Aşılama Aşılama sebeplerimiz sonuçlarımız... ( aktif sıralı liste)

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Aşılama yaptırma sebebiniz nedir?

• Ankete Katılan
    152
  • Anket Kapalı .
merhaba kızlar.. :) bende yarın iilk aşılamamı yaptırıyorum

Merhaba kızlar bende perşembe günü aşılama olucam yumurta kontrolüm vardı 3 tane yumurta gelişmiş 19mm lik. Birazdan çatlama iğnemi vurulucam perşembe sabah da aşılama olucak InşAllah. Eşimde sperm hareketinde sıkıntımız vardı ilaçlarla destekledik daha iyi artık bakalım neler olucak heyecanla bekliyorum
Merhaba hoşgeldin :))) hayırlı uğurlu olsun inşallah. Ben de 6 ocakta ilk aşılamamı yaptırmıştım onu hatırladım senin heyecanını görünce :)) benim de 3 yumurtm oluşmuştu , 5 gün klomen kullanmıştım. Benim de eşimde sperm hreketliliğinde sıkıntı vardı ek olarak ben de çikolata kisti vardı :KK43:(( kist benim yumurta rezervini çok azaltmış :KK43: aşılamam tutmadı şubat sonu inşallah iğne tedavisi ardından daha çok yumurtayla 2. Aşılamayı deneyecez.
İnşallah sen ilk aşılamanda hemen sonuç alırsın canım. Çok heyecanlı bi süreç, ben sana süreci belirtileri açıklarım :) kafana takıldıkça sor :)

merhaba kızlar.. :) bende yarın iilk aşılamamı yaptırıyorum
Hanmeli hoşgeldin :)) beni hatırldın mı :) aşılaman hayırlı uğurlu olsun inşallah güzel olacak, 15 gün sonra bize güzel haberler verirsin inşallah :) benim ilk aşılama negatif. Şubat sonu 2.olacak İnşallah.

Merhaba kızlar bende perşembe günü aşılama olucam yumurta kontrolüm vardı 3 tane yumurta gelişmiş 19mm lik. Birazdan çatlama iğnemi vurulucam perşembe sabah da aşılama olucak InşAllah. Eşimde sperm hareketinde sıkıntımız vardı ilaçlarla destekledik daha iyi artık bakalım neler olucak heyecanla bekliyorum
Hayırlısı olsun canım güzel haberler alırsın inşallah yumurta geliştirmek için hangi ilacı kullandın acaba

Ayy inanmıyorım ben de tam sana yazacaktım :))) aşılama yaptırdın mı diye, bugünlerde yaptıracaktın sanki öyle hatırlıyorum :) nasılsın
Yarın adet olmam gerek canım bekliyorum olunca aricam doktorumu :) kafama takılan sorular var herkes yumurta geliştirmek için iğnenin daha etkili olduğunu söylüyor kullanılan iğnenin adı ne kaçı gün başlanıyor kaç tane vuruluyor gibi :)

Kız senin , benim, sevoo_' nun aynıymış ya durum. İlk aşılamamız olmayınca tüp bebek demişler doktorlarımız. Biz 2. Yi de ısrar ettik ama bakalım kısmet , belki olacak belki zaman kaybı :KK43:(( ama denemek istedik 2. Aşılamayı. Ama ruhsal olarak yoruldum.
Gerçekten çok yipratici bir süreç inşallah senin aşılaman tutar da gerek kalmaz tüp bebeğe..biz aşılamadan ümidi kestiğimız için tüp bebeğe hazırlıyoruz kendimizi artik

Hanmeli hoşgeldin :)) beni hatırldın mı :) aşılaman hayırlı uğurlu olsun inşallah güzel olacak, 15 gün sonra bize güzel haberler verirsin inşallah :) benim ilk aşılama negatif. Şubat sonu 2.olacak İnşallah.
tanımamı şekerim buraların baş kksısın :):)

inşallah tutar bu sefer canım... bende sanırım bir kez denicem diğerarkadaşlar gibi doktor banada hemen tüp demişti... nasip inş tutarda gerek kalmaz

Yarın adet olmam gerek canım bekliyorum olunca aricam doktorumu :) kafama takılan sorular var herkes yumurta geliştirmek için iğnenin daha etkili olduğunu söylüyor kullanılan iğnenin adı ne kaçı gün başlanıyor kaç tane vuruluyor gibi :)
Ben merional ve fastimon kullandım 75 mg 10 günde büyüdü yumurtalarım..doktorun yumurta takibine göre ayarlıyor dozunu ve kaç gün kullanan gerektiğini

cnaım ben hiç klomen kullanmadım direk menagon iğne başladım 8 kez vuruldum.. 1 yumurtam gelişti 20 mm oldu

Hayırlısı ozaman :)
ben 1. Aşılamamı 6 ocakta yaptırdım, öncesinde 5 gün klomen kullandım. 3 yumurtam gelişti. ( sonuç negatif ama sadece klomenin yetersizliği yada 3 yumurtanın azlığına yorma bunu, eşimin de sperm hareketliliği düşüktü , olacak olduktan sonra 1 yumurta ile olur) 21 ocakta adet oldum ben :KK43: doktor dediki hemen 2. Aşılamayı yapmayalım, bu ay mola verelim dedi, çikolata kistimi küçültsün diye ilaç (yasmin) verdi onu kullanıyom, d vitamini ve folik asit kullanıyorum, eşimde vitamin ve ilaçlar içiyor.
Yasmin bitince adet olmayı bekleyecem gidecem doktora ve bu sefer klomen değil iğnelerle yumurta geliştirecez dedi, daha etkiliymiş , kaç gün kullanılacağı ve dozunun ne olacağı kişiye göre değişiyormuş. İğnelerle daha çok sayıda ve daha büyük yumurtalar elde edecez dedi,
şubatın 15 i gibi adet olacam diye bekliyorum ama bakalım 2. Aşılama şubat sonuna yetişir inşallah. Ama ben 22 ocakta yasmine başladım 10 gün sonra 2 şubatta adet oldum ama normal adet gibi yoğun değil ama 4-5 gündğr devam ediyor rengi de siyah anlamadım nedir, yasminin etkisiyle olabilir. Şimdi oldum diye normal zamanımda olmazsam diye korkuyorum , bir an önce olmak istiyorum çünkü aşılamayı.beklemek belirsizlik okadar yorucu ki

Sagol
Merhaba hoşgeldin :))) hayırlı uğurlu olsun inşallah. Ben de 6 ocakta ilk aşılamamı yaptırmıştım onu hatırladım senin heyecanını görünce :)) benim de 3 yumurtm oluşmuştu , 5 gün klomen kullanmıştım. Benim de eşimde sperm hreketliliğinde sıkıntı vardı ek olarak ben de çikolata kisti vardı :KK43:(( kist benim yumurta rezervini çok azaltmış :KK43: aşılamam tutmadı şubat sonu inşallah iğne tedavisi ardından daha çok yumurtayla 2. Aşılamayı deneyecez.
İnşallah sen ilk aşılamanda hemen sonuç alırsın canım. Çok heyecanlı bi süreç, ben sana süreci belirtileri açıklarım :) kafana takıldıkça sor :)
Sağol canım benim Allah razı olsun bide sıkıntımız eşim afrine gidicek bugün yarın haber bekliyoruz belki de perşembe gününe dahi olmayabilir. Sakin stressiz olmaya çalışıyorum InşAllah yüzümüz gülsun hepimiz mutlu olalım

tanımamı şekerim buraların baş kksısın :):)

inşallah tutar bu sefer canım... bende sanırım bir kez denicem diğerarkadaşlar gibi doktor banada hemen tüp demişti... nasip inş tutarda gerek kalmaz
Ayyy kız :))) senin yazdığını görünce anam dedim çok sevindim , çünkü ilk bu sürece girdiğimde konuştuğum kişiler hep aklımda ilkler unutulmaz :)))
Bu doktorlar da ne meraklı tüp bebeğe, ilk aşılama olmadı hedi tüp bebek allahım yarabbim. Aynı şehirde olsa hiç sorun değil işten izin al başka şehre git uğraş allahım sen yardım et bizlere aminnnnn

Sagol

Sağol canım benim Allah razı olsun bide sıkıntımız eşim afrine gidicek bugün yarın haber bekliyoruz belki de perşembe gününe dahi olmayabilir. Sakin stressiz olmaya çalışıyorum InşAllah yüzümüz gülsun hepimiz mutlu olalım
Allah yardım etsin canım. Allah zor durumda olanlara daha çok yardım eder, sonucu mutlu olacak inşallah. Dua edelim bol bol

Sağlıcakla InşAllah canım güzel düşünelim duamızı eksik etmeyelim Allahın izniyle olucaktır
İnşallah , hanmeliyle siz yakın zamanlarda olacaksınız aşılamayı :) benim de aynı gün aşılama yaptırdığım arkadaş vardı sevdicek , hesabını pasif yapmış :KK43: o benim gibi ara vermeden hemen 2. Yi yaptrdı acaba sonucu ne ? İnşallah güzel haberle döner, böyle süreçte seninle aynı dönemde başlayan aynı şeyleri yaşayan kişilerle konuşmak çok iyi oluyor :)

X