arkadaşlar işin durumu mu yoksa eşin durumu mu daha önemli?

nergisscan

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2014
82
52
34
Merhabalar hanımlar, benim işin içinden çıkamadığım bir problemim var. Ben şu an yaşadığım yerden farklı bir yerde Türkçe Öğretmenliği okuyorum. Erkek arkadaşım ise kendi yaşadığı yerden benim yaşadığım şehre üniversite okumaya gelmiş ve orada yüksek lisans yapıyor. Yaklaşık 8 aydır birlikteyiz. Aileler biliyor, tanıştık kaynaştık bayaca. Kendisi evlenmeyi çok istiyor. Yalnız yaşamaktan çok bunalmış. Benim için benim yaşadığım yerde kendisi için iş arıyor. Ben olmasam pek ala kendi memleketinde iş bulabilir. Fakat ben devlette öğretmenlik yapmak istiyorum lakin doğu görevim var. O kendinden fedakarlık edip benim için benim şehrimde arıyor. Eğer ben atanır da gidersem onu yarı yolda bırakmış olacağım. Ona çok güveniyorum. Annem de çok sevdi, akrabaları annesi babası beni çok sevdiler. Ben illaki öğretmenlik diye tutturmuyorum. Herhangi bir devlet dairesi de olur. Ama özelde çalışmak istemiyorum açıkçası hem deneyimim yok hem de çok zor izin vs yok. Ne yapmalıyım? Onun sevgisinden gram şüphem yok. Onu seçip özelde mi iş aramalıyım yoksa eğer kazanırsam öğretmen olarak atanmalı mıyım? Kafam çok karışık. O diyor ki, burada olalım. ben de iş bulayım. sen de burda kal yaşayıp gidelim. her şey birlikte olsun biz birlikte olduktan sonra herşey çok güzel olur. uzaktan baktığımda tam istediğim gibi biri diyorum çünkü. Çok uzun oldu kusura bakmayın :KK43:

Erkek arkadasiniz suan tam istediginiz gibi biri. Yarin da ayni seyleri isteyecegimizin garantisini kim verebilir? Bugun igrendiginiz bir yemek, farkli deneyimlerle gozunuzde ust mertebeye ulasabilir. Iliskiniz suan iyi hos fakat sizin yapmaniz gereken sinaviniza odaklanip mesleki acidan en dogru olan secimi yapmak. Dogu gorevi dediginiz olay 1yil. Sonrasinda nikah kiyip ayni yerde yasabilirsiniz diye biliyorum. 1yil da tum hayatinizi baz alarak dusunecek olursak hic de uzun bir sureymis gibi gelmedi bana.

Tabiki mesleğini yapmalısın neresi olursa olsun.sonuçta eş durumundan gene bir araya geleceksiniz. bu engel değil bence bak 5 yıldır evliyim bende memur olmak istedim atanamadım tabi ama bulunduğum şehirden farklı illeri yazdım doğuda dahil. bu sorun değil. hem o kadar çok insan varki etrafımda böyle yaşayan.

X