Aşılama Aşılama sebeplerimiz sonuçlarımız... ( aktif sıralı liste)

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Aşılama yaptırma sebebiniz nedir?

• Ankete Katılan
    152
  • Anket Kapalı .
Herkesin tedavisi farkli canim sen umudunu kesme inşallah gönlüne göre olur..
Bizim sperm testi cok iyi ama benim yas 33 canim herşey normal ama benim stresime bagli tutunmuyor..
aşılamanin ihtimali %20 bn pek umud etmesemde dr m istedi diye denemistim 1 kere..
Mayis gibi düşünüyorum bu süreçte verirse rabbim mucizem olur inşallah..
Ben senden de büyüğüm ya :) tabi herkesin durumu farklı. Mayısa kadar iyice dinlen sağlıklı beslen moral depola. İnşallah tüp bebekle hemen sonuca ulaşırsın. Evleneli 21 ay oldu biz. İnsan biraz zaman geçsin yaparız diye düşünüyor ama yaş geçtikçe zormuş :KK43: başa gelmeden yaşamadan bilmiyor insan :kızgın:evlenir evlenmez çalışmalara bşlasak anca sonuca ulaşacakmışız belki de :KK43: kısmet

Ben senden de büyüğüm ya :) tabi herkesin durumu farklı. Mayısa kadar iyice dinlen sağlıklı beslen moral depola. İnşallah tüp bebekle hemen sonuca ulaşırsın. Evleneli 21 ay oldu biz. İnsan biraz zaman geçsin yaparız diye düşünüyor ama yaş geçtikçe zormuş :KK43: başa gelmeden yaşamadan bilmiyor insan :kızgın:evlenir evlenmez çalışmalara bşlasak anca sonuca ulaşacakmışız belki de :KK43: kısmet
Biz evleneli 2.5 yıl oldu tam bn hiç korunmadım ilk günden istiyorduk ama nasip hiç hamile kalamadım hep bu beklentiden olmadı belkide..

Bn diğer forumlardan sana bilgi vereyim..
betusnur zuzid zeyd hamile..asılama mrym ve aselbelis bekliyor..başka kimi sormuştun ? :KK66:

Bn diğer forumlardan sana bilgi vereyim..
betusnur zuzid zeyd hamile..asılama mrym ve aselbelis bekliyor..başka kimi sormuştun ? :KK66:
Ayyy gerçek mi , ilk aşılaması mı ki onların ne güzel ya :dua::dua: sevdicek93 ü merak ediyorum :))) hesabını da pasif yapmış,

Herkesin tedavisi farkli canim sen umudunu kesme inşallah gönlüne göre olur..
Bizim sperm testi cok iyi ama benim yas 33 canim herşey normal ama benim stresime bagli tutunmuyor..
aşılamanin ihtimali %20 bn pek umud etmesemde dr m istedi diye denemistim 1 kere..
Mayis gibi düşünüyorum bu süreçte verirse rabbim mucizem olur inşallah..
Ben de ayni durumdayım yaşım 31 amh değerim 1.5 çıkınca doktor tüp bebek planlaması yapalım artık dedi ben de Mayıs gibi düşünüyorum inşallah bu arada bir mucize olur da gerek kalmaz

Ben de ayni durumdayım yaşım 31 amh değerim 1.5 çıkınca doktor tüp bebek planlaması yapalım artık dedi ben de Mayıs gibi düşünüyorum inşallah bu arada bir mucize olur da gerek kalmaz
Inşallah birde bi vakte bırakma hissi ile kafamız da rahatlayacak düşünmiycez inşallah
o yüzden bu süreçte olma ihtimali de var yani bnm strese bağlı artık çünkü..
benim amh 4

İnşallah beklemediğin anda süpriz bi şekilde mucizeyle karşılaşırsın, Senin 14 ocakta kaçıncı aşılaman olmuştu ? Doktor 1. Aşılamam tutmayınca bana da tüp bebek dedi :KK43: eşimle 2. Yi de deneyelim dedik bakalım şubatın sonuna doğru. Allah daha fazla uzatmasın inşallah bu süreleri bizim için, şu 2 aylık süreç bile yordu beni :KK43:

Inşallah birde bi vakte bırakma hissi ile kafamız da rahatlayacak düşünmiycez inşallah
o yüzden bu süreçte olma ihtimali de var yani bnm strese bağlı artık çünkü..
benim amh 4
Kızlar amh dediğiniz ne ? Ne kadar cahilim ya :) kaç olması gerekiyor neyi gösteriyor o dediğiniz şey.

Kızlar amh dediğiniz ne ? Ne kadar cahilim ya :) kaç olması gerekiyor neyi gösteriyor o dediğiniz şey.
Estafurullah bizde tedavi sureclerinde ögrendik..
Yumurta sayısına bağlı doğurganlık seviyesi için ölçülen bir hormon "anti mullerian hormon" kısası amh..
Her adette yada adetin bilmem kaçıncı günlerinde değişen bir sonuç değil sadece 1 kere yapıldı..

Optimal Dogurganlık 4.0 – 6.8
Yeterli Dogurganlık 2.2 – 4.0
Düşük Dogurganlık 0.3 – 2.2
Çok düşük Dogurganlık 0.0 – 0.3
Yüksek düzey (Aşırı uyarılma riski) > 6.8 (pko)

Estafurullah bizde tedavi sureclerinde ögrendik..
Yumurta sayısına bağlı doğurganlık seviyesi için ölçülen bir hormon "anti mullerian hormon" kısası amh..
Her adette yada adetin bilmem kaçıncı günlerinde değişen bir sonuç değil sadece 1 kere yapıldı..

Optimal Dogurganlık 4.0 – 6.8
Yeterli Dogurganlık 2.2 – 4.0
Düşük Dogurganlık 0.3 – 2.2
Çok düşük Dogurganlık 0.0 – 0.3
Yüksek düzey (Aşırı uyarılma riski) > 6.8 (pko)

Aaaaaa sağol canım , öğrenmiş oldum ben de. Bunun için ayrı özel test mi var, standart kan testinde bu değeri görebiliyormuyuz, ben de bakayım testime. Senin 4 iyi demek ozaman dimi

Aaaaaa sağol canım , öğrenmiş oldum ben de. Bunun için ayrı özel test mi var, standart kan testinde bu değeri görebiliyormuyuz, ben de bakayım testime. Senin 4 iyi demek ozaman dimi
Evet canim şükürler olsun bizim testlerimiz hep iyi..:nazar:
vakti gelmedi sanırım bekliyoruz işte dua ile :dua:olmazsa tüp bebek ihtimaliniz cok yuksek dedi dr..
Bu standart hormon testlerinde bakılmıyor hani fsh lh tsh prl gibi..
özel hastanede ekstra bi ücret alınmıştı bunun için ama bn talep etmedim bilmiyordum o zaman dr hani tüm değerler iyi neden olmuyor diyip istediği bi testti..
normalde de aşılama ve tüp tedavi öncesi bakılıyor diye biliyorum..:kahve:

İnşallah beklemediğin anda süpriz bi şekilde mucizeyle karşılaşırsın, Senin 14 ocakta kaçıncı aşılaman olmuştu ? Doktor 1. Aşılamam tutmayınca bana da tüp bebek dedi :KK43: eşimle 2. Yi de deneyelim dedik bakalım şubatın sonuna doğru. Allah daha fazla uzatmasın inşallah bu süreleri bizim için, şu 2 aylık süreç bile yordu beni :KK43:
İlk aşılama ydi canım tekrar denemeye gerek yok dedi doktorum çünkü her yaptigimiz tedavi yumurta rezervini azaltıyor sonuçta hakkimizda hayırlısı olsun ne diyelim.herkesin bir sınavı var hayatta bizimki de bu demekki bize düşen sabretmek

Merhaba hanımlar bende 24 ocak tarihinde aşılama yaptırdım dün kan testi yaptırdım erken mi bilmiyorum ama 0,231 çıktı adet olmayı bekliyorum Doktorum progestanı kesti bizde sperm azlığı ve hareket sorunu çıktı a+b=%20 hızlı hareketli %3 daha öncede test vermişti eşim sonuçları çok iyi çıkmıştı ama tüp bebek merkezinde vermemişti önceki örneği aşılama günü öğrendik bu sonucu ve şok olduk haliyle bende de rahim perdesi var ama o gebeliğe engel değilmiş düşüğe sebepmiş bende hiç gebelik olmadığı için düşük olup olmayacağını da bilemiyoruz durumlar bundan ibaret herşeyin hayırlısı rabbim isteyen ve hakeden herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah :)

Merhaba hanımlar bende 24 ocak tarihinde aşılama yaptırdım dün kan testi yaptırdım erken mi bilmiyorum ama 0,231 çıktı adet olmayı bekliyorum Doktorum progestanı kesti bizde sperm azlığı ve hareket sorunu çıktı a+b=%20 hızlı hareketli %3 daha öncede test vermişti eşim sonuçları çok iyi çıkmıştı ama tüp bebek merkezinde vermemişti önceki örneği aşılama günü öğrendik bu sonucu ve şok olduk haliyle bende de rahim perdesi var ama o gebeliğe engel değilmiş düşüğe sebepmiş bende hiç gebelik olmadığı için düşük olup olmayacağını da bilemiyoruz durumlar bundan ibaret herşeyin hayırlısı rabbim isteyen ve hakeden herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah :)
Merhaba. Bende de çikolata kisti var, eşimde sperm hareketliliği düşük :KK43: ocaktaki ilk aşılamamız negatif. İnşallah şubatın sonunda 2. Sini deneyecez ama bu da olumsuz olursa doktor kesin tüp bebek diyecek bize :KK43: allahım nolur bu ay şansımız iyi gitse. Hepimiz için hayırlısı , başka limizdn bişey gelmiyor malesef :KK43: sabır sabır sabır

MERHABA ARKADAŞLAR BENİM İLK AŞILAMAMDI AMA TUTMADI DOKTORUM 2. AŞILAMAYA GEREK YOK TÜP BEBEĞİ ÖNERDİ EŞİMİN SPERMİ 1 MİLYON DİREK TÜP BEBEĞE YÖNLENDİRDİ. HAFTAYA CUMARTESİYE UROLOJİYE RANDEVÜ ALDIK BAKALIM NE DİYECEK.... RABBİM OL DERSE OLUR...
Selam canım. Bende ocakta yaptırmıştım ya 1. Aşılamayı, tutmayınca doktor bize de dediki tüp bebek yapalım. Biz dedik 2. Yi de bi denesek. Öyle deyince şubat sonunda 2. Aşılamayı deneyecez. Doktora kalsa 2. Yi denetmeyecekti :KK43: bizden umudu yok demekki :KK43: ama dediğin gibi bu işler tedaviye de bkmıyor çoğu zaman. Arkdaşım var , belki 2-2,5 yıldır uğraşıyorlar ve hiçbir sebep yok. Denemedikleri şey kalmadı. En son bıraktılar herşeyi, kendiliğinden oldu ve şuan 7. Ayın içinde :)

İlk aşılama ydi canım tekrar denemeye gerek yok dedi doktorum çünkü her yaptigimiz tedavi yumurta rezervini azaltıyor sonuçta hakkimizda hayırlısı olsun ne diyelim.herkesin bir sınavı var hayatta bizimki de bu demekki bize düşen sabretmek
Kız senin , benim, sevoo_' nun aynıymış ya durum. İlk aşılamamız olmayınca tüp bebek demişler doktorlarımız. Biz 2. Yi de ısrar ettik ama bakalım kısmet , belki olacak belki zaman kaybı :KK43:(( ama denemek istedik 2. Aşılamayı. Ama ruhsal olarak yoruldum.

Merhaba kızlar bende perşembe günü aşılama olucam yumurta kontrolüm vardı 3 tane yumurta gelişmiş 19mm lik. Birazdan çatlama iğnemi vurulucam perşembe sabah da aşılama olucak InşAllah. Eşimde sperm hareketinde sıkıntımız vardı ilaçlarla destekledik daha iyi artık bakalım neler olucak heyecanla bekliyorum

X