Aramız bozulmadan nasıl anlatırım?

Hayvan severim diye belirtmeye bile gerek duymuyorum çünkü zaten herkes böyle olmalı.
Mesela benim de alerjim var ki olmasaydı bile hayvan bakabilecek sorumlulukta biri olmadığımı biliyorum. Herşeyiyle ilgilenmek gerek aaa çok tatlı diye hayvan sahiplenilmez.
Bi ara muhabbet kuşu baktım eşim almış gelmiş ama sorumluluk suyunu takip et kafesi temizle uçur ilgilen... anlatırken kolay gibi ama yazın havalar güzel aksama kadar dışarda, evde iş güç insanın içine batıyor. . Uçurmasam üzülüyordum hep içim huzursuz oluyordu..
Bu sorumluluk böyle baskıyla olmaz heleki alerjik birine bunu yapmak daha kötü .. hayvansever oldukları kadar insansever insan sağlığı düşünürde olmalilar.
Hayvan sahipleri özellikle ısrar etmez genelde çok afedersiniz ama özenti olanlar öyle. .
Kimseden cekinceğiniz bir durum yok sorarsa laf arasında söylersiniz onu ilgilendirmez sonuçta.

Tüm insanlık evde hayvan besleyecek diye bir kural yok. Bu iş gönül işidir. Hem hayvana hem de sahibine eziyet olmamalı 🤷‍♀️

Kedilere aşığım. Çok seviyorum ama evimde yok. Ben o sorumluluğu alaman, biliyorum. Kılıyla tüyüyle uğraşamam. Kendime ve aileme zor yetiyorum. O yüzden netim, kimse üstüme gelemez bu konuda. Keşke siz de net olsaydınız...

Valla isterse kırılsın isterse bozulsun.
Direk söyleyin , yok valla ben size demiştim olmaz bakamayız diye de.sen onu ortada bırakmazsın al sen bak bari de.birde emrivakilerden nefret ettiğini söyle....

"Ben daha çok annenin seni etkilediğini ve sende daha çok psikolojikmen buna yöneldiğini düşünüyorum valla" dedi. :KK57: Haddini aşıyor artık bu kız cidden. Ciddi ciddi haddini aşıyor. 😡
Neyse ne, sana acıklama yapmiyorum yeri geldi soyledim hepsi o desene?

Niye soylemek zorundasın onu da bilmiyorum, sanki sana evindeki kedisini verdi de sormadan sahıplendıreceksın.
Ona ne?
Suc sende konu sahıbı

Mesele arkadaştan korkmak değil. Kendisi benim en yakın arkadaşım sadece aramız bozulsun istemiyorum. Bunun dışında kızla hiçbir sorunum yok. Üzülürüm yani. Umarım beni yanlış anlamaz.
En yakın arkadaşsa sizin istemediğiniz bir hususta ısrar edip, sizi zor durumda bırakmazdı. Hala üzülürüm diyorsunuz

X