Arkadaşım şizofren mi?

Açık açık konuşalım mı yani? Ben aslında destek almasını söyledim. Kendisine yeni çevre edinmesiyle ilgili de önerilerde bulundum ama şimdi kocaman 34 yaşındaki kadını kolundan tutup zorla götüremem ki. Benimde çok küçük çocuklarım var.

Destek alacağini sanmiyorum. Kendinde bir sorun görmüyor ve söylediklerine belkide kendi inaniyor.
Siz dikkatli olun. Bakarsiniz, sizi ve diğer arkadaşlarinizin başini belaya sokar.
Ne bilim, diğer arkadaşin eşinden başlamiş. Adami cöpcatan ilan etmiş... :/

Merhaba hanımlar. Yaklaşık 2 aydır neredeyse hiç aklımdan çıkmıyor bu konu.
Hemen kısaca anlatayım.

Benim çok ama çok yakın olduğum 3 arkadaşım var ve hepsiyle de 15 yıllık dostluğum var.
Şimdi hepsine farklı isimler veriyorum. Birinin adı Ayşe, birinin Fatma diğerinin de Hayriye olsun.

Ben, Ayşe ve Fatma evliyiz. Hayriye bekar. Hayriyenin 10 yıl önce 2-3 ay süren bir ilişkisi oldu bitti. Biteli 10 yıl olmuş.

Hayriye hâlâ o adamdan bahsediyor yıllardır da unutamıyor. Ve adam Geçen yıl evlendi. Ben diğer kızlarla diyoruz ki; "bu adam evlendi artık unut". Ama malesef ki. Adamın hâlâ kendisini sevdiğini unutamadığını falan söylüyor. Diğer kızlara pek bir şey anlatmıyor ama bana çok fazla detay veriyor. Diğer kızlara anlatamama nedeni de adam, Ayşe'nin kocasıyla akraba. Oyüzden Ayşe'ye bişey anlatamıyor çünkü Ayşe gerçekleri biliyor. Fatma'ya anlatamama nedeni de Fatma bunları duysa Ayşe'ye pat diye sorar doğru mu diye. Oyüzden Hayriye bu konuları hep benimle konuşuyor.

Mesela Hayriyenin bana verdiği detaylarda adamla beraber kurdukları hayalleri, adam şuan karısıyla yaşıyormuş. Mesela ne yaşıyor diye soruyorum. "Ben turuncu rengi çok seviyorum diye turuncu motor alma hayalimiz vardı karısıyla evlendikten sonra turuncu motor alıyorlar" dedi. Ve bana sana 2-3 aylık ilişkilerini sanki yıllardır sürmüş gibi bir sürü şey anlatıyor.

Benim bu durumlar aklımı karıştırdı ve sonunda Ayşe'ye anlattım adamla kocası akraba diye bu durumlardan haberi vardır diye. Ayşe şok geçirdi "onunla 2-3 ay anca konuştu ama adam ciddi bile değildi ne yaşıyor bu kız" dedi.

Son zamanlarda Hayriye'ye biri teklif gönderiyor ailesiyle ama Hayriye kabul etmiyordu bende kabul et belki çok seveceksin en azından bi konuş dedim.
Diğer evli olan hakkında artık bişey duymak istemiyorum bende çünkü hayriyenin beklentisi adamın karısından ayrılıp kendisine dönmesi. Mutlu olmasın diyor açık açık.

En son sevgililer gününe 1 hafta kala bana biriyle konuştuğunu anlattı ama uzun zamandır görüşemiyoruz 14 Şubat'ta ondan hediye bekliyorum gelmezse senin dediğin çocukla nikah tarihi belirlicem söz dedi. Çok garip geldi bana. Bu sefer Fatma'yı aradım çünkü Fatma bu çocuğu kesin biliyordur diye. Ki zaten biliyormuş. "O çocukla geçen yaz 1-2 ay konuştu ama çocuk lay lay lom peşindeydi Hayriye'ye de yolları ayırdı" dedi. 14 Şubat'ta hediye bekliyorum o çocuktan dedi diyorum. Fatma da şok geçirdi. Nasıl olur o çocuk bununla sevgili bile olmadı diye.

Biz o gün hep berabar bi cafede buluştuk. Ayşeyle de plan yaptık. Ayşe çocuğu bir yerde gördüğünü söyleyecekti. Hayriyenin tepkilerini merak ettik. Gece sabaha kadar bana 14 Şubat'ta çocuktan hediye bekliyorum diyen Hayriye ertesi gün Ayşe'nin senin şu çocuğu gördüm markette demesiyle bir an da panik yaptı. Ve sürekli lafı değiştirmeye çalıştı. Ben o panik hallerini görünce gece bana yazdığı şeylerin yine yalan olduğunu anlamış oldum.

Bu arada 14 Şubat'la ilgili de kesinlikle soru sormadım o eminim ki benim sormami bekledi ama ben kesinlikle sormadım artık merak etmediğimi bilsin diye.

NOT: Neredeyse 1 yıldır kendisine psikiyatriste gitmesini söylüyordum şu evli adamı çok fazla kafaya taktığı için. Aylar önce psikiyatriste gidecem sıra bulamadım çok yoğun dedi. Aylardır hâlâ sıra bulamıyor...

Şimdi ben bu konuda nasıl ilerlemeliyim para konularında da çok yalan söylüyor onları buraya eklersem çok daha uzun olacak. Ve eminim bana ve diğer kızlara enayi diyeceksiniz 🤭

Şimdi benim sorum şu bu arkadaşım şizofren olabilir mi? Ama şizofren olsa söylediği yalanlara kendi de inanırdı ve panik yapmazdı değil mi???

Şizofreni öyle herkese yapıştırcağın basit bir hastalık değil bir araştır istersen Dr musun? Yalan söyleme hastalığı olabilir ya da yalan söylemeyi seviyor olabilir birde takıntılı.
Şizofren kişi hayaller görür, halüsinasyonlar görür onlara da inanır bazen kendini bile tanımaz zarar verme eğiliminde olur tehlikeli olabilirler. Benimde bir arkadaşım vardı hem hırsızlık hem yalan söyleme vardı bende hayatımdan çıkardım sana da tavsiye ediyorum.

Ya şu isimleri Ayşe Fatma Hayriye yapmayın ya. Evde şarkıyı söyleyip duruyorum sonra. 🙈

Ben böyle insanlardan korkuyorum ya. Üzerinize iftira atması için size de takması yeterli. Hastalığı neyse ne. İntihar da etmez bence. Allah korusun tabiki ama etse adam evlenince ederdi. Biraz uzak durun. Üç çocuğunuz var, sizi de delirtir. Aklınız size lazım değil mi?

yok bundan bir tanede bizde var, gözünün içine kazara bakan allahın selamını veren yan komşusunun bile kendisine aşık olduğunu düşünen.
girdiği her ortamda herkesin gözünün kendi üzerinde olduğunu sanan bir şekilde ayrılıp sonradan evlenen tüm erkek arkadaşlarının kendisine benzeyen eşlerinin olduğunu iddia eden terk edilmiş olmayı, başkasına tercih edilmiş olmayı kabullenemeyen bir tip bunlar.
bizimki 42 yaşında şuan evlenmek marifetmiş gibi söylemiyorum bunu cok istemesine ragmen evlenemedi.
şimdilerde yeni yeni bir şeyleri fark ediyor ben kendi kendime yaptım diyor dişil enerjimi çok yuksek sanip kendimi vazgeçilmez sandım diyor vs vs.
Offf vallahi benim arkadaşımdan bahsediyor gibisiniz okadar çok taliplisi var ki onu dinleseniz. Hepsi de bunun için ölüp bitiyor hepsi ciddi düşünüyormüş ama bu kabul etmiyormuş gibi anlatıyor.

Şizofreni öyle herkese yapıştırcağın basit bir hastalık değil bir araştır istersen Dr musun? Yalan söyleme hastalığı olabilir ya da yalan söylemeyi seviyor olabilir birde takıntılı.
Şizofren kişi hayaller görür, halüsinasyonlar görür onlara da inanır bazen kendini bile tanımaz zarar verme eğiliminde olur tehlikeli olabilirler. Benimde bir arkadaşım vardı hem hırsızlık hem yalan söyleme vardı bende hayatımdan çıkardım sana da tavsiye ediyorum.
Peki hayatından nasıl çıkardın? Benim bu arkadaşımda hırsızlıkla ilgili hiç birşeyini yakaladım ama para konularında kendisini çok acindiriyor. Bizden borç para alıyor. Bana borcunu eksiksiz veriyor. Ama Ayşe ondan 200 TL borç almış. Geçenlerde sana borcum ne kadardı diye sormuş bu arada ayşe'de son dönemlerde iyice birşeylerin farkına varıyor benim gibi oyuzden borcunun 200 TL olduğunu bilerek sormuş. Hayriye'de 300 TL demiş. Arkadaşım belli etmemiş ertesi gün yine sormuş bu sefer de 400 demiş. Arkadaşım şok olmuş eşine anlatmış benim bir an önce şu borcumu ödemem gerek yoksa bu 200 TL 1000 TL olacak demiş. Ertesi gün Hayriye'yi evine çağırmış borcum ne kadardı demiş bu seferde "450 TL olması lazim bende unuttum ama onu düz yapalım 500 olsun" demiş. Ve bu Ayşe'nin maddi durumu kötü ve bunu da biliyor 😔 nasıl iletişimi kesecem peki? Sen nasıl kestin?

tanının bir önemi yok
Kesinlikle yardım alması gereken bir insan
Bahane bulmaya devam ederse bu durumları konuşup yüzleşmesini sağlayın
Sağlıklı değilsin senin için endişeleniyoruz diyin
Sizinle arkadaşlığı keserse de kessin
Ben aslında imalarda bulunuyorum "saçmalama adam evli yakında bebek müjdesini bile duyabiliriz bırak artık şunu" gibi bir sürü şeyler söyledim. Destek almasını da söyledim ama yok yani aynı şekilde devam. Sert bir şekilde böyle dan dan konuşmadım ama onu da denicem sizin dediğiniz gibi.

Benim de bir arkadaşım vardı. Eski sevgilisini unutamıyordu. Ayrıldığı için hatanın kendisinde olduğunu düşünüyordu. Adam başkası ile hayatını kurmak üzere evlenecek, bu arkadaş falcılarda geziyordu. Güya adamın evleneceği kadın adet kanını adama içirmiş onu kandırıyormuş. Adam hayatını kurmuş önüne bak, zaten sana karşı bir his olsa adım olur diyordum bu cevaplarım hoşuna gitmiyordu. Uzun yıllardır görüşmüyoruz. Sanırım evlenmedi, o adama hala takık mı bilmiyorum.
Yaa varya kesinlikle sizin arkadaş da bu saçma sapan düşünceler yüzünden hayatına kimseyi almadı. Benimki de öyle çünkü. Karısıni sevmiyor diyor. Nerden biliyorsun diyorum. Biliyorum işte kadın duygu sömürüsü yaptı yok adam normalde evlenmezdi ailesi evlen artık diye çok baskı yapti mecbur evlendi diyor. Okadar emin ki hâlâ beni seviyor diyor...

14 Şubat'ta hediye bekliyorum o çocuktan dedi diyorum. Fatma da şok geçirdi. Nasıl olur o çocuk bununla sevgili bile olmadı diye.

Fatma'ya anlattım randevu bulamamış diye. "Randevu alsa bile gidecek mi emin misin" dedi

Ayşe'yi arayıp bunu da sordum kadın şok geçirdi kocasına sormuş kocası da ben öyle bişey demedim onu nerden uyduruyor demiş. 😔 Ayşe ve Fatma bunları duyunca biliyorduk bazı konularda yalanlar söylediğini ama bu kadarını da bizde beklemiyorduk

Diğer kızlar da konuşursak iyice kendine kapanır onu tamamen kaybedebiliriz diyorlar.

Arkadaşınızla ilgili bir fikrim yok, ama Ayşe Fatma ve siz paso Hayriye dedikodusu çeviriyorsunuz bundan eminim. Alıntıladığım yerlerden de anlaşılıyor zaten. Hayriye'ye çok üzülüyor gibi yapıp her yaptığını söylediğini kendi aranızda dedikodu malzemesi yapmışsınız.

Peki hayatından nasıl çıkardın? Benim bu arkadaşımda hırsızlıkla ilgili hiç birşeyini yakaladım ama para konularında kendisini çok acindiriyor. Bizden borç para alıyor. Bana borcunu eksiksiz veriyor. Ama Ayşe ondan 200 TL borç almış. Geçenlerde sana borcum ne kadardı diye sormuş bu arada ayşe'de son dönemlerde iyice birşeylerin farkına varıyor benim gibi oyuzden borcunun 200 TL olduğunu bilerek sormuş. Hayriye'de 300 TL demiş. Arkadaşım belli etmemiş ertesi gün yine sormuş bu sefer de 400 demiş. Arkadaşım şok olmuş eşine anlatmış benim bir an önce şu borcumu ödemem gerek yoksa bu 200 TL 1000 TL olacak demiş. Ertesi gün Hayriye'yi evine çağırmış borcum ne kadardı demiş bu seferde "450 TL olması lazim bende unuttum ama onu düz yapalım 500 olsun" demiş. Ve bu Ayşe'nin maddi durumu kötü ve bunu da biliyor 😔 nasıl iletişimi kesecem peki? Sen nasıl kestin?

Birkere insan aldığı borcu bilir ve ne kadardı demez markete gidip birşeyler alıp borcumuz ne kadar der gibi olmuş 😂 hasta falan değil şark kurnazı arkadaşın var takıntılı ve kötü biri. Yinede borcunu ödemiş sana belkide tek ona sadık, eğer borç alırsa sizden sizde ona 200 verseniz bile 300 vermiştim deyin anlar o.
Bu tiplerle maddi konular asla yüz göz olmayın. Borç almam borç da istemem deyin. Param yok deyin bu kadar basit.
Ben yavaş yavaş iletişimi kestim ilgisizleştim yavaş yavaş soğukluk sokarak sonra sosyal medyadan çıkardım falan konuşma çabalarında soğuk oldum resmi vs. O şekilde çıkardım zaten hep çıkarcı ve kendini düşünen biriydi aldığı şeyleri geri getirmezdi unv okumadığı halde şu okulda şu bölümü okuyorum diyen biriydi. Sinir oldum artık soğudum yani,birtanesi de söylediği bir yalandan ötürü kaynanasına çıkardım hayatimdan beni zor durumda bıraktı gamaya gidiyorum diyerek başka yere gitmiş vs ben sevmem böyle hareketler birdaha kv kapımda görmek istemiyorum diye laps diye çıkardım hayatımdan.
İçine sinmeyen bir arkadaşlığı sürdürmek zorunda değilsin hasta olan doktora gitsin benim hayatımı etkilemesin.

Yukarıdaki yorumları okumadınız sanırım en çok benim onun için çırpınan hatta 2 erkek buna istek atmış onlari bile adam istek attırdı diyor o gün sabah ezanına kadar WhatsApptan yazıştık. Adam yeni evli seninle niye uğraşsın saçmalama dedim ama anlamıyor. Benim 5 yaşında, 19 aylık ve 5 aylık 3 tane çocuğum var. Bu kadar yoğunluğuma rağmen onunla da ilgilenmeye çalışıyorum. Daha ne tür ilgilenebilirim. İnanmış gibi de yapmıyorum destek al diyorum sıra yok vermiyorlar yoğunluktan dedi geçiştirdi 😔
Ahh o zaman size haksızlık etmişim.ozur dilerim. Üç tane çocuğunuz varmış bir de😥 çok üzüldüm.. elinden gelenin fazlasını yapıyorsunuz o zaman. Bu şekilde siz de yipranabilirsiniz.az görüşmek bana daha mantıklı geldi bubyuzden

Her arkadaşlık ömür boyu sürecek diye bir şey yok. Siz kendisinin vasisi velisi değilsiniz. Her şeye bahane buluyor katlayarak yalan söylüyor. Emekli maaş geliyor diye çalışmıyor, tembelin teki. Ne mecburiyetiniz var böyle birinin yükünü çekmeye? Ben bunu sadece çocuklarım için yaparım. Psikiyatriye varımı yoğumu her şeyimi harcarım ama sadece çocuklarım için. Eşim kardeşim, ben hasta değilim tedavi medavi istemem dese uğraşmam. Arkadaşınız tehlikeli biri ve ben olsam çocuklarımı bahane eder görüşmem gitmem gelmem.

İçten içe siz de sürecin parçası olmak istiyorsunuz. Yazdıklarınızdan detaylardan ben sıkıldım burada. Hayal dünyasında yaşıyor, şimdilik arkadaşlarından başkasına zararı yok ama bu şekilde giderse adamın evini evliliğini bozar. Biz bile böyle durumda adamları eleştiriyoruz, evlenmişsin etmişsin ne diye eskilerle iletişim kuruyorsun diye. Adam kendisini hatırlamamış bile ama hasta arkadaşınız detay üstüne detay koyar kurmaca hikayelerle çıkıverir ortaya.

Kendi kendinize teşhis koymadan önce şizofreni hastalığını araştırın lütfen. 10 senedir şizofreni olsaydı ve tedavi görmeseydi neler yapabilirdi bir okuyun.

Siz Hayriyeye içten içe inanılmaz kurulmuşsunuz. Var bir tuhaflık ama şizofreni değil. Onun hikayesini sizin ağzınızdan dinleyerek tanı koyamayız. Arkadaşlığınızı kesin. Bunun sizin değil onun iyiliği için söylüyorum. Yaptığınız şeyinde çok çirkin olduğunu düşünüyorum. İnsanlara kurulup kurulup tanı koyarken çok dikkatli olun, allah muhafaza en sevdiklerinizden görmeyin sonra.

Arkadaşınızla ilgili bir fikrim yok, ama Ayşe Fatma ve siz paso Hayriye dedikodusu çeviriyorsunuz bundan eminim. Alıntıladığım yerlerden de anlaşılıyor zaten. Hayriye'ye çok üzülüyor gibi yapıp her yaptığını söylediğini kendi aranızda dedikodu malzemesi yapmışsınız.
Çok garipsiniz! Ama yinede anlatayım ben yeni evlendigim dönemde bu adamla tanışıp sevgili oldular. Ben adamı bir kere gördüm denizde ama bir kere bile sohbetimiz olmadı çünkü onu arkadaşıma yakıştıramadım arkadaşımın beğendiği erkek tiplerinden farklı ve çok saygısız biriydi.

Sonrasında sevgililik dönemleri oldu o dönemlerde de ben anne olabilmek için çabalıyordum 5 yıl boyunca tedavi süreçlerimiz falan oldu. Yine Hayriye ile bu konuları konuşamadim hep yüzeysel biliyordum. Sonrasında benim çocuklarım oldu yoğun bir hayatın içine girdim. Ki hâlâ da öyleyim. Yani bu tür konuları eskiden çok fazla konuşamadık. Benim onları arayıp sürekli sormam aslında hayriyenin evlenmiş eski sevgilisinin hâlâ kendisini sevdiğini söylemesi hatta Instagram'dan istek atan başka erkeklerin bile o adamın attırdığını söylemesi beni tedirgin etti. Ve diğerlerini arayıp özellikle sormam gayet normal değil mi? Ki sorduğumda da onlarda şaşırıyor yani ufak tefek yalanlarının farkındaydım ama bu kadarını bilmiyordum diyor ikisi de ayrı ayrı farkına varmış. Ama ikisi de hayriyenin bu durumlarını birbirine söylemiyor ben sorunca söylediler ama onlar bu durumlar geçer gözüyle bakıyormuş. Ciddi durum olduğunu bana anlattıklarını söyleyince anladılar. Ama şuan da biri diyor ki tamam konuşalım diğeri de ozaman bize artık hiç birşeyini anlatamaz güveni gider onu kaybederiz diyor

Birkere insan aldığı borcu bilir ve ne kadardı demez markete gidip birşeyler alıp borcumuz ne kadar der gibi olmuş 😂 hasta falan değil şark kurnazı arkadaşın var takıntılı ve kötü biri. Yinede borcunu ödemiş sana belkide tek ona sadık, eğer borç alırsa sizden sizde ona 200 verseniz bile 300 vermiştim deyin anlar o.
Bu tiplerle maddi konular asla yüz göz olmayın. Borç almam borç da istemem deyin. Param yok deyin bu kadar basit.
Ben yavaş yavaş iletişimi kestim ilgisizleştim yavaş yavaş soğukluk sokarak sonra sosyal medyadan çıkardım falan konuşma çabalarında soğuk oldum resmi vs. O şekilde çıkardım zaten hep çıkarcı ve kendini düşünen biriydi aldığı şeyleri geri getirmezdi unv okumadığı halde şu okulda şu bölümü okuyorum diyen biriydi. Sinir oldum artık soğudum yani,birtanesi de söylediği bir yalandan ötürü kaynanasına çıkardım hayatimdan beni zor durumda bıraktı gamaya gidiyorum diyerek başka yere gitmiş vs ben sevmem böyle hareketler birdaha kv kapımda görmek istemiyorum diye laps diye çıkardım hayatımdan.
İçine sinmeyen bir arkadaşlığı sürdürmek zorunda değilsin hasta olan doktora gitsin benim hayatımı etkilemesin.
Ben bir kaç kere daha destek alması konusunda ısrarcı olucam yine sallamazsa mesafemi koyarım yapabileceğim bişey kalmaz. Tamamen kesemem 😔 sadece yaşlı ve hasta bir annesi var. Ve her seferinde biz kardeşiz diyor.

Ben bir kaç kere daha destek alması konusunda ısrarcı olucam yine sallamazsa mesafemi koyarım yapabileceğim bişey kalmaz. Tamamen kesemem 😔 sadece yaşlı ve hasta bir annesi var. Ve her seferinde biz kardeşiz diyor.

Güvenmediğim insanla kardeş olamam zaten ama annesi ile görüşmeye devam edebilirdim tercih senin bence kadın kendini sorunlu görmüyordur ki gitsin. İnsan birine 10 yıl takıntı yapmayı nasıl başarır mesela çok ilginç. İnşallah bir yol ve aksiyon alırsınız.

Ahh o zaman size haksızlık etmişim.ozur dilerim. Üç tane çocuğunuz varmış bir de😥 çok üzüldüm.. elinden gelenin fazlasını yapıyorsunuz o zaman. Bu şekilde siz de yipranabilirsiniz.az görüşmek bana daha mantıklı geldi bubyuzden
Yemin ederim şuan içime daha çok dert oldu. Çünkü bu arkadaşım gerçekten çok yalnız. Yani hayatında ille de bir erkek olmak zorunda değil ama onun hayatı tamamen o adam. Benim arkadaşım için üzülüp buraya konu açmam da dedikoducu ilan edildim. Sizin için demiyorum yanlış anlamayın
Her arkadaşlık ömür boyu sürecek diye bir şey yok. Siz kendisinin vasisi velisi değilsiniz. Her şeye bahane buluyor katlayarak yalan söylüyor. Emekli maaş geliyor diye çalışmıyor, tembelin teki. Ne mecburiyetiniz var böyle birinin yükünü çekmeye? Ben bunu sadece çocuklarım için yaparım. Psikiyatriye varımı yoğumu her şeyimi harcarım ama sadece çocuklarım için. Eşim kardeşim, ben hasta değilim tedavi medavi istemem dese uğraşmam. Arkadaşınız tehlikeli biri ve ben olsam çocuklarımı bahane eder görüşmem gitmem gelmem.

İçten içe siz de sürecin parçası olmak istiyorsunuz. Yazdıklarınızdan detaylardan ben sıkıldım burada. Hayal dünyasında yaşıyor, şimdilik arkadaşlarından başkasına zararı yok ama bu şekilde giderse adamın evini evliliğini bozar. Biz bile böyle durumda adamları eleştiriyoruz, evlenmişsin etmişsin ne diye eskilerle iletişim kuruyorsun diye. Adam kendisini hatırlamamış bile ama hasta arkadaşınız detay üstüne detay koyar kurmaca hikayelerle çıkıverir ortaya.

Kendi kendinize teşhis koymadan önce şizofreni hastalığını araştırın lütfen. 10 senedir şizofreni olsaydı ve tedavi görmeseydi neler yapabilirdi bir okuyun.
Evet şizofreniye baktım bu arkadaşım sanırım yalan söylemeyi huy edinmiş 😔
Siz Hayriyeye içten içe inanılmaz kurulmuşsunuz. Var bir tuhaflık ama şizofreni değil. Onun hikayesini sizin ağzınızdan dinleyerek tanı koyamayız. Arkadaşlığınızı kesin. Bunun sizin değil onun iyiliği için söylüyorum. Yaptığınız şeyinde çok çirkin olduğunu düşünüyorum. İnsanlara kurulup kurulup tanı koyarken çok dikkatli olun, allah muhafaza en sevdiklerinizden görmeyin sonra.
Yorumlari okumadan atlamayın lütfen teşekkür ederim inşallah sizinde başınıza gelmez 👋🏻

Gerçekten arkadaş seçebilmek çok önemli. Şu insanın konusunu ve yorumlarını okurken hayriyeyi bıraktım konu sahibine acıdım. Düşünsenize böyle birisiniz ve kendinizle yaşamak zorundasınız. Vahşet.
Yok intihar eder diye üzülüyormuşta bilmem ne. Allah hepimizi böyle insanlardan korusun. Çok yazık.

Güvenmediğim insanla kardeş olamam zaten ama annesi ile görüşmeye devam edebilirdim tercih senin bence kadın kendini sorunlu görmüyordur ki gitsin. İnsan birine 10 yıl takıntı yapmayı nasıl başarır mesela çok ilginç. İnşallah bir yol ve aksiyon alırsınız.
Malesef annesiyle bizi çok samimi tutmuyor. Annem hasta oyuzden sizi eve davet edemiyorum diyor her seferinde. Annem çok pimpirikli diyor hastalıktan çok korkuyor diyor ama biz çağırdığımızda bizlere geliyor. Annem izin vermiyor her yere diyor ama heryere gidiyor. Geçen 10 gün önce benim eşim şehir dışına çıktı bende Ayşe ve Fatma'ya akşam bize gelin dedim Hayriye akşam olunca annem izin vermez der gelmez dedim. Çağırmadım. Normalde mutlaka çağırırdım onu annem izin vermez diyerek geleceğini biliyordum ama bu sefer onun gibi davrandım. Diğer kızlardan duyarsa da annen izin vermez diye çağırmadım diyecektim ama sanırım duydu gibi c.tesi günü görüştük yine bana biraz mesafeli gibi geldi. Bende anlamamazlıktan geldim. Ama yinede üzülüyorum tamamen kopamam diye düşünüyorum biraz yol alabilirim inşallah.

Ya şu isimleri Ayşe Fatma Hayriye yapmayın ya. Evde şarkıyı söyleyip duruyorum sonra. 🙈

Ben böyle insanlardan korkuyorum ya. Üzerinize iftira atması için size de takması yeterli. Hastalığı neyse ne. İntihar da etmez bence. Allah korusun tabiki ama etse adam evlenince ederdi. Biraz uzak durun. Üç çocuğunuz var, sizi de delirtir. Aklınız size lazım değil mi?
İsimleri karıştırmamak için şarkıdan dolayı öyle koydum 🤭 Allah korusun ya inşallah öyle bişeyler yaşamam. Buraya bu konuyu açınca bende tedirgin oldum hiç düşünmediğim şeyler yazıldı. Allah korusun.

X