Arkadaslarimla sohbet etmeyi özledim

Çocuktan sonra yaşayacaklarımı bile bile istedim kızımı. Evet bunaldığım zamanlar oluyor ama bildiğim şeyleri yaşıyorum, keşkem yok. Evde duracağımı, biraz daha kısıtlı yaşayacağımı, hayatımın tamamen değişeceğini ve eski serbest yaşantımın olmayacağını biliyordum. Bu yüzden de zor gelmiyor.
Bence birinci çocuktan hemen sonra ikinci çocuk ciddi bir karar. Çok ciddi.

1 yaşındaki öğle uykusuna yatınca çık. Uyandığı zaman eşin yemeğini yedirsin. Bakacağı sürenin bir kısmı uykuda geçeceği için aklın evde kalmaz. 3.5 yaşındakine de artık baksın bir zahmet.

Evde en ufak bir sey eksikse heyecanla ben alirim diyorum ve markete cikiyorum cunku markete yalniz cikabilmek,raflari bile dolasabilmek bir luks benim icin.2bucuk yaş iki bebe annesi
Kıyamam 😍 bende böyleyim şuan markete bile gitmek biraz kafamı dagitiyo oda oğluma yakalanmadan gidebilirsem tabi 🙈🙈

İyice bilinçli olduğunda rahata erersiniz
Yani biri okula gider diğeri sizle gezer
Ya da onun da kreş yaşi gelmiş olur .

Ben bu yuzden aralarında biraz yaş bıraktım. Bebek doğduğunda kızım 1.sınıfa gidecek ve onun bana baya faydası olacak
Çünkü kendi ihtiyaçlarını karşılıyor artık
Önümüzdeki dönemde oğlumu kreşe vermeyi düşünüyorum zaten hem o enerjisini atıp sosyalleşmis olur hemde kizimla bende biraz nefes almış oluruz ☺️
Çocuktan sonra yaşayacaklarımı bile bile istedim kızımı. Evet bunaldığım zamanlar oluyor ama bildiğim şeyleri yaşıyorum, keşkem yok. Evde duracağımı, biraz daha kısıtlı yaşayacağımı, hayatımın tamamen değişeceğini ve eski serbest yaşantımın olmayacağını biliyordum. Bu yüzden de zor gelmiyor.
Bence birinci çocuktan hemen sonra ikinci çocuk ciddi bir karar. Çok ciddi.
Evet haklısınız çok ciddi 🙈 ama yinede kızımdan dolayı hiç pişman değilim ya 😄 Beni asıl zorlayan oğlum, aslında oda enerjisini atamıyor ve haliyle bize sarıyor bu sene kreşe vermeyi düşünüyorum korona da azaldı iyice bakalm ☺️

Arkadaşlarınız yoksa da çıkın sadece yürüyüş yapın, oturun bir yerde kahve molası verin.
Alışveriş yapın.
Dinlenmiş olarak dönersiniz.
Araları çok az, elbette bunalirsiniz.

X