Aranızda Biontech (Alman aşısı) vurulup kolay bir şekilde hamile kalanınız var mı ?

Konuyu uzatmayıp bu şekilde de cevap verebilirdiniz. Burda herkesin istediği her şeyi sormaya hakkı var değil mi ? Sadece vitamin değil ben kendi vücudumu biliyorum. Kalbimde sıkışmalar sırt ağrılarımda oluyor. Dahiliye doktorumda dedi aşılardan sonra daha çok böyle şikayetler almaya başladık diye. Aklıma takıldı benimde sormak istedim
Sizin gibi böyle böyle çoğalmış o kadar çok aşı karşıtı insan var ki... Ve o karşıtlar yüzünden özellikle bebeklerle ilgili çoğu hastalık hortladi malesef. Bahsettiğiniz şeyler çok genel şeyler. Bu aşılardan önce de çocuğu olmayan kadınlar vardı,vitamin düşüklüğü hele hep çok yaygın bir sorundu. Direk aşıya bağlamak çok saçma,biraz mantık.

Sizin gibi böyle böyle çoğalmış o kadar çok aşı karşıtı insan var ki... Ve o karşıtlar yüzünden özellikle bebeklerle ilgili çoğu hastalık hortladi malesef. Bahsettiğiniz şeyler çok genel şeyler. Bu aşılardan önce de çocuğu olmayan kadınlar vardı,vitamin düşüklüğü hele hep çok yaygın bir sorundu. Direk aşıya bağlamak çok saçma,biraz mantık.
Ben genelleme yapmadım zaten. Direk aşıdan dolayı kimse hamile kalamıyor da demedim.
Bende çok fazla yan etkisi oldu. Çevremde de denk geldiğim insanlar oldu. Dahiliye doktoruda bunu söyledi.
Kullandığımız hafif dozlarda ilaçların bile yan etkileri oluyor.
Ben Hormon hapı kullandım mesela sadece 1 ayda 7-8 kilo aldım.

Son yıllarda hamile kalma oranı oldukça düştü. Yediğimiz içtiğimiz her şeyde bunun etkisi var hepsi hormonlu. Tek taraflı aşı yüzünden demiyorum ama yan etkiside illaki olmuştur diyorum.

Aşıdan sonra iki kere hamile kaldım. Birisi üçüncü, diğeri ikinci ayda oldu. 40 yaşındayım. Aşıdan sonra bir yan etki hissetmedim fakat 2022 yazında covid oldum, 6 ay kadar nefes darlığım ara ara devam etti- ki covidi sadece iki gün çok öksürerek atlatmıştım.

Ben genelleme yapmadım zaten. Direk aşıdan dolayı kimse hamile kalamıyor da demedim.
Bende çok fazla yan etkisi oldu. Çevremde de denk geldiğim insanlar oldu. Dahiliye doktoruda bunu söyledi.
Kullandığımız hafif dozlarda ilaçların bile yan etkileri oluyor.
Ben Hormon hapı kullandım mesela sadece 1 ayda 7-8 kilo aldım.
Konuyu aşıya bagladiniz sonuçta buda bi genelleme. Bu aşılar uremeyelim diye yapıldı diyende sizsiniz. Yer yüzünde yan etkisi olmayan hiç bir ilaç ve aşı yok ama bu direk tü kaka damgası vurulmasını gerektirmez. Az öncede bir üyenin yazdığı gibi yıllardır ne salgınlar olmuş hepsi aşı sayesinde önlenmiş. En basiti benim teyzem verem atlattı ve doktoru normalde veremin yok denecek kadar azaldığını ama aşısız göçmenlerin bu hastalıkları tekrar hortlattığını söyledi.
Hormon hapı kullanıp kilo almanızda çok normal bu arada

Aşıdan sonra iki kere hamile kaldım. Birisi üçüncü, diğeri ikinci ayda oldu. 40 yaşındayım. Aşıdan sonra bir yan etki hissetmedim fakat 2022 yazında covid oldum, 6 ay kadar nefes darlığım ara ara devam etti- ki covidi sadece iki gün çok öksürerek atlatmıştım.
Maşallah Allah bağışlasın, Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤲🏻

Konuyu aşıya bagladiniz sonuçta buda bi genelleme. Bu aşılar uremeyelim diye yapıldı diyende sizsiniz. Yer yüzünde yan etkisi olmayan hiç bir ilaç ve aşı yok ama bu direk tü kaka damgası vurulmasını gerektirmez. Az öncede bir üyenin yazdığı gibi yıllardır ne salgınlar olmuş hepsi aşı sayesinde önlenmiş. En basiti benim teyzem verem atlattı ve doktoru normalde veremin yok denecek kadar azaldığını ama aşısız göçmenlerin bu hastalıkları tekrar hortlattığını söyledi.
Hormon hapı kullanıp kilo almanızda çok normal bu arada
Teyzenize geçmiş olsun. Teşekkür ederim yorumunuz için

Kınadığınız yerden sınanırsınız unutmayın !
Yaa ben bu yok kalbinin ekmegini yersin. Yok kinadigini yasarsin kavramlarini cok tehlikeli buluyorum bak . çünkü iki yonlu. sen neyi kinadinda yasiyorsun bu durumu mesela? Cok mu kotu kalplisin? Cocuk sahibi olamayan bir çok insan gunahlarinin bedelini mi oduyor? Sen simdi bana beddua edince cok mu iyi biri oldun ? Sen meleksin ben seytan oyle mi? Ee ya ettigin beddua sana dönerse bende onu diledim cunku ne olacak?

Boyle boyle gider bu. Tek tavsiyem demiri de b12 yi de biran once toparlaman. Sinir yapiyor cunku. Ki sende cok asabi gozuktun bana. Hadi selametle. Baskada yazasim yok. Anlatmak istedigimi anladi zaten herkes.

Kızlar merak ettiğim bir şey var. Ben 2 adet biontech vuruldum. Aşılardan 3 4 ay sonra adet düzensizliğim oldu. Tabi onun yanında stres üzüntülü yaşadığım şeylerde oldu. Evlenmeden önce verdiğim kan tahlillerinde de her şey normaldi. Aşıdan sonra d vitamini demir eksikliği ve b12 eksikliği çıktı ?
Çevremde benimle yaşıt olup benden sonra evlenen herkes hemen hamile kaldı. Hiçbiri aşı vurdurmamış.
Çok merak ediyorum aramızda aşı vurulup tedavisiz hamile kalan var mı ?
Aylardır kafanda merak ettiğim şeyi sormuşsunuz tebrik ederim😇 aslında bazı yerlerde kısırlığa yol açtığı söyleniyor ama kesin bir tanı yok. Aşıdan sonra adet düzensizliği vs olmadı ama etkilediğini düşünmüyor değilim ama çevremde aşı olupta gebe kalanlar da oldu.
Vitamin eksikliğide kadınlarda en düşük olan vitamin d vitamini, demir eksikliği de rahmin oksijeni olarak söyleniyor tabiki buda gebe kalmaya engel oluyormuş.. :KK43:

Aylardır kafanda merak ettiğim şeyi sormuşsunuz tebrik ederim😇 aslında bazı yerlerde kısırlığa yol açtığı söyleniyor ama kesin bir tanı yok. Aşıdan sonra adet düzensizliği vs olmadı ama etkilediğini düşünmüyor değilim ama çevremde aşı olupta gebe kalanlar da oldu.
Vitamin eksikliğide kadınlarda en düşük olan vitamin d vitamini, demir eksikliği de rahmin oksijeni olarak söyleniyor tabiki buda gebe kalmaya engel oluyormuş.. :KK43:
ben 25 yaşındayım. 2 sene öncesine kadar ne adet düzensizliği biliyorum ne de başka bir şey.
Aşıları yaptırmadan hemen önce sağlık raporu içinde kan tahlili vermiştim. Her şeyim normal değerdeydi. Aşılar direk kısır yapıyor demiyorum ama illaki etkisi vardır. D vitamini demir bunlar çok düşük. Nasıl ki doğum kontrol hapı uzun süre kullanan bazı insanlarda sonradan kist vs oluyorsa ki her ilacın ufak da olsa yan etkisi var bu iğneninde mutlaka yan etkileri var diye düşünüyorum 😊

ben 25 yaşındayım. 2 sene öncesine kadar ne adet düzensizliği biliyorum ne de başka bir şey.
Aşıları yaptırmadan hemen önce sağlık raporu içinde kan tahlili vermiştim. Her şeyim normal değerdeydi. Aşılar direk kısır yapıyor demiyorum ama illaki etkisi vardır. D vitamini demir bunlar çok düşük. Nasıl ki doğum kontrol hapı uzun süre kullanan bazı insanlarda sonradan kist vs oluyorsa ki her ilacın ufak da olsa yan etkisi var bu iğneninde mutlaka yan etkileri var diye düşünüyorum 😊
2 sene önce 2022'ydi, covid zaten bitmiş gibiydi, niye asi oldunuz ki madem? (Merak ettim eski resimlerime baktım 2021 sonbaharinda bile maske çoktan çıkmış hayatımizdan) Bu arada 2022'de bitmiş olmasının nedeni 2021 yazında cumbur cemaat hepimizin aşilanmis olması olabilir mi? Belki de herkes sizin gibi düşünse şu an covid tüm hızıyla devam ederdi ve belki ne bebeği, çoktan hakkın rahmetine kavuşmuş olurdunuz. Covidden ölen 6.839.960 gibi. Belki siz genç oldugunuz için atlatırdiniz ama çocuğunuzun bir ananesi/babaannesi/dedesi olmazdı. Benim iş arkadaşımın annesi gibi, sizin bazı akrabalarıniz gibi onlar da entube olup kimsenin gelemediği cenazelerle çoktan gömülmüş olurdu.
neden hiç bu açıdan düşünmüyorsunuz? Her şey bittikten sonra 'ay yapmasaydim' demek ne kolay bir şey.
Benim ailem de covid aşısı olmadi, büyük bir gurur gibi söylüyorlar. "Covid kalp krizi yapıyor" diye bilimsel(!) Açıklamalar yapıyor annem, elinde günde bir paket içtiği sigarası 😅😅 eşine dostuna bir şey olsa asla demez ki; hayatında bir gün spor yapmadı, margarin yedi durdu, her gün sigara içti, asla vitamin takviye vs almazdı, stresini yönetemezdi çok endişeliydi. Ama der ki; hee corona aşısı olmuştu. Gördün mü? Aşıdan!
:))
Ayrıca iddia ettiğiniz doktorların 'asidan sonra arttı' demesi de mantıksız geldi. Çünkü belki de coronadan sonra artmıştır . Sonuçta neredeyse hepimiz hafif de atlatsak bir donem korona olduk. Neden o doktor çoğalan bir olumsuzlugu hastalığa değil de aşıya bağlıyor, elinde hiç bir veri olmadan? Her gelen hastasına 'bu durum son 4 Yilda mi basladi? Kovid tanınız oldu mu/ aşı oldunuz ki?' Diye sorup çetele tutmuyorsa mabadindan öyle demiş gibi gelir bana. Çok da ciddiye bile almam.

X