arkadaslar hiç ummadiginiz anda eski erkek arkadasi dönen var mi??

kızlar benim durumum farklı biz onunla akrabaydık aramızda altı yaş vardı ve halalarıma diyormuş kız bulun gelip isteyelim ve bu arada bende faceden arkadaştı bir gün konuştuk hatta buraya da yazdım yanlış mı hissediyorum diye yazmıştım neyse bir buçuk ay face tel mesaj konuştuk bana evlenmek için tanıştığını yani niyetinin ciddi olduğunu söyledi birbirimizi camdan gördük o şuan mardinde görevde izmire gelir görüşürüz falan dedi bu arada her gün mesajlaşıyorduk ben biraz fazla üstüne düştüm bulunduğu ortamdan dolayı sınırda çalışıyordu korkuyordum. bana hayatım canım cicim demeler çok ilgileniyordu iki üç kez tartıştık gece barışmadan uyumadık sabah günaydınlar falan filan sonra bu köyüne gitti yıllık izni vardı orda biri ile tanışmış kız bizim oralı. onu eklemiş o mu bunu eklemiş bilmiyorum. bir şekilde tanışmışlar bir gün faceden geldi hoşgeldin dedim başladı bana bağırmaya bir rahat bırak nefes alayım öldüm bildiğin gibi değil dedi. kızdı sonra bir şarkı paylaşmış kız demiş kim bu talihli şanslı buda sende biliyorsun falan filan yazmış ben bunu gördüm deli oldum dedim hayatından başka biri mi var evet dedi sende umarım mutlu olursun dedi. artık senle görüşmek istemiyorum anlayışla karşıla dedi. ben sustum hiçbirşey yazmadım.
şok olmuştum. çünkü sonra sahte bir hesap açtım bu kıza mesaj attım utanmıyormusun başkasının sevgilisini ayartmaya bu kızda bizimkisini demiş. bir merhabanın bedeli bu mu olmalıydı. falan bu da iki gün sonra beni aradı benim görüştüğüm biri var biri ona mesaj atmış senmisin sensen söyle yoksa savcılığıa vereceğim önce inkar ettim sonra itiraf ettim benim dedim. telde konuştuk yaptığım hoşuna gitmiş olacak ki güldü sonra dedi biz yapamazdık mutsuz olacaktık hayata bakışımız farklı falan dedi. dedim o zaman neden hoşlandığnıı falan ima ettin neden hayatım canım cicim dedin o kadar ilgilendin ben mesaj atmayınca neden sen attın dedim. hata ettim bağışla elin öpeyim dedi gayri ciddi geldi bana tamam faceden sil o zaman dedim. neyse ben o gece faceyi açtım edim istersen kızdan özür dilerim ya da sen dile kendimi küçük düşürdüm. dedim. bu rezil ettin beni kadın düşkünü gibi gösterdin adını bile duymak istemiyorum siliyorum dedi ve sildi hiçbir şey demedim yine ve çok üzüldüm çokk hemde sonra iki gün sonra bunun iş çıkışı saatinden biri üç kere numara yoktan aramış mı artık çaldırmış mı bilmiyorum duymamışım. sonra faceden bunun kuzeni var onun bir şarkısını beğenmiştim bu da onun resmini beğenmiş ben burdayım der gibi. o gün bugündür bir ses seda yok kendimi aptal gibi hissediyorum bana bir akıl verin :KK43:

Bende erkek arkadasmdan ayrldm daha dogrusu terk ettı benı daha öncelerı tartısmalarmzda ayrlmayı dıle getırıyordum o da cok üzülüyordu ben aklmdan gecırmıyorken sen benden wazgecıyosun dıye en son 1 ay ızmıtte staj yaptı dogum günümüzde beraberdk her sey cok güzeldi ıkımıznde dogum günüydü stajı bttkten sonra yorgunluk wardı üzernde zaten bı an önce stajının btmesnı ıstıyordu cok skılmstı aılesnın yanına döndü aramız ıyıydı ama bunalmstı herseyden benle ılgılenmıyordu ılgszdı bende stem edıyordum bı gün oldugum yerde 2 saat tel cekmedı haber weremedm bna kzdı ckıstı benı tersledı bende böyle davranmaya devam edersen msj atmayacagmı söyledm 1 saat kadar msj atmadm daha sonrakı günde tartıstk bırbırmızı tersledk ve bu ılıskının sonu gelıyor dedı bütün gece özür dılerdm bı sürü güzel sey söyledım ama olmadı bna zorlamakla olmuyor bende bunu görecegm sende bna yüz vermıceksın bılıyorum sen cok ıyı bırıne layıksn senın gbı ıyı bırını üzdügüm ıcın kendımden nefret edıyorum pısman olacagma emınım ama bu olmak zorunda gerı dönüp utanmaz senden özür dılersem benı affetme dedı pısman olucam bılıyorum bunu ama olmuyor kendıne ıyı bak ben bakamasamda dedı benı faceden sıldı ama halen ılıskısı var konduramıyorum benı aldatmıs olabılecegıne sızler neler düsünüyosunuz ?

[ zorlamakla olmuyor bende bunu görecegm sende bna yüz vermıceksın bılıyorum sen cok ıyı bırıne layıksn senın gbı ıyı bırını üzdügüm ıcın kendımden nefret edıyorum pısman olacagma emınım ama bu olmak zorunda gerı dönüp utanmaz senden özür dılersem benı affetme dedı pısman olucam bılıyorum bunu ama olmuyor kendıne ıyı bak ben bakamasamda dedı benı faceden sıldı ama halen ılıskısı var konduramıyorum benı aldatmıs olabılecegıne sızler neler düsünüyosunuz ?

klasik ayrılmak isteyen erkek modeli işte canım sen bundan umudunu kes bence
hayatında başkası olduğu aşikar yada artık seni sevmiyordur.çünkü sevenerkek ne olursa olsun bu tarz bir konuşmayı telde yapmaz bu kadar basitmi ki bir mesajla bitirmek

[ zorlamakla olmuyor bende bunu görecegm sende bna yüz vermıceksın bılıyorum sen cok ıyı bırıne layıksn senın gbı ıyı bırını üzdügüm ıcın kendımden nefret edıyorum pısman olacagma emınım ama bu olmak zorunda gerı dönüp utanmaz senden özür dılersem benı affetme dedı pısman olucam bılıyorum bunu ama olmuyor kendıne ıyı bak ben bakamasamda dedı benı faceden sıldı ama halen ılıskısı var konduramıyorum benı aldatmıs olabılecegıne sızler neler düsünüyosunuz ?

klasik ayrılmak isteyen erkek modeli işte canım sen bundan umudunu kes bence
hayatında başkası olduğu aşikar yada artık seni sevmiyordur.çünkü sevenerkek ne olursa olsun bu tarz bir konuşmayı telde yapmaz bu kadar basitmi ki bir mesajla bitirmek

annemi sorun ediyordu son zamanlarda beni çok kıskanıyordu bunaltıyordu erkek arkadaşım bnde annemle bigün kouşurken annemde evli değilsiniz nişanlı değilsiniz niye bu kadar karışıyor dedi bizde bigün şiddetli kavga ettik ve ben bunu erkek arkadaşıma söyledim en büyük hatamdan biri bu ,'(oda son zamanlarda bunu kafasına takmışşş tabii ben frakında olmamışımmm :KK43: şuanda facemi takip ediyo galiba bnim beğendiğinm sayfayı beğenmiş hemen....armaıyorum msj atmıyorum şuan pişman olup dönecek biliyorumm ama çook kötüyümm ya :'((((

İlk ilişkimde terk edilmiştim, henüz 17 yaşındaydım. 2 yıl boyunca her şeyim o olmuştu... Günlerce uyumadım, yemedim içmedim, kimseyle zorunlu olmadıkça konuşmadım.

Sütten kesilen bebek gibi olursun terk edildiğinde. Çaresizsindir; çünkü giden odur. Gitmeden belki de yalvarmışsındır, ısrar üzerine ısrar etmişsindir, döndürememişsindir yolundan. Artık yapabileceğin hiçbir şey yoktur. Son sözleriyle birlikte karanlık bir boşlukta asılı kalırsın. O son sözlerini söylemekle meşguldür, daha sonra kalkar gider. Onun sensizliğe ilk adımıyla birlikte düşmeye başlarsın. Günlerce sürer bu. Ve sen umut etmeye başlarsın, "Dönecek mi?" diye... Hayaller kurarsın, hatta bazen telefonunun çaldığını duyarsın, ama aslında çalmamıştır. Her gece uyumak ölüm gibi gelir, onun kokusunu duyumsarsın çünkü yatağa girdiğinde. Kabuslar geceni böler, kanatır.

Sonra bir gün umut etmemeye başladığını fark edersin. Artık onun geri dönmesi fikri seni heyecanlandırmıyordur. O karanlıkta günlerce sürdürdüğün düşüşün hızlanır. Hızlanır, hızlanır ve hızlanır... Ve bam! Düştün işte. Bu kadar. Ayağa kalkarsın yavaşça, üzerini silkelersin. Işığı bulursun ve yakarsın. Hayata yeniden hoşgeldin!

Umut etmeyin, beklemeyin. Yaklaşık 7 milyar insan yaşıyor Dünya üzerinde, bunun yarısı erkek! Bir kişiye saplanıp neden ortalama 70 yıl olan ömrünüzü heba edesiniz?

"Aşkta gurur olmaz." diyenler çıkacaktır. Evet, bu doğrudur. Lakin terk eden, sizin "aşkta" bulunma durumunuzu bir bıçak gibi soğuk ve katî bir şekilde kesmiştir. Size yalnızca "aşk"ı bırakmıştır. Onu en acıyan yerinizde, yüreğinizde taşıyasınız diye. Yapmayın! Neden eksik bir aşkın yükünü taşıyorsunuz? Yazık değil mi o gerçekten sevmeyi başarabilmiş o kocaman yüreklerinize?

"Umut en büyük kötülüktür; çünkü işkenceyi uzatır."
F. Nietzsche

Evet, ben de yakın zamanda nişanlımdan ayrıldım. Zor zamanlar geçirdim; ama artık mutluyum. Zira her şey yaşanması gerektiği gibi yaşandı. Ne eksik, ne fazla... İşte bu kadar! Düşünsenize, belki de ilk ilişkimde bu kadar yara almasaydım toparlanmam bu kadar kolay olmayacaktı. Yaşadığınız her şey size dersler verir, tecrübe kazandırır. Bunu unutmayın.

Şimdi ayağa kalkma zamanı. Hayat, sizce de bir günü daha bu acıyla geçiremeyeceğiniz kadar kısa değil mi? Çalışıyorsanız işinize odaklanın. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sevgilisinden yeni ayrılan insanlar kariyer konusunda çok daha hızlı ilerleyebiliyor bu süreçte. Okuyorsanız, derslerinize yoğunlaşın. Çivi çiviyi sökmez, başkalarına pansuman muamelesi yapmayın. Son olarak arkadaşlarınızı asla ihmal etmeyin. Eminim onlar da çok üzülüyorlar ve size nasıl yardım edeceklerini bilmiyorlar. Onlara yardımcı olun...

Herkese başarılar!

Bir gün bu konuya cevap vereceğim hiç aklıma gelmezdi. Evet döndü, keşke dönmeseydi. 4 yılı evlilik arefesinde bitirdi. Özgürlük için... 11 ay sonra da döndü. Her şeye hazırım sensiz olmuyor; arkadaş, para, gezme hiçbiri yerini doldurmuyor. Kiminle denesem ikinci günde midem bulanıyor. Dön... Diyerek.

Ancak dönmesi için yaradana yalvardığım zamanlar geride kaldı artık. Hayatımda ondan çok daha iyi kalpli, bana çok daha fazla değer veren, bugünlerde evlilik teklif etmiş biri var. He şu an bile beni mahvetmeyi başardı. Eski zamanları hatırlamamı sağladı.

Ama güçlü durun kızlar. Sizi yarı yolda bırakmış birine geri dönmeyin. Ne olursa olsun dönmeyin. Ben konuşmadım bile. Arkadaşıma anlattı derdini. Hayatımdaki insana hiçbir yanlış yapmadım, yapmam da.

Bir gün bu konuya cevap vereceğim hiç aklıma gelmezdi. Evet döndü, keşke dönmeseydi. 4 yılı evlilik arefesinde bitirdi. Özgürlük için... 11 ay sonra da döndü. Her şeye hazırım sensiz olmuyor; arkadaş, para, gezme hiçbiri yerini doldurmuyor. Kiminle denesem ikinci günde midem bulanıyor. Dön... Diyerek.

Ancak dönmesi için yaradana yalvardığım zamanlar geride kaldı artık. Hayatımda ondan çok daha iyi kalpli, bana çok daha fazla değer veren, bugünlerde evlilik teklif etmiş biri var. He şu an bile beni mahvetmeyi başardı. Eski zamanları hatırlamamı sağladı.

Ama güçlü durun kızlar. Sizi yarı yolda bırakmış birine geri dönmeyin. Ne olursa olsun dönmeyin. Ben konuşmadım bile. Arkadaşıma anlattı derdini. Hayatımdaki insana hiçbir yanlış yapmadım, yapmam da.

Canım konunu dün okumuştum burdan da yorum yapıyım dedim.
Çok sevindim dönmesine içimin yağları eridi hatta bunu duyunca..
Benim de ilişkim biteli 1.5 yıl oldu ama içimde bir türlü bitirememiştim.
Bunları okuyunca iyice mutlu oluyorum.Çünkü benim ettiğim ah'ların haddi hesabı yok:KK9:
İnşallah darısı başıma diyorum:KK76:

Canım konunu dün okumuştum burdan da yorum yapıyım dedim.
Çok sevindim dönmesine içimin yağları eridi hatta bunu duyunca..
Benim de ilişkim biteli 1.5 yıl oldu ama içimde bir türlü bitirememiştim.
Bunları okuyunca iyice mutlu oluyorum.Çünkü benim ettiğim ah'ların haddi hesabı yok:KK9:
İnşallah darısı başıma diyorum:KK76:

Eğer gerçekten masumsan ve hakkına girmişse, sadece sus ve bekle. Beddua etme sadece allah'a havale et. Öyle büyük bir adalet var ki, gün gelecek çekecek o da emin ol. Her şeyin bir zamanı var sadece. Sen bekle :)

Eğer gerçekten masumsan ve hakkına girmişse, sadece sus ve bekle. Beddua etme sadece allah'a havale et. Öyle büyük bir adalet var ki, gün gelecek çekecek o da emin ol. Her şeyin bir zamanı var sadece. Sen bekle :)

Susuyorum ve bekliyorum canım aynen.
Bu 1.5 yıl içerisinde elbette konuştuk ettik araya askerliği girdi onu bile düşündüm bekledim başkası girmedi hayatıma.
Çok ahımı aldı çok. Basit şeyler için harcadı aşkımızı, araya başka bir kızı da soktu ondan da ayrıldı.
Çok şeyler yaşadım ben de, bir ben bir Allah bilir yani.İki yakan bir olmasın diye beddua da etmiştim.
Ama şimdi yalnızca bekliyorum ve susuyorum diyecek sözüm yok ona tüketti hepsini.
Senin bunları buraya yazman bana umut oldu ve ahların tutabileceğini 1 kez daha göstermiş oldu=)

Son düzenleme:
Susuyorum ve bekliyorum canım aynen.
Bu 1.5 yıl içerisinde elbette konuştuk ettik araya askerliği girdi onu bile düşündüm bekledim başkası girmedi hayatıma.
Çok ahımı aldı çok. Basit şeyler için harcadı aşkımızı, araya başka bir kızı da soktu ondan da ayrıldı.
Çok şeyler yaşadım ben de, bir ben bir Allah bilir yani.İki yakan bir olmasın diye beddua da etmiştim.
Ama şimdi yalnızca bekliyorum ve susuyorum diyecek sözüm yok ona tüketti hepsini.
Senin bunları buraya yazman bana umut oldu ve ahların tutabileceğini 1 kez daha göstermiş oldu=)

Tutuyor hiç merak etme, sadece zamanının gelmesi gerek. Daha doğrusu yaradan herkesin kalbini öyle iyi biliyor ki, içinde hiçbir his kalmadığında onun yüzsüzlüğüyle muhatap oluyorsun. Belki daha önce olsa, yine aynı hataları yapıp aldanacaksın. Bekle ve gör... Benim içimi burkan geçmiş. O kişiyle alakası yok. Her ne olursa olsun ilk kez aldandığın, umut bağladığın kişinin bu hallerde olması. Yabancılaşması... Burkuyor işte yahu :)

Tutuyor hiç merak etme, sadece zamanının gelmesi gerek. Daha doğrusu yaradan herkesin kalbini öyle iyi biliyor ki, içinde hiçbir his kalmadığında onun yüzsüzlüğüyle muhatap oluyorsun. Belki daha önce olsa, yine aynı hataları yapıp aldanacaksın. Bekle ve gör... Benim içimi burkan geçmiş. O kişiyle alakası yok. Her ne olursa olsun ilk kez aldandığın, umut bağladığın kişinin bu hallerde olması. Yabancılaşması... Burkuyor işte yahu :)

Seni çok anlıyorum ben vallahi bak.. Rabbime dualar ediyorum hergün.En iyi o biliyor benim içimi.
Haketmediğim şeylerin hesabını verdim, haketmediğim acılar yaşattı bana.Allahından bulsun diyorum ve susuyorum..
Allah onu ıslah etsin, içkisi pis arkadaşları hepsi yalan o da bunu anlıycak

Seni çok anlıyorum ben vallahi bak.. Rabbime dualar ediyorum hergün.En iyi o biliyor benim içimi.
Haketmediğim şeylerin hesabını verdim, haketmediğim acılar yaşattı bana.Allahından bulsun diyorum ve susuyorum..
Allah onu ıslah etsin, içkisi pis arkadaşları hepsi yalan o da bunu anlıycak

Amaan aynı işte. İçki, kötü arkadaş ortamı vs. Sonra da sen gibi temiz değil kimse deyip döner geri işte. He bu haspa bir de "tabi onun başka bir ilişki yaşaması normal. Ben gibi değil sorumlulukları var, bir gelecek kurması lazım" diyerek anlayışla karşılamış :)) sağolsun ya. Sorumsuz ve başıboş olduğunu kabul etmekle birlikte, benim bir ilişki yaşamamı mecburiyet olarak yorumlamış. Bu nasıl bir egoysa artık.

Amaan aynı işte. İçki, kötü arkadaş ortamı vs. Sonra da sen gibi temiz değil kimse deyip döner geri işte. He bu haspa bir de "tabi onun başka bir ilişki yaşaması normal. Ben gibi değil sorumlulukları var, bir gelecek kurması lazım" diyerek anlayışla karşılamış :)) sağolsun ya. Sorumsuz ve başıboş olduğunu kabul etmekle birlikte, benim bir ilişki yaşamamı mecburiyet olarak yorumlamış. Bu nasıl bir egoysa artık.

oha yani bir de acıyormusun şuna? Bırak vicdan meselesi yapma asla tatlım.
Çünkü karşındaki kişi gerçekten vicdanını rahatsız etmeye bile değmeyecek biriymiş.
Bırak Allah acısın ona Allah yardım etsin ona hatta ALLAH VERSİN diyorum :KK70:

Son düzenleme:
Evlenmesine 18 gün kala geri geldi bana :KK14: o yüzden şu hayatta hiçbir şeye olmaz demiyorum ben.

"Şmdi hayatımdan çık git beni rahat brk senld tüm bağlantılarımı kestm." yazdıktan tam bir hafta sonra yani bugün tekrar mesaj attı. Ha iyi bi şey mi yazdı dönmek mi istedi hayır ama yazmasını bile garipsedim.

lisede erkek arkadşaım vardı karma yatılı bir lisede okudum bana olan sevigisini iligisini sevmiştim iyi biriydi ama bende bir müddet sonra sevgiden ziyade merhamet duygusu oluştu acıma duygusu oluştu sıkıntılı bir aile hayatı vardı aslında onun karakteride çok sıkıntılıydı sürekli sitem hoşnutsuzluk vardı bende böyle durumlarda sanki insanları memnun etme mutlu etme zorundaymışım gibi çabalar dururum tabi kız milletiyiz iki talı sözede kanıyoruz birlikteliğimiz ne kadar sürdü bunu ne kadarı sğlılkı bir ilişkiydi muallak ama yaklaşık iki yıl güzel gittikten sonra 3 yıl sonrada çekişmeli uzatmalı tuhaf bir hal aldı birbirimiz hayatında vardık ama hangi sıfattaydık bilemiyorum sanırım alışkanlık gibi bir hal aldı tabi bu arada üniversitede şehirlerimiz değişti bu hal böyle devam etti ikimizde hayatında başkaları oldu... ve ben eşimle tanıştım yaklaşık 5yıl birliktelikten sonra evlendik 2 yıldır evliyim ve mutluyum anladım ki aşk merhametten acımadan yada sahiplemeden sonra değil öncesinde oluyormuş mutluyum eşimle..... erkek arkadaşım la evlenmeden önce birkaç kez görüşmüştük telefonda yılda belki bir defa bir bahane bulup araıyordu ama duygusal olarak ifade edemiyordu hiç birşey eşimle sevgiliyken sürekli kendini eşimle kıyaslıyordu hep nedenlerini sorguluyordu niye onu terch ettiğim konusunu bir türlü kavrayamıyordu bir kaç kez eşimle de telefonda konuşmuş benim numaramı aradığında eşim açmıştı tabi evli değildik ve eşim herşeyi bilmesine rağmen sanki onu tanımıyormuş gibi rastgele gelen bir numarayla konuşuyormuş gibi konuştu benim üsait olmadıgım için tele kendinin baktıgını söyledi birazda konuştular dıştan bakınca klasik konuşmaydı ama o günden sonra eşimle anlatacağını anlatmış eski erkek arkadaşımda anlayacağını anlamıştı erkekler arası üstü kapalı bir konuşmaymış ve bir daha rahatsız etmedi evlendiğimi facebooktan öğrenmiş mail attı tebrik amaçlı sonra bulundugumuz yerde deprem oldugunda merak edip ulaşmak istedi .......

hala anlamadıgı benim evlenmiş oldugum ve evlenmemiş olsam bile onunla bir geleceğimizin olmamasıydı çünkü biz onunla sadece arkadaş olabilecek iki yabancıydık yatılı okulun verdiği yalnızlık duygusunu birbirimizde tamamladık ama görüş farklı yaşantı farklı hayaller farklı beklentiler farklı üslüp farklı herşey farklı artık zamanla oda bende farklıyız ama onun beyninde şu nokta hiç farklılaşamıyormuş onun tabiriyle ben ömrü boyunca onun hayatının bir yerinde muhakkak yer alacakmışım ama hangi konumda hangi sıfatla olacağımı bilemiyormuş önemli olan varlığımın olmasıymış şuan bu cümleleri söyleyen hisseden insan ergenlik çağında bir insan gibi cümleler kuruyor gibi geliyor ama 27 yaşında makine mühendisi düzenli bir işi ve hayatı olan biri ..... benim tayinim bursaya çıktı eşimin tayini çıkmadıgı için o vanda görev yapıyor bunu eski arakdaşlarımızdan öğrenmiş birkaç gün önce aradı tebrik etti tayin için geçn yıl bebeğimi kaybetmiştim güya onu yeni duymuş geçmiş olsun demek için aramış bunları söyledi laf arasındada bursanın özelliklerini sordu bende bir ara bursaya yerleşmeyi düşünmüştüm halada düşünüyorum dedi tuhaf bir takıntı sanırım evliyim eşimle mutluyum buna rağmen benimle aynı şehirde yaşama düşüncesi bile onu heyecanlandırıyor.....
diyeceksiniz evlendikten sonra neden açtın telefonunu diye özel bir nedeni yok bilmediğin bir numara arayaınca konuştum tepki verip kapatarak ona bir öenm verdiğimi göstermek yerine konuşmuşum konuşmamışım hiç bir anlam ifade etmiyor dercesine bir tutumdu zaten kelimeler tonlar sesler herşey ortaya koyuryor

X