arkadaşlar bir problemim var. kıskanç sevgilimi nasıl dize getiririm? yada yoluma mı bakayım? detayları açıklamaya yazıyorum?

onun beni çok sevdiğini bana kıyamadığını biliyorum çünkü ona rağmen evime kadar bıraktı çantamı taşıdı tüm gün boyunca gerçekten çok sevdiğini biliyorum
Tam üç yılımı kendimi böyle keriz gibi avutarak geçirdim. Ve çok daha fazlasını yapan bir adamdı ilgiyse ekstrasi, her an yanimdaysa cok daha fazlası kahrımi çekti çok şeyimi cekti ama kiskancligida keza böyleydi. Hayır sevgilin seni sevmiyor senin sevgilin sen onun şartlarına EVET dediğinde seni seviyor hayır dediğinde senden kötüsü olmayacak ne fazla ne eksik benim yaşadığım şeyler. Ve sonunda da seni terk edecek çünkü gözü dışarıda.

676A6C3C-F415-4C97-A1ED-C57162B2341C.jpeg

İnsanlar ancak kendileri isterse değişebilir. Kimse kimseyi değiştiremez.
Bir de sizin ilişkiniz daha çok yeni değil mi ya? Çok erken değil mi böyle emin konuşmak için?
Yok 2 seneyi geçti.o beni tek eşli yapan kişi.aynı anda idare etmeye çalışıyordum.normal sevgililik nedir bilmiyordum ben.adam beni düzeltince kendi de düzeldi.gerçi evet onun gerekçeleri geçerliydi ama tam olarak aynı şey olmasa da baştan da kıskanç ve darlayıcıydı.seviyorsanız 1 seneye kadar bekleyin bence.hep evliliklerde falan da 1 sene oturması açısından önemli derler.içiniz ısındığı biri de kolay bulunmuyor.ciddi bir rest çekin.bence peşinizden gelecektir.en az 1 hafta hiç dönüş yapma.kararlı olduğunu anlaması gerek.sonra istiyorsan bir kere daha bak duruma.

Bir de nasıl dize getirebilirim yazmışsınız. Birisi dize getirilmiş zaten de o kişi sevgiliniz değil. Babanız karışıyor mu giydiğiniz tayta veya erkek arkadaşlarınıza? O giyme gitme gelme dese isyan çıkarırsınız ama ayının teki yapınca sevgilim beni çok seviyo ondan yapıyooo. Adam da ne kuruluyordur, yapma diyorum yapmıyor giyme diyorum giymiyor, giyerse de ağzıma geleni söylüyorum diye.

tayt giyilmeyecek demedim mi falan dedi.
Bana şu lafı edecek adamı daha "ta.." derken bırakır giderim, o cümleyi tamamlayamaz bile.

Siz kendinizi böyle tahakküm altına girecek aciz bir varlık olarak gördüğünüz müddetçe, daha çooook ezen çıkar. Siz çocuk musunuz, bu herif sizin ananız-babanız mı, ne haddine giysilerinize karışmak?! Niye izin veriyorsunuz size böyle davranmasına?!

Çok şükür KK beni bugün de delirtmeyi başardı.
Gideyim papatya tarlalarına atayım kendimi.

Yok 2 seneyi geçti.o beni tek eşli yapan kişi.aynı anda idare etmeye çalışıyordum.normal sevgililik nedir bilmiyordum ben.adam beni düzeltince kendi de düzeldi.gerçi evet onun gerekçeleri geçerliydi ama tam olarak aynı şey olmasa da baştan da kıskanç ve darlayıcıydı.seviyorsanız 1 seneye kadar bekleyin bence.hep evliliklerde falan da 1 sene oturması açısından önemli derler.içiniz ısındığı biri de kolay bulunmuyor.ciddi bir rest çekin.bence peşinizden gelecektir.
Yok inanmıyorum biri Ferhans'ın hesabını ele geçirmiş. Kadınlara rest çekin, evliliklerde 1 sene oturmasını bekleyin mi? Hemcins yüceltmesi ve Ferhans, nasıl olur?

Kızlar benim sevgilim kıskanç bir insan, onu çok seviyorum ama beni zora sokuyor bazen. Yani kısıtlama yapmıyor kızlar varken istersen sabaha kadar takıl diyor ama ortamda erkek varsa bensiz buluşma diyor benim zaten tek tük arkadaşım var erkek olarak ona kalsa onlarda olmasın hayatımda. Bu konuda empati kurmaya çalışıyorum onun sadece bir tane kız arkadaşı var o da bizim ortak arkadaşımız zaten o konuda ona tamamen olmasa da uyum sağlamaya çalışıyorum. Ama kıyafet konusunda da çok darlanıyorum ben normal şartlarda gerçekten açık giyinen bir insan değilim açık giyinmeyi de çok sevmiyorum ama arada bir güzel hissetmek istiyorum çok kısa olmasa da bazen diz üstü giyiyorum. Nerede ne giymem gerektiğini çok iyi biliyorum buna rağmen karışıyor. Dün spordan çıktığım gibi gittim yanına tayt giydim üzerine çok bol kalça altında kalan bir t-shirt giydim. Ona rağmen bir afra tavralar bir tavırlar en sonunda sordum ne yani ne oluyor diye niye tayt giydim tayt giyilmeyecek demedim mi falan dedi. Ben de hep giyiyordum noluyor sana hayırdır diyince daha çok sinirlendi. Neyse biz hiç konuşmadık eve gidene kadar. Eve gidince mesajda bayağı içimi döktüm uzunca bir paragraf yazdım. Onun bana dediği şey şu "Bunun üzerine tek cümle kurmak uygun olur. İnşallah bu yaptıklarımı kavradığında çok geç olmaz" sinirlendim haliyle. Neyse kızlar uzatmak istemiyorum onun beni çok sevdiğini bana kıyamadığını biliyorum çünkü ona rağmen evime kadar bıraktı çantamı taşıdı tüm gün boyunca gerçekten çok sevdiğini biliyorum ama gerçekten dün "hata mı yapıyorum devam ederek" diye düşündürttü. Çevremdeki insanlarda kıskançlığının farkında ve onlarda sürekli beni uyarıyorlar. İkimizde 26 yaşındayız ben 5 yıldır iş hayatındayım o hala okuyor son sınıfa geçti. Bölümünden iş bulacağı meçhul çevremdekiler de bunun farkında hala okunur mu ne zaman düzene girecek askerliği de duruyor falan diyorlar. Çoğu insan değmeyeceğini düşünüyor ailem bu yüzden istemiyor ama ben onu çok seviyorum ben onu destekliyorum fakat üzerime çok geliyor. Acaba sevgiden gözüm mü kör oldu falan diyorum. Ne yapacağımı çok şaşırdım.

Edit: Yaa kızlar kızmayın bana ben çok tecrübeli değilim bu konularda, normalde lafımı esirgemeyen insanım zaten ama bu dediklerinizin farkındayım sadece değişme umudu hiç mi yok onu merak ettim. ben onu seviyorum ama gerçekçi bir insanım sonumuzu tahmin edebiliyorum ama seviyorum diye belki değişebilir mi umuduyla akıl danışmak istemiştim
26 yas cok buyuk bir yas degil ama şoyle bir durum var hala okumasi sikinti hala bir meslek sahibi olamamasi sikinti askerlik hadi bedelli yapti ilerde cikti aradan diyelimde diger ikisi sorun.birde boyle kiskancliklar hos degil ilerde cok sorun yasarsin.esimde boyleydi gozume ne hos gelirdi seviyor sahipleniyor bak kizsada arabayla eve birakiyor bekliyor diye. Nasil salakmisim.26 yasinda biri olarak sizin daha olgun davranmaniz bu kiskancliga papuc birakmamaniz lazim ben bu hatalara dustugumde 20 li yaslardaydim.evlendigimde 27 ydim.evlendigim ilk sene dank etti. Yani ben 27 yasinda akillanmis olmustum.simdi kac senelik evliyiz umrumda dahi olmaz birsey desin on tane söylerim hic altta kalma bastan koy tavrini.esim benimle başedemiyor diye susuyor artik ama seninki oyle cikmayabilir bana kalsa ayrilmaniz daha mantikli hakkinizda hayirlisi olsun

Değişmez. İşi gücü olan biri olduğun için geçim kaynağı gibisin başkası kapar diye korkuyordur. Ya bi de kadın erkek eşitliği diyoruz, çanta taşımak neden? böyle şeylere tav olmayın, bavul değil ya neticede. Eve eşlik etmesi de bekçi gibi tepende dikilmek için.

gerçi evet onun gerekçeleri geçerliydi ama tam olarak aynı şey olmasa da baştan da kıskanç ve darlayıcıyd
Ferhan adam başkalarıyla cinsel ilişki yaşadığını bildiği için darlamış olması normal değil mi?
işi yok diye istemiyordun sen yatakta çok iyi diye elinde tutuyordun.

Yazık kendi kimliğinden ve kişiliğinden ödün veren kadınlara acıyorum. Pis zihniyetli olmasa bu kadar koruma altına almaz kendisi ayran budalası gibi bu kadınlara bakıyor çünkü hiç şaşmaz...Fanusta yaşayın olmadı 😂

Yok inanmıyorum biri Ferhans'ın hesabını ele geçirmiş. Kadınlara rest çekin, evliliklerde 1 sene oturmasını bekleyin mi? Hemcins yüceltmesi ve Ferhans, nasıl olur?

Bence sempati toplamaya çalışıyor yalnız kaldı kimse takmıyor ondan.

özgüvensiz
okul ve iş konusundan bi ezikliği var zaten
muhtemelen güzel de bir kızsın yani giderin vardır en azından onun da kompleksi üzerinde
senin sosyal ilişkilerinde var onun pek yok gibime geldi
çöp bu, bundan bi yol olmaz.

Bir de nasıl dize getirebilirim yazmışsınız. Birisi dize getirilmiş zaten de o kişi sevgiliniz değil. Babanız karışıyor mu giydiğiniz tayta veya erkek arkadaşlarınıza? O giyme gitme gelme dese isyan çıkarırsınız ama ayının teki yapınca sevgilim beni çok seviyo ondan yapıyooo. Adam da ne kuruluyordur, yapma diyorum yapmıyor giyme diyorum giymiyor, giyerse de ağzıma geleni söylüyorum diye.
yorumun alnı olsa da öpsem ya
babanın rahatsız olmadığı bi kıyafet konusundan özellikle, elin adamının rahatsız olmaya hakkı yok
bıraksınlar şu sevgilim beni çok seviyo kıyamıyo ayaklarını
bu dünya üzerinde kızını en çok sevip koruyabilecek adam babadır
gerçekten kızının iyiliğini düşünen, koşulsuz şartsız onun için canını bile verebilecek tek erkektir
babanın laf etmediği kıyafete elin adamı laf ediyorsa orda bi durup düşüneceksin
babamdan görmediğim ikazı sen kim oluyorsun da bana yapabiliyorsun demek lazım

Kızlar benim sevgilim kıskanç bir insan, onu çok seviyorum ama beni zora sokuyor bazen. Yani kısıtlama yapmıyor kızlar varken istersen sabaha kadar takıl diyor ama ortamda erkek varsa bensiz buluşma diyor benim zaten tek tük arkadaşım var erkek olarak ona kalsa onlarda olmasın hayatımda. Bu konuda empati kurmaya çalışıyorum onun sadece bir tane kız arkadaşı var o da bizim ortak arkadaşımız zaten o konuda ona tamamen olmasa da uyum sağlamaya çalışıyorum. Ama kıyafet konusunda da çok darlanıyorum ben normal şartlarda gerçekten açık giyinen bir insan değilim açık giyinmeyi de çok sevmiyorum ama arada bir güzel hissetmek istiyorum çok kısa olmasa da bazen diz üstü giyiyorum. Nerede ne giymem gerektiğini çok iyi biliyorum buna rağmen karışıyor. Dün spordan çıktığım gibi gittim yanına tayt giydim üzerine çok bol kalça altında kalan bir t-shirt giydim. Ona rağmen bir afra tavralar bir tavırlar en sonunda sordum ne yani ne oluyor diye niye tayt giydim tayt giyilmeyecek demedim mi falan dedi. Ben de hep giyiyordum noluyor sana hayırdır diyince daha çok sinirlendi. Neyse biz hiç konuşmadık eve gidene kadar. Eve gidince mesajda bayağı içimi döktüm uzunca bir paragraf yazdım. Onun bana dediği şey şu "Bunun üzerine tek cümle kurmak uygun olur. İnşallah bu yaptıklarımı kavradığında çok geç olmaz" sinirlendim haliyle. Neyse kızlar uzatmak istemiyorum onun beni çok sevdiğini bana kıyamadığını biliyorum çünkü ona rağmen evime kadar bıraktı çantamı taşıdı tüm gün boyunca gerçekten çok sevdiğini biliyorum ama gerçekten dün "hata mı yapıyorum devam ederek" diye düşündürttü. Çevremdeki insanlarda kıskançlığının farkında ve onlarda sürekli beni uyarıyorlar. İkimizde 26 yaşındayız ben 5 yıldır iş hayatındayım o hala okuyor son sınıfa geçti. Bölümünden iş bulacağı meçhul çevremdekiler de bunun farkında hala okunur mu ne zaman düzene girecek askerliği de duruyor falan diyorlar. Çoğu insan değmeyeceğini düşünüyor ailem bu yüzden istemiyor ama ben onu çok seviyorum ben onu destekliyorum fakat üzerime çok geliyor. Acaba sevgiden gözüm mü kör oldu falan diyorum. Ne yapacağımı çok şaşırdım.

Edit: Yaa kızlar kızmayın bana ben çok tecrübeli değilim bu konularda, normalde lafımı esirgemeyen insanım zaten ama bu dediklerinizin farkındayım sadece değişme umudu hiç mi yok onu merak ettim. ben onu seviyorum ama gerçekçi bir insanım sonumuzu tahmin edebiliyorum ama seviyorum diye belki değişebilir mi umuduyla akıl danışmak istemiştim
kıskanç diyorsun nasıl değişecek kıskanç bi insan işi gücü. yok hala okuyor askerlik yok yani öylesine geziyorsunuz ve bu kadar kıskançlık fazla özgüveni mi düşük nedir

yorumun alnı olsa da öpsem ya
babanın rahatsız olmadığı bi kıyafet konusundan özellikle, elin adamının rahatsız olmaya hakkı yok
bıraksınlar şu sevgilim beni çok seviyo kıyamıyo ayaklarını
bu dünya üzerinde kızını en çok sevip koruyabilecek adam babadır
gerçekten kızının iyiliğini düşünen, koşulsuz şartsız onun için canını bile verebilecek tek erkektir
babanın laf etmediği kıyafete elin adamı laf ediyorsa orda bi durup düşüneceksin
babamdan görmediğim ikazı sen kim oluyorsun da bana yapabiliyorsun demek lazım
Benim ilkokul mezunu ve doğu kökenli babam biz ne giysek gururla gezdirirdi yanında. Halalarım dedikodu yapınca kesin sesinizi karışmayın kızlarıma derdi. Anne babamla giysi almaya gidince biz sorsak bile yorum yapmazlardı, siz giyeceksiniz kızım derlerdi. Ben de aynısını kızlarıma yapıyorum, ne isterlerse kendilerine ne yakıştırırlarsa giyerler mık demem. Eşim de hiç karışmaz. Elin terbiye görmemiş ayısı gelip kızıma höt zöt yapacak, giyemezsin diyecek...Aklını alırım onun, paralarım valla.

Yola getiremezsiniz, deve-diyar durumu yaşanır bu tarz durumlarda.
Bağımlılığı olan
Kıskanc,
Cimri
Narsistik özellikler sergileyen 4 grup asla değişmez.

Değişmez. Boyle bir flortum olmustu nereye gitmek istersen oraya ben gotureyim ben alayim birakayim işi gucu yok gibi özel soforluk yapacak, ne istersen önüne gelecek buna benzer cok şey.
Bu adamlar önüne dünyalari bile serer ama karşiliginda sizden butun ozgurluğunuzu istiyorlar.
Altin kafese koyulmak istiyorsaniz buyrun, ama sizi altin kafese koyup kendileri disardaki kuşlara yem atmaya etmekte isteyebiliyorlar. 🤗

Uzaklaş..

Hangi sevgiliniz Ferhans? Ay yoksa bu sefer tamam mı, hem sevişgen hem centilmen hem zengin hem de sizi el üstünde tutan birini yakaladınız mı?

Konu sahibi, beni çok seviyor kıyamıyor falan bunlar bize komik geliyor. O kadar çok okudum ki böyle açılan konu. Sizi elinde şekillendirdiği oyuncağı gibi görüyor. Şekli vermeyince de kızıyor bozuluyor. Siz aynen böyle düşünmeye davranmaya devam edin. Yarın o taytı boynunuza dolar, öbür gün de sen nasıl benden habersiz evden çıktın der üstünüze yürür. Kıyamıyormuş... aynen.
Başına gelmiş gibi yazmışsın.🙄

Olgunlaştım.30 yaş sendromu gibi birşey oldu galiba.ben de şaşırdım😀

X