Arkadaşınızın işi düştüğünde sizi aramasi

beni de dun turkiyedeyken evime birkac kez temizlige gelen abla resmen taciz etti “acik ogretim lise sinavi var cozer misin, sen anlarsin sen cozebilir misin, kizim icin cok onemli cozebilir misin” diye. hayir dedikce usteledi en son ben kendisine musait degilim isim gucum var buna ayiracak vaktim yok dedim kapattim.

vaktim yok deyince anlamayan insana bir daha cevap vermeyin, zaten arkadasiniz da degilmis.

Anlaşılan insanları faydalı ise etrafında tutan bir insan. Sizde onun size daha önce yaptığı gibi döktürdüğü paragrafa ve yeni atacağı mesajlara asla cevap vermeyin. Kibarlık yapıp bahane uydurursanız başka bir gün başka bir istekle karşınıza çıkar. Hatta yerinizde olsam mesajlarına görüldü atar cevap vermezdim. Belki aklı başına gelir.

Ocak sonuydu onların da sınavları yav. Bütünlemeler mi sarktı acaba? Aman her neyse.

Girmeyin konu sahibi, işim var uygun değilim deyin geçin cevap bile vermeyin hatta. O sınavlara para karşılığı giriyor insanlar 😂
Atatürk üni benim bitti Eskişehir de bitti şuan lise açıklarının oluyor diye biliyorum ben üniversite yalan bence😄

Boşver bahane bulma. Hayatınızda çok etkin bir insan da değil madem açıkça yaz istemiyorum diye. Herkes kendi sınavına çalışıp girsin. Mecbur değilsin

Bence buraya yazdığınız gibi yazın ve sonrasında ne yazarsa yazsın cevap vermeyin . Özür dilerim farketmedim vs derse ona göre hareket edersiniz .

Açık öğretim lise sınavları online yapılıyor pazartesi bitiyor gece 23.59 da bitiyor açıkça benim uğraşacak zamanım yok yazın

Kimsenin yerine sınava girmeyin. Çocuğu kendi oturup çalışsın. Direk soruları size atacak siz de cevaplayacaksınız oh ne güzel. Süreli oluyor zaten o sınavlar. 30 soru 40 dk miydi neydi. Bilmiyorum kızın girdiği sınav da o mu ama yardım etmeyin. Zaten işi düşünce gelene hiç yardım etmeyin.

Bana da çok kişi çeviri vs gönderiyor wp ‘den . Biraz faydacı düşünüyorum bu konuda ve kullanıldığımı hissettiğim kişilere çeviri ücretini söylüyorum . Kabul ederse çeviriyorum . Geçen gün , yıllar önce abla nolur bakıcım hastalanmış 2 gün oğluma bak dediğim ama ayyy benim günüm var ona hazırlanmam lazım diyen komşum geldi ve vize vs işleri için dilekçe yazmışlar çevirmemi istedi . Ben de şöyle bir baktım 150 TL olur bu çeviri dedim . Paraya ihtiyacım olduğu için değil sırf o zaman bana yardımcı olmadığı için . Ama kabul etti . 150 TL getirdi dilekçesini götürdü.

Sizi kullanmak için işi düştüğünde arayan insanların yüzlerine ne olduklarını söylemekten ve hayatınızdan çıkarmaktan çekinmeyin. Bahane bulursanız sadece karşınızdakinin tafrasını çeker ve tekrar işi düştüğünde aramak için ona yüz verirsiniz.

Meraba arkadaslar..Bir arkadasim var eski is yerimden taniyorum..Nisanı oldu gittim,nikahi oldu gittim düğününe gittim cocugu oldu gittim benim ne düğünüme ne kina geceme hicbirseyime gelmedi.Cocuklarini bahane etti.Yine küslük yapmadim ama ona gore davranirim yine de.Şimdi kiz kardesi acik ogretim online olarak sinava girecekmis ingilizce sinavinda yardimci olur musun ben sorulari sana atayim sen de cevaplarsin cok zamanini almaz yazmis..Ben de evimizde tadilat var onu soyledim sonra tamam canim sagol yazmis daha cevap vermeden dokturmus sen yanlis anladin sanirim hani ders vermek degil de sadece sinav icin falan yazmis bir paragraf .Normalde whatsapp durumuna bir sey koyunca bir yorum bile yazsam cevap vermez ama isi dustugunde paragraf yaziyor resmen..Ben yurt disinda yasiyorum ne zaman bitiyor bu sınavın suresi..Kesinlikle yardimci olmak fln istemiyorum ne diyebilirim bahane olarak..Zaten h sonu esim evde benim de burda ehliyet kursum var evimde tadilat var degmeyen biri icin fedakarlik yapmak istemiyorum acikcasi..
Bahane söylemenize gerek sizin yazdığınız şeylere cevap vermeyen kişiyi ciddiye almayın. Cevap bile vermeyin zaten vaktinizin olmadığını belirtmişsiniz, başının çaresine baksın. Üniversiteyi size güvenerek okumuyorlardır herhalde, kırsın dizini çalışsın ve adam kullanmaktan vazgeçsinler. Böyle böyle düşer yakanızdan

Bence başında hata yapmışsın içindekileri zamanında söylemeyerek yanlış kişiye yanlış değeri veriyosun tamamen hayatından çıkartmalısın. Konuşmak için sana kattığı şeyleri düşün yanında mı değil mi ? Açıklama yapmanında hiç anlamı yok yapamıyorum de geçsin bu kadar önemsemenin anlamı ne ki şu saatten sonra. Sadece sorunlarını zamanında konuşup ya çözümle yada sil tek tavsiyem bu
Söyledim canım kusura bakma senın hiçbirşeyine gelemedim dedi cocuklardan.Ben de çocuklar bahane degıl dedım annesı bır sokak ılerde annene yıne bırakabılırdın gelmek ısteyınce ınsan öyle bır gelıyorkı dedım..Benim hiçbirşeyine gidemediğim bir baska ortak arkadasımız sagolsun cok uzaktan kına geceme gelmıstı onu ornek verdım vs hepsını söyledım ondan sonra evıne davet ettı hazırlık yapmıs sonra takı olarak 250 tl verdı ben de esı ıssız vs dıye almadım gerı cevırdım..Benım ıcın gelmesı onemlıydı takıda degılım asla

Meraba arkadaslar..Bir arkadasim var eski is yerimden taniyorum..Nisanı oldu gittim,nikahi oldu gittim düğününe gittim cocugu oldu gittim benim ne düğünüme ne kina geceme hicbirseyime gelmedi.Cocuklarini bahane etti.Yine küslük yapmadim ama ona gore davranirim yine de.Şimdi kiz kardesi acik ogretim online olarak sinava girecekmis ingilizce sinavinda yardimci olur musun ben sorulari sana atayim sen de cevaplarsin cok zamanini almaz yazmis..Ben de evimizde tadilat var onu soyledim sonra tamam canim sagol yazmis daha cevap vermeden dokturmus sen yanlis anladin sanirim hani ders vermek degil de sadece sinav icin falan yazmis bir paragraf .Normalde whatsapp durumuna bir sey koyunca bir yorum bile yazsam cevap vermez ama isi dustugunde paragraf yaziyor resmen..Ben yurt disinda yasiyorum ne zaman bitiyor bu sınavın suresi..Kesinlikle yardimci olmak fln istemiyorum ne diyebilirim bahane olarak..Zaten h sonu esim evde benim de burda ehliyet kursum var evimde tadilat var degmeyen biri icin fedakarlik yapmak istemiyorum acikcasi..

Ayni boyle bir parazit vardi hayatimda. Ne zaman isi düsse arardi. Kahve icerken, disari cikarken ne hikmetse hic aklina gelmezdim. En son her seyi saydim döktüm cikardim hayatimdan. Ne degisti derseniz; hayatinda oyle de yoktum boyle de yokum. Ama simdi icim rahat, kafam dinc, yine ne isteyecek acaba diye dusunmuyorum.

Ama size tavsiyem icinizi bir guzel dokun, ne oldugunu bilsin. Yoksa boyleleri bir de kendi kendine kustu, tribe girdi diye uste cikiyorlar. Yasadiklarimdan biliyorum.

X