arkamdan kuyumu kazan akrabalar

Akrabalarimizi malesef secemiyoruz ama hayatimiza sokmama gibi bir hakkimiz da var agizlarinin payini vermeye bile tenezzül etme s.tir et hayatini yasa bize cok acik giyiniyorsunuz diyen amcamin kizi cenaze yemeginde göbegi acik giymişti 26 yasinda akli basinda göya ama bizim bir lafimiz hala dolanır bir yanlisimiz bine bölünür akraba =akbaba

hayatımda asla olmadılar aslada görüşmüyorum düsünün evlendiler ne düğünlerine gittim ne evlerine bu insanların bebekleri oldu onu bile görmedim. o derece uzağız ama ona rağmen kuduruyorlar böyle işlere kalkışıyorlar

Özür dilerim ama baban sana babalık yapmış mı ki konuşmaya hakkı var? İnsan boşandı diye çocuğunu atar mı😶 Şimdi para vermesi onu baba yapmıyor gözümde.

Akrabalara gelince kudurmuş lar kıskançlıktan belli.....masayı devirerek bir işe yaramış baba burada takdir ettim😁

Benim kuzenler ben nişanlanır nişanlanmaz mutlu aile tablomuzu çekemeyip babamların çocukluk muhitinde benim geçmişte bu adamla yıllarca gezdiğimi anca nişanlanabildiğimi kendimi yamamak için çok uğraştığımı yaymışlardı. Babama gelince bu laflar yoo zamanında geldiler istediler ben vermedim diye yalan sıkmış 🤣
Ben de senin gibi böyle öfke doluydum o zaman. Annem hep derdi babanın akrabalarına açık verme diye. Ben de çok severdim amca hala kızlarımı anneme kızardım fesatsın diye.
beni tek vurabilecekleri şey ilişkimi başından biliyorlardı. Hayatımla ilgili bildikleri başka detay yoktu allahtan. Ve gerçekten burdan vurdular.
Senin adına üzüldüm bu sebeple bayağı özelini görmüşler ama babanla düzeltmişsin konuyu sen de. İlk etapta o fotoğrafları görüp sinirlenmesi normal. Bir evin içinde erkek arkadaşınla fotoğrafını görüp aaa nolacak canım demez yani hiçbir baba.
o yüzden sıkma sen canını. Onlarla da uğraşma. Uzak ol kafan rahat etsin.

Evet babamın zaafını kullandılar babamın en büyük korkusu ben tek yaşayan genç bir kız olduğum için hayatın beni kötü yerlere sürüklemesi ve başıma kötü şeylerin gelmesi. Bunlar babamın bu korkusunu bilmiyorlardı fakat tesadüfen zaafından vurdular. Belki onlarda bilmiyordu olayların buraya varacağını. Babam ekmeklerine yağ sürmedi ama buna seviniyorum. Babam normalde görse gerçekten sadece sorar anlamaya çalışır öyle saygılı sakin bi baba. Zaten tanıyor sevgilimi. Baba sevgilim tanıştınız ya ben taşınırken desem haa o çocuksa iyi tamam kızım der biliyor ciddi oldugumuzu sevgilimide gözü tuttu laf etmezdi yani. Ama adam o anki şokla tanıyamamış sevgilimi gözüde iyi görmüyo tabi savunamamış sevgilisi onun o diye. Tabi anlamaya calısıyorum babamı kızmadım o yüzden babama ama inansaydı onlara silerdim orası ayrı cünkü çok büyük bi itham resmen tek ve biraz rahat yaşıyorum diye hayat kadını olmakla suclandım. Hayır olsamda onlara ne ve babam eminim olsam bile beni reddetmez üzülür kızar küser ama eninde sonunda ne olursan ol evladımsın der öyle kabul eder geçmişteki pişmanlıklarından ötürü su an pamuk gibi bir adam aslında özünde bana karşı. Tabiki böyle bir şey yaşanmayacağı için problem yok o da biliyorki ileride ekonomik özgürlüğünü eline almış güçlü bir kadın olacağım ve çabaları boşa gitmeyecek

Özür dilerim ama baban sana babalık yapmış mı ki konuşmaya hakkı var? İnsan boşandı diye çocuğunu atar mı😶 Şimdi para vermesi onu baba yapmıyor gözümde.

Akrabalara gelince kudurmuş lar kıskançlıktan belli.....masayı devirerek bir işe yaramış baba burada takdir ettim😁

Evet yapmadı geçmişteki hataları yüzünden pişmanlıklarıda büyük ne zaman tek kaldım o zaman bir şeyler yapmaya başladı ben affedici biriyim belki başkası affetmezdi. Fakat eksikliği ile büyüdüğüm için benden son bir şans isteyince geri çeviremedim ve hayatıma dahil ettim. Manevi bir şeyini görmüyorum hala daha ama maddi olarak çabalıyor bir şekilde. Dargınım ama hala belkide maneviyat gösterse kabul edemem normal bir baba kız ilişkisi için çok erken bizim adımıza. Maddiyatı kabul etme sebebim ise bana birnevi borcu oldugu icin bunu ödemek istedigi icin. Annemle ayrılma sebepleri çok karışık, dedemi iş kurucam diye kandırıp değeri yüksek olan bi yazlığı hipotek ettirmiş, işim battı diye yalan söylemiş, banka evi satmış falan. aslında ödeyeblecekken hipoteği o işten kazandıgı paraları çar çur etmiş, aslında benim ve annemin rızkını yemiş birnevi..

Babanız büyük vukaatlıymış. Yine iyi kabul etmişsiniz. Gayet iyi ve merhametli yetiştirmiş anneanneniz, dedeniz, anneniz sizi ve sizde kendinizi geliştirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Siz olduğunuz gibi olmaya daha da iyi yaşmaya devam edin. Bir süre sonra o insanlar yine aynı yerde aynı şekilde sizi beğenmeyip dedikodunuzu yapacaklar; çünkü dünyaları ve vizyonları o kadar. Bundan fazlası gelmiyor ellerinden. Siz kendinize güvenerek ve ayakları yere basarak yolunuza devam edin. İçli ve aile büyüklerinize karşı sevginiz, samimiyetiniz beni duygulandırdı. Ki aklı başında oluşunuzu da taktir ettim. Allah yolunuzu açık etsin inşallah.

Yapıcam artık yapılan kötülüğe kötülükle karsılık veren biri değilim diye bunu susmak korkmak sinmek pusmak sanıyorlar muhtemelen illaki kalabalık bir sofrada denk geliriz dökücem bütün kirli çamasırlarını hepsinin onlar utansın
Bence yoksay hic muhatap olma

Kendi hayatını kurmuşsun. Ne takıyosun paçozları. Düşündükçe beynini ruhunu kemirirler. Baban sana destek oldukça gerisi vız gelir tırıs gider. Salla gitsin.
Olumsuz duyguları yaşatmayı başarmışlar bak. İzin verme.

Babanız siz o.. bile olsanız benim kızıma terbıye verılecekse ben verırım sıze laf dusmez dıyerek agzının payını vermelıydı onların. Sonra da gelıp sızınle ben sana guvenıyorumla baslayan bır konusma yapmalıydı. Baskasının agzına bakıp cocuguna bunu yapan ınsanları kınıyorum.

Babaniza tek bir sözüm var: Kizim o** olsa bile ben o sofradakilerin agzini bir yirtardim neye ugradiklarini sasirirlardi. Ben böyle insanlari cok iyi bilirim..dertleri sizin iyiliginiz asla degil. Söz konusu cocugum ise bütün sülaleyi silerim kimsenim gözünüm yasina bakmam..sonra babalar delirip kizlarini öldürüyor. Hic mi Allah korkusu yok ya
Öyle yapmıyor ebeveynler malesef ya
Benimkiler de bir fotografimda erkek kolu çıkmış kimse haberimde yok arkadaşımın doğum günündeydik bı kafede.

Ablam okumuş etmiş yüksek mertebede bir insan

beni aramıştı erkeklerle fingirdiyorsun arkadaşlarım resmini gösterdi bana.dedilerki kardeşin böyle boyle.

o kol bı erkeğin kolu .
Sen okumaya gittin 23 yaşındasın sevgilin olamaz kendine gel filan 🤣

Bende en son senin 19 yaşında birinci sevgilin vardı okurken 21 inde ikinci sevgilin vardı atandığında .

Bana gelince 23 sun sevgilin olamaz okumaya gittin diyosun nicin ? Demiştim

yüzüme kapatmıştı sen benim yüzüme sana anlattıklarimi mi vuruyorsun sana bişey anlatanda kabahat filan diyerek🤣🤣🤣

Arkadaşlarına bişey dememiş gelmiş benim ağzıma ediyor
O kolda halen kiminse tanımıyorum komiydi belkide

Babanız büyük vukaatlıymış. Yine iyi kabul etmişsiniz. Gayet iyi ve merhametli yetiştirmiş anneanneniz, dedeniz, anneniz sizi ve sizde kendinizi geliştirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Siz olduğunuz gibi olmaya daha da iyi yaşmaya devam edin. Bir süre sonra o insanlar yine aynı yerde aynı şekilde sizi beğenmeyip dedikodunuzu yapacaklar; çünkü dünyaları ve vizyonları o kadar. Bundan fazlası gelmiyor ellerinden. Siz kendinize güvenerek ve ayakları yere basarak yolunuza devam edin. İçli ve aile büyüklerinize karşı sevginiz, samimiyetiniz beni duygulandırdı. Ki aklı başında oluşunuzu da taktir ettim. Allah yolunuzu açık etsin inşallah.

Teşekkür ederim bir yerlerden beni izliyorlar biliyorum o yüzden hep doğru yolda ilerlemeye çalışıyorum dedem o kadar değil ama anneannem çok merhametli saf kalpli biriydi hayatımda kötülük nedir bilmeyen tek tanıdığım insan oydu. insan hiç mi kötü konuşmaz hiç mi sinirlenmez hiç mi üzmez birini. kaybettiğimizde sadece bir merhabası olan insanlar bile ağladı arkasından... hiç öyle onun gibi birine denk gelmedim sanmıyorum çok koşulsuz şartsız severdi beni, öyle iyi hissederdimki... şimdi şu koca dünya yanımda olsa dahi onun yokluğunda yalnız hissedeceğim kendimi. daha anlatırdımda anlatmasına roman olur kitabı yazılacak dört dörtlük bir insandı kendisi..

Babanız siz o.. bile olsanız benim kızıma terbıye verılecekse ben verırım sıze laf dusmez dıyerek agzının payını vermelıydı onların. Sonra da gelıp sızınle ben sana guvenıyorumla baslayan bır konusma yapmalıydı. Baskasının agzına bakıp cocuguna bunu yapan ınsanları kınıyorum.

kavga ettim dedi ama ne yaptı bilmiyorum olsun bu da bir şeydir benim için hiç kavga etmemişti o kadar olay olmuştu aldırmamıştı

Kendi hayatını kurmuşsun. Ne takıyosun paçozları. Düşündükçe beynini ruhunu kemirirler. Baban sana destek oldukça gerisi vız gelir tırıs gider. Salla gitsin.
Olumsuz duyguları yaşatmayı başarmışlar bak. İzin verme.

Evet afedersiniz ama yırtık dondan çıkar gibi çıkıyorlar böyle senede bir iki kez bir gündem yaratıyorlar benle ilgili. Ben bu sefer karşılıksız bırakmayacağım bu zamana kadar takmadım ama artık kinlendirmeyi başardılar zor kinlenirim ama kinlendiğimde istediğimi alana kadar uğraşmayı bırakmam öyle inat bir huyum var

Merhaba herkese.
Yıllardır görüşmediğim kuzenlerim nasıl bulduysalar insta profilimi bulmuşlar. Kullanıcı adım kendi adımla ilgili bir şey değil, bio kısmındada sadece ismim yazıyor soyismimi yazmamıştım. Hesabım açık, 7K takipçi var paylaşımlarım etkileşim alıyor, o yüzden keşfetten gördüklerini düşünüyorum. nedenini merak eden olursa, yaptığım çizimler, çektiğim manzara, doğa vb. fotoğrafları, makyaj denemelerim, eşya boyama/yenileme hobim vb. şeyleri yıllardır paylaşıyorum. Sanatsal olması kaygımla çekildiğim pozlarımda var. ( nü değil ) Aslında tam sanatsal denemez göze hitap edebilecek, arka plan, kıyafet, renk uyumu ve bütününe uyumlu verilen pozlar ve yapılan ufak editler. öyle diyeyim kısacası. E tabi sevgilimlede var. Onla olan bir kaç pozum fazlasıyla batmış olacakki bunları derleyip toplayıp naklen tüm sülaleye yayın yapmışlar. Fakat hakkımda bir sürü iftira atılmış fotoğraflarımdan saçma sapan doğruluğu olmayan çıkarımlar yapılarak. Sevgilimle ev içerisinde aynadan çekildiğimiz fotoğrafımız var sanıyorumki onu gösterip evine erkekleri alıyor demişler, bir vapurda akşam vakti çekilen, üstümde dışarıda giyilebilecek tarzda siyah büstiyer üstünde siyah deri ceket ve sadece bordo ruj, eyeliner sürdüğüm portre şeklinde çekilmiş aslında bana göre gayet sıradan olan bir fotoğrafım hakkında ise muhtemelen, geceleri hayat kadınları gibi süslenip iç çamaşırıyla sokağa çıkıyor, benzetmesi yapılmış. Bir videomda ise, arkadaşımın sevgilisinin çalıştığı barda, bar henüz açılmamışken öylesine kısa bir şarkı söylemiştim. Klüplerde çalışıyor olabilir önermesinide burdan çıkarak dolayı yaptıklarını düşünüyorum. Gördükleri sürrealist çizim denemelerim hakkında bile bir fikirleri var, alkolden u...cudan kafayı yemişim, psikolojikman iyi değilmişim çizimlerimden belli oluyormuş. Bu konuşulanlar benim bulunmadığım, babamın bulunduğu bir sofrada geçiyor. Tamamen doldurma amaçlı öyle abartarak bahsetmişlerki amcamlarda üstüne yorumlar yapınca adamı delirtmişler. Babam çıldırmış vaziyette beni aradı

“rezil oldum amcanlara yemeğe geldim burnumdan getirdiler sütyenle sokağa çıkıp birde internette paylaşıyorsun utanmadan, nasıl bir hayat yaşıyorsun erkeklerle evin içinde fotoğrafların var, hepsini gösterdi kuzenlerin ayıplayarak. kulüplere çıkıp şarkı söylüyorsun geceleri nasıl bir hayat bu okulun ne oldu senin ben sana güveniyorum diye tek yaşamana bir şey söylemiyordum hiç mi düşünmüyorsun laf olur söz olur diye, sen sana verdiğim paraları alkole uyu...ya mı yatırıyorsun doğru söyle kafayı mı yaktın naptın içmekten ne biçim çizimler bu oraya koydukların” ve daha hatırlayamadıgım bir sürü şey. Beni dinlemedi bile kendimi savunamadım şok oldum çünkü babamın tersi kötüdür ama bu kadar nefes almadan sıraladığını görmemiştim o kadar dolmuşki.

Böyle ilk fırsatta beni yılan gibi sokmalarının sebebi, dışarıdan bakılınca çok iyi bir hayatım varmış gibi gözükmesi, mutluymuşum gibi gözükmesi ve babamın en azından maddi olarak arkamda durması. Onlara ise maddi olarak hiç bir şey yapmaması. Tabi bu kadar ufak değil dahası var, zamanında babam, babanemin evinin hakkını amcamlara ödemiş ve notere gidilmiş. Babam o ev bana kalsın diye yapmış zamanında bunu. Aralarında anlaşmışlar babanem hayatının sonuna kadar o evde oturacak, vefat eder ise ev babama kalacak yani bana. Hiç biri bir pay alamayacak. Dertleri bana kalmasın diye belkide, tabi zamanla evin değeri 3 -4 misli arttı hep açgözlüydüler zaten. İstemiyorum onların olsun babamdan bi kez bu olayı ben kücükken işittim bir daha aklıma bile gelmedi benim.

Sakinleşince aradım sorduğum tek şey, nasıl bir hayat bu diye sordun ya, hayat kadını olduğumu mu düşünüyorsun yoksa baba dedim. Hayır ama en büyük korkum buydu benim sana hiç söylemedim zor bir hayatın oldu ve yetişemiyorum her şeyine o an bana bu korkuyu yaşattılar nutkum tutuldu çok uzun süre susup dinledim beynim durdu bir şey diyemedim sonra hepsiyle kavga edip terk ettim masalarını çıkar çıkmaz oradan seni aradım çok sinirliydim dedi. Bende anlattım neyin ne olduğunu o kişinin erkek arkadaşım olduğunu, üstünkörü bi kere tanışmışlardı gerçi ama tanıyamamış, gözüde çok iyi görmüyor belki ondandır. Çizimlerimin amacını, çekildiğim fotoğrafların, makyaj denemelerimin hobi amaçlı şeyler olduğunu vs... Tamam kızım diyip durdu, özür diledi hep. Bir yandan iyide oldu gerçek yüzlerini hatırladı onların. Babam öyle aşırı modern biri değil belki ama gerikafalı birisi hiç değil bu fotoğrafları normal şartlarda görse eminim laf etmezdi sadece merak ettiğini sorardı. Hayatıma gelecek olursak, ben yıllardır tek yaşıyorum, anne, baba ayrı 2 yasımdan beri ve uzaktalar, küçüklükten beri beni anneannemle dedem baktı ve büyüttü, yaşlanıp hastalandıklarında ise ben onlarla ilgilendim. 17’yken 10 ay ara ile ikisini kaybedince tek kaldım. Annem ve babama alışık olmadığım için ve baskalarıyla evli oldukları için onlarla yaşamak istemedim farklı bir yere, düzenede alışmak istemedim buralarda durdum, bir düzenim var, anılarım var vs... diye. Onlarda sağolsunlar geçimimi sağlamam için yardımcı oluyorlar ve idare ediyorum bir şekilde. Zor bir hayatım oldu açıkçası ve kendi başıma bir şeyleri tek bir anda öğrenme sorumluluğu ile kalakaldım ve daha hala öğrenemediğim çok şey var ama deniyorum. Yaptığım tek şey okula gidip gelmek, ders çalışmak, hobilerime vakit ayırmak, arada arkadaşlarımla buluşup bir yerlere gitmek ve sevgilimle vakit geçirmekti. İlişkimde ciddi bir boyutta neredeyse 4 yıldır beraberiz hiç birinin laf etmeye hakkı yok onlar gibi ilk bulduğumla hemen okulu bırakıp evlenmedim diye. Pandemiden beri zaten bir yere cıktıgım yok doğru düzgn. Her neyse hiç birine ne bir zararım, ne de bir lafım olmadı bugüne kadar. Bir lokmalarını bile görmedim ben onların. Annemin amcası daha çok amcalık etmiştir, çocukluk arkadaşlarım daha çok kuzenlik etmiştir bana. Ama artık beni zorla kötü yapmak istiyorlar bu onlar tarafından yaşadığım ilk olay değil. Çok saçma sapan şeyleri oldu daha oncesinde amcamlarında yengemlerinde aldırış etmedim. Babanem olmasa hiç karşılaşmayacağım insanlar bunlar. Aksine hep iyi olmaya çalıştım ben. Fakat anlıyorumki kötülüğe kötülükle cevap vermek gerekiyor. benim mutsuzluğumla mutlu olmayı seçiyorlarsa illa, bu seçimin bedelini ödeyip öyle mutlu olsunlar. Tabi o saatten sonra olabilirlerse. Kuzenimin eşi, spor salonu sahibi. Oraya giden bir tanıdıktan fena duyumlar aldım onla ilgili zamanında ama banane ilgilendirmez beni diyip geçtim. Diğer kuzenimin kocasıda oraya ortak olmuştu sonradan. Bende azıcık onların hayatını kurcalayayım irdeleyeyim bakalım ne pislikler çıkacak. Hepsini dökücem zamanı geldiğinde. Benim annemle babamın yuvasını yıktı bunlar ben bu hayatı yaşıyorsam onlar yüzünden yaşıyorum birde üstüne o.... damgası yiyorum, iftiraya uğruyorum.
Terbiyesiz insanlar benim de arkamdan çok dedikodu yapıyorlar hepsi çekememezlik kıskançlık yüzünden siz kendinizi üzmeyin degmez boş beleş insanlar

Kişilik olarak çok beğendim sizi pırıl pırıl bir genç kızsın babanda hatasını anlamış üzülme merak etme o akrepleri eninde sonunda kendini sokarlar.

Evet afedersiniz ama yırtık dondan çıkar gibi çıkıyorlar böyle senede bir iki kez bir gündem yaratıyorlar benle ilgili. Ben bu sefer karşılıksız bırakmayacağım bu zamana kadar takmadım ama artık kinlendirmeyi başardılar zor kinlenirim ama kinlendiğimde istediğimi alana kadar uğraşmayı bırakmam öyle inat bir huyum var
Boğa Burcu musun😀

Onlar aslinda sizin hayatinizi yasamak istiyorlar yapamadiklari icinde tu kaka diyorlar hani kedi uzanamadigi cigere mundar der emin olun sizin umursamadiginiz uzak oldugunuz halde bildiginiz o pislikleri onlar icinde olarak hayli hayli biliyorlardir kendi pislikleri gorunmesin diye sizi vurmaya adinizi duyurmaya calismislar

Bence sen de onların pisliğini dök ortaya Çan'ları sıkılsın. Şakın aman boşver Allah'larından burunlar deme. Çünkü böylelerine iç bir şey olmuş uğraş sen de onlarla ki senşnle bir daha uğraşamayacaklarını anlasınlar. Yoksa sen sessiz kaldıkça daha çok üstüne gidecekler onla sessiz kaş ayacaklar. Dök ne pisliklerş arsa ortaya biraz da onlar uğraşsın bakalım

Kişilik olarak çok beğendim sizi pırıl pırıl bir genç kızsın babanda hatasını anlamış üzülme merak etme o akrepleri eninde sonunda kendini sokarlar.

teşekkür ederim yapılan kötülüğe iyilikle cevap verince pısırık enayi veya korkak gözüküyorum ilk kez kendim için yanlış olan bir şeyi yapacağım bende onlarım utanmasını yaşadıklarımı yaşamasını istiyorum yoksa hep böyle devam edecekler

X