Arkadaslar lutfen bana bir akıl verin ne yapmalıyım?!!

arcak81

Serra'm Hoşgeldin
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2009
6.684
5
Arkadaslar benım bı sıkıntım var kayınpederım elınde olan para yetmeyınce bızımle ortak daıre almak ıstıyor bız evın 3 te 1 parsını vercekmısız o da onun karsılıgında heray kırasından bıze 150 tl vercekmıs esım de paramız degerlensın bankada faız gıbı oluyo dıyo.Hem de evın tapusunu kayınpederın ustune olucak yabancı deıl dıye. Bızım verecegımız 10000 lıra benım dugun takılarım zaten ve para bankada benım ustume.Ben vermek ıstemıyorum aklıma kotu dusunceler gelıyo sonucta o evın 3 te 1 ı bızım ustumuzeolması lazım yoksa ne anlamı olcak ayrıca her ay harclık alır gıbı kayınpeder bıze 150 lıramı vercek dıyorum para kaynayıp gıtcek yanı bana gore.Esım anlamıyor sızce yanlıs mı dusunuyorum ne yapmalıyım?

Öz babasıda olsa ben ortaklık işine karşıyım.
ki ben olsam bende senin gibi düşünürdüm..
de işin içine eşimin babası girince bu duygularımı nasıl belirtebilirim bilmiyorum.
sanırım eşimle kırmamaya özenli kelimeler kullanarak dile getirebilirdim...

ohh paranin 3te 1ini vereceksiniz birde tapu kayinpederin ustune olacak.. ohh ne guzelmis =)))
hayir yanlis dusunmuyorsun canim..

Son düzenleme:
Arkadaşım öyle kiradan 150 tl falan verilmez alındıktan sonra..
Bence kayınpederiniz o parayı hibe etmenizi bekliyor da işi cazip göstermek istiyor gibi geldi bana..
Ortak işler biraz tatsız olur,kaldı ki ortak da değil,kayınpederinizin üzerine olacakmış ev..
Ama bir de işin şu boyutu var ki yarın bir güz bu ev size kalacak,belki de gerçekten iyi niyetlidir bilemeyiz.
Ben yine de hoşlanmam böyle şeylerden,benim ayda şu kadar paraya bilmem neye aklım ermez..
Param veya evim var mı onu bilirim..

Yaa haklısınız arkadaslar ben de dogru dusundugumun farkındayım ama esım sabıt fıkırlı bıraz ben hayır deyınce karsı taraf kendı aılesı olunca hemen tepkı verıyor bana. onlara karsı bır tavrım varmıs gıbı algılıyo ama ben kım olsa aynı seyı dusunurdum hem bu devırde babana bıle guvenmıyceksın dıye bosa dememısler bence.onlara gore olunce nasıl olsa bıze kalcak falan fılan.Bastan ıyı nıyetlı bıle olsalar zaman ne getırır bılınmez ılerde ablası bı problem cıkarır fılan hıc cetrefıllı ıslere gırmeye gerek yok bence esım neden anlamıyor yaa

Cok sıkılıyorum bunalıyorum yaa bır de hamıleyım esımle tartısıp kendımı uzmek ıstemıyorum

Canım eşin o parayı babasına vermeyi kafasına koyduysa hele de kayınpeder sizde o paranın var olduğunu biliyorsa sen ne yaparsan yap sonuç değişmez gibi geliyor bana..
Çünkü kayınpederin hesabı çoktan yapmış..
Şu kadar vereceksiniz,kiradan şu kadar alacaksınız,tapu durumu şöyle olacak.
Sen eşini daha karlı bir yatırıma ikna etmezsen o para eşinin ailesine ve sana rahat vermeyecek gibi görünüyor..

Siz eğer böyle bir ortaklık istemiyorsanız borç olarak verin kayınpederinize o parayı. Size kira ödeyeceklerine her ay belli miktarda borç olarak ödesinler.
Sonuçta vereceğiniz para 10000 TL, yani akrabalar arasında borç olarak verilmeyecek bir para değil.
Benim kendi görüşüm ise, kayınpederime bu parayı vermek olurdu. Yani ne bileyim paranın üstüne yatsada çok üzülecek bir şey değil. Sonuçta eşinizin babası. Yani böyle bir durum bizde sorun olmazdı. Sizde pek sorun etmeyin bence.

Evet o paranın varlıgı esımı rahatsız edıyor bırseye baglamak ıstıyor sureklı parayı kendı basımıza da bıseylere yetmedıgı ıcın ona mantıklı gelıyo bu durum.Yarın esımle konusmayı denıycem hemen asabılesebılıyor yanlıs anlıyor benı ama guzel bır dılle soylıycem bastan baktım anlamıyor benım ustume zaten bankadan gıdıp cekemez vermıycem dıycem napım yaa..Bana dua edın
Anlamıyorum nıye bızım paramıza karsıyolar esım nıye karsıtırıyo bız kazanıyoruz sonucta

Yaa haklısınız arkadaslar ben de dogru dusundugumun farkındayım ama esım sabıt fıkırlı bıraz ben hayır deyınce karsı taraf kendı aılesı olunca hemen tepkı verıyor bana. onlara karsı bır tavrım varmıs gıbı algılıyo ama ben kım olsa aynı seyı dusunurdum hem bu devırde babana bıle guvenmıyceksın dıye bosa dememısler bence.onlara gore olunce nasıl olsa bıze kalcak falan fılan.Bastan ıyı nıyetlı bıle olsalar zaman ne getırır bılınmez ılerde ablası bı problem cıkarır fılan hıc cetrefıllı ıslere gırmeye gerek yok bence esım neden anlamıyor yaa

madem paranin ucte birini siz veriyorsunuz
ve sonunda size kalicak diye dusunuyorlar
simdiden esinizin ustune yapsinlar
en azindan tapuda hem esinizin ya da sizin hem kayinpederinizin ismi olsun

canım, 10000 verip 150 150 almak seneler sürer..
ayrıca birikmiş para gibi olmaz, her ay o 150 tl eriyip gidecek elinizde..
yüklü para verip gıdım gıdım borcu geri almak çook sıkıcı ve eziyetli birşeydir, hele ki akrabadan... tecrübe konuşuyor, biz çok sıkıntı çektik bu olaydan..
eşinle oturup düşünün derim ben...

benim kayınpeder gibi sanki.eşimi senelerce sömürdü kefilikler yaptırdı hiçbirisinide düzgün ödemedi bize kaldı.150 tl neki paramı ya dalgamı geçiyor ne biliyim hayırlısı olsunda eşine ikna etmeye devam et güzelim eğer ikna olmuyorsada boşver vardır bir hayır

Bence sen o 10000 lırayı verıne ÜstÜne soĞuk su ıÇ tatlım sakın verme

her 150 lira nedir yahu harcanıp gider o para bence yanlış düşünmüyorsunuz iş inada binmesin ama eşinizi güzellikle ikna etmeye calışın bence

borç olarak verilirse olabilir ama ortaklık olacak iş değil..
zaten 10000 Tl verip ayda 150 alırsanız; verdiğiniz paranın kendini amorti etmesi 66 ay sürer, ondan sonrası kara geçer.
yani parayı değerlendirmek için varolan parayı gömüp 5,5 sene beklemek bana göre normal değil..

O para senin ve bebeğinin teminatı asla kabul etme ve eşini de buna ikna et...

Sana her ay 150 lira verse bile o para harcanır ve bi daha kesinlikle 10,000 olarak birikmez elinde...
Bence verme sakın...

Arkadaslar saolun esımle konustum ama benı anlamadı bende o parayı vermıycem dedım.Ona gore bız 10000 lıra verıp nasıl ustumuze alırmısız hepsını.eger ıstedıgın kagıt parcasıysa tamam oyle olsundedım ama ben oyle de ıstemıyorum dedı.Bız baska turlu ev alamayız dedı ılerde bı sekılde ustume kalcak o zaten dıyo onun amacı o guya.yanı benı art nıyetlı zannedıyo aılesı hakkında.onlar bızı dusunuyomus.ıyı nıyetlı bıle olsalar ıstemıyorum sen artık evlendın evın ayrı kesen ayrı olmalı dedım.bakalım sımdılık bısey yok hayırlısı olsun.

Arkadaslar saolun esımle konustum ama benı anlamadı bende o parayı vermıycem dedım.Ona gore bız 10000 lıra verıp nasıl ustumuze alırmısız hepsını.eger ıstedıgın kagıt parcasıysa tamam oyle olsundedım ama ben oyle de ıstemıyorum dedı.Bız baska turlu ev alamayız dedı ılerde bı sekılde ustume kalcak o zaten dıyo onun amacı o guya.yanı benı art nıyetlı zannedıyo aılesı hakkında.onlar bızı dusunuyomus.ıyı nıyetlı bıle olsalar ıstemıyorum sen artık evlendın evın ayrı kesen ayrı olmalı dedım.bakalım sımdılık bısey yok hayırlısı olsun.

Canım bence parayı uzun vadeli hazine bonosuna yatır.umudunu kessin .babasına mı güvenmiş ev için ;kendi alcağı ev için birikim yapmayı düşünsün babasına mal yapcağına.
ailesi sizi düşünse ev sizin üstünüze olurdu.sakın verme parayı CADIARZU

X