediye bakıp bakamayacağını sorun.kendisi ben alamam derse size de sen bakmaya devam et diyemez.

Emirvaki yapan insanlari hic sevmem. O kadar istiyorsa kendi bakabilirdi kediye. Ben olsam alerjim var, kedi gekdi geleli alerjim tavan yapti. O yuzden bakamayacagim. Yeni bir yuva ariyoruz, aklima da sen geldin der onun yaptigi gibi ısrar ederek ona birakirdim.

"Ben daha çok annenin seni etkilediğini ve sende daha çok psikolojikmen buna yöneldiğini düşünüyorum valla" dedi. :KK57: Haddini aşıyor artık bu kız cidden. Ciddi ciddi haddini aşıyor. 😡

X