Artik kafayi yemek üzereyim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

baska bi yere kesinlikle tasinmaz cok denedim ama hayir diyor sürekli.
bide beni sigara konusunda yanlis anlayanlar var galiba. ben günah oldugu icin demiyorum herkesin günahi kendine ben saglik acisindan diyorum bunlari. herkes istedigini yapabilir ama basklarin sagligina zarar vermemeli bence ve mesela benim cocugum yaninda icilse cocuga zarar vermis olunur. benim takildigim nokta saglik yönü

Sizin gözünüzden bakmaya çalışıyorum olaya, sizin düşünme tarzınızla. Ailenizi haklı buluyorum. Vardır bunda da bi hayır diyip yolunuza devam edin. Nasipse zaten olur. Ama sizi kaçırıp düğün yapması falan yanlış. Telli duvaklı ana baba rızası alarak evlenmek var, bir de böylesi var. Üstelik karşınızda alışamayacağınızı düşündüğünüz bir aile ve sizin için farklı bi yerde oturmaya ikna olmayan bir eş adayı. Çok seviyorsa bunu yapabilirdi

benim annemin de dedigi tam bu iste. senin gibi bi kizla evlenmek istiyor hic böyle seylerle alakasi olmayan bi kiz. ve senin orda yasamani istiyor bu senin icin eziyet olur ne kadar sevsen de. katlanirsin iste ama mutlu olurmusun bi süre sonra ask sevgi bi yere kadar diyor. seni dedigi gibi cok sevse ayri eve cikar bir oda olsa bile diyor.. bilmiyorum artik bi yandan cok seviyorum bi yandan da benden büyük insanlarin yasamisliklari var tecrübeleri var..

benim annemin de dedigi tam bu iste. senin gibi bi kizla evlenmek istiyor hic böyle seylerle alakasi olmayan bi kiz. ve senin orda yasamani istiyor bu senin icin eziyet olur ne kadar sevsen de. katlanirsin iste ama mutlu olurmusun bi süre sonra ask sevgi bi yere kadar diyor. seni dedigi gibi cok sevse ayri eve cikar bir oda olsa bile diyor.. bilmiyorum artik bi yandan cok seviyorum bi yandan da benden büyük insanlarin yasamisliklari var tecrübeleri var..

Annenizi dinleyin, sizi çıkarsız seven sizin iyiliğinizi isteyen birinin söylediklerine kulak verin .

Kayınvalide kendisini dansöz yapacak zannetti herhalde, ruj sür deyince!
Yahu bunların dinle ne alakası var, ne güzel cevap vermişsiniz, açıklama yapmışsınız.
Umarım anlar söylediklerinizi ve bu saatten sonra ona göre insan yargılamaz.

Kv tabi ki hatalı, ben makyaj yapan bir insanım ve kv dem gelip dikte etse elbet rahatsız olurum ama bunların hepsini dine dayandırmanın mantığı nedir, anlamadım.

aile rızası çok önemli

ama boyle durumlarda bi iki yıla ara düzeliyor genelde

annenizi ikna etmeye calisin baskasiyla evlenirsem mutlu olmuycam vebal alirsin deyin

Tabiki kendine uygun es ve Eş ailesi seçmesi uygun olur yoksa çatışmalar basliyor şöyle düşünüyorum Hangimizin hatası ve günahı yok ki
Kayinvalidesi tamamen doğru olmayabilir ama bu allah ile onun arasında bu yüzden pek yapılacak birsey yok konu sahibinin ailesi ileriye dönük bir çok farklılık görüyor büyük ihtimalle bu yüzden istememis olabilirler
Bu verdikleri de sanırım küçük örnekler farliligi anlatma amaçlı.

siz beni yanlis anliyorsunuz. bakin kadin beni kac kere gördü hic bir kere bile olsun makyajli degildim. hic bi zaman kullanmadim. kiyafetim de degisik. tesettürlüyüm ama öyle pantolon giyen yada acik renkler giyen bas örtümü kisa tutan biri degilim. göze batmayan abayalar (abiye degil abaya), sade tonlar giyerim. ve böyle bi kiza kirmizi ruj sür dedi. olay bu. kimseyi yargilamam bana kalmaz yargilamak. bunun gibi daha cok olaylar oldu. konu degilken bile makyaj konusu cikiyordu mesela. akrabasina resmimi gördermisti ve demisti ki bak ne kadar güzel sifir makyaj ile vs vs. yada bana foundation ve parfüm hediye etmisti. sürekli o tarafa tesvik etmeler.

Yanlış anlamayın deyip deyip gömmüşsünüz valla. Ayrıca 8 senede sevgilinizin annesiyle hiç aynı ortamda bulunmadınız mı ilginç yani

aynen öyle asagda misal verdim.

İşte benim anlatmak istediğim şu, o taraf derken neyi kast ediyorsunuz?
Aslında o taraf bu taraf değil, kendisine benzememi istiyor ya da beni değiştirmeye çalışıyor derseniz masum düşünürüm ki haklısınız bu konuda o ayrı, ama ‘o taraf’ diyerek ötekileştirmeye giriyorsunuz.
Belki farkında değilsiniz ama, siz dinine bağlı yaşayan bir insan olmasanız dahi zaten belli ki sorunlu bir aile ve sizi olduğunuz gibi kabul etmiyor.
Tek sıkıntı bu aslında.
Aynı durumu açık bir hanım, kapalı giyin baskısıyla da yaşarsa yanlış olur, anlatmak istediğim bu.

kusura bakmayin yanlis ifade ediyorsam. "o taraf" derken yani süslenip püslenme, daha sert ve göze batan renk tonlari (bana kirmizi Gold elbise alacakti mesela resmini göstermisti) giymemi, yada benim gözlügüm var arada takiyorum gözlüklü cirkin buluyordu beni cikar sunu demisti. herkes kendisi karar vermesi lazim neyin Dogru neyin yanlis oldugunu bana düsmez ama benim böyle olmadigimi bildigi halde beni degistirmek istedi. ben su Dogru su yanlis demem diyemem de. ama cok ters degil mi siz düsünün yani mesela diyelim ben acik bi insanim makyaj yapan süslenen birisiyim ve kv bana yok olmaz kapan makyaji birak böyle cirkin oluyor dese aynisi olur. o da bana ters gelir. anlatabildim mi? türkcem cok iyi degil ya kusura bakmayin
ve evet beni kendisine benzetmek istedi öyle diyelim

Camiye ne için geliyordu peki. Bana normal gelmedi yazdıklarınız
kandillerde bizim Burda tesbih namazi kilinir mesela. kandillerde görüsüyorduk yada kahvalti yapar kadinlar. bazen kahvaltiya geliyordu. yada ramazanda her gün iftar vardir iftarda görüsüyorduk.

kiliyorum zaten sürekli. ve düsündügüm tek sey ben onunla evlenmek istiyorum cok pismanim ayrildigima. ne kadar zor olsa da benim icin o evde yinede istiyorum. ama iste ailem kesinlikle barismak istemiyor. ne yapacagimi bilemedim.
Walla güzelim şuan duygusal davranıyosun ilerde şükür edersin. O aileyle sürekli iç içe olacaksın onlarda gördüğün olumsuz davranışlar seni boğar bir zaman sonra ve eşinle ilişkine yansır onlarda sana karşı kötü olur çok yıpranırsın ailen doğru söylüyor. Hem nişanlın seni çok seviyo olsaydı ayrı eve çıkarırdı veyahut bir annenin gönlünü almayı çok görmezdi kendine gel

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…